Šta je novo?

Dual-core za S939 i memorija

Ilj

Slavan
Učlanjen(a)
11.04.2007
Poruke
35
Poena
304
Pozdrav svima, i pomagajte :D

U principu sam uglavnom sam sebi sklapao konfiguracije ranije, ali sam malo "ispao iz price" pa mi je potrebna pomoc.
Trenutno imam S939 AMD 3200+ procesor, DFI Lanparty NF4 plocu, i 2Gb DDR400 RAM-a.

Hteo bih da malkice unapredim masinu, ali mi se trenutno ne daju velike pare. :p Ploca je pravljena za S939 slot, a ne AM2, pa je obican "upgrade" nemoguc. E, sad, imam druga u Nemackoj, koji bi mogao da mi nabavi "AMD Athlon64 X2 4200+ Socket 939 dual core" procesor. Ono sto mene zanima je, da li bih ja samo to mogao da "utaknem" umesto svog trenutnog procesora, i da sve radi, ili dual-core zahteva i promenu RAMa u DDR2 i jos kojekakve stvari?
Hvala unapred, i ako moze, bilo bi zgodno da sto pre dobijem odgovore. :)
 
Pozdrav svima, i pomagajte :D

U principu sam uglavnom sam sebi sklapao konfiguracije ranije, ali sam malo "ispao iz price" pa mi je potrebna pomoc.
Trenutno imam S939 AMD 3200+ procesor, DFI Lanparty NF4 plocu, i 2Gb DDR400 RAM-a.

Hteo bih da malkice unapredim masinu, ali mi se trenutno ne daju velike pare. :p Ploca je pravljena za S939 slot, a ne AM2, pa je obican "upgrade" nemoguc. E, sad, imam druga u Nemackoj, koji bi mogao da mi nabavi "AMD Athlon64 X2 4200+ Socket 939 dual core" procesor. Ono sto mene zanima je, da li bih ja samo to mogao da "utaknem" umesto svog trenutnog procesora, i da sve radi, ili dual-core zahteva i promenu RAMa u DDR2 i jos kojekakve stvari?
Hvala unapred, i ako moze, bilo bi zgodno da sto pre dobijem odgovore. :)

Cao,mozes slobodno da narucis taj CPU iz Nemacke.Moze da se desi da zatreba noviji BIOS od onog koji sada imas na ploci,ali procesor je dizajniran za taj socket(i sa "tranzicijom" sa single na dual c. na umu).
Taj 4200+ ima DDR1 kontroler integrisan u sebi,tako da jedino moze da radi sa tvojom DDR1 memorijom koju sada imas.Znaci ne menja se nista od ostalih komponenti(zato je AMD i napravio AM2 podnozje da bi uveo DDR2 podrsku)

Znaci,procesor je jedino sto moras da zamenis da bi dobio dual core masinu.Taj 4200+ bi trebalo da moze da radi bez vecih problema na 2.7Ghz+ na tvojoj ploci,tako da si miran i ako zelis da se igras sa OCom.

Poz
 
E potpuno si mi ulepsao dan. Znaci ako to prodje, mogu da odlozim cuveno menjanje "proc, ploca, ram" jos bar godinu. Yipeeee!! Hvala!
 
E potpuno si mi ulepsao dan. Znaci ako to prodje, mogu da odlozim cuveno menjanje "proc, ploca, ram" jos bar godinu. Yipeeee!! Hvala!

Nema na cemu :).BTW,koja je cena za taj CPU u Germaniji :) ?Ovde u Srbiji tesko da mozes uopste da ga nadjes(cak i polovnog) a da je pristojna/realna cena.
 
Znam, ovde -NIGDE- nisam uspeo da lociram Dual Core za S939. Tamo, konkretno, AMD Athlon64 X2 4200+ Socket 939 dual core kosta 68 Evra. Pa valjda moze i onaj PDV da skine na granici, ali to i ne racunam, i ovo mi je ok. Za ~70 Evra da prodjem k'o bela lala :D
 
Neka stavi CPU bez kutije u dzep i nece platiti nikakvu carinu ni PDV. :d

Valjda je mislio da na njihovoj carini odbije njihov "PDV".

Fin je to uppgrade za te pare

Imas PM ;)

edit: Ulozi u graficku karticu.
Ta tvoja nema (imam i ja jednu na nF2) SM 3.0 sto vec postaje ozbiljan problem
 
Poslednja izmena:
Hej, hajde ako si raspolozen, donesi jos jedan. Ozbiljno predlazem. Samo me PMuj ako si u mogucnosti
 
Pozdrav svima, i pomagajte :D

U principu sam uglavnom sam sebi sklapao konfiguracije ranije, ali sam malo "ispao iz price" pa mi je potrebna pomoc.
Trenutno imam S939 AMD 3200+ procesor, DFI Lanparty NF4 plocu, i 2Gb DDR400 RAM-a.

Hteo bih da malkice unapredim masinu, ali mi se trenutno ne daju velike pare. :p Ploca je pravljena za S939 slot, a ne AM2, pa je obican "upgrade" nemoguc. E, sad, imam druga u Nemackoj, koji bi mogao da mi nabavi "AMD Athlon64 X2 4200+ Socket 939 dual core" procesor. Ono sto mene zanima je, da li bih ja samo to mogao da "utaknem" umesto svog trenutnog procesora, i da sve radi, ili dual-core zahteva i promenu RAMa u DDR2 i jos kojekakve stvari?
Hvala unapred, i ako moze, bilo bi zgodno da sto pre dobijem odgovore. :)


Ne zahteva DDR2 dual core. S939 je plocha za DDR memoriju, i memorija nema veze sa procesorom, vec sa plochom. Ako na plochi imas DDR1 i S939, i ako je taj X2 za S939, onda nema frke, uzmi ga slobodno.

Inache to je isto bila moja ideja, takodje imam 3200+, i hteo sam da uzmem neki X2 s939 ali nema LEBA da nadjem ovde, i onda sam odluchio krastavac da promenim ceo komp, jer moram mashinu da spremim za starcraft 2 :) Hocu da je igram isto kao sto je izgledalo u gameplay demo prezentaciji :)
 
Neka stavi CPU bez kutije u dzep i nece platiti nikakvu carinu ni PDV. :d

Ne ne, nisi razumeo :) Kad kupis procesor u radnji, platis PDV, kao kod nas za sve ostale proizvode osim za kompove (posto je to jel te ukinuto). I kad izlazis iz zemlje, oni ti vrate pare sto si platio taj PDV. Tako da ne placas nista na granici :)
 
Narode, opet potrebna pomoc i savet.
Procesor ce stici valjda krajem ove nedelje do mene, ali koliko sam shvatio, radi se o "tray" varijanti. Jel to bese znaci da je u pakovanju samo procesor, bez kulera? Ako je tako, dajte preporuke koji kuler i gde da nabavim. Pozeljno da bude tih, i da radi posao i za neki overclock u buducnosti.
Hvala! :)
 
Posto nemas BOX cooler koji bi te sluzio u pocetku, uzmi Hyper TX2 ili mozda cak i "klasicni" Gigabyte Neon 8-Pro (mada bi ja prije uzeo TX2). Ovaj Gemin II je za moj ukus preglomazan

Posto cekas CPU do kraja nedelje, stavi oglas da kupujes-mozda nesto i naleti. Dosta ljudi prelazi sa S939 ili AM2 na Intel C2D, cak i na QuadCore CPU, a mozda neko proda kuler posebno (imajuci u vidu da je malo ko o/c-ovao sa BOX-om)

Ja sam imao srecu i kupio polovan AC Freezer 64 i zadovoljan sam, mada sam se dugo "lomio" izmedju njega i Zalman 7700AlCu. Freezer 64 je bolji od Zalmana, Zalman je bucniji (na 12V).
Prednost 7700AlCu je sto hladi okolne komponente.

Pozdrav i javi sta si napravio
:wave:
 
Hvala svima na predlozima.

GeminII mi izgleda fenomenalno, ali uzimajuci u obzir da je cela varijanta sa procesorom pocela uz filozofiju "da malo ustedim, i da ne menjam sve zivo", mnogo mi je da dajem ~30 evra + pare za dva ventilatora sada. Da kupujem neki novi Intel statijaznamkoji procesor, ovo bi bio izbor, ali ovako, ipak bih na neku jeftiniju opciju.

E sad, izgleda da ce mi se izbor svesti manje-vise na:
Coolermaster Hyper TX2 i ThermalTake TMG A2, da li ima ljudi koji mogu da mi kazu sta je od ova dva bolje. Cena je priblizno ista, e sad, koji je kvalitetniji, koji tisi....?
 
Zeleo bih svima da se zahvalim na pomoci i predlozima. Procesor je stigao, na njega je stavljen ThermalTake TMG A2, potpuno necujan. Trenutno radi na 2640MHz, ali igracu se jos sa OCom za par dana, pa cu da vidim koliko visoko moze jos da ode a da je stabilan.

Jos jednom, puno hvala na objasnjenjima i pojasnjenjima, i sto je jos vaznije brzini kojom su oni stizali kada je to bilo najpotrebnije. :wave:
 
Heh... moram da se pohavalim... ovih dana mi iz Engleske stize AMD 939 X2 4200 [na zalost E4 steping al krastavac...] :D
Izasao me je 75 evritja u tray varijanti [bez qlera]
 
Zeleo bih svima da se zahvalim na pomoci i predlozima. Procesor je stigao, na njega je stavljen ThermalTake TMG A2, potpuno necujan. Trenutno radi na 2640MHz, ali igracu se jos sa OCom za par dana, pa cu da vidim koliko visoko moze jos da ode a da je stabilan.

Jos jednom, puno hvala na objasnjenjima i pojasnjenjima, i sto je jos vaznije brzini kojom su oni stizali kada je to bilo najpotrebnije. :wave:


Postuj podesavanja u BIOS-u. Zanima me koliko moze taj PQI, tj. na koliko MHz radi.
Ma sve me zanima ;)

:wave:
 
Heh... moram da se pohavalim... ovih dana mi iz Engleske stize AMD 939 X2 4200 [na zalost E4 steping al krastavac...] :D
Izasao me je 75 evritja u tray varijanti [bez qlera]

Jel to nesto online kupljeno ili...?

Kako doci do X2 uopste u Srbiji... zna neko da se prodaje, gde???
Ja bi voleo bar X2 4400 a lepo bi bio i X2 4600... mada 4800 :p

Ili da ganjam Q6600... ali nova ploca, nov ram...
 
Ma ne zazaj se sa S939m, ja lično jako volim tu platformu ali ne isplati se...
Bolje rešenje je AM2, kupiš AM2 X2 G2 Black Edition i imaš X2 OC-ovan na 3.2-3.3Ghz a to ne može ni jedan Toledo (S939 X2 E6)...
DDR2 je džabalesku u odnosu na DDR1, ploče imaš na sve strane...
 
da... online... ima i 4400 al je preskup oko 190-200evra!!!
Superstar... da li mislis da bih se *ebao sa ovim da imam para za novu masinu!?
Zaista me postedi takvih komentara!!!
 
Pazi ja racunam ako prodam CPU A64 3000+, plocu Asus A7N5X i mem PQI 2x512 ... iz potpisa i dodam jos izmedju 250-300 EUR imam Q6600, 2x1 GB DDR2 i pristojnu plocu...

Inace racunao sam da bi me upgrade memorije kostao oko 50 EUR sa prodajom sadasnje, plus upgrade CPU-a nekih 100+ EUR a da prodam svoj i opet kupim polovan... tako da je racunica da zapravo dajem nekih 150 EUR max za totalno novu masinu a da ne spominjem performanse u odnosu cak i na onaj BLACK EDITION! ;)

Mislim da mi je racunica OK :D:D:D
 
Poslednja izmena:
Jel to nesto online kupljeno ili...?

Kako doci do X2 uopste u Srbiji... zna neko da se prodaje, gde???
Ja bi voleo bar X2 4400 a lepo bi bio i X2 4600... mada 4800 :p

Ili da ganjam Q6600... ali nova ploca, nov ram...


Ljudi, ako vec idete na X2 S939, idite na X2 3800+ ili X2 4200+!
Vecina X2 4200+ ide na taktove X2 4800+ (2.4GHz) @def V.
4400+, 4600+, 4800+ je bacanje para!

Ako imate solidnu memoriju i dobru plocu kupovina nekog polovnog X2 S939 procesora je DOBRA SAMO ako CPU nije preskup.
Ovaj CPU kada se klokuje na 2.6-2.8GHz je dobar isto koliko i odgovarajuci AM2 (5000+ na defaultu).

Konkretno, moj X2 4200+ moze 24/7 @250X11=2750MHz, ali ga drzim na 250X10 na def V.
Tako mi "draze", a i koji ce mi vise?

edit: mozda sam pogresnu osobu citirao ;)
 
Poslednja izmena:
Pa stormwatch153 je prodavao svoju mašinu sa x2 4200+, ali u kompletu pa je onda neki srećković uzeo samo procesor. I to za 80 jevrejčića.

Eto, :S::wall::(:lupko:
 
Pa stormwatch153 je prodavao svoju mašinu sa x2 4200+, ali u kompletu pa je onda neki srećković uzeo samo procesor. I to za 80 jevrejčića.

Eto, :S::wall::(:lupko:

Da, ali uz taj njegov CPU je isao i Freezer 64 sto znaci 65+15=80 ;)


Very nice uppgrade
 
Superstar... da li mislis da bih se *ebao sa ovim da imam para za novu masinu!?
Zaista me postedi takvih komentara!!!

DDR1 RAM prodaš u najmanju ruku kao nov DDR2.
Prodaš S939 A64 i kupiš za prvo vreme S64 AM2.
Jednino gde malo doplaćuješ je ploča.
Taman to što doplatiš - manje plaćaš kada kupuješ AM2 X2 procesor a za AM2 možeš da biraš koji ćeš i gde ćeš da kupiš.

Uostalom, ja sam tako uradio pa ti pričam "iz prve ruke". ;)
 
Poslednja dva procesora su mi bila AMD a sledeci ce biti intel... i to verovatno neki quad!
Skapirao sam da mi se nadogradnja tj. popularno budzenje ne isplati, pa cu zato sacekati malo posle nove godine i uzeti novu plocu, cpu i ram!

Jeste prelaz na AM2 bezbolan zbog cene procesora, i DDR2 modula... dok vec ploca moze da kosta... naravno govorim o novo kupljenim...
ali zasto se ja ipak ne odlucujem za tu varijatnu? Pa zato sto bih sa X2 4200+ i menjazom memorije za ukupno nekih 80 EUR razlike dobio gotovo isto sto i prelaskom na AM2... stim sto za AM2 moram da uzmem i novu plocu... a to je opet nov 2600XT.. itd opet sve u krug!

Neki ljudi funkcionisu na principu redovnih zamena delova... kao iz SuperStarr-ovog primera! Tako imaju aktuelnu platformu uvek!
Moje subjektivno misljenje je da je bolje da se u ovom slucaju malo strpim i onda "presecem" i uzmem nesto gde cu osetiti razliku u perfomansama!!!

Zapravo AMD-ova najveca greska je sto je jako brzo napustio soket 939... a pre toga ste mogli bartonce da gurnete u via133a chipset... ako se ne varam i voziti tada nove K7) Pogledajte koliko traje 775 i koliko ce jos trajati! Novi procesori... update biosa... i vozi... mislim da je tu zapravo intel dobio bitku, sem brzinski itd!
To je po meni jedan od jacih argumenata na intelovoj strani!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno