Šta je novo?

Dobre radne stolice

A nisi razmisljao da za te pare kupis neku Herman Miller stolicu, imas u ponudi na sajtovima za prodaju da kupis odlicnu polovnu Aeron stolicu ili novu/polovnu Mirra ili Mirra2 stolicu? Naravno nikako neces da pogresis ni ako uzmes Steelcase.

koji su to sajtovi/oglasi, mogu li linkovi? :)
 
Imas na KP dve mirra1 jedna nova jedna polovna, ali obe su bez one presvlake preko i cene su im polu jake s obzirom da novu mirra2 mozes na firmu da zabodes za 690€ u nitei


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam da li dozvoljeno postavljanje linkova za oglase, ako nije neka moderatori izbrisu

Polovna Mirra 1 (pise da je 2011 godiste), 450 evra: http://www.kupujemprodajem.com/Kao-nova-Herman-Miller-Mirra-stolica-35960308-oglas.htm

Polovna Mirra 1 (pise da je 2012 godiste), 460 evra: https://www.oglasindo.rs/namestaj/oglas/herman-miller-mirra-stolica-848023

Nova Mirra 2, 590 evra: http://www.kupujemprodajem.com/Herm...a-nova--36747381-oglas.htm?filter_id=48247283

Ako je nekom interesantno na oglasima ima i polovna Vitra headline, cena 550 evra: http://www.kupujemprodajem.com/Vitra-HeadLine-Radna-stolica-36711491-oglas.htm?filter_id=48247283
 
hvala na informacijama, mozda je trebalo da preciziram, ali sam prije svega mislio na ovaj dio
imas u ponudi na sajtovima za prodaju da kupis odlicnu polovnu Aeron stolicu
Kad vec kupujem, da znam sta uzimam
 
Vratio se iz nitee, odustao od mirre jednostavno mi previse sece butine, aeron mi sene svidja ledjni deo, ali je sedni deo dosta bolji, kao i cena koja je jaca. Posle toga sam otisao do Delight officea i probao sve steelcase i ne znam koja je bolja. Da li please, leap ili gesture. 550,715 i 900€ su cene bez pdva, nize nego HM, a po meni daleko udobnije. Mozda bi mi se svideo miler da imam 60kg, u ponedeljak odlucujem koju cu da porucim, ali Milera necu definitivno, tj hocu da kazem da mije za osobe sportskog tipa, da ne kazem bildere od 105kg :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vratio se iz nitee, odustao od mirre jednostavno mi previse sece butine, aeron mi sene svidja ledjni deo, ali je sedni deo dosta bolji, kao i cena koja je jaca. Posle toga sam otisao do Delight officea i probao sve steelcase i ne znam koja je bolja. Da li please, leap ili gesture. 550,715 i 900€ su cene bez pdva, nize nego HM, a po meni daleko udobnije. Mozda bi mi se svideo miler da imam 60kg, u ponedeljak odlucujem koju cu da porucim, ali Milera necu definitivno, tj hocu da kazem da mije za osobe sportskog tipa, da ne kazem bildere od 105kg :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na Mirra 2 možeš čak i taj prednji deo sedišta (nagib i pad prednje ivice sedišta) da podešavaš, ne znam da li si pokušao. Meni je ostavila odličan utisak, ali sam ipak odlučio da malo škrtarim (i verovatno pogrešio).
Inače sam prezadovoljan "običnom" Steelcase Reply Air stolicom koju koristim na poslu, tako da verovatno nećeš pogrešiti ni sa jednom njihovom.
 
Na Mirra 2 možeš čak i taj prednji deo sedišta (nagib i pad prednje ivice sedišta) da podešavaš, ne znam da li si pokušao. Meni je ostavila odličan utisak, ali sam ipak odlučio da malo škrtarim (i verovatno pogrešio).

Ja mislim da njemu nije problem prednji deo sedalnog dela vec zato sto ima preko 100kg pa mu je sediste usko i sece mu butine sa strane. A i treba covek da bude visok 165-175 cm (to je neki svetski prosek) i tezine (70-80kg) da bi mu svaka stolica odgovarala, ovako mislim da samo Aeron stolica ima 3 velicine a sve ostale stolice su univerzalne pravljene da budu idealne za prosecne ljude, ostali kako se uklope.
 
Poslednja izmena:
Na Mirra 2 možeš čak i taj prednji deo sedišta (nagib i pad prednje ivice sedišta) da podešavaš, ne znam da li si pokušao.

+1

Mirra radnu stolicu koristim vise od godinu dana - ista je opravdala ocekivanja, a i cenu :). Pre kupovine probao sam Steelcase, Ergohuman etc.
 
Moze neko da uporedi onaj obican naslon kod Mirra i Mirra 2 sa onim naslonom sto ima kao padding/mesh/stagod samo kod Mirra 2 modela? Meni se naslon na Mirra stolici uvek cinio tvrd ali je sediste fantazija :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo to, sa strane me sece mirra jako. Aeron mi se ne svidja, ledjni deo mi njje kao kod mire. Narucio sam steelcase leap na kraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima, ajd' da napisem i svoje iskustvo... Ovu temu sam u vise navrata iscitavao u nadi da ce se nesto promeniti kroz par meseci, godinu dana... I svaki put ista prica, iste stolice se vrte, koje bih ja rado kupio ali nemam oko 1000e za aeron ili mirra-u 2... Na kraju sam razmisljao i o vitri headline, cak i o polovnim modelima koji se mogu naci kod nas, ali uvek je kes bio problem. Na zalost, iskustva sa ovim stolicama nemam, u par navrata sam planirao da zaredjam redom po Bg-u i isprobavam ali se tu uvek nesto isprecilo... Pre nekih mesec dana sam u gledanju nekih review-a po youtube-u naleteo na ikea-in model markus, kao neki kompromis. Stolicu sam nasao na kp polovnu, mada zaista jako malo koriscenu, za 10 hiljada i uzeo manje vise na slepo... Samo sam isprobao da li je sve ispravno i da li mi koliko toliko odgovara na prvo sedanje...

U proseku dnevno provodim oko 10 sati sedeci, vec nekih 10 godina. Sada imam oko 110kg, visok 184... Pre ovoga sedeo na giroflex modelu(visitor chair), koji generalno odgovara svima u kancelariji, sem meni, posto mi prekida krvotok u nogama. Pored ove giroflex je bilo jos krs koznih i kancelarijskih fotelja, daktilo stolica i slicnih...

Markus je prilicno basic stolica, dizanje/spustanje, tilt sa zakljucavanjem i kontrolom otpora, koji u mom slucaju i ne sluzi svrsi... Malo laksim osobama radi posao... Lumbar support postoji, meni bi iskreno znacio da moze da se podesava posto mi ovo nije dovoljno... I to je to... :D Ono sto uliva iole poverenja u ovu stolicu je 10 godina garancije. Mislim da je ogranicena na 110kg ali su sedali ljudi sa 130kg i nije se cula... Dosta je siroka, pa nece biti problema sto se tice sirine zadnjice... :p

Ne znam sta bih jos dodao, sem da se nadam da sam nekome malo pomogao, ko je kao i ja trazio nesto do 200e(s'tim sto sam na kraju prosao i ispod 100 :D )...
Kod Madjara izadje oko 20k nova, i za taj novac mislim da je bolji izbor od od svega sto se za taj novac moze naci kod nas, pogotovu gaming fotelja...
Uzeo sam i ja pre neki dan Markus-a. Posle škripave Jysk Billum deluje daleko, daleko kvalitetnije. Videću kako će se pokazati posle nekog vremena korićenja, za početak fino trpi ~100 kg. :)
 
Kako sa tvojom tezinom radi tension control? Ja cim se naslonim propadne do kraja momentalno...
 
Upravo to, sa strane me sece mirra jako. Aeron mi se ne svidja, ledjni deo mi njje kao kod mire. Narucio sam steelcase leap na kraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jel si kupio osnovni model ili si uzimao neke dodatke za cenu od 715e? Dopisivao sam se sa ljudima iz Delight offica bas za Leap stolicu, receno mi je da je osnovni model 650e, doplata za naslon za glavu je 100e, sto me je odvratilo od kupovine. Bezobrazluk, za obican naslon za glavu da dam 100e. Javi kakvi su utisci i uslikaj stolicu i postavi slike ako te ne mrzi :).
 
650€ +10% carina je cena, ali u osnovnon modelu ima sve osim naslona za glavu. Naslon za glavu mi ne treba. Videcu jos da li ce da mi odgovara, ortak se razmislja da je preuzme, a ja da uzmem please koja ima 10cm veci naslon. Samo moram da proverim da li je naslon za ruke 4d ili klasicni gore/dole. Btw preporuka i za please. 550€ je bez poreza i nema carine za nju, bas sam u delightofficu sedeo na njoj sigurno sat vremena, super osecaj, a za te pare nema bolje po meni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Kupio sam koznu radnu fotelju. Koza je prava. Zanima me da li postoji neka zastita za takve fotelje? Da li se to stavlja neko jastuce i kakvo? Jel verovatno se ta koza vremenom osteti. Pa bi bila velika steta. Pa ako neko zna nesto...hvala3333-1.jpg
 
Pa kako okrenes, ne moze ti vecno trajati. Ne bih rekao da ce koza biti prvo sto ce na ovoj stolici stradati. Opusti se i normalno je koristi, a kozu ponekad prebrisi kremom ili drugim sredstvom za negu koze, ako verujes da ce nadziveti ostatak konstrukcije.
 
Poslednja izmena:
Pa da. Vidim dosta vas se razume u stolice. Pa me zanima kako da mi traje sto duze. I verovatno ce od sedenja ta koza prva da "popusti" a to je najskuplje za menjati. Pa da li to ima neko spec jastuce za kozu, ili tako nesto. Ili jednostavno dok traje, traje. Dal uopste postoji nesto cime se stiti koza na stolicama?
 
Pa kako okrenes, ne moze ti vecno trajati. Ne bih rekao da ce koza biti prvo sto ce na ovoj stolici stradati. Opusti se i normalno je koristi, a kozu ponekad prebrisi kremom ili drugim sredstvom za negu koze, ako verujes da ce nadziveti ostatak konstrukcije.

Hvala. Pa i rekli su mi bas zbog toga i da uzmem drvenu konstrukciju. Jer plastika,hrom.....mnogo brze stradaju od drveta. Bas iz tog razloga sam i uzeo. Imao sam neku plastiku. I to vremenom se bas razglavi.
 
ne kapiram ljude koji kupe kozno nesto, i onda stede kozu time sto nece da sjede na njoj, nego neki jastucici, prekrivke, peskiri i cebad. Prvo, je li sigurno prava koza? Drugo, koja je cijena fotelje (po meni ovo nije radna stolica)?
 
Bio sam i ja do delight office. Probao sam na kratko think i leap, i na duze please koji mi deluje da pruza najbolju potporu.

Think mi je npr nekako sva previse mekana i cudna, i nisam imao neki osecaj premium stolice, iskreno.
Leap jeste premium, ali njome se nisam mnogo ni bavio jer mi se please ipak najvise dopala, i hteo sam da malo duze sedim u njoj, pa sam se jedino tu malo ozbiljnije bavio podesavanjem po svom ukusu.

Please inace ima taj zanimljiv sistem zavaljivanja, za koji verujem da moze da bude koristan u toku sedenja. Nisam jos video tako nesto, specificno je bas zbog dvodelnog naslona, jer se delovi donekle nezavisno savijaju, pa dobijete prilicno prijatan osecaj istezanja u samoj stolici.

Sto se podesavanja tice, ne znam sta bi vise od onoga mogli da stave. Lumbalni deo ide po visini i ima podesavanje cvrstine, koje ipak malo i pomera lumbalni deo i po dubini. Tenzija zavaljivanja u gomili koraka, i stvarno moze da se namesti na nacin da telo samo sebi nadje dobar polozaj i da se i dalje ima potpora. To kapiram da je zato sto se naslon i sedalni deo nezavsino zavaljuju jer mislim da tri mehanizma to kontrolisu, umesto uobicajenog jednog.

Onda, ima blokiranje zavaljivanja u 4 razlicite pozicije i podesavanje sedalnog dela po dubini. Pojma nemam sta vise moze da se stavi, iskreno.



Sto se zamerki tice, skripi im ta izlozena kao nenormalna (bas me briga za nju, ali to moze da znaci da bi i moja pocela da skripi ubrzo), a toliko tih mehanizama ima, da kapiram da bi se rodila mecka dok se nadje nacin kako da se svi podmazu, ako uopste i postoji pristup bez majstorisanja (nisam zagledao).

I brate mili, skroz su ukrali foru od proizvodjaca automobila. Svaka sitnica se doplacuje.

Osnovni model od oko 550e (sto je cena bez pdv-a) cak ima plasticno postolje. Ja nisam tezak, pa kao i nema veze, ali brate, kakva plastika na toj stolici.

Doplata za 4d rukonaslone je oko 20ak evra, i to bih svakako doplatio jer je vrlo korisno.
Imaju doplate za tip tkanine, jbni naslon za glavu kosta 70 evra + pdv, a on je za ovu stolicu dosta korisniji nego sto je to uobicajeno za druge stolice, bas zbog tog sistema zavaljivanja koji ne znam kako bi uopste funkcionisao bez naslona (izlozeni model ga ima). Pretpostavljam da bi bio veliki teret za vrat kada se zavalim, ako nema naslona.

Pa, onda, ako hoces belu skoljku umesto crne, 40-50e ako se secam, itd. Ima bas dosta glupiranja oko toga.

Te ukrasne gluposti, i ajd, ali sa onim naslonom za glavu bas preterase. Kosta kao cela dzinovska kineska fotelja sa metalnom bazom, u metrou. Tu su bas pomogli da se osetim kao ovca za sisanje, jer bukvalno nece da ti pomogne da prilagodis stolicu, nego da te odere kao apple.

Inace, stolica je najbolja koju sam probao do sada, i mozda je i kupim, videcu, ali stvarno *eru.
 
ne kapiram ljude koji kupe kozno nesto, i onda stede kozu time sto nece da sjede na njoj, nego neki jastucici, prekrivke, peskiri i cebad. Prvo, je li sigurno prava koza? Drugo, koja je cijena fotelje (po meni ovo nije radna stolica)?
Jeste prava koza. E sad, nisam napomenuo da je stolica ili fotelja polovna. Al kompletno sredjena. Promenjena koza,lift,zvezda. Iskoristio sam priliku posto firma moja saradjuje sa prodavnicom koja nam dostavlja stolice za enterijer, pa sam dobio i na rate i garanciju. Kostalo me 80e, a bas danas sam bio u nekoj prodavnici da vidim cene novih i ispod 160e nisam ovakvu nasao
 
ne kapiram ljude koji kupe kozno nesto, i onda stede kozu time sto nece da sjede na njoj, nego neki jastucici, prekrivke, peskiri i cebad. Prvo, je li sigurno prava koza? Drugo, koja je cijena fotelje (po meni ovo nije radna stolica)?

Pa i nije - to je kozna fotelja, a ne kozna radna fotelja kako je napisano...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeste prava koza. E sad, nisam napomenuo da je stolica ili fotelja polovna. Al kompletno sredjena. Promenjena koza,lift,zvezda. Iskoristio sam priliku posto firma moja saradjuje sa prodavnicom koja nam dostavlja stolice za enterijer, pa sam dobio i na rate i garanciju. Kostalo me 80e, a bas danas sam bio u nekoj prodavnici da vidim cene novih i ispod 160e nisam ovakvu nasao

da budem iskren, ne zvuci kao nesto sto ce ti trajati 100 godina, prije ce se raspasti nesto drugo, nego ta koza (ili "koza"). Ako vec hoces, kupi neko sredstvo za odrzavanje koze, a ne peskire i jastucice da stavljas
 
Bio sam i ja do delight office. Probao sam na kratko think i leap, i na duze please koji mi deluje da pruza najbolju potporu.

Think mi je npr nekako sva previse mekana i cudna, i nisam imao neki osecaj premium stolice, iskreno.
Leap jeste premium, ali njome se nisam mnogo ni bavio jer mi se please ipak najvise dopala, i hteo sam da malo duze sedim u njoj, pa sam se jedino tu malo ozbiljnije bavio podesavanjem po svom ukusu.

Please inace ima taj zanimljiv sistem zavaljivanja, za koji verujem da moze da bude koristan u toku sedenja. Nisam jos video tako nesto, specificno je bas zbog dvodelnog naslona, jer se delovi donekle nezavisno savijaju, pa dobijete prilicno prijatan osecaj istezanja u samoj stolici.

Sto se podesavanja tice, ne znam sta bi vise od onoga mogli da stave. Lumbalni deo ide po visini i ima podesavanje cvrstine, koje ipak malo i pomera lumbalni deo i po dubini. Tenzija zavaljivanja u gomili koraka, i stvarno moze da se namesti na nacin da telo samo sebi nadje dobar polozaj i da se i dalje ima potpora. To kapiram da je zato sto se naslon i sedalni deo nezavsino zavaljuju jer mislim da tri mehanizma to kontrolisu, umesto uobicajenog jednog.

Onda, ima blokiranje zavaljivanja u 4 razlicite pozicije i podesavanje sedalnog dela po dubini. Pojma nemam sta vise moze da se stavi, iskreno.



Sto se zamerki tice, skripi im ta izlozena kao nenormalna (bas me briga za nju, ali to moze da znaci da bi i moja pocela da skripi ubrzo), a toliko tih mehanizama ima, da kapiram da bi se rodila mecka dok se nadje nacin kako da se svi podmazu, ako uopste i postoji pristup bez majstorisanja (nisam zagledao).

I brate mili, skroz su ukrali foru od proizvodjaca automobila. Svaka sitnica se doplacuje.

Osnovni model od oko 550e (sto je cena bez pdv-a) cak ima plasticno postolje. Ja nisam tezak, pa kao i nema veze, ali brate, kakva plastika na toj stolici.

Doplata za 4d rukonaslone je oko 20ak evra, i to bih svakako doplatio jer je vrlo korisno.
Imaju doplate za tip tkanine, jbni naslon za glavu kosta 70 evra + pdv, a on je za ovu stolicu dosta korisniji nego sto je to uobicajeno za druge stolice, bas zbog tog sistema zavaljivanja koji ne znam kako bi uopste funkcionisao bez naslona (izlozeni model ga ima). Pretpostavljam da bi bio veliki teret za vrat kada se zavalim, ako nema naslona.

Pa, onda, ako hoces belu skoljku umesto crne, 40-50e ako se secam, itd. Ima bas dosta glupiranja oko toga.

Te ukrasne gluposti, i ajd, ali sa onim naslonom za glavu bas preterase. Kosta kao cela dzinovska kineska fotelja sa metalnom bazom, u metrou. Tu su bas pomogli da se osetim kao ovca za sisanje, jer bukvalno nece da ti pomogne da prilagodis stolicu, nego da te odere kao apple.

Inace, stolica je najbolja koju sam probao do sada, i mozda je i kupim, videcu, ali stvarno *eru.

Slicna misljenja imamo, samo ja nisam primetio da je zvezda plasticna, tj nisam obracao paznju, ali briga me tu je garancija 8 godina, za 700€ ima da ih smaram za ispali konac :D Sto se tice doplata, vredi doplatiti 30€ za vunu i 20€ za 4d naslone. Meni naslon za glavu se nije nasao korisnim tako da ga nisam uzimao za razmatranje, svideo mi se naslon na gesture modelu ali je doplata 150€ pored stolice koja je 790+10% carina :D

Generalno nisu skupi, kada pogledas plasticnig hermman millera,haworth ili contessa. Gde su mid modeli 800€, a premium koji su pandan na gesture po 1100-1400€


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba dobro prouciti garantne uslove prilikom kupovine Steelcase/HM stolica -> npr. kod Herman Miller Mirre, koju trenutno koristim, garancija iznosi 12 godina! ALI navedeni garantni rok se ne odnosi na: gas lift (3 godine), AirWeave seat materijal (5 godina).
 
@micri
Da, sa HM nisam ni poredio, za njih sam video da su tek posebna prica. Ali, ipak, da ona kanta od naslona za glavu, koja je u stvari jedno veliko nista, sa porezom kosta preko 10.000 dinara, ne znam... Oni to sklepaju za 1.000 dinara verovatno, i ok mi je da naplate svoju pamet i rad na samoj stolici, ali ovo je izivljavanje, jer em sto je dodatak za stolicu koju si vec kupio od njih, em sto je cena bas presmesna. Stvarno me je iznenadilo kada je rekla.
A na izlozenom modelu je hromirana baza (najskuplja), i ovo za plastiku mi je prodavacica rekla. Za hrom mora dvostruka doplata, inace, jer izmedju plastike i hroma postoji jos nesto :)


@kept
ovde je na liftomat i na jos neke stvari, koje sam zaboravio, 5 godina. Na ostatak stolice (mehanizme?) je 8 godina. Nisam ni pitao, sama mi je rekla.
 
Prvi put krocih u ovu temu...stolica mi je katastrofa.
Malo iscitah i nije mi dobro...550-1400e citam i ne verujem.
1400e...jedino ako lebdi na magnetnom polju.
 
Nazad
Vrh Dno