Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam za vas, ali meni na osnovu par tehnickih i on-chain parametara koje ja pratim ovo ne deluje bearish. Uglavnom sam mnogo cesce bearish, ali ovaj put dajem priliku do 20. oktobra da napravimo novi higher high (preko 53k). Verujem da ima snage za to, ali ako se ne desi onda sam out 100%.
 
1632493908009.jpg
 
Uvek me zasmeje kad pročitam rec “korekcija”. Ljudi izbegavaju da prihvate realnost koja im se ne svidja. Neki ljudi nikad da priznaju “e desio se slom”, “e možda idemo dole?”, uvek je priča “ovo je korekcija a mi nastavljamo gore.” Pre 2 sedmice kad BTC pade sa 53.000 na 42.800, bila je samo “korekcija pred nastavak bulla”, a ono pre 3 dana BTC pade jos niže, ispod 40.000$. Nešto su mnogo često te “korekcije” i nešto su preveliki padovi da bi bile “korekcije”. Ne nasedajte na price o korekcijama, tako oni koji prodaju crypto i time obaraju cenu, navlače nove ulagače da bi prodali po što većoj ceni. Uvek puste pricu ovo je korekcija, kupujte u deepu, bull vas ceka, a oni prazne vreće pred bear. Korekcija ne postoji. Nije to korekcija već se ušlo u silazni trend i/ili bear i/ili desio se slom berze. Obrnutom njihovom logikom, kad cena puno skoči, ja isto mogu reci da je to korekcija, to nije bull već samo korekcija pred nastavak beara. Zašto se samo pad naziva korekcijom? Zašto i skok cene ne bi bio korekcija? Dakle, u nastavku možda doživimo neku korekciju skakanjem cene, a onda naravno nastavljamo na dole ka 30.000$. Bitcoin je mnogo mnogo slab, ako jedna obična “korekcija” može da ga obori 20% u jednom danu. Zamislite koliko će tek u bearu da potone? Oni koji govore da smo u bullu, a da je ovo korekcija, oni će vam kazati da vise nikad nećemo biti na 30.000 ili na 20.000. Kako nećemo, ako jednom običnom korekcijom smo već ušli u tridesete? Zamislite šta će tek bear da uradi. Čuvajte novac za kupovinu u bearu, ne kupujte u njihovim “korekcijama”, jer možda vam novac ostane zarobljen. U korekcijama možete samo trgovati manjom sumom. Glavnicu čuvajte za bear. U bearu kupite jeftino, a i sledecem bullu se obogatite. Prodavaće vam oni jeftino sve te coine, ništa ne brinite.
 
Poslednja izmena:
Aha, sve kripto transakcije su od sada ilegalne a i zabranila je stranim menjacnicama da pruzaju usluge njenim gradjanima. Videcemo kakva je pozadina cele price.
 
One of the large wallets we have talked about before (#3: BTC address 1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ) is taking profits above 48k and buying the dip, albeit less than before. Here are the last month's transactions:

Many have asked me before how do we know whale #3 is not an exchange ? On-chain analysis has shown multiple addresses flow into this address with very limited outlflows from this address. We graphically show here the 2 main ones: one belongs to the Coinbase exchange and the second one we dubiously speculate is a cold wallet storage.
 

Prilozi

  • IMG_20210924_210330_093.jpg
    IMG_20210924_210330_093.jpg
    79.1 KB · Pregleda: 108
  • IMG_20210924_210327_745.jpg
    IMG_20210924_210327_745.jpg
    101.8 KB · Pregleda: 116
  • 5_6219764964240916613.mp4
    238.8 KB
To i mene bas zanima kakva je igra u pitanju.
Sa jedne strane Kina zabranjuje kripto valute i sve u vezi njih, a sa druge strane Amerika uvodi razne regulative koje kripto cine legit...

P.S. pod uslovom da ova vest sa zabranom kripta u kini nije false
 
Stvar je po meni prosta. Uvesce se jedna univerzalna valuta u buducnosti. Svako ce da vuce na svoju stranu, pa ce zutaci vrvt imati svoju , mi americke kolonijice cemo njihovu. Novac ce postati covid no no za pipkanje, sto su prosle godine provlacili cesto.
 
Kina je već duboko zagazila u pripremu za lansiranje svoje digitalne valute, tako da sada zabranjuju konkurenciju.
Što se mene tiče, sada je pametno raditi sve suprotno od onoga što Kina radi, jer idu ubrzano nizbrdo ka ubijanju zlatne kokoške kapitalizma zahvaljujući kojoj su tu gde jesu.
 
Ja sam davno pričao da će vlasti pre ili kasnije krenuti u obračun sa kriptovalutama, jedino nisam očekivao da će Kinezi biti prvi da krenu. I kažu meni pametnjakovići da ne mogu vlasti to da zaustave, pošto je kripto decentralizovan. Šta je bre decentralizovan, kad su menjačnice tu sve i svja? Samo ne puštaš ljude da menjaju kripto za novac i već si mu slomio krila.
 
Pokusajte da procitate moj prethodni post...

Izgleda da je bila igra kitova...

a ostalo -.> bitno je da su nas kitovi brzo dovelo ponovo na 43k...

Jedino je bitno da ostanemo na tim nivoima do kraja sledece nedelje i da ostajemo iznad 20 week moving average...

Svaki dan iznad tog nivoa je pobeda..

Meni deluje da nam oce uterati strah u gace kako bi se nakupovali pre sledeceg skoka...

Ako padnemo iapod 40k prica o 37-38k jeste prica koja se ponavlja svremena na vreme ali ja u nju ne verujem..

Za sad samo jako ;)

Svaki dan iznad 20 week moving average je pobeda za krave i svaki. danom ce mevedi gubiti snagu.

a srednje rocno -> zna se.. 60-70k do kraja godine i 100-150 k na prolece ( ovo je konzervativna prognoza )
 
Ja sam davno pričao da će vlasti pre ili kasnije krenuti u obračun sa kriptovalutama, jedino nisam očekivao da će Kinezi biti prvi da krenu. I kažu meni pametnjakovići da ne mogu vlasti to da zaustave, pošto je kripto decentralizovan. Šta je bre decentralizovan, kad su menjačnice tu sve i svja? Samo ne puštaš ljude da menjaju kripto za novac i već si mu slomio krila.
Naravno da ne mogu. Biće popularniji sajtovi preko kojih ćemo se nalaziti licem u lice i trgovati. Ja tebi pare na ruke, a ti lepo USDT u moj wallet. Pa onda ja tebi USDT u tvoj wallet, a ti meni pare na ruke. To je jedno od resenje. Ako mislis da banka zabrani isplatu novca na menjacnicu, i primanje novca sa menjacnica, lako će se pojaviti posrednici. Povučem novac na PayPal ili ADV Cash ili neki treći nezavisni servis, pa onda sa njega uplatim na menjacnicu. A kad prodam crypto, onda posaljem novac na neku levu platformu, pa sa te platforme koja se bavi npr prodajom cveca, uplatim na banku. Milion opcija postoji. Ništa se ne može zabraniti. Pa droga se ne može zabraniti, a kamoli nešto elektronsko na bezgraničnom internetu, gde se uvek moze naći put i resenje. A u svetu je dovoljno da postoji jedna država koja neće zabraniti, i da mi idemo preko neke njene banke i slicno. Kada bi zabranama se nešto postiglo, pa prvo bi se kriminal iskorenio, trgovina drogom i mnoge druge stvari gde se obrće veliki novac. Na internetu možeš kupiti i prodati milion ilegalnih stvari, i to niko ne može zabraniti, ali eto zabranice Bitcoin🤦‍♂️. Od zabrane nema ništa. Što torente ne zabrane? Sto pirateriju ne iskorene? Kad ne mogu, onda je najlakši odgovor:”pa mogu ali neće”.
 
To i mene bas zanima kakva je igra u pitanju.
Sa jedne strane Kina zabranjuje kripto valute i sve u vezi njih, a sa druge strane Amerika uvodi razne regulative koje kripto cine legit...

P.S. pod uslovom da ova vest sa zabranom kripta u kini nije false
Pa prvo su pustili svoje da se muski nakopaju, ko mazgovi, a sad im zabranjuju da to prodaju. Zabranjuju im da se slucajno ne bi zahebali pa prodali dok je bitcoin jos ovako nisko. Sad su dali volan amerima jer znaju da samo ameri mogu da proguraju nesto globalno, ako ne mogu kroz marketing uterace raketama.
Ja ne razumem o kakvim obracunima drzave pricate kad ameri donose regulativu na sve strane vezanu za crypto, njima je samo u interesu da to oporezuju.
Blackrock je usao sa po 6-7% u dve ogromne mining kompanije, cisto za ove sto placu oko zastite zivotne sredine, od stopiranja mininga nema nista. Fckin Blackrock koji upravlja sa 9 biliona $ od kojih je skoro 400m$ ulozio u te dve kompanije od kojih jedna ima vrednost od 3,6 milijardi a druga 2,7 milijardi. Taj Blackrock upravlja US fondom za pomoc privredi, polovina Bajdenovih savetnika i pomocnika su njihovi ljudi i sad ce mi neko reci da ce oni sami sebi pucati u nogu.
Ljudi ne zanosite se, predaleko je ovo otislo, da su hteli da saseku sasekli bi ko onog mucenika koga su uhapsili jos pre bitcoina, onaj sto je izmislio digitalni novac pre bitcoina.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam davno pričao da će vlasti pre ili kasnije krenuti u obračun sa kriptovalutama, jedino nisam očekivao da će Kinezi biti prvi da krenu. I kažu meni pametnjakovići da ne mogu vlasti to da zaustave, pošto je kripto decentralizovan. Šta je bre decentralizovan, kad su menjačnice tu sve i svja? Samo ne puštaš ljude da menjaju kripto za novac i već si mu slomio krila.
Kratkoročno mogu da ga uspore. Da zaustave, ne.
Kini će se sve ovo što trenutno rade obiti o glavu za deceniju-dve. Njihovo stanovništvo trpi tiraniju dok god im standard u proseku raste. Kada se susretnu demografski problemi koji su posledica politike jednog deteta i duže recesije kao posledice petljanja države u sve, imaće pune ruke posla sa narodnim pobunama širom države.
 
Ode Coti na 0.63, a ja ga dadoh na 0,58. krastavac Mislio da nece vise od 0,60
 
Ja sam malo prodao na 0.5 i sad još malo na 0.6, tu sam već više od x2. Generalno ne bih prodavao ni to da nijie ovako nesigurna situacija. Kontam bolje izvući malo para pa eventualno dokupiti nešto.
Resto čeka 0.8 i neku bahanaliju oko dolara. Nadam se da će hajp cardana povući i coti i neke druge projekte na gore...
 
Šta je ovo, nigde nikoga nema dok traje borba za goli život da se opstane iznad 40.000$. A do juce se napadalo 50.000$. U Kini je Tether doziveo kolaps, najnižu vrednost u poslednjih 19 meseci, jer trgovci zbog bana teze unovcavaju Tether. A Binance i Huobi banovali nove korisnike iz Kine. Na brezama volume nikad manji. Na Google pretragama Bitcoin nikad manje se nije tržio u poslednjih godinu dana. Index pohlepe i straha, pokazuje strah. Itd itd. A kad slušam (domaće) youtubere, svi pričaju da smo u bullu, i uskoro stiže novi ATH. I ovde sam procitao da svi parametri su uglavnom bullis, ali nikako da neko objasni gde se vidi taj bull. Nadam se da ste na vreme ispraznili vreće i da ćete uskoro lepo kupovati.
76980B4D-DC0F-4D0F-9C98-4CA9CF84666F.jpeg
 
Sta i da se pise kada je stanje takvo da ne diras kripto ni govnjivom motkom :)
 

Ide priča da kad hrčovi ulete ostali pakuju kofere 😂😂

Hrčak će postane kit, mark my words.

Računam da će crvenilo traje još sutra, ovo nemojte pamtiti, možda sam se zeznuo.
 
@ Weasel, upravo tako, jer tek ta novinarska g**** nemaju pojam a serendaju narodu. Sva sreca sto to ne dotice obicne smrtnike jer oni ljudi su samo culi i ne dotice ih toliko osim sto mogu da tracaju nekome koga znaju da je uso u to, po sistemu jesam ti reko da ces da propadnes, da komsiji crkne krava, a takvih ima i ovde.
 
Znaci kad procitaju nesto pojedini, pa oni koji znaju da sam u toku i pitaju me a sta je taj bitcoinT, kako se rudari, i kako ti to posle uzmes pare bla bla bla, a jos malo ne znaju daljinski da koriste, dodje mi da se zaletim u zid i da zavrsim na nervno.
U pocetku sam imao volju i da objasnim ali posle 50-og puta vise ne mogu :s
 
43.6k trenutna cena

A onaj drugi 20 week je na 43.8k kad bi zatvorili nedelju iznad toga bilo bi bas super mada je i ovo do jaja...

20 week moving average je 40.7k i sledece nedelje jos pada na 40.3 posle toga pocinje da se penje lagano...

Septembar se blizi kraju ( istorijski najgori mesec za kripto ), ako dobijemo zeleni ponedeljak i utorak onda bi trebalo da budemo jako blizu izlaska iz obog tunela i da konacno u oktobru krenemo lagano da se penjemo mic po mic do konacne rakete..

Podatci iz ovog posta su benjaminovi misljenje i zakljuci su moji..
 
Ponedeljak i utorak duze vreme nisu zeleni, vikend smo imali pad pa stagnaciju, licno sam usao u par coina posle pada od petka ali nisam preterani optimista sto se tice naredna dva dana. Stavljen stop limit na avax i sol, nadam se da ce da dozive sredu kada i ocekujem blazi skok...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno