Šta je novo?

Dobre radne stolice

Kriva kicma:)
Ima li ko kakvu preporuku za stolicu za dete 12 godina 160cm visina 40kg za radni sto ?
 
Poslednja izmena:
196cm i 112kg Markus nakon pola godine kao nov. Sjedim u njoj 8-9 sati dnevno.
Mrezice naslona su ok, par puta zakacio i nisam pokidao.
Mislim da smo se svi razmazili, kad se sjetim da sam kao klinac znao cijelu noc da presjedim na plasticnim bastanskim stolicama (jer sam polomio radnu a starci ni da cuju za novu) i igram igrice, tad mi nista nije smetalo ni fiksni rukohvat niti sto se stolica/plastika pocela kriviti.
 
196cm i 112kg Markus nakon pola godine kao nov. Sjedim u njoj 8-9 sati dnevno.
Mrezice naslona su ok, par puta zakacio i nisam pokidao.
Mislim da smo se svi razmazili, kad se sjetim da sam kao klinac znao cijelu noc da presjedim na plasticnim bastanskim stolicama (jer sam polomio radnu a starci ni da cuju za novu) i igram igrice, tad mi nista nije smetalo ni fiksni rukohvat niti sto se stolica/plastika pocela kriviti.
Ala si nasao poredjenje.. I ja sam pre 20 godina mogao svasta da radim sto sad ne mogu, sto ne znaci da je to relevantno trenutno.
 
Imam Herman MIller Aeron sa plasticnim tockicima, imam onu ikea podlogu, sve radi super, al se mislim da li cu moci da izbacim podlogu ako ubacim gumene tockice? Podloga je tarket koji je realno premekan ne bih da moram da ga lakiram zbog stolice. Inace stolica se koristi sigurno 5-8h dnevno.
 
Imam Herman MIller Aeron sa plasticnim tockicima, imam onu ikea podlogu, sve radi super, al se mislim da li cu moci da izbacim podlogu ako ubacim gumene tockice? Podloga je tarket koji je realno premekan ne bih da moram da ga lakiram zbog stolice. Inace stolica se koristi sigurno 5-8h dnevno.
Ne izbacuj podlogu. I gumeni tockici ce unistiti tarket. Zalepe se cestice razne na tockice i onda buše pod. Ja sam u proslom stanu unistio hrastov parket sa gumenim tockicima.
 
Ala si nasao poredjenje.. I ja sam pre 20 godina mogao svasta da radim sto sad ne mogu, sto ne znaci da je to relevantno trenutno.
Kapiram te, iskreno mislim da je najbolja opcija fokusirati se na radni sto sa el. podizačima, te da se redovno, par puta tokom radnog vremena podiže sto na odgovarajuću visinu i radi stojeći 20-30min, koliko ko može na početku da izdrži.
Ako već imaš problema sa kičmom, na kakvoj god stolici da sjediš leđa će te i dalje boliti.
 
Za el podizuci sto se slazem, ali da je sa svakom stolicom isto, tu bas ne mogu da se slozim. Opet ako je tebi sve isto, onda kupis najjeftiniju i uzivas. Meni se sa Markusom pogorsalo stanje od kad sam sedeo duze u njoj, tako da je ne bih preporucio nikome ko ima i najmanje problema sa ledjima. Da ne pricam o tome da sudjer na sedistu splasne posle nego vremena, pa boli dupe, sacuvaj me boze.
 
Ja sam koristio podloge iz Jyska i Ikee. Ok su, ali su mi bile ruzne na podu sobe.
Sad koristim, oko 2 godine, jednu stazu (mali tepih) sa gumiranim donjim delom i mnogo je bolja priča. Cuva pod, ne kliza, a i lepo izgleda.
 
Ja sam prvo planirao podlogu, ali uzeh na kraju tepih. Jeste da se teže održava, ali em je lepše, em je kulturnije, a da kazemo i udobnije.
 
Nazad
Vrh Dno