Šta je novo?

Dobre radne stolice

Sad sam se setio gde sam procitao, pisao jedan nas lik iz Kanade:
To nije jedina stvar u kojoj je naša zajednica uticala na promene u kanadskoj. Legenda kaže da ste u "Ikei" do pre desetak godina mogli da, ako niste zadovoljni, vratite nameštaj i 90 dana nakon kupovine i dobijete novac nazad. Kada je "Ikea" otkrila da su svi kupci čija se prezimena zavrsavaju na "ić" obilato koristili to pravo, naročito kada im familija koja je bila u gostima ode nazad za Srbiju, skratili su taj rok na samo 45 dana. Znaju ovi iz "Ikee" da neće familija da poteže preko bare na manje od 3 meseca.
Eto nije vise 90 dana nego 45 dana ali za sav namestaj. Cuo sam da tamo u Severnoj Americi u velikim prodavnicama postoje pultovi samo za vracanje robe i novac vracaju bez da te pitaju sto vracas kupljenu robu.

Tacno je da kada narucujes npr stolicu preko online prodavnice po zakonu imas pravo posle 14 dana da je vratis ali oni ti posalju stolicu koja treba da se sklopi a ti ako hoces da je vratis moras da je rasklopis a mali broj ljudi moze da rasklopi a da ne osteti ili ostavi tragove kada skida gasni cilindar, pa je pitanje da li neko hoce da prihvati nazad. A kod nas je poznato da je zakon samo mrtvo slovo na papiru pa jedno je ono sto pise na papiru a drugo ono sto se sprovodi u praksi.
 
P.S. Jedino sto sam do sada video je da WinWin vraca proizvode posle 7 dana sto je za svaku pohvalu a narocito je korisno kada se npr kupuje monitor.
Ja sam to video i u ostalim prodavnicama racunarske opreme. Tipa nedavno sam gledao dvb-t2 receiver (pcpractic) - hteo sam cisto da isprobam iako koristim total, a cekam d3i, i kazem liku - nemam krovnu antenu, imam neku sobnu, kakav je signal po NS sa sobnom, a on mi kaze, uzmi, probaj, ako ti ne hvata dobro kanale sa sobnom imas 7 dana da nam vratis, samo nemoj ambalazu da bacis... Ista stvar mi se desavala za drugu robu, u drugim prodavnicama...
 
Pa PC Practic, WinWin i Emmi su deo iste kompanije Alti iz Cacka. Na tih 7 dana ih ne obavezuje zakon vec je to politika firme da bi izasli u susret kupcima, ako tako rade i u ostalim prodavnicama onda jos bolje.
 
Везано за враћање робе у Канади, причала ми другарица да кад је била код брата у посети узели су неки дал беше кревет на надувавање и нешто друго, углавном, то су купили на попусту, вратили касније,тад више није био попусту и добили повраћај по новој цени, чак су и зарадили. Ем користили ем зарадили и наравно нико иx није ништа питао.
 
Pa PC Practic, WinWin i Emmi su deo iste kompanije Alti iz Cacka. Na tih 7 dana ih ne obavezuje zakon vec je to politika firme da bi izasli u susret kupcima, ako tako rade i u ostalim prodavnicama onda jos bolje.
Gigatron radi isto koliko znam, tj. bar u mom slucaju sto znaci vrv i ComTrade.
 
Ja se izvinjavam ako je vec pisano ranije o ovome sto hocu da pitam ali nemam toliko vremena da listam unazad. Naime, suzio sam izbor na dve kancelarijske fotelje, jedna je iz prodavnice Office-line u Novom Sadu, a druga iz Temma Trade u Petrovaradinu. Fotelja kao fotelja, dobra je i jedna i druga (bar mislim), vise me zanima pozadina te dve firme, jel neko imao iskustva sa njima, prijatnih ili neprijatnih mozda? Takodje, malo mi je sumnjivo da se u ovoj drugoj firmi mora iskesirati ceo iznos cak i pre nego sto oni uopste naruce fotelju. To mi ne lici ni na sta drugo nego da oni sa tim parama sto sam im dao kupe fotelju negde jeftinije i onda je meni prodaju skuplje, mozda gresim ali kako covek da ne pomisli na to kad im je takva cudna politika. Da ne duzim, ovo su fotelje, mozda je neko od vas ima pa moze da mi kaze iskustva:
http://www.astrans.net/proizvodi?pa...ypage_images.tpl&product_id=48&category_id=13
http://www.temmatrade.com/index.php/fotelje/radne-fotelje/item/radna-fotelja-fr14
 
Druga fotelja je bolja, na prvoj su plasticni rukonasloni, prvi ce oni da stradaju.Prva stolica realno kosta 10.000, mogu ti naci na 3 mesta istu takvu za toliko. Sto se placanja druge tice, vise nego jasno je da narucuju sa strane tvoju stolicu. Malo razgledaj, mozda je nadjes jeftinije na drugom mestu. e-ponuda, e-kupi, ceneje, akcijeikatalozi... i ustedeces sebi bar par hiljadarki.
 
@CoxXx Ja imam ovu drugu stolicu,samo crnu. Izdrzala mi je godinu dana. Doduse,provodio sam dosta vremena na njoj i tezak sam 105kg, mada su mi rekli da moze za te kilaze. Propao drzac dole na sedistu. Rasklopio sam je i video da je sve dosta tanano odradjeno.
 
@Jericho, pokusavao sam da pronadjem takvu na drugim sajtovima, nisam imao srece, ali dao si mi jos par za koje nisam cuo, ako se setis jos nekih, napisi.
@Gerix, isto sam narucio crnu, tj. narucicu je tek kad dam 14 crvenih. Po tebi, vredi li toliko? Jesi je nosio kod njih na servis u sklopu garancije? A sto se tice kilaze, imam 70 kg, ne verujem da sam teret za ovu fotelju.

Dvoumim se vec danima izmedju ove dve, inace, Astra mi deluje profesionalnije, proizvodnja im je kako kazu domaca, ajde da im verujem, dok za ove druge ne znam ni ni.
 
Druga deluje dosta bolje, ova prva je preskupa za plasticne rukonaslone. Ne znam samo kojih su velicina, to je takodje bitno.

BTW, sa 70 Kg-a neces imati problema ni sa jeftinijim stolicama. ( :
 
Ne znam ni ja tacno kojih su velicina, ali sedeo sam u oba dve, druga je udobnija i svidela mi se prvenstveno zbog dobrog naslona za vrat i glavu koji je isturen. Ali prilicno bezobrazno od strane te firme jer traze kes a tu fotelju u crnoj boji cak nisam ni video (samo u beloj jesam). Zbog toga mi dodje da ih i otkacim.
 
Po meni je mnogo bolja od obe ove, stenderup iz jiska. Ja sam se odlucio za nju i cekam kada ce opet biti na akciji. Uz popust od 10% koji se moze uzeti preko njihovog sajta, stolica kosta 10k. Mislim da za te pare nema bolje kupovine
 
@CoxXx Ja imam ovu drugu stolicu,samo crnu. Izdrzala mi je godinu dana. Doduse,provodio sam dosta vremena na njoj i tezak sam 105kg, mada su mi rekli da moze za te kilaze. Propao drzac dole na sedistu. Rasklopio sam je i video da je sve dosta tanano odradjeno.


Da li mi onda preporucujes da kupim tu stolicu il ne?
 
@Gerix, isto sam narucio crnu, tj. narucicu je tek kad dam 14 crvenih. Po tebi, vredi li toliko? Jesi je nosio kod njih na servis u sklopu garancije? A sto se tice kilaze, imam 70 kg, ne verujem da sam teret za ovu fotelju.

Ja sam je 12 platio cini mi se. Nisam je nigde nosio, ćale je uzeo, rasklopio i u domacoj radinosti je ojacao. Verujem da ce tebe bolje sluziti i zbog kilaze. Moju sam ja maximalno izdrndao, verujem da ostali nisu takvi divljaci. [emoji2]
 
Najbolje kad bi mogao da odes i sam da je probas. Meni se ona najvise svidela, mozda ce tebi neka druga. Meni se posebno svidela jer mozes da podesavas naslone za ruke i zato sto ima prava ledja pa mislim da ce mi odgovarati i za ucenje. Neko ju je ovde jos nahvalio, ne mogu da se setim ko
 
Ja sam je 12 platio cini mi se. Nisam je nigde nosio, ćale je uzeo, rasklopio i u domacoj radinosti je ojacao. Verujem da ce tebe bolje sluziti i zbog kilaze. Moju sam ja maximalno izdrndao, verujem da ostali nisu takvi divljaci. [emoji2]

Nista, neka bude ta, pa kud puklo da puklo, samo da ne pukne stolica :D

Najbolje kad bi mogao da odes i sam da je probas. Meni se ona najvise svidela, mozda ce tebi neka druga. Meni se posebno svidela jer mozes da podesavas naslone za ruke i zato sto ima prava ledja pa mislim da ce mi odgovarati i za ucenje. Neko ju je ovde jos nahvalio, ne mogu da se setim ko

Mislim da sam probao i tu koju si spomenuo, i ako se ne varam, cini mi se da ta stolica ima mrezasti naslon sto mi se ne svidja, nije mi prijatno da sedim toliko dugo na takvom materijalu.
 
Da li je neko imao iskustva sa ovom stolicom http://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/plus/kancel-stolica-snertinge-crna-plava? na akciji je do 18.03 i kosta 7000 umesto 13. Citajuci po temi shvatio sam da je jysk generalno sinonim za nekvalitetnu robu, ali ja imam jedva 70 kila, tako da se nadam da ne moram da budem toliko zakeralo :) inace sam po komentarima shvatio da je CM-F85A pun pogodak, ali je razlika ipak 20 hiljada http://www.emu.rs/proizvodi/product/view/5/210.

S druge strane, citajuci temu, razmisljao sam i o sledecim primercima:
http://www.emu.rs/proizvodi/product/view/7/244
http://www.emu.rs/proizvodi/product/view/5/241
http://www.faros.rs/Workfiles/GALERIJE/Kancelarijske-stolce/Premier.html

Ako neko ima bilo kakav komentar, bio bih mu VEOMA zahvalan. pozdrav i svako dobro
 
Jel ima neko predlog za dobru udobnu stolicu, a da je masivna, mekana i da nije preko 100e :)
Nesto otprilike kao Trige u Jysku http://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gold/kanc-stolica-trige-vestacka-koza-crna,
ona bude na popustu oko 10000, ali njen problem je sto ima plasticno podnozje, jako cudno za ove pare i slicne stolice u toj kategoriji, ima li tu resenja?

Jer meni treba stolica da je udobna pri polulezecem sedenju (noge pruzim preko komode/fijoka za ispod stola), dakle da ne zaboli donji deo ledja :), sta cu navikao sam tako da sedim nakrivo...
A potrebno je da bude jaka za kombinaciju 2m/120kg...
 
Ja sedim u tom polozaju, pogledaj drugu stolicu u ovom postu. Imam slicnu, doduse nesto kvalitetniju i skuplju. Doduse, fali mi 25 kila i pokoji centimentar, ali pogledaj stolice slicnog tipa. Niposto stolice sa plasticnom zvezdom i tvojom kilazom.
 
Jel ima neko predlog za dobru udobnu stolicu, a da je masivna, mekana i da nije preko 100e :)
...
A potrebno je da bude jaka za kombinaciju 2m/120kg...

U tvom slucaju kupovina stolice od 100 evra na kilazu od 120kg je samo bacanje para. Pa taj neki plastikaner od 100 evra ima da ti se raspadne za manje od mesec dana.
 
@dEXE
Ja sa 96 kila i 192cm-a rasklopim fotelju od ~100 evra za dva meseca max. Slicna navika za sedenje, noge su mi retko na podu i to nikako ne pomaze. :D
Sa tvojih 120 kila tesko da ces naci nesto sto ce izdrzati vise od mesec dana. Mislim da je sve ispod 200-250 evra bacanje para.

Nije lose resenje ni ojacavanje/prepravka starih stolica. Ispadne dosta jeftinije, a dobijes nesto upotrebljivo. Ovo sto sada prodaju za do 100-150 evra je mahom smece, neupotrebljivo za ljude sa ~85+ kila.
 
Upravo, velika kilaza i neobican polozaj tela jednako raspadnuta stolica. Zato sam ja moju ojacao tako da mogu slona da drzim na njoj.
 
Kako si je ojacao?
Rasklopio,odneo kod limara i postavio deblje limove, sipke, nove srafove... Mehanizam i postolje su mi dobri,problem je bio u naslonu i sedistu,kao i naslonima za ruke. 3kg stolica teza posle rekonstrukcije,ali ce da traje sto godina. [emoji2]
 
Au ponovo poskupele stolice npr ova CM-F85A pred novu godinu bila 25K a sada je 30K. Ovo je zbog rasta vrednosti dolara a pretpostavlja se da ce dolar jos jacati sto znaci bice jos skuplje posto se vecina dostupnih stolica u Srbiji uvozi iz Kine. Naravno poskupece i ove brand name stolice sto se proizvode u Americi kao sto su Herman Miller ili Steelcase.
 
Zdravo svima, trazim neku dobru stolicu/fotelju da kupim sebi za visecasovno sedenje za kompom (gejming, serije, filmovi) pa ako moze neko da mi preporuci nesto dobro od 10K do 15K? Drugar mi je preporucio ovu stolicu A210B01 za 7900. Sta vi mislite? Visina 177cm, tezina oko 70-75kg.

a210b01.png
 
Poslednja izmena:
Otisji do jubiznisa pa je probaj tamo :) Ja sam je probao i svidela mi se, medjuim ja sam joj zamerio plasticnu zvezdu i ruke nikako ne mogu da stavim na naslon za ruke, osim ako totalno nezalegnem.
Imam mali sto pa mi je bitno da mi laktovi budu naslonjeni na stolicu
 
Plastikaner najodvratniji. Ako imaš preko 80kg može da se desi da ti ne traje ni 1god.
 
Nazad
Vrh Dno