Šta je novo?

Dogecoin [DOGE] (scrypt)

Tacno, ali bitno je da on skace evo presao je 60 mozda se vrati na 100 sat. nikad se ne zna
 
Nikad se ne zna. Nije bigno koliko stvarno vredi vec koliko su drugi spremni da ga plate. Zato neko djubre kosta vise od nekog drugog.
 
Pa vi koji se palite na cenu samo to i cenite :p
za vas je sve bezvredno ako neko na laze, mulja i krade kao doge tim ludaka

ono sto je najsmesnije da nema LTC, doge bi sutra bio mrtav jer valjda znate da mrezu vise nema, kao i da je mrtav za rudare... znaci truba ali vazno da ga neko hypuje i gura, cak vas nije sramota da ga poredite sa LTC koji je bar 100x pravdeniji i normalnije uradjen projekat alt BTC-u
 
Poslednja izmena:
Pa vi koji se palite na cenu samo to i cenite :p
za vas je sve bezvredno ako neko na laze, mulja i krade kao doge tim ludaka

ono sto je najsmesnije da nema LTC, doge bi sutra bio mrtav jer valjda znate da mrezu vise nema, kao i da je mrtav za rudare... znaci truba ali vazno da ga neko hypuje i gura, cak vas nije sramota da ga poredite sa LTC koji je bar 100x pravdeniji i normalnije uradjen projekat alt BTC-u

Mozes ti Zeljko da pricas sta hoces, ali semafor pokazuje trenutni rezultat...Nemam ni jedan doge, niti cu ih uzimati, sem ako osetim neki pump u najavi...A kineska kopija BTC-a je vec duze vreme veoma slaba. Ako pricamo o pravednoj raspodeli, LTC opet nije bas dobar...A to da li je LTC normalno i pravedno uradjena kopija BTC-a videcemo.


BTC: Top 10/100/1,000/10,000 addesses 6.64% / 19.90% / 39.63% / 63.59%
DOGE: Top 10/100/1,000/10,000 addesses 30.80% / 46.49% / 67.25% / 87.44%,
LTC: Top 10/100/1,000/10,000 addesses 35.77% / 54.43% / 73.54% / 91.04%

Ja ovde vidim BTC kao najpravednije distribuiran coin.

A najveci crnjak ce biti ako Doge dosegne 300+ satoshija pre nego LTC naleti na 0.05BTC-a...Onda ce ispasti onaj garisa iz SAJ-ovog potpisa u pravu...
 
Poslednja izmena:
Mislim pre svega na kako je kopan... doge je forkovan do sada 3-4 puta sve iz ciste manupulacije blokom ..... da ne pricamo da nista novo nije doneo, LTC je za sebe izborio sopstvenu mrezu i asic koji je bas zbog LTC napravljen a ne zbog doge-a
A raspodela bogatstva moze da bude cista manipulacija, takodje svako mzoe da kupi sta pozeli tako da ti grafici po meni nemaju smisla u oceni "postenja"
 
Eh te doge, ostalo mi oko 2mil sad pitanje kad prodati većinu...
 
Dzukele uzvracaju udarac :) Za 24h market cap je skocio za 10.000.000$ ;)

Screen_Shot363.jpg
 
Poslednja izmena:
Realno coin je forkovan vise puta da bi se mining unistio (smanjo maximlano volume proizvodnje) bilo je ocekivano da se pumpa jednog dana... ja sam isto ocekivao ali zbog mrznje prema istom sebi nisam mogao da dopustim da ga kupim :D
 
Šta je forkovano? Ja znam za onaj gde je reward sa random prebačen na fixni. Šta su još radili što se tiče distribucije?
 
Šta je forkovano? Ja znam za onaj gde je reward sa random prebačen na fixni. Šta su još radili što se tiče distribucije?

PA fork je svaka izmena na coin-u, sad ona moze biti pozitivna da se nesto resi ili namerna da se volume smanji kad se neko natovari.... Doge je koliko je meni poznato vise puta forkovan bas kao i Maxcoin koji takodje raste donekle, znaci isti sistem uvecanja vrednosti, izrudarai maksimalno u pocetku pa forkuj kad cena zakuca na manji volume pa onda otkupi i kreni pump...

Inace voleo bi neko ko vise od mene prati Doge da postuje tacno sta je forkovano i kad... je se te informacije cuvaju ko zmijine noge

iskreno svako moze kupiti takav coin pa cekat da profitira i ja drzim tonu HVC-a jer svi koriste isti princip, samo neki imaju vise BTC za ulozit a neki nemaju ni cvonjka :d
 
Poslednja izmena:
misliš na emisiju a ne na volume.

više puta forkovan ali ne znaš šta tačno :d

evo gledam ann temu i prvi post https://bitcointalk.org/index.php?topic=361813.0
Block 1-99,000: 0-1,000,000 Dogecoin Reward
Block 100,000 — 144,999: 0-500,000 Dogecoin Reward
Block 145,000 — 199,999: 250,000 Dogecoin Reward
Block 200,000 — 299,999: 125,000 Dogecoin Reward
Block 300,000 — 399,999: 62,500 Dogecoin Reward
Block 400,000 — 499,999: 31,250 Dogecoin Reward
Block 500,000 — 599,999: 15,625 Dogecoin Reward
Block 600,000+: 10,000 Dogecoin Reward

ovo stoji od prvog dana ovako. jedina promena je bila ovo na bloku 145000 gde je reward prestao da bude random nego fixni ali isti kao i raniji prosek u randomu.

poslednji blok 392,079: https://chain.so/block/DOGE/392079
Newly Generated Coins -62,518.00
gore piše:
Block 300,000 — 399,999: 62,500 Dogecoin Reward

koliko vidim sve se uklapa.
 
Uklapa se sad ali je isti menjan vise puta, nisam iznosio brojke jer sam davno pratio i nesecam se tacno kad su i koliko kresali... zato i kazem neko ko prati isti od pocetka verovatno zna tacne cinjenica a ne da cita prvu stranicu koja je editovana ko zna koliko puta
Takodje toliko rapidan plan samo upucuje na manipulaciju, i mrezu koja je realno ne odrziva to se i dokazalo jer su videli da su morali da ga merge minuju sa LTC-em koji im sa "NOSI" i "CUVA" mrezu jer bi bez LTC pukli za 24h (neko bi ih forkovao sa par asic-a 28nm generacije)
 
Poslednja izmena:
ali neverovatno kako ne odustaješ a potkovanost argumentima 0. hoćeš da se kladimo da je reward šema ovakva od prvog dana?
https://chain.so/doge evo nađi blok koji je van ove specifikacije
 
ali neverovatno kako ne odustaješ a potkovanost argumentima 0. hoćeš da se kladimo da je reward šema ovakva od prvog dana?
https://chain.so/doge evo nađi blok koji je van ove specifikacije

Pa opet ne rauzmes da se fork izmene rade unapred i da ih ti u chainbloku nemozes naci... :)
Pod jedan znam da su limit doge-a uvecali od prvobitno planiranog, i to i dalje stoji na netu objasnjeno zasto... iskreno vam sam rekao doticni shitcoin nisam pratio pazljivo i neznam tacno sta je kad forkovano da tvrdim kad su menjali istu stranicu i zasto, naravno da ce ona reflektovat trenutno stanje
 
Poslednja izmena:

Pa ti ako vec pratis doge trebao bi da znas za svaku izmenu :) (zamisli da neko forkuje tvoje coine kao nevalidne :d )
Eto na primer BTC i LTC se forkuju jedino iz totalno potrebnih razloga a ne da bi se nekom namestilo nesto sto mu licno odgovara
 
Nazad
Vrh Dno