Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ne baš, ali računaj da ti treba minimum 300€ za bilo šta vredno pomena (u kvalitativnom smislu).

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
300 evrica za pod gluteus? treniracu jace...
 
Sve zavisi koliko volis i pazis sebe. Treniram i ja, i aktivan sam dosta nisam debeo ali mi posao i hobi i sve vezano za komp i sedenje koje zna da bude i po 10h dnevno. Dao sam silne € za komp i ko zna koliko u proslosti, sta je 30% od tog iznosa i za stolicu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To ti je ista prica kao kad ljudi kupe fon od 1000 eur a sto se tice paketa koriste prepaid ili pospaid od 500 din sa skoro nista neta... Jednostavno - ima ih i dzabe objasnjavas :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bmw x5 sipaj za 'iljadu fazon :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve zavisi koliko volis i pazis sebe. Treniram i ja, i aktivan sam dosta nisam debeo ali mi posao i hobi i sve vezano za komp i sedenje koje zna da bude i po 10h dnevno. Dao sam silne € za komp i ko zna koliko u proslosti, sta je 30% od tog iznosa i za stolicu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
O tome i ja pricam, 30% od moje masine nije 300e...
Ako je po tome onda jedva za hoklicu..:d
 
To ti je ista prica kao kad ljudi kupe fon od 1000 eur a sto se tice paketa koriste prepaid ili pospaid od 500 din sa skoro nista neta... Jednostavno - ima ih i dzabe objasnjavas :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne pisem jer sam se pronasao, nego me interesuje kakve veze ima cena telefona sa paketom koji koristis? Jel to znaci ako prelazim godisnje 5.000km da ne treba da vozim auto od 70.000 evra?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne pisem jer sam se pronasao, nego me interesuje kakve veze ima cena telefona sa paketom koji koristis? Jel to znaci ako prelazim godisnje 5.000km da ne treba da vozim auto od 70.000 evra?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa za automobil bas i znaci mnogo vise nego za "telefon", jer taj "telefon" i nije telefon, nego kompjuter sa kamerom, pa paket bas i nije presudan u toj prici.

Sto se automobila tice, uzasno je neracionalno platiti brdo para za nesto sto se i ne koristi, jer ti parama sustinski bas i placas vreme koje ces nesto koristiti i uzivati u njemu, ali nije to ni bitno za ovu pricu.


Nego, ove price oko stolice. Ja sam bio na fizikalnoj terapiji, i onda sam razgovarao i sa fizijatrima i sa fizioterapeutima o tome. Misljenja su isla od toga da su skupe stolice potpuna glupost i mamipara, do toga da mozda i mogu malo da pomognu, ali da kljuc uopste nije u tome.

E sad, mnogo toga ti lekari ne znaju, ali bez obzira na to, prilicno sam siguran da nisu "must have", tako da bas i nema veze koliko kosta kompjuter.
Moja ocekivanja su u smeru da je to luksuz koji malo pomaze, i onda na osnovu zarade i vremena provedenog za kompjuterom izracunas da li ces i da platis taj luksuz, kao i svaki drugi.
 
Poslednja izmena:
Pa za automobil bas i znaci mnogo vise nego za "telefon", jer taj "telefon" i nije telefon, nego kompjuter sa kamerom, pa paket bas i nije presudan u toj prici.

Sto se automobila tice, uzasno je neracionalno platiti brdo para za nesto sto se i ne koristi, jer ti parama sustinski bas i placas vreme koje ces nesto koristiti i uzivati u njemu, ali nije to ni bitno za ovu pricu.


Nego, ove price oko stolice. Ja sam bio na fizikalnoj terapiji, i onda sam razgovarao i sa fizijatrima i sa fizioterapeutima o tome. Misljenja su isla od toga da su skupe stolice potpuna glupost i mamipara, do toga da mozda i mogu malo da pomognu, ali da kljuc uopste nije u tome.

E sad, mnogo toga ti lekari ne znaju, ali bez obzira na to, prilicno sam siguran da nisu "must have", tako da bas i nema veze koliko kosta kompjuter.
Moja ocekivanja su u smeru da je to luksuz koji malo pomaze, i onda na osnovu zarade i vremena provedenog za kompjuterom izracunas da li ces i da platis taj luksuz, kao i svaki drugi.
Sto se tice telefona - totalno netacno - danasnji telefoni koriste net za skoro sve i ako ti nemas dovoljno MB u paketu ti u sustini mozes da ga koristis samo kod kuce na wifi, i da fotkas ako odes negde, a mailove i sve ostalo zaboravi... To je poenta moje price sa paketom i usporedbom...

Sto se tice fizijatara - vidi se da su neki znalci. Ja verujem u matematiku - statistika kaze drugacije - takve stolice sluze za prevenciju problema ili da ne produbljuju postojece probleme i to i sama statistika kaze. Naravno da pored toga treba i razgibavati se i vezbe raditi, ali ako sedis 10h dnevno na krs stolici i dobroj stolici ima itekakve razlike. Znas li ti da su doktori preporucivali i cigare kada su se pojavile jer "ne uticu na zdravlje i savrseno sigurno je pusiti iste" (pogledaj samo camel reklamu sa doktorima i izjave doktora iz tog vremena). E te doktore mogu da uporedim sa tim neinformisanim fizijatrima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
paketi u vipu za ne mnogo vise od 500 dinara imaju ne tako malo interneta, a vidim da si tu brojku pominjao. na mejlove apsolutno ne mora da se zaboravlja, kao ni vesti i nesto surfovanja, jedino nesto tipa youtube.
A uopste ne branim kupovinu telefona od 700 evra za bilo koga, a kamoli za nekoga sa najjeftinijim paketima, ali kazem da ima on dobar deo upotrebne vrednosti ima i bez toga. igre, kamera, dobar ekran, wifi koga ima na sve strane, lazni statusni simbol, itd.

Sto se tice price o lekarima, iako nemam ni blizu apsolutnog poverenja u njih, mislim da je prilicno arogantno pricati tako kako pricas. Koja matematika, ko je vrsio istrazivanja i ko ih je platio, i gde su ti podaci? Ko ce to uopste da izracuna, kada je to jako dugorocno pitanje. Sve nesto mislim da je pun svet ljudi koji kupuju herman miller. Pa i na youtube kada gledas review, i ti americki kupci su sablaznuti tim nenormalnim cenama. Kupuju mahom ljudi koji trpe odredjene bolove, i nadaju se poboljsanju, kao ja npr.

A i ta prica o lekarima/duvanu ima vise sanse da lici na ta istrazivanja o stolicama koja pominjes, nego na ove lekare ovde. Jer je i vise nego verovatno da su proizvodjaci cigareta/stolica tu umesali svoje prste potplacivanjem. Dok ovi nasi tutubani mogu da pogrese samo iz neznanja, a ne iz cistog interesa.


A ja cu verovatno i kupiti taj steelcase jer imam bolove, necu crci gladan ni ako potrosim te pare, i nadam se nekom blagom poboljsanju. Vec pokusavam da nadjem nekoga kako bar PDV ne bih platio.

Zdravi ljudi ne moraju kupovati suludo skupe stolice bez obzira na to koliko im kompjuter kosta. Svakako moraju da vode racuna o zdravlju na drugi nacin, i vece su sanse da ce to biti dovoljno uz obicnu daktilo stolicu, nego da kupe HM stolicu i da vrlo malo vode racuna o zdravlju.
Ja sam tako shvatio poentu ovih fizio tutubana. Ova zena koja je rekla da to nema veze s'mozgom i ne racunam, jer je ocigledno da je previse zatvorena po tom pitanju, ali da je to tako veliki efekat, kako ti pricas, i oni bi verovatno znali za to.
 
Sve vas ja odlicno razumem, nemam nista protiv sam bi se rado uvalio u jednu takvu.
Ali da je preskupo to stoji, meni deluje precenjeno...ali ako traje 12+ godina mozda i ima smisla.
 
Poziv za sve da posete nasu temu u klabingu koja resava probleme sa sedenjem. Ukoliko niste u formi ni stolica napravljena od 1000 ljudskih ruku koje masiraju svaki deo straznjice nece pomoci ;)

Luksuz nije platiti stolicu hiljadu i po evra vec imati visak kilograma. Stranci su to odavno skapirali, ne mozes vise CEO-a uspesne firme da vidis a da nije u formi (Tim Kuk, Lari Elison odlicni primeri, ljudi u godinama a izgledaju duplo mladje). Jedino se kod nas jos uvek neguje trend velikih stomaka...

Edit: Zaboravih da pomenem, Svaba glavni u Rajfajzen banci u Srbiji od pre nekoliko godina (ne znam da li je jos uvek) nije praktikovao dugo sedenje na radnom mestu. Znam da je to nezgodno za programere, ali ima i za nas nacina da izbegnemo probleme. Ima onaj klip sa Linus Torvaldsom koji radi stojeci ;)
 
Poslednja izmena:
To bas nema veze sa vezom. Evo npr ja, imam 98-105kg bf od 8-10% trenuram 6,7 godina, aktivan sam. Sta sada treba da uradim? Da smrsam? :) Hell no :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako imas 60kg valja :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci ne hahah . Btw Imam 85 kg . Jel ima nesto da valja do 20k ili da uzimam sta mi se svidi ?
 
Bolje kupi 3 od 7 ako nadjes nego tu od 20, duze ce trajati. Ovako ili onako nesto ce da propadne na njoj da ne mozes da je koristis. Ili ce da se ofuca eko koza, ili ce da pukne petokraka ili nasloni...
Ja sa stolicama redovno muku mucim, nikada za to nemam dovoljno para kad mi riknu a za neke iole "razumne" novce ne mozes kupiti nista sto ce potrajati.
Tako da, ili 300+ ili gledaj da bude jeftinija i cim nesto rikne menjaj. Cesto od 20K osim izgleda nemaju nista bolji kvalitet od onih jeftinijih.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ok, hvala na savetima . Ja imam neku iz formaideale vec skoro 10 god . Kostala oko 9k . Dobro je i izdrzala , samo se ona eko koza ofucala skroz .
 
Poziv za sve da posete nasu temu u klabingu koja resava probleme sa sedenjem. Ukoliko niste u formi ni stolica napravljena od 1000 ljudskih ruku koje masiraju svaki deo straznjice nece pomoci ;)
Ma nemoj da pricas? Znaci ako budem trenirao dupe me nece zaboleti od tvrde stolice, i ta ista stolica od 100/200 eur nece propasti posle 2-3 meseca zato sto sam ja trenirao. Izvini, ali jedno vreme sam bas bas intenzivni trenirao i sada kada bas slabije treniram i tad, nema apsolutno nikakve razlike u tome koliko su mi stolice udobne. Mozes ti praviti pauze, vezbe, itd, ali ako dnevno ukupno sedis 8-10 sati dzaba ti to na tim jeftinim stolicama - osecas se kao da sedis na spravi za mucenje...
I nije istina da nece pomoci stolica koja nije napravljena od 1000 ljudskih ruku koje masiraju svaki deo straznjice - stolice od oko 350 eur sa meshom vec rese taj problem, a da ne pricamo o skupljima... I, verovao ili ne, cak i kolege od 100+ koje ne treniraju uopste mogu u npr. Aeron i da ih nista ne boli od sedenja.

@Rio Sad sto se tice price o pusenju - svi doktori u to vreme su mislili da je pusenje bezbedno (ne samo oni placeni za reklame), a to je i bila moja poenta za fizijatre - neznanje.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne pisem jer sam se pronasao, nego me interesuje kakve veze ima cena telefona sa paketom koji koristis? Jel to znaci ako prelazim godisnje 5.000km da ne treba da vozim auto od 70.000 evra?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da. Vozis se taksijem i sa viskom para...

Послато са LG-H815
 
jel ima neko iskustvo sa AKRACING stolicama?
naleteh na kp i vizuelno mi izgledaju veoma dobro a imaju i celicni ram:

28255125_566aab563d89f7-34394444726.jpg
 
Na slici se vidi da je klasican kineski mehanizam. Za malo vise steelcase please jedno 10x bollje ulozene pare.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znam da NITEA povremeno ima neke popuste za pravna lica kada se uzima vise stolica, ali da li mi neko moze reci koji je to broj - tj. koliko stolica se treba kupiti da bi se mogao izboxovati neki popust?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
550+pdv. 70€ je naslon za glavu,20€ 4d nasloni za ruke. Za ostale dodatke ne znam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno