Šta je novo?

Dogecoin [DOGE] (scrypt)

ma šta pričaš bre kakve izmene unapred :d
ja se čudim tebi a ne dogecoinu :d

dakle, rezime, na dogecoinu nije rađen fork koji usporava dinamiku emisije novih coina
 
ma šta pričaš bre kakve izmene unapred :d
ja se čudim tebi a ne dogecoinu :d

dakle, rezime, na dogecoinu nije rađen fork koji usporava dinamiku emisije novih coina

Tebi nista nije jasno izgleda, kad se radi fork on se unese u kod wallet-a, wallet se prvo tek svima podeli a izmena postane aktivna tek u nekom buducem periodu nakon nekog bloka...
Inace tu staranicu sa bitcointalk foruma je ko zna koliko puta editovana zato ona ne nosi potvrdu da blok nije manipulisan i samo se iz wallet verzije 1 moze videt sva razlika sa trenutnim stanjem!

Iskreno nesecam se da li se ranije video podatak dole kad je stranica zadnji put editovana ali svi ovi shit coin-i koriste istu taktiku da covek pamti nesto par dana do nedelju, dve
 
Poslednja izmena:
a što se toliko migoljiš, aj se opkladimo lepo ti nudim?
 
a što se toliko migoljiš, aj se opkladimo lepo ti nudim?

maaa covece nisam u doge-i isti me ne interesuje previse.. znam da je isti pupcanom vrpcom vezan za LTC i ako doge raste LTC ce morat da prati jer Doge bez LTC postojat nemoze samo to saznanje mi je dovoljno... manipulisali su sa volume to i sad pise, za block size znam da je muljano ali sta tacno neznam i ne interesuje me
 
da, menjano je ovo da od bloka 600 000 ide po 10k doge, pre toga je bilo 0 - kraj emisije. ali to nema veze sa onim što si pričao (zavrnuta emisija da bi se neko nakupio pre toga pa ga pumpao) pa nije bitno za ovu priču.
 
da, menjano je ovo da od bloka 600 000 ide po 10k doge, pre toga je bilo 0 - kraj emisije. ali to nema veze sa onim što si pričao (zavrnuta emisija da bi se neko nakupio pre toga pa ga pumpao) pa nije bitno za ovu priču.

Pa ceo coin je zamisljen da za par meseci da skro sav volume i posle izumre sta ces gore od toga :)
Pa da nema LTC bio bi MRTAV, o tome se radi
 
pa da nema LTC šta bi se kopalo na scryptu? :D
kako moćno menjaš temu, car univerzuma si :D
 
pa da nema LTC šta bi se kopalo na scryptu? :D
kako moćno menjaš temu, car univerzuma si :D

UFFF covece tebi nije jasno da je doge pre merge mininga drzao ~5-6% scrypt mreze, vec sam rekao ta smejurija bi se forkovala sa TRI 28nm asic-a (ne preterujem)
Da nema LTC i da doge ima svoju mrezu, isti rudari bi unistili doge dok si rekao keks, jer ko je lud da minuje doge u cistom minusu jer je block smesno mali kao i cena istog, nadam se da ti je ovo jasno

Ako nije samo se zapitaj sto su ga merge manovali sa LTC kojeg mrze, iz ljubavi, kako da ne :)
 
hoćeš li ti da prestaneš da pišeš postove sa pretpostavkom kako meni "ništa nije jasno"?
i hoćeš li se dogovoriti sa sobom o čemu uopšte pišeš? svaki post ti ima drugu temu
 
Pa sam si rekao da nerazumes fork a branis doge jer ga imas... inace da doge zivi na LTC mrezi treba da ti je jasno jer ako gledas buducnost doge-a moras da pratis i LTC jer ceo Doge zivi kao parazit na istom, tebi se to svidjalo ili ne, doge bez LTC sad ne bi postojao (bio bi forkovan to potpisujem a i objasnio sam zasto)

Ovo jedna ranije analiza dogecoin-a zasto bi pukao da nije mergeminovan iz maj-a 2014... i ovaj komentar mi se svidja na opasku sta je doge:
He quickly surmised, “Oh, so it’s the wingman currency. It’s the friend you bring to the bar who is willing to look goofy to help you out.”
www.coindesk.com/what-dogecoin-must-do-survive/
 
Poslednja izmena:
rekao sam da ne razumem fork?
imam doge?
branim ga?

:party:

tvoji postovi su ovakvi

ask-me-about-my-attention-deficit-disorder-or-pie-or-my-cat-a-dog-i-have-a-bike-do-you-like-tv-i-saw-a-rock-hi-men-s-t-shirt_design.png


izvini al ja ne mogu
 
Pogresio sam, mislio sam da si ranije pitao sta je fork... sad vidim da nisi...
Pa svaku kritiku doge-a svatas licno sto znaci da ga branis
 
ne branim ja brate nijednu valutu, nisu mi iz oka ispale pa da ih branim, ne doživljavam ja to tako lično kao ti i još par ljudi ovde... doge mi je ostao u lepom sećanju kao isplativ za mining, onaj veliki wolongov pump nažalost nisam uhvatio i to je to. dakle skroz si u krivu.

ako te ispravim kad napišeš nešto što nije tačno ne znači da branim valutu nego da si lupio glupost :D
 
pa sa nisam lupio jer je block reward menjat, jedino nisam bio u pravu koliko su ga puta menjali i zasto tacno ali skinuti cap sa volumena nakon par meseci je ipak manipulacija, radikalan koncept kresanja bloka takodje pokazuje da je napravljen da se za 6-8 meseci iz istog izvuce kes i da pukne sad kad su videli da moze da prezivi odlucili da ga fokingong merge minuju za LTC... i samim tim mu daju sansu dok traje LTC da isti ga drzi u zivotu
 
pa i nije neka manipulacija. to nikako ne može da podigne vrednost, pretpostavljam da je to bio prvi pokušaj da ga održe živim i nakon godinu dana (čini mi se da je toliko bilo predviđeno da se iskopa ceo prvobitni supply), pa kad su videli da od toga nema ništa prebacili su se na merge mining sa LTCom... to što pričaš za prebrzo kresanje bloka meni više liči na glupo zamišljen coin nego na prevaru, kako to može da se iskoristi za prevaru? premine je bio 0, instamine niko ne pominje, prvo polovljenje bloka je bilo ipak tek posle nekih mesec i po dana (nije posle fazon 5 dana pa da kažeš) a i onaj pump je bio još dok je reward bio maximalan. uslovi su bili isti za sve.


a što si ti uopšte toliko osetljiv na kerove? sa njim loša iskustva imaju samo oni koji su ga kupovali na 250-300 satoshija a opet takvih koji kasno uleću imaš kod svih pumpova. nije mutan coin kao dosta drugih, npr megapopularni dark, (max, UTC i ostale ni ne računam jer su mrtvi), razne priče za cryptonote valute... šta je kod ovog novčića posebno pa te tako pogađa? :)
 
Pa eto sad se slazem sa tobom 99%

Tacno zamisljen je tako u startu, ja sam mislio i da su inicijalno pri startu radjenje vece izmene u blokovima sad vidim da je to cap i random block kojim direktno nisu uticali na volume tadasnji... znaci od starta je bio lose zamisljen, u stvari bio je zamiljen da moze povoljno da se kupi prvih dana a posle naduva... to se i desilo a i dalje se desava jer je masa pre svega onih koji nisu upoznati u koncept crypto valuta bez mozga uletela.

Meni smeta jedino taj kultni sindrom sa kojim su navatali iste kultiste, i to da se isti kaci na LTC dok se ranije promovisao da ce istog unistiti a sad se na istog nakacio sto i nije lose za LTC
 
Poslednja izmena:
slažeš se ti sa mnom sve vreme samo što imaš problema sa komunikacionim sposobnostima + si tvrdoglav ko mazga :D al dobro eto vredela je moja mozgobolja :)

samo dve stvari:

u stvari bio je zamiljen da moze povoljno da se kupi prvih dana a posle naduva...
ovo važi za svaki coin


Meni smeta jedino taj kultni sindrom sa kojim su navatali iste kultiste, i to da se isti kaci na LTC dok se ranije promovisao da ce istog unistiti a sad se na istog nakacio sto i nije lose za LTC
to opet nema veze sa samim coinom. ti onda treba da svoju mržnju (lol kolko si lud :D) da preusmeriš na te kultiste a ne na novčić. sam palmer je rekao da uopšte nije planirao ni očekivao da coin postane ovako popularan, pa je čak kasnije i napustio projekat jer je video da ima gomilu ludaka oko sebe, misleći na te o kojima ti pričaš... doge kao internet meme je postojao mnogo pre dogecoina i bio je ultrapopularan na 4chanu, dogecoin je iskoristio tu popularnost i tako promovisao kriptovalute generalno mnogo bolje nego recimo litecoin, pa možda čak i sam bitcoin.
opet, tih ludaka i kultista imaš kod svakog novčića koji se malo uzdigne po popularnosti/marketcapu.

a to što ti smeta što se "nakačio na LTC"... jbt, jel se tebi na leđa nakačio pa da ti smeta što tegliš džukelu :D
 
Pa vidi ko se kaci sa LTC kaci se sa mnom, cisto iz interesne zone :p
 
Ja se jučer prebacio taman kad su isplatili,sa svojih 30 ak mh...trebala bih biti sad isplata pa javim:)
 
S obzirom da je u zadnjih par dana dosta ljudi vezano za DOGE preko Kojntelekta ( a cena se mrdnula "malo" gore) da pitam koji wallet je najbolji za DOGE i odakle ga skinuti?
 
64 bit zvanicni doge wallet i cekas vecnost dok se sinhronizuje ali radi ko sat
 
hvala...jel ovaj multidoge koristi javu?
edit:
našao...piše na tom sajt ;)
edit2:
ipak se odlučio za klasični wallet zbog
Receiving big transactions, such as pool or faucet payouts, can clog up a light wallet. This is a known issue with all light wallets and must be considered before usage.

The essence is: Do not use a light wallet to handle a big amount of transactions, mining being one example, faucets another.

edit3:
Jel postoji neka lista sa nod-ovima za bržu sinhronizaciju klasičnog novčanika (već 10 minuta stoji na 8924 bloku :S:)
 
Poslednja izmena:
Multidoge radi savrseno sa pool-a na njega pa na bittrex sve za manje od 5 min.
 
Nazad
Vrh Dno