Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ako je ispavna i ocuvana vredi, imam istu i prezadovoljan sam.

Ocuvana? Ma kao nova je, naravno sve radi skroz OK. I ja mislim da je to realna cena za polovnu stolicu ali morao sam da se konsultujem posto opet kazem slabo se razumem u Steelcase za razliku od Herman Miller stolica. Hvala.

P.S. Ne mogu da se nacudim koliko je stolica teska, cenim preko 30kg (ima metalnu zvezdu).
 
Ja za stolicu za komp koristim loptu za istezanje i 2 lavora da ne mrda :)
 
Ja sam skoro 2 meseca koristio stolicu bez naslona jer sam je polomio. Kao, hitno moram da kupim stolicu i onda skontam koliko mi je udobno tako da sedim, kako pravilno drzim sedim, kako me kicma vise ne boli...
Imam stolicu vec neko vreme i razmisljam malopre, pa kicma me ubija po ceo dan vec ko zna koliko.
Za razliku od lopte, stolica bez naslona je bruka. Ne bezi, ima podesivu visinu. Ko nije probao a ume kicma da ga zeza neka proba slobodno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja sam skoro 2 meseca koristio stolicu bez naslona jer sam je polomio. Kao, hitno moram da kupim stolicu i onda skontam koliko mi je udobno tako da sedim, kako pravilno drzim sedim, kako me kicma vise ne boli...
Imam stolicu vec neko vreme i razmisljam malopre, pa kicma me ubija po ceo dan vec ko zna koliko.
Za razliku od lopte, stolica bez naslona je bruka. Ne bezi, ima podesivu visinu. Ko nije probao a ume kicma da ga zeza neka proba slobodno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Ja sam se namucio kao isus sedeci godinu dana na laboratorijskim stolicama na biohemiji i fiziologiji. Sediste je drveno i udobno je koliko toliko, ali posle pola sata ledja vec popustaju i krivim se napred ( 1,95cm visine ne ide bas najbolje sa stolicom bez bar nekog naslona).Podesive su one i po visini, ali dzaba kada kicma ode sem tako. Zavisi kako kome odgovara :/
 
Ja koristim loptu naizmenicno sa stolicom, i, koliko znam, to sto je ona "nemirna" je prilicno vazan faktor za sedenje na njoj, a takva su i moja iskustva.

Ako je blokiras, nista ti ne smeta da se iskrivis kao sto bi se na bilo cemu iskrivio, a ako leluja kako ona hoce, to je stalna borba, i posredno dovodi do toga da kicma stoji u pravilnijem polozaju.

Ipak, to jako umara. Ja sam nasao kompromis da mi lopta ne bude bas potpuno napumpana, jer nemam te zivotinjske vestine da se borim sa loptom i koncentrisem se na ono sto radim istovremeno.

Ali svejedno umara, pa imam pored i stolicu kojoj je otkocen mehanizam za ledjni naslon i postavljen na vrlo slab otpor.

A i lopta nije bas za toplo vreme...
 
Da li neko koristi nešto dodatno na naslonima za laktove jer su strašno tvrdi i neudobni? Ne znam šta i od čega da napravim a da bude i estetski korektno. Stolica ima tapacirung ali je to tanko i vremenom se sabilo.
 
Evo jedno poprilicno negativno iskustvo sa Antares stolicama.

Naime pre ~5 meseci je kod njih uzeta jedna od onih njihovih stolica u rangu ~30k dinara za devojku. Posto devojka tezi ~40kg ocekivao sam da ce stolica koja je uzeta (naslon za glavu , podesivi rukonasloni, lumbalna podrska) da potraje par godina bez problema. Medjutim vec posle par meseci je sedalni deo krenuo da se "klacka".
I tu krece iskustvo...
Prijavim kvar ,devojka iz radnje kaze - bice za nedelju dana serviser kod vas.
Posle dve nedelje zovem - kaze bice za 7 dana selimo se
Dve nedelje posle toga odlazim na lice mesta u 11 - tamo nikog (iako je radno vreme od 10) , zovem - ista devojka se javlja i krece da histerise na mene - "da li vi mislite da ste jedini koji ima problema , ja dnevno imam 10 ljudi poput vas itd" na moju prostu recenicu - zbog cega vec mesec dana niste u stanju da posaljete servisera ...
Napokon , nekih desetak dana posle toga dolazi serviser - potpuno nenajavljen na adresu ... Tamo samo roditelji. Stolica je rasparcana , odnesen samo sedalni deo. Obecan novi - ili ovaj popravljen sutradan.
Od tada je proslo mesec dana i niko se ne javlja. Poslat mail na koji niko nije odgovorio. Malopre poslah jos jedan.
Racun o kupovini i priznanicu o uzimanju sedalnog dela na servis imam ... Razmisljam se da li da i dalje budem strpljiv ili ...
Tuzno u celoj prici je sto sam razmisljao da i sestri uzmem istu stolicu a sebi ergohuman ... Mozda cak i na poslu da uzmem istu ...
Posle ovakvog ponasanja pre mi dodje da zovem inspekciju ...
 
I kod mene kad je dolazio serviser, došao je nenajavljen, potpuno neupućen u ergohuman, uz rečenicu normalno je da škripi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Evo jedno poprilicno negativno iskustvo sa Antares stolicama.

Naime pre ~5 meseci je kod njih uzeta jedna od onih njihovih stolica u rangu ~30k dinara za devojku. Posto devojka tezi ~40kg ocekivao sam da ce stolica koja je uzeta (naslon za glavu , podesivi rukonasloni, lumbalna podrska) da potraje par godina bez problema. Medjutim vec posle par meseci je sedalni deo krenuo da se "klacka".
I tu krece iskustvo...
Prijavim kvar ,devojka iz radnje kaze - bice za nedelju dana serviser kod vas.
Posle dve nedelje zovem - kaze bice za 7 dana selimo se
Dve nedelje posle toga odlazim na lice mesta u 11 - tamo nikog (iako je radno vreme od 10) , zovem - ista devojka se javlja i krece da histerise na mene - "da li vi mislite da ste jedini koji ima problema , ja dnevno imam 10 ljudi poput vas itd" na moju prostu recenicu - zbog cega vec mesec dana niste u stanju da posaljete servisera ...
Napokon , nekih desetak dana posle toga dolazi serviser - potpuno nenajavljen na adresu ... Tamo samo roditelji. Stolica je rasparcana , odnesen samo sedalni deo. Obecan novi - ili ovaj popravljen sutradan.
Od tada je proslo mesec dana i niko se ne javlja. Poslat mail na koji niko nije odgovorio. Malopre poslah jos jedan.
Racun o kupovini i priznanicu o uzimanju sedalnog dela na servis imam ... Razmisljam se da li da i dalje budem strpljiv ili ...
Tuzno u celoj prici je sto sam razmisljao da i sestri uzmem istu stolicu a sebi ergohuman ... Mozda cak i na poslu da uzmem istu ...
Posle ovakvog ponasanja pre mi dodje da zovem inspekciju ...
Ne mogu da verujem sta sam procitao. Molim te napisi krajnji ishod. Ako mozes da se zalis inspekciji zali se obavezno. Ovo je sramota. Pogotovu ponasanje bezobrazno.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
@ Bosla

Bez namere da kritikujem, trebao si i sam da pretpostavis kako funkcionise ovde kod nas i da pozoves inspekciju odmah! Problem je sto ti je majstor uzeo deo a nisi dobio nikakvu priznanicu i sada ne znam kako ces popuniti prijavu inspekciji. A ako to i nekako prodje, u sustini moze ukoliko inspektor bude zeleo da se iscima nemoj pasti na moljakanje tih iz antaresa i pusti inspektora da izgura to do kraja.

Jel uzimao neko stolice preko ovih iz Novog Sada?
 
@ Bosla

Bez namere da kritikujem, trebao si i sam da pretpostavis kako funkcionise ovde kod nas i da pozoves inspekciju odmah! Problem je sto ti je majstor uzeo deo a nisi dobio nikakvu priznanicu i sada ne znam kako ces popuniti prijavu inspekciji. A ako to i nekako prodje, u sustini moze ukoliko inspektor bude zeleo da se iscima nemoj pasti na moljakanje tih iz antaresa i pusti inspektora da izgura to do kraja.

Jel uzimao neko stolice preko ovih iz Novog Sada?
Kao sto napisah, priznanicu imam. Nije to problem.
Nisam ima vremena da se zajebavam sa njima, to je glavni problem. Slazem se sa otuznom cinjenicom za kako stvari kod nas funkcionisu..
Elem, update
Posto sam ih juce zvao i ocigledno pukom srecom dobio nekog rukovodioca? Danas u 7 30 am su me zvali.
Prica ide da je majstor koni je pokupio sedalni deo na putu do firme saznao da mu je umrla majka, te je uzeo godisnji a nije prijavio posao pa niko nije znao...
In any case obecali su da ce danas deo biti nov donesen i u popodnevnim satima serviser na adresi.
...




Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazovi i reci ako danas ili sutra ne rese da ces da dodjes sa inspekcijom jer su vec vise puta prekrsili zakon o zastiti potrosaca. 99% da ce resiti danas/sutra, 1% da ces trebati zvati inspekciju koja ce im odvaliti kaznu i tebi resiti problem :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Saga se nastavlja...
Bio serviser. Sklopio stolicu? Zaista nov sedalni deo. Medjutim... sa leve strane rucica koja sluzi za podesavanje nagiba naslina klimava... Pitam ukucane sta je bilo? Kazu , majstor kad je sklopio isptobavao da li sve radi i kad je isprobavao naslon, ostala mu rucica u ruci. Posle toga je namontirao , i rekao ako smeta sto je malo klimava i naslon vise nr moze da se fiksira da ih okrenem sutra . . .
Ja ne verujem sta se zbiva...
Sutra cu da trazim povracaj novca ili novu stolicu ovo je postalo komicno...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Zovi inspekciju i prijavi slucaj. Ovo ti govorim na osnovu iskustva, istina ne sa stolicama ali to je sve po istom principu kod nas.
 
Čitam ovo gore i nerviram se opasno,druze ja ti se divim sto si i toliko zivaca imao. Sramota,ponašaju se kao da su ti poklonili stolicu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ne verujem ne znam dal da se smejem ili da se nerviram. Sta se sve desava oko te stolice to je strasno. A nije ni malo jeftina. Msm za te pare teba da bude vrhunski kvalitet a ne da ostaje rucka u ruci ili sta znam. Ovo je za televiziju, ali ozbiljno.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Imam i ja te ergo stolice, 400eura platio. Ne djeluje mi to neki kvalitet. Ne znam koliko su zamislili dati repa za stolicu da bude dobar kvalitet. Ne mozemo davati za stolice kao za polovno auto.

Ne vrijedi ovo 100E, a ne 400E, a tek o skupljim da ne govorim. Doduse, da, jedino kada se porede sa onim jeftinijim.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Ja sam svojom Ergohuman prezadovoljan sem tog skripanja koje povremeno proizvodi.

Udobnost, prilagodivost, kvalitet materijala. Kapiram da je Herman Miller i dalje bolji, ali je zato i duplo skuplji

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Cuj, Herman Miller :) To nije ni za poredjenje, drugi svet potpuno, ali je problem sto je Wagner fazon 3 puta kvalitetnija stolica, a skuplji svega 100e recimo. Ja sam kod drugara probao i delovala mi klimavo, ali reko to je on nesto razdrkao, a i kupio je za 30e sa pocepanim sedalnim delom, a onda sam na sajmu probao novu i isti djavo. Dakle, ja sam se sa tadasnjih 115kg plasio da ce da se polomi kada se naslonim, a sada sa 130kg mislim da mi ne bi trajala ni 6 meseci.
Moja kineska kopija iz EMUa je kvalitetnija od te stolice. Dobro, i kosta 400e, ali opet.
Jedina dobra stvar kod te stolice je prilagodljivost i tu se prica zavrsava.

Hteo sam da dam pare za HM, tada sam isao dole na Dorcol na ugao Francuske i Dunavske u njihovo predstavnistvo, pa kada sam skontao da je duplo skuplja nego u Americi, rekao sam prodavcu da kaze gazdama da prestanu da se drogiraju. Jos je ova Embody bila osnovni model, a na americkom sajtu sam za skoro duplo manje sklopio model sa svim dodacima.
Umem muski da bacam pare, ali ovca necu da budem. Da sedim 10 sati dnevno i zaradjujem 2k eura tim sedenjem, dao bih zbog zdravlja, a ovako za mojih prosecnih 3 sata sedenja dnevno, previse.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jesi koristio wagner mozda duze vreme?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Saga se nastavlja...
Bio serviser. Sklopio stolicu? Zaista nov sedalni deo. Medjutim... sa leve strane rucica koja sluzi za podesavanje nagiba naslina klimava... Pitam ukucane sta je bilo? Kazu , majstor kad je sklopio isptobavao da li sve radi i kad je isprobavao naslon, ostala mu rucica u ruci. Posle toga je namontirao , i rekao ako smeta sto je malo klimava i naslon vise nr moze da se fiksira da ih okrenem sutra . . .
Ja ne verujem sta se zbiva...
Sutra cu da trazim povracaj novca ili novu stolicu ovo je postalo komicno...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

I krajnji epilog...

Bio je serviser u subotu tokom dana. Zamenili su ceo mehanizam sedalnog dela. Dobijen je "bolji" model - zaista deluje kvalitetnije , ima 5 predefinisanih podesavanja za naslon umesto 3 koje je imao prethodni i navodno trpi vecu kilazu/izdrzljiviji je.
Takodje je garancija "resetovana" na ponovo dve godine kao znak zahvalnosti na strpljenju ...

Izvinise mi se jos jednom uz objasnjenje da nije mogao gori splet losih okolnosti da se desi (selidba+problem sa prethodnim majstorom) ...

In any case stolica funkcionalna opet - napokon posle dva meseca ...


P.S.

Posto sebi razmisljam se da uzmem stolicu , krajnji izbor mi se sveo na Ergohuman ili Vitra Headline ... Ne znam zasto ali Headline mi deluje izdrzljivije ...

P.P.S.

Kinezi napravili "unapredjenu" kopiju ergohumana za ~240$ :)

http://www.tomtop.com/indoor-furniture-set-2225/p-h17483b.html


Simpaticno deluje :)

Evo i review
 
Ja bih ovo kupio, lepo deluje. :) U Nemačkoj za 216 e, ali nema slanja u Srbiju. A kod nas isti kvalitet, ako ne i mnogo gori, sa 5 puta manje funkcija, a za više para.


Inače, je l' i dalje važe Sigmine stolice za dobru kupovinu u rangu od ~100 e?
 
Народе, треба ми препорука за неку столицу до 10к динара.
Знам да нису неке паре, али тако је како је.
Само ми је битно да има бар неку лумбалну подршку и да се не ознојим док седим на њој :)
 
Ovde možeš dobiti preporuku tek od 300+e :D

Evo ja sam uzeo pre par meseci ovu, i prilično sam zadovoljan(ima na kp nova isto za 7600, tu sam i uzeo)
Razmišljao sam se da li da uzimam taj materijal, ili da jurim neku eko kožu, ali ipak ovo ispalo mnogo bolje. Cenim da bilo kakva eko koža za te pare greje samo tako, pa se znoji i lepi po njoj.

Široka je, ima naslon za ruke (mogao bi biti malo viši samo krastavac), i ima mehanizam za ljuljanje što je najvažnije :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mozda da probate u Metrou.

Oni imaju naizmenicne popuste na to sto drze, i cini mi se da se tamo za najmanje para moze kupiti stolica iz tog cenovnog ranga. Izbor je takav, kakav je, ali cisto sumnjam da je negde bolji.


Ali moj predlog za takav budzet je svakako obicna daktilografska stolica sa podesivim uglom naslona + pilates lopta.
 
Ја сам прије годину дана куповао столицу за ~100еур, и поприлично сам детаљно обишао тај сегмент цена. Прегладао комплетан Виторог, Метро, Хоме центар, Jysk, Форму идеале, Матис..

Вјерујте ми на ријеч (ако хоћете наравно) да је у том сегменту најквалитеније што сам нашао била ова столица image569ff98b594c3.jpg
Купљена је у последњем поменутом Матису.
Већ сам писао после куповине да је столица стварно јако добра, чврста и квалитетна када причамо о цени од 100еур. Просто, све друге прегледане столице (у том моменту) из тог ценовног ранга су ми изгледале као да нису пришле ни половни вредности ове столице и одају доста слабији квалитет и чврстину.

Једину ману коју могу да нађем овој столици послије годину дана кориштења је што је задњих мјесеци почела помало да шкрипи када се нагиње уназад. То не знам како да средим, али пробаћу некако. Гаранција је двије године па ћу пробати преко ње нешто да урадим.
Столица је од еко коже и сам сам био јако скептичан према томе у моменту кад сам је куповао. Међутим пријатно ме је изненадила јер сам се у њој ознојио укупно 10ак пута и то је било прошле године у јулу/августу када сам на 35+ степени сједио у њој дуже вријеме. За све остале ситуације знојење није проблем јер практично не постоји... изгледа да је коришћена еко кожа солидног квалитета.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno