Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja stigao

Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока

E krastavac brate ...ne pratim forum bas toliko aktivno :)
Bice prilike.

Inace bolje bi bilo utroseno vreme da sam duvao prasinu sa svake novo kupljene grafike, nego sto sam slusao od predstavnika NBS kako je BTC deflatorna valuta i kako nas drzava stiti i cuva od potencijalnih rizika ... sreca pa imaju toliko pozitivnih primera, recimo to da din nije otisao 100% u odnosu na euro za jedva 10 godina :S: sa sve podrskom iste te NBS.
Za dve godine ... sve ce biti drugacije
 
S...e kroz gusto granje, žali bože vremena izgubljenog

Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока
 
Vidis da nisu prvi kojima je to palo na pamet. Svako ima svoje probleme i razlicite nacine da ih resava. U jakim ekonomskim zemljama kartice su najnormalnija stvar, niko kes i ne nosi. Meni je kes i dalje i keva i cale ali cinjenica je da je novac sve manje i manje u upotrebi. Kapitalizam nas gura na tu stranu polako.
U drugim drzavama je prihvaceno odavno, u Rusiji ce probati na silu... Probajte negde u EU da udjete u prodavnicu za 500e, ima da vas gledaju kao da ste pali s marsa, nece imati ni kusur da vam vrate.

sent from P9 lite
 
Tesko da oni imaju na umu brigu, vec je sve korumpirano, porez niko ne placa bas kao i kod grka, takvima ce jedini izlaz uskoro biti crypto world koliko toliko
 
Mozda nisam bio jasan, briga drzave, ne briga pojedinca ;)
Drzava brine svoju brigu, hoce naplatu poreza i zato teraju sve da koriste kartice a ne kes.
Zamisli to kod nas... Vise nema televizora i grafickih od madjara npr. Sve sto kupis, svaki dinar koji potrosis stoji u evidenciji, nemas mesta da muljas ista. Tj. ako muljas mlatnu te u startu 10%. Los trip.

sent from P9 lite
 
Tacno ali problem i nas i rusa jer sto drzava vise misli na svoje nego na narod, zato i postoji tolika korupcija
jednostavno crypto i treba da bude protivteza korumpiranih tvorevina (ne zelim ni da ih zovem drzavama jer su tvorevina za korist malog broja elite) i i one ce ga se najvise i plasiti
 
Vidis da nisu prvi kojima je to palo na pamet. Svako ima svoje probleme i razlicite nacine da ih resava. U jakim ekonomskim zemljama kartice su najnormalnija stvar, niko kes i ne nosi. Meni je kes i dalje i keva i cale ali cinjenica je da je novac sve manje i manje u upotrebi. Kapitalizam nas gura na tu stranu polako.
U drugim drzavama je prihvaceno odavno, u Rusiji ce probati na silu... Probajte negde u EU da udjete u prodavnicu za 500e, ima da vas gledaju kao da ste pali s marsa, nece imati ni kusur da vam vrate.

sent from P9 lite
A sta je sa zastitom privatnosti? Kako to izvesti platnim karticama?
Nikad gotovina nece biti povucena iz opticaja u bilo kojoj zemlji na svetu bas iz tog razloga. Mozda ce biti povuceni veliki apoeni zbog terorizma i kriminala ali kes - nikad
Ja sam uvek za KES !
Steta sto ovi nasi mineri ne mogu kopati novcanice [emoji14] :)
 
Kakva zaštita privatnosti? Ovde tako ne što ne postoji...moram spomenuti nešto što se ne uklapa u temu pa se unapred izvinjavam za off (vezano za zaštitu privatnosti) ..dobijem u NS recept od doktora i ja ga slučajno okrenem kad na poledjini puna imena i prezimena sa sve jmbg 4-5 osoba iz Futoga (mesto pored Novog Sada) samo još adresa nedostaje (možda fali zbog veličine recepta)...i pričamo o zaštiti privatnosti..:wall:
 
Pozdrav ljudi. Koja je procedura ako neko hoce da kupi bitkoine preko internet kartice i koja je menjacnica najbolja?
 
Pozdrav ljudi. Koja je procedura ako neko hoce da kupi bitkoine preko internet kartice i koja je menjacnica najbolja?

Pa bas i nema povoljnih, najbolje kopi u srbistanu BTC mi smo najpovoljniji u 4 oka :d

sa kartice se are intenzivne provere itd, cex.io itd pa i bitstamp prima iste mislim da je fee 5-8% minimum + full verifikacija
 
A sta je sa zastitom privatnosti? Kako to izvesti platnim karticama?
Nikad gotovina nece biti povucena iz opticaja u bilo kojoj zemlji na svetu bas iz tog razloga. Mozda ce biti povuceni veliki apoeni zbog terorizma i kriminala ali kes - nikad
Ja sam uvek za KES !
Steta sto ovi nasi mineri ne mogu kopati novcanice [emoji14] :)
Zastita privatnosti? Win10 busan ko sito i Samsung najavljuje da ce u saradnji sa Microsoftom uvesti opciju da otkljucavate komp preko skenera na kompu. Ehej, za koji mesec imace i vase otiske prstiju a ti pricas o privatnosti. Nemoj biti naivan, imas samo privid privatnosti. Ako zele mogu znati kakva ce ti stolica biti pre nego sto i odes ;)

sent from P9 lite
 
kakva su vam iskustva sa cex.io menjacnicom posto sam ja naisao na jako los feedback: http://bittrust.org/cexio, inace sam proces verifikacije im prilicno zadire u privatnost (selfie sa karticom, onda pasos ili licna karta), + gomila drugih podataka o mestu boravka. anyone?
 
kakva su vam iskustva sa cex.io menjacnicom posto sam ja naisao na jako los feedback: http://bittrust.org/cexio, inace sam proces verifikacije im prilicno zadire u privatnost (selfie sa karticom, onda pasos ili licna karta), + gomila drugih podataka o mestu boravka. anyone?
par puta sam povuko neke sitnije iznose preko njih i nije bilo problema, legnu pare bukvalno za minut.
 
Pricam o privatnosti prilikom kupovine. Znam da je privatnost svedena na minimum uvodjenjem novih tehnologija. Toliko sam upucen. Govorim o elektronskom placanju i ostavljanju tragova. Gde tom prilikom u radnji ostavljas podatke, ko je kupio, na kom mestu, sta, i u koje vreme. Sto sa gotovinom nije slucaj, zato gotovina nece izaci "iz upotrebe". Svako od nas u nekom periodu zivota pozeli da kupi nesto sto se nece negde tamo beleziti i ostavljati neki dokaz...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
0a284e4671bceb5e7e700cfab676bce3.jpg


dee951476805fbc9b2ca27ccc2688aa2.jpg


Nece ovo jos na 100$

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jedini problem je to što mreža trenutno ne može da podnese broj tansakcija.
Ovo je najveći zastoj u "saboraćaju" koji sam video do sada, ima oko 100.000 nepotvrđenih transakcija. Što znači da ili platiš skoro pola dolara fee ili čekaš ceo dan da prođe transakcija.
Nešto moraju pod hitno da urade, inače će ljudi početi da beže u alt coin-e.
 
Upravo. Dash ima veoma veliku šansu da poveća svoje učešće na tržištu, jer upada u nišu za koju Bitcoin trenutno uopšte nije dobar. Samo mu fali da uleti na par velikih menjačnica i to je to.
BTC je i dalje odlično skladište vrednosti, ali kao svakodnevno sredstvo plaćanja opasno sakuje.
 
Ovo j bas problem. 100k+ na čekanju.

Mene zanima dal su to većinom transakcije ka menjačnicama da se proda... Ili nešto drugo po sredi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ATH probijen konacno, cekamo ga od 2013-te godine. :banana::guitar:

Ocekujem jak bullrun, mislim da je sledeca stanica oko $1350-$1400.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno