Šta je novo?

Dobre radne stolice

koliko te izasao, jer je bilo price da popust daju samo do 1. januara?
 
Druze gledaj koju god da kupis da ti naslon bude metalom pricvrscen za sedalni deo. Vec je receno dane valja kada rukonasloni drze naslon. Jedino ako je stolica za nekog da max 70 kila. Ovo ti kazem iz iskustva jer ja radim sa stolicama. Nekoliko ljudi mi je donosilo te fotelje sto se prodaju na nasim sajtovima ogromna prelepa al naslon se drzi na rukonaslonima. To su veoma tanki nosaci koji pucaju. Onda ja to zavarim, pa udarim metal pa opet vratim tapacire. Veca dara nego mera.
Obavezno gledaj da naalon ima metal. Na ovom sajtu uglavnom ni jedna nema. Ali pitaj proveri
 
Pozdrav svima dobri ljudi. Ovde ima dosta iskusnih koji se dobro razumeju u stolice, a meni je potreba jedna koja ce prijati mojoj kicmi u bukvalnom smislu. Dakle, da bude jaka, izdrzljiva i da moze da se podesava nagib i ostalo ovde vec pomenuto. Budzet mi je neogranicen, ali ne bih isao preko nekih astronomskih cifara. Radim programiranje i provodim i po 14 sati na kompjuteru. Hvala puno svima unapred.
 
Ne postoji saglasnost oko toga. Moras testirati stolice, nema ti druge.

Prodavnice od kojih mozes da pocnes su Nitea, i Delight office (delight prodaje samo pravnim licima).

A mozes probati i u prodavnicama Astra, i Antares, ako nisi bas raspolozen da platis najskuplje brendove.
 
Herman Miller ili Steelcase, kad već sjediš po 14 sati, ako mene pitaš. Samo definiši "astronomske cifre"...
 
Hvala na brzom odgovoru. Bitno mi je da ove stolice imaju onaj nagib od 135 stepeni da ne bih imao pritisak preveliki na kicmi. Koju bi mi preporucio od astre i antaresa? Izgledaju mi kao dobre stolice.
 
Astronomska cifra - 5k evra. Ali mislim da za tim nema potrebe jer ove Astra i Antares izgledaju odlicno. Imas neke predloge? Najbitnije mi da nema pritiska na kicmi
 
Nije bitno da li stolice IZGLEDAJU dobro vec da RADE posao (ergonomija).

Ja se slazem sa postovima iznad da se drzis proverenih brendova Herman Miller i Steelcase. Preporuka za Herman Miller Aeron (imam je vec vise godinu dana) a sigurno su odlicne i Herman Miller Embody i Steelcase Gesture.
Mislim da su jedino ove tri stolice nesto preko 1k evra, sve ostale su jeftinije.

Sto se tice sedenja pod 135 stepeni citao sam kako su neki kanadski stucnjaci snimali kicmu magnetnom rezonancom u raznim polozajima sedenja i da pri polozaju od 135 stepeni je najmanji pritisak na prsljenovima kicme ali gledaj da posle prilagodis takvo sedenje vratu posto ne bi smeo tako dugo da pude savijen u odnosu na kicmu zato sto ce vremenom sigurno doci do spondiloze (ostecenja vratnih prsljenova).
 
Provodim dosta vremena na kompjuteru i sada me vec ova stara stolica ubija. Imam je vec 5 godina i pocela je da se lista, kao da ima neku bolestinu. Takodje je popustio vazduh pa se stalno spusta sama od sebe. Generalno raspada se.

E sada, hteo sam da uzmem prvo one NeedForSeat stolice, Maxnomic ili kako vec, ali ne znam da li vrede taj novac. Da dodje do mene, za moju visinu i kilazu oko 350e. Nije mi frka da dam toliko ako ce mi trajati 10god :) (jer mi je ova koju sada imam trajala 5 god, a niti je metal niti je kozna a placena je 100e.) Video sam i one Sandberg, ali ne znam kakve su.
Moje pitanje je da li moze da se nadje neka stolica za 200-250e da je od koze (rade onu mekanu kozu zaboravio sam kako se zove) ali da moze da drzi 90-100 kila :)
 
Pogledaj u Blažeksu, u pitanju je firma iz Kragujevca. Poznati su po kvalitetnim radnim stolicama. Ja imam njihov model A5000 vec 4 godine i do sada nisam imao nikakvih problema, mogu reci da sam veoma zadovoljan.
 
Hvala na brzom odgovoru. Bitno mi je da ove stolice imaju onaj nagib od 135 stepeni da ne bih imao pritisak preveliki na kicmi. Koju bi mi preporucio od astre i antaresa? Izgledaju mi kao dobre stolice.

Astronomska cifra - 5k evra. Ali mislim da za tim nema potrebe jer ove Astra i Antares izgledaju odlicno. Imas neke predloge? Najbitnije mi da nema pritiska na kicmi

code ti je sve odgovorio. Ako ces da biras stolicu po izgledu, nema sta da te savjetujemo ovdje: podji i uzmi onu koja ti se ucini najljepsa :D
 
Ako neko chuje opet za neku Nitea akciju bilo bi lepo da podeli sa okolinom :)
 
ja mislim da sajmski popust i nije bio preveliki - 5% (nek neko potvrdi, ipak sam iz PG, nisam bio licno da pazarim stolicu). Toliko se kontam uvijek moze ispregovarati, ako se pojavis sa keshom :D

BTW, koliko je sad Aeron mimo akcije? Bio je 1150e
 
Nije to turska pijaca pa da se pogadjas za cenu (osim ako se ne kupuje vise komada)

NITEA gotovo uvek ima akcije vec duze vreme Aeron stolica je bila na akcijskoj ceni od 1.152 evra a kataloska cena je inace 1.806 evra.
 
Ja sam se iznenadio koliko je u stvari moguce pogadjati se i u ozbiljnijim prodavnicama koje prodaju, za srpski standard, skuplju robu (namestaj, oprema za kupatila...).

Moj veseli cale je npr ispregovarao popust od 10ak% za neku keramiku od par stotina evra. Svojim usima cuo i svojim ocima video.

Posle sam to prepricavao jer mi je bilo zanimljivo, i tako u razgovorima sa raznim ljudima saznao da to i nije neobicno, i da mnogi tako pijacare za ves masine, frizidere, i slicnu robu koju placaju gotovinom...
 
Može li neka preporuka za 30-40-50 hiljada?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
WAU O141 i O111 pogledaj i isprobaj. Officeline / Astra drzi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje za ljude koji su probali ili imaju wau 0141. Da li bi bila mala za ljude sa 100kg i 190cm visine sportski gradjene? Drugar hoce stolicu, pa se razmislja izmedju nje i please, ali ga vise vuce WAU.

Btw posle par meseci koriscenja gesture-a nemam ni jednu zamerku, takodje me ledja nisu zabolela ni u jednom trenutku, a sedim po 6,7h dnevno, sa pauzama na svakih sat vremena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno da. Mene sa oko 183-185 i 85kg je smetala u ramenima (pošto sam širi u ramenima).

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Onda ona odpada. :) Hvala za info.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se vratim na niteu: svako prolecje imaju akciju za mirru i embody...recimo mirru su proshlog aprila davali 10 komada za 6000e. A embody po 950e ako se dobro secjam. Mozhda treba da se skupimo pa kad bude takva akcija pazarimo zajedno ako ima zainteresovanih.
 
A mozete li mi reci kakve su Arozzi stolice...ove serije za 200€ (gore dole 20-30e) mogu se nabaviti a meni se jako svidja taj izgled. :)
 
Znači prolistaj par strana unazad - pričalo se više puta o njima.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ok nasao sam da je DX racer bolji dosta, a ima ono sto meni treba. Aluminiumske noge i PU koza :) Na knap sam sa visinom, posto sam 183 a stolica je kao za 180, ali to je ok ja mislim. Ne treba mi big and tall model jer nisam bas toliko visok :)
Ima li kod nas da se nabavi DXRacer stolice ili moram iz inostranstva?
 
Nije to turska pijaca pa da se pogadjas za cenu (osim ako se ne kupuje vise komada)

NITEA gotovo uvek ima akcije vec duze vreme Aeron stolica je bila na akcijskoj ceni od 1.152 evra a kataloska cena je inace 1.806 evra.

pa ne znam baš, ako je puna cijena 1800, a akcijska 1150, sigurno se i mimo akcije može dobiti solidan popust ako se uzima za keš. Eto recimo sajamski popust je trajao valjda samo tokom sajma, a ja sam dobio Aerona po sajamskoj cijeni nakon sajma :)
Takođe, prije 3-4 mjeseca sam uzeo LG OLED TV, i na račun toga što sam uzimao za keš i izloženi primjerak, uz malo pregovaranja sam dobio 20% popusta, što na OLED od 65 inča dođe velika cifra...

Nije to cjenkanje kao na pijaci, nego se pozove gazda, šef, direktor, neko ko može da odobri popust i traži niža cijena iz tog i tog razloga. Nekad može, nekad ne.
 
Nazad
Vrh Dno