Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja i dalje ne verujem niukakvu bull fazu, pa cak i sad da odemo do 20k.
Dokle god se ne testiraju lvl-i na 5-5.5k ili eventualno na 4.2-4.5k i odatle odskocimo jako, nema nista od price o novom bull marketu.
Svi ovi skokovi, bez prave korekcije cene mi izgledaju samo kao bull trap.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Očigledno imamo bull trend, s obzirom da smo od 4k došli na skoro 9k.
Ne zamaraj se sa birokratskom dogmom.
 
dal kupovati sad sta mislite?

ja imadoh neko prividjenje pa kupih oko nove, ali neku malu kolicinu, - zamislite - kad je bio najnizi.
e sad, zaradio sam 100% od tad, samo mi krivo sto nisam kupio vise xD


sta mislite sad, oce jos da ide gore il jok?


btw evo dobar sajt za pracenje berze - https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/
 
Ne vjerujem u teorije kripto zavjere da postoje grupe koje duvaju balon
Ipak je trziste dosta veliko i na njemu se vrti stotine miliona dolara dnevno i biljezi veliki rast
Institucionalni investitori se ukljucuju u igru ,samo jedan investicioni fond Bitcoin trust od Grayscale investments je kupio BTC za milijardu dolara
Kripto kastodi firme nicu kao gljive posle kise bakkt,fidelity,coinbase castody itd itd

Ovaj proljetni rast je rezultat ulaska institucionalnih investitora na trziste a ne nekakvih kitova i grupa koje kuju zavjeru

https://www.bloomberg.com/news/arti...fer-cryptocurrency-trading-within-a-few-weeks
 
Po meni naj ozbiljnija zarada bi trebalo da bude na LTC e sad do kolko ce da opali niko ne zna, uslovljavace ga i nivo BTCa mada ne mora da znaci, on moze nezavisno od cene BTCa da ide na nivo 0.03-0.04 sto znaci oko 200-300 doloresa. Ali sve su to nasa nagadjanja i lepe zelje
 
Pa vec je bio 300$ sad moze samo vise :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Btc se danas mrda pomalo ali tapka u mestu, ltc se malo otkacio pa je krenuo sam. Tako i treba.

Tapatalk from Poco loco
 
Saj, ako ovo polovljenje LTC ne pogura i ne prebaci dobro preko 0.02 ja cu da dignem ruke od LTC.
 
Pa sad ti je vec na 0.0144, 0.02 je uzasno blizu i bas lako ostvarljivo. Nikako ne dizati ruke od LTC-a, to bi bila greska.

Tapatalk from Poco loco
 
Konačno kući da mogu da uradim analizu kako treba, da ne ostane sve samo na savetu prodaj. Jesam bio u pravu pre tri dana, svi signali su i zaista najavali jasno pad:

- volatility smile na daily oči da izbije
- znatno veći crveni nego zeleni volume kada cena menja kurs
- RSI trendline koji traje još od januara je jasno probijen
- 4h EMA ribbon probijen
- 5 nedelja uzastopno close izvan bolinger bands

Vrlo retko se sve tako jasno poklopi da pruži signal da će nešto da padne. BTC generalno retko pruža jasne poruke, uglavnom radi šta mu se ćefne.

Fast forward šta se dešavalo od onda. Cena krenula da se koleba i opet upala u horiznotalni klin. Kao što smo već apsolvirali do sada, u ovom bull marketu kad god cena uleti u klin, probija naviše, zato što je to pogodno mesto za manipulaciju. I evo, jutros cena probila i opet je na 8k. Ne kažem, može cena konačno da uhavti zalet i preletimo 9k, ali po meni, ovo je još jedan fake rally. Verujem prilično čvrsto da će se ponoviti situacija kad smo probili prethodni klin, čim je početni entuzijazam splasnuo, cena se skljokala. Moj savet je i dalje PRODAJ.

Sad, spoljni uticaji diktiraju razvoj situacije, dovoljno je da neki hedge fund menadžer uleti da kupi i svo ovo pametovanje ne vredi mnogo. Cena zlata je počela da raste, što bi tobože trebalo da povuče i kripto. I centralne banke prate cenu zlata, pa koordinisano obećavaju novu likvidnost i stock market odmah skače. Da čoveka uhvati muka šta se radi.
 
prosli smo fazu prodaje , zatvorili shortove, double bottom sa podrskom (izuzetno jakom na oko 7500$), ko je otvorio longove na 7700$ neka digne dva prsta :)
 
Znaci od ovih koji su jedva cekali da padne cena aspolutno niko nije kupio. Sta ti je psiha... Prvo se ljudi plase da udju jer ne znaju gde ce cena, cena se duplira u medjuvremenu ali onda je kasno za ulaz pa prizeljkuju pad. Cena padne i opet niko ne udje jer se plase da ce pasti jos :d
Ja nisam nista ni dirao, cekam, da ode jos.

Tapatalk from Poco loco
 
Pokušava se novi proboj i juriš prema 9. Mislim da će uspeti. Može lepa para da se obrne do sledećeg vikenda.
 
Poslednja izmena:
Znaci od ovih koji su jedva cekali da padne cena aspolutno niko nije kupio. Sta ti je psiha... Prvo se ljudi plase da udju jer ne znaju gde ce cena, cena se duplira u medjuvremenu ali onda je kasno za ulaz pa prizeljkuju pad. Cena padne i opet niko ne udje jer se plase da ce pasti jos :d
Ja nisam nista ni dirao, cekam, da ode jos.

Tapatalk from Poco loco

pa da, standard... i onda kad kupe, bas tad će da krene da pada :d
 
prosli smo fazu prodaje , zatvorili shortove, double bottom sa podrskom (izuzetno jakom na oko 7500$), ko je otvorio longove na 7700$ neka digne dva prsta :)

Ja sam na 7700 long, ali na jun 28, dok na perpetual još drzim short sa 7400, i berem funding svakih 8h ;) a planiram da sipam još, ako nastavi gore.
 
Jako slab volume, mislim da cu zatvoriti long, i cekati 7800-7850$, ako predjemo i zadrzimo se na 8050$+ otvaram ponovo long, sa vecim volumeom naravno...
 
Sta je rizicno? Opalice gore, nema nikakve sumnje. Ziv bio pa video.

Tapatalk from Poco loco

Ovo je neki moj plan tokom vikenda.. mada ne volim da trgujem vikendom :)

mex.png

edit: naravno da će na gore kad si hodler :d i ako imas ulaz ispod 4k, ja pricam za nas koji trejdujemo
 
Poslednja izmena:
Napada ovo 8500 koliko večeras...Ko se nije dokupio na 7500-7600 *mjau**mjau**mjau*. :D
 
Ovo je neki moj plan tokom vikenda.. mada ne volim da trgujem vikendom :)

Pogledajte prilog 270817

edit: naravno da će na gore kad si hodler :d i ako imas ulaz ispod 4k, ja pricam za nas koji trejdujemo
Pa bas kao trejder ne bi trebao da prodajes. Gledaj kako je krenulo, ide gore sasvim sigurno. Mislim da se dzaba nadas padu.

Tapatalk from Poco loco
 
ok, idemo gore.. a kakav je tebi plan ako krenemo na dole iz ne znam kog razloga? kina o5 banuje kripto, ili Tramp nešto objavi, ili šta već... pukne binance sutra... može biti milion jedan razlog kao što uvek kitovi smisle nešto da puste u medije, i ćao, ode cena 30-40% dole...
Ne treba zaboraviti da cena na gore ide stepenicama, a na dole liftom :d
 
Nema dole ljudi. Stvarno treba nesto neverovatno da se desi da bi sada cena roknula. U tom slucaju imam lufta da se cena prepolovi, ja sam debelo dobar. Ali to se nece desiti, sanse su bukvalno u promilima. Toliki rizik mogu da podnesem i prihvatam u svakom trenutku obzirom na dobit. Odavno sam all in tako da me bas briga za trenutne padove, ne zanima me dnevna trgovina posto ne mogu da spavam pored kompa.
Gledam malo siru sliku i nema greske. Jedino neki MTgox da se desip a da mi pokvari planove, osim toga plan mi je top i ne odustajem od toga vise ni dan, ni dolar, ni milimetar. Sve sam uradio kako treba, jedino sam trebao jos malo ranije da udjem ali hajde, ne moze bas sve savrseno da bude.
Plan se zna, do avgusta LTC, posle 20% na racun da se odvadi kajmak, ostalo u BTC. Jedino cu da vidim da uhvatim pad BTC-a, da cu uradim short ako ocenim trenutak kako treba. Pred Novu godinu svakako treba all in u BTC i do maja zaboraviti na berzu, ne gledati i ne nervirati se na rollercoaster-u, svakako ide gore. Kad se lova udupla, opet skinuti kajmak 20% i sa povecim kapitalom cekati sledeci pump. Posle toga pravac penzija.

Tapatalk from Poco loco
 
Hahahaha Tvoje pare, radi sta hoces ;)
Bez sale, stvarno ne vidis da cena ide gore? LTC nateze lanac danima, nema sta da se mozga. Suludo je rizikovati bilo kakvim shortom. BTC ne izgleda ni priblizno tako dobro ali u sledecih 5 dana sigurno napada 8500.

Tapatalk from Poco loco
 
rekoh ja, samo Saj da se cesce javlja pa da imam buy/sell kontraindikator :D moracu da castim coveka...
 
Sajber ima dobar osjecaj i intuiciju
Pratim vec dve godine forum ,nije ni jednom omasio
Zahvaljujuci njemu sam 2017 obrato paznju i usao u LTC na 100 a izasao na 300
Ide LTC i BTC halving gledacemo nove ATH
BTC ide na 100 000 to je sigurica kao smrt
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno