Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pocetnici bi trebali da se drze long term trading-a za pocetak, da se vremenom malo bolje upoznaju sa kripto trgovinom. Day trading je za iskusne i za one sa vecim stekom. Ozbiljniji pump/dump ne mozete ocekivati iz razloga da li je cetvrtak ili utorak, moraju se pratiti vesti i reagovati brzo, cak nekad i lupati kontra, jer kao sto Zeljko rece, mali moraju da izgube, da bi veliki zaradili, berza.... Evo recimo pred polovljene BTC-a, najveci broj trgovaca je presao u fiat,jer su svi ocekivali drastican pad cene BTCa. Kad ono BTC eksplodirao sa 2000 na 4500. Dakle, najbolje da se odlucite za neki "perspektivan" coin i zacrtajte cenu izlaska, ako bas hocete da trgujete...
 
Dnevna trgovina nikako. Bar dok ne isplatim ulozeno, pa posle moze. A i skupice se znanje do tada (koliko toliko).
ovako samo kada iskusniji ovde izadju i ako podele :) sa nama. Kao sad sto sam izasao, ali usao dosta visoko (ne gde na $325).
Sa kolicinom koju ja imam to je smesna zarada... :D. ali bar se malo uci
 
Treba i dosta strpljenja kad je trejd u pitanju

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pocetnici bi trebali da se drze long term trading-a za pocetak, da se vremenom malo bolje upoznaju sa kripto trgovinom. Day trading je za iskusne i za one sa vecim stekom. Ozbiljniji pump/dump ne mozete ocekivati iz razloga da li je cetvrtak ili utorak, moraju se pratiti vesti i reagovati brzo, cak nekad i lupati kontra, jer kao sto Zeljko rece, mali moraju da izgube, da bi veliki zaradili, berza.... Evo recimo pred polovljene BTC-a, najveci broj trgovaca je presao u fiat,jer su svi ocekivali drastican pad cene BTCa. Kad ono BTC eksplodirao sa 2000 na 4500. Dakle, najbolje da se odlucite za neki "perspektivan" coin i zacrtajte cenu izlaska, ako bas hocete da trgujete...

Za ozbiljnu trgovinu, moraš poznavati TA.
Da li trguješ akcijama, valutnim parovima na FOREX-u ili kriptovalutama, isti đavo.
Takođe moraš pratiti vesti, pogotovu one koje se tiču Korejskog poluostrva i Kine.

Znaš li zašto je BTC eksplodirao nakon SEGWIT-a?
 
Ne bih ulazio u raspravu. Forex berza nema puno slicnosti sa trgovinom kripto valutama. Mahom se plasiraju vesti koje veze nemaju sa istinom... Vesti da je btc skocio zbog sitiacije na korejskom poluostrvu su smesne takodje....
 
Ne bih ulazio u raspravu. Forex berza nema puno slicnosti sa trgovinom kripto valutama. Mahom se plasiraju vesti koje veze nemaju sa istinom... Vesti da je btc skocio zbog sitiacije na korejskom poluostrvu su smesne takodje....

Otvori chart, pa pogledaj. Od Segwit-a 1 avgusta, pa do 5 avgusta je cena mirovala, bila je u range-u.

Pogledaj na google, 5 avgusta su UN uvele nove sankcije Severnoj Koreji, a zvanični odgovor Severne Koreje je bio: US will "pay the price for its crime... thousands of times".
Nakon toga ide čuvena Trampova izjava od 8 avgusta: "N. Korea will be met with fire, fury and frankly power, the likes of which the world has never seen before."

Odgovor građana Južne Koreje je masovna kupovina bitcoina i drugih alt valuta, jer žele da sklone novac.

Od 5 avgusta je bitcoin porastao sa 2800 na 4970 početkom septembra.


Sve do pre neki dan su na http://coinmarketcap.com/ valute koje se najviše menjaju za BTC i ETH bili Korejski won i kineski juan.

U poslednjih nekoliko dana su bile spekulacije da će Kina da zabrani trgovinu juana za kriptovalutu. Iz tog razloga je pao BTC, a i ostali coini.
 
Charlie Lee na twitteru objavio da Kina definitivno zabranjuje kripto menjačnice (anonimni izvor kom potpuno veruje). Valjda je privremeno, uvode licenciranje, ali ako je vest istinita...
 
Charlie Lee‏Verified account @SatoshiLite 5m5 minutes ago
More
Charlie Lee Retweeted Charlie Lee
Sorry about the initial mistake tweets. Hard to post precise info and still make a joke in 140 characters.


JEL MENE NEKO OVDE ZAJEBAVA
 
Izgleda da je joke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kakav je to gmaz ja ne mogu da verujem, crko dabogda, smrdlja kineski, dolar vise necu staviti u govnjivi ltc zbog takvog gmaza
 
Koja manipulacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
JEste vi meni smijesni. PA, kupite BTC u ovim situacijama kada se sve crveni. Mene raduje ovaj pad :D To i rade da profitiraju
 
Postoji sansa da kao sto su houbi i ostali bili blokirani dok se nisu povinuli i dok nije uredjena regulacija, nisi mogao da povlacih kripto....
Moguce sad jer su skoro sve ALT kineske berze neregularne neka slicna procedura.... u najgorem slucaju da zabreane pojedincima da uplacuju CNY na berze, pa ce kinezi kao i oduvek naci kako da zaobidju......

Pritisak na neregulisane altove ce siguro biti za ostalo cemo videt, ne treba zaboraviti da je masa komunjara tamo koja bas i nema mozga, pa tek kad vide da njihova nebuloza nema smisla, onda tek krenu sa realnijim zahtevima
 
Poslednja izmena:
Meni iskreno nije jasno zašto svi padaju u nevest. Pa ne može BTC stalno da rase pre optrilike mesec dana btc je bio oko 3000 tako da je 4000 više nego dobro...pa čak i da padne na 1000 to je opet bolje nego što je bilo pre godinu dana i to bolje 3x.....sada druga je stvar što je većina gramziva....ako se neko seća rekao sam da će btc biti opušteno 4400 do kraja godine :) kada je bio 2500....i eto bio je...sada će se malo vratiti (ja lično milim na nekih 2800) pa ide opet gore....do 5k (ne do kraja ove godine, verovatno do sredine sledeće).

Pozdrav,
 
Poslednja izmena:
Avgust ti kraj godine :) ?
 
Avgust ti kraj godine :) ?

Kao što rekoh nije mi jasno što svi padaju u nesvest čak ida se vrati na 1000 to je 3x u odnosnou na prošlu godinu....nađi banku ili bilo šta drugo što daje toliki profit....do kraja godine=ostvariće se najkasnije do kraja godine izvinjavam se na nepreciznosti....
 
Da ali ako se btc vrati na 1000 eth ce ici ispod 100 i isplativost ima da se sroza samo tako, jos ako diff skoci ima da bude opasan potop

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Potop ce biti kad tad to je neminovno, i ovo je do sad bilo za ne povjerovat.
 
Btc na 1000$ i eth na 1000$

[emoji13]
Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
A gospodin Charlie izbrisao tvitove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eto strpljenje sta radi. Juce $4380, par sati kasnije $3900. :)

Ja sam rekao, short zatvaram na $3600, a u zavisnosti od situacije, moguce i da predjem u long na tom nivou. I onda cekam $3900-$4000 da se istresem.

Uglavnom, vec sada mislim da je $3000 neminovno u ovom mesecu (a vrlo verovatno i ispod toga).
 
Eto strpljenje sta radi. Juce $4380, par sati kasnije $3900. :)

Ja sam rekao, short zatvaram na $3600, a u zavisnosti od situacije, moguce i da predjem u long na tom nivou. I onda cekam $3900-$4000 da se istresem.

Uglavnom, vec sada mislim da je $3000 neminovno u ovom mesecu (a vrlo verovatno i ispod toga).

ja nešto slično mislim....
 
Eto strpljenje sta radi. Juce $4380, par sati kasnije $3900. :)

Ja sam rekao, short zatvaram na $3600, a u zavisnosti od situacije, moguce i da predjem u long na tom nivou. I onda cekam $3900-$4000 da se istresem.

Uglavnom, vec sada mislim da je $3000 neminovno u ovom mesecu (a vrlo verovatno i ispod toga).

Je l' i za LTC ostaje ista prognoza ~55usd?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa u najboljem slucaju. :)

Ako sklizne odnos zajedno sa cenom, altovi ce jos vise propasti kroz dolar. Citaj LTC ~$50.
 
Mislis da ce povuci i ETH sa sobom. Razmisljam da udjem dok se crveni cena,samo mi deluje da ce jos pasti dole jel.imas neku slobodnu provenu @ La Prestige?
Inace eth kopam,nisam iskoristio porast na 400 da izadjem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno