Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Generalno se sve desava mnogo brze u ovom bull run-u, nego sto se ocekuje. Toliko se svugde prica o toj famoznoj 2021oj godini i 200-300k za btc, da izgleda svi pokusavaju ono "buy on rumour"...
 
Mislis u smislu dokle moze da ide?
Pre par meseci sam rekao 100K sigurno pa se pola smejalo. Sada vec vidimo da ce 100K biti smesna cifra. Iskreno, ne znam, stvarno je tesko proceniti u ovom ludilu. Mislili su da je 2020-ta bila luda godina a sestog dana u 2021-oj indijanci upali u Americki kongres, sedmog dana BTC probio 40K. O cemu dalje da pricamo? :d
Godina je dugacka, ko zna dokle moze da ode. Mozda se primiri na 150K, mozda jurisa na 300K, sada su svake prognoze nezahvalne. Dok su svi govorili da su moje prognoze previse optimisticne ja sam govorio da su konzervativne, na kraju ce ispasti da smo svi podbacili debelo. Sto je sasvim ok, to je dobra stvar.

@Daki BTC je sigurica, ja bih pre isao na ETH ili LTC. Sada cak i pre na LTC jer se ocekuje najava mimblewimble implementacije, opalice LTC zestoko. Kad opali i imas odlican odnos mozes preci i u nesto drugo. Mislim da je to sweet spot za LTC.
Saj, gde pratiš vesti za LTC? Na oficijalnom twitter profilu ili drugde?

Gde bi ta objava trebalo prvo da iskoči?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Treba biti oprezan s tim ciframa, nista to ne mora da znaci. JP Morgan zvanicno procenjuje na 148K, Max Keiser 220K itd. Frljaju se svakakvim ciframa. Ovo nije skok kao ranije, ovde je jaaaako jako eksplozivan start, ne mora da znaci da ce se istom brzinom nastaviti ili da ce ubrzati. Moze ali ne mora i ne treba ocekivati tako nesto. Ako se desi, super. Kazem samo da ne treba racunati na neke nenormalne pare u dzepu prerano.
Nije to vise "buy on rumor", jednostavno uletele su institucije sa vagonima dolara a kolicina BTC-a je jako ogranicena i cena mora tako da skace. Svi hoce da uzmu sto vise sto pre. Za par godina nece biti ni 30% ovih novcica na menjacnicama, pazite sta vam kazem.

@ShadowOps Pratim svuda gde stignem, razne likove na twitter-u, svakakve vesti, sve cega se dohvatim. Zvanicno je MW najavljen za Q1 i to je to. Nezvanicno, polako se priblizava termin za najavu, sigurno ce biti objavljeno neki datum itd. To mora u sledecih mesec dana po mojoj proceni, verovatno i do kraja meseca. Preko 2 meseca se vrti sve bez ikakvih problema. Setite se 2017-te i najave segwit-a kakav je skok bio. Za 5 dana 3x skok. I sada ce MW prvo ici na LTC posle ide predlog za BTC isto kao sa segwit-om. Tako da ima tu jos dosta municije da skace i LTC i BTC posle svog ovog ludila ;)
Gde god najava iskoci za sat vremena ce goreti Twitter.
 
Poslednja izmena:
Koliko ja citam upuceni pricaju o tome da je ovo faza akumulacije za institucionalne kupce. Ako je ovo "akumulacija" gde onda oni planiraju da sve ovo ode?
 
Koliko ja citam upuceni pricaju o tome da je ovo faza akumulacije za institucionalne kupce. Ako je ovo "akumulacija" gde onda oni planiraju da sve ovo ode?

Pitaj Boga... Akumulacija je krenula na 10K i tu se akumuliralo dok je moglo. Kasnije je krenula panika vec na 15K pa su se svi utrkivali ko ce pre da kupi i ko ce vise. Mala bara puna krokodila. Vise ni cena nije bitna koliko je bitno da se docepaju sto vece kolicine.
Evo, sada je vec solidna korekcija i jako zdrava. Trejderi sad istovaraju jer je krenula frka, aktivirace se silni stop loss orderi i pokupice jeftino novcice. Za par dana napasce se 45K i ajmo opet nastavljamo.

@Audioslave Sta je omasio? Pa jeste tek zagrejavanje. To nije grafikon za danas, pogledaj koji je to vremenski period pre nego sto prozivas coveka.
 
Poslednja izmena:
Kako ne razumete da je cilj da institucije pokupe sve zivo pa da lagano prodaju nazad narodu po mnogo vecim cenama narednih decenija.
Ovo su nikakve cene za njih sad. Ko kontrolise vecinu zaliha taj diktira cenu. Kao kod svega.
 
Pih, jaka mi korekcija koja traje pola sata :) Vraćamo se u sedlo!
 
Uh omasio sam ovu korekciju, na velikom rastu i okruglim ciframa cesto se moze uzeti 5-10% :).
 
Kako ne razumete da je cilj da institucije pokupe sve zivo pa da lagano prodaju nazad narodu po mnogo vecim cenama narednih decenija.
Ovo su nikakve cene za njih sad. Ko kontrolise vecinu zaliha taj diktira cenu. Kao kod svega.
Ovo ima smisla ali nece oni to prodavati tek tako. Sada je relativno niska cena ako pogledas za 5 godina kolika ce biti. Veliki ce sada obezbediti zalihe dok jos ima neke kolicine da se kupi.

U svakom slucaju, opajali su ordere, vraca se cena na vise nego korektan nivo. Tresla se gora, rodio se mis ;)
 
lol BTC padne sa 40 na 35k i mnogi misle ovo je gotovo, ove korekcije uopste nisu nikakvo cudo u poredjenju sa cenom koju smo ostvarili u kratkom vremenskom roku. Kad se sve sabere i oduzme sto se tice desavanja mi smo u tolikom plusu da ovo nije niko mogao da predvidi.
 
To da li smo u plusu videcemo kad prodamo, a posto jos uvek nismo prodali znaci nismo u plusu :D
 
Mir Boziji Hristos se rodi. Srecan Bozic svima koji ga slave. Cudi me kako ljudi cestitaju osvajanje novih nivoa na ceni a niko da cestita, najveci hriscansi praznik.
Ovo jeste tema o cenama i kriptu ali red je da se cestita.
Inace otresanje boranije ko ne zna sta da radi samo izgasite komp i lagano. Ima jos da se igra dugo.
 
Uzeo sam deo profita na 40k.
Zatvorio sam ETH/BTC poziciju. avg za ETH buy kroz odnos mi je 0.027284 a sell je bio 0.031769 . Vraticu se u ETH ako odnos padne opet ispod 0.028. Deo chainlinka sam takodje sell na 16.9. Zadovoljan sam profitom a i sigurnije mi je da budem u btc imo.
 
https://cointelegraph.com/news/yout...ecomes-a-verified-brave-browser-publisher/amp

"Everything this dude touches turns to gold. He recently had the #1 app on both app stores for his food franchise. The younger crowd follows him religiously. I'm a big fan of him working with BAT and Brave and think it could do huge things for the growth of the platform and crypto." - citat sa reddita posto ne pratim tu YT scenu.

Mogao bi BAT da opali lepo.

BTW - imate li preporuke za neke domace slack/telegram/discord kanale za kripto, gde se moze dogovarati kupovina/prodaja izmedju ostalog?
 
@Audioslave Sta je omasio? Pa jeste tek zagrejavanje. To nije grafikon za danas, pogledaj koji je to vremenski period pre nego sto prozivas coveka.

Koliko ja vidim to je grafikon za poslednjih par sati ;)

Da je omasio omasio je, jer na tom grafikonu nema debele korekcije, ok povratio se brzo, al ne na prethodni nivo.
Pobogu sa 40k je pao na 36K.

Ja razumem da ti zelis da BTC bude milion dolara, ali kad nesto nije tacno, onda to nije tacno, ovaj njegov grafikon.
 
Koliko ja vidim to je grafikon za poslednjih par sati ;)

Da je omasio omasio je, jer na tom grafikonu nema debele korekcije, ok povratio se brzo, al ne na prethodni nivo.
Pobogu sa 40k je pao na 36K.

Ja razumem da ti zelis da BTC bude milion dolara, ali kad nesto nije tacno, onda to nije tacno, ovaj njegov grafikon.
Grafikon je za vrednost BTC od kad je bio 1$ i manje čak

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
@audioslave Gde vidis da je to grafikon za poslednjih par sati?
Da li je moguce da nisi skapirao sta je covek hteo da kaze...Saj ti lepo objasni ti i dalje nemas pojma ni o cemu

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ajde sto nema pojma, nego sto je nadmen, ajde ljudi malo smanjite strasti. Saja cete od blata da pravite, ako nista drugo to je sto je godinama drzao optimizan i proveo stado kroz svakakve trenutke.
 
Neverovatno stvarno kakvih likova ima. Masa ljudi ovde ne mora nista da pise ali tu su svakog dana,pomazu i daju nekakve smernice,svako na svoj nacin i onda se pojavi jedan bez mozga i busa se u grudi

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Uopste nisam nadmen, eto priznajem da sam pogresio.

Al koja je poenta grafikona od jednog dolara do 40k dolara, pa preveliki je to period da se izvuce bilo kakav zakljucak.
Pratim dugo ovu temu, kao sto je neko napisao, kad ide gore, svi se hvale kako su pogodili, kad se desi neki veci pad, onda nema tih istih da napisu da su pogresili, nego tema skroz zamre.

A ti duma ne kapiram odakle ti ideja da mozes tek tako da vredjas, jos jedan internet hrabri ratnik...
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: MPM
Nikoga ja nisam uvredio,to samo tvoji postovi potvrdjuju. Evo ako jesam, oprosti [emoji481]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Gdje je @techno, je l’ ziv covek? :(


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Na brzaka sam pogledao grafikon i brzopleto nesto zakljucio, i to je dovoljno da me neko na forumu prozove da sam bez mozga, mislim stvarno previse, nije bitno.

Al ono sto sam zakljucio, ponavljam dugo prateci ovu temu, da ti grafikoni ne vrede pisljiva boba, apsolutno.
Zato i jesam napisao onakav post.

Mene kao sitnog daily/weak trejdera ovakav lagani rast bez vecih padova bas nervira.
Evo vec 2-3 dana nisam nigde usao, a nemam ni veliku svotu novca za igranje, 2000 dolara na Cex-u.

Cekam da ETH padne bar na 1100, pa da udjem, pa da ga cekam na 1200+...
 
Poslednja izmena:
Pa lepo pise "yearly candles graph" Nisi morao na keca da napadas coveka dok ne pogledas graph kako treba. Ali da ne smaramo vise. Idemo dalje

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Uzeo sam deo profita na 40k.
Zatvorio sam ETH/BTC poziciju. avg za ETH buy kroz odnos mi je 0.027284 a sell je bio 0.031769 . Vraticu se u ETH ako odnos padne opet ispod 0.028. Deo chainlinka sam takodje sell na 16.9. Zadovoljan sam profitom a i sigurnije mi je da budem u btc imo.

Ovo mi deluje kao dosta korektan potez. Ali nekako mislim da ce ETH/LTC stalno popravljati odnos prema BTC-u. Ja drzim 50%-30%-20% (BTC, ETH, LTC) za sada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno