Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno i onda ljudi steknu utisak da je zlato loša investicija. U realnosti, upravo je to najsigurnija dugoročna investicija.

Screenshot_2017-02-12-08-47-48.png

E sad koga ne mrzi, neka se raspita koliko je realno 500$ 1980. godine vredelo (nekretnine kod nas i u svetu-kuce, stanovi, zemlja)...Ja znam pa zato i tvrdim da je zlato zabluda.
 
Poslednja izmena:
Sa tog grafika ujedno mozes da vidis i inflaciju dolara tj kako je devalvirao jer je familija klinton krenula u stampariju, ako mislis da bi BTC , da je postojao, vredeo kao danas 1K$ grdno se varas. Skok zlata u $ je samo zbog stamparije, tj nema pokrica u zlatu. Vrv znas da snaga svake valute zavisi od pokrica u zlatu tj. robi, zasto se Kramp sada vata za glavu i radi sve ovo sto radi jer su mu svi $ i roba kod kineza
 
Sa tog grafika ujedno mozes da vidis i inflaciju dolara tj kako je devalvirao jer je familija klinton krenula u stampariju, ako mislis da bi BTC , da je postojao, vredeo kao danas 1K$ grdno se varas. Skok zlata u $ je samo zbog stamparije, tj nema pokrica u zlatu. Vrv znas da snaga svake valute zavisi od pokrica u zlatu tj. robi, zasto se Kramp sada vata za glavu i radi sve ovo sto radi jer su mu svi $ i roba kod kineza

Nema smisla ni jednu ekonomiju vezati za ogranicen resurs. To je van svake pameti, zato je i ukinut zlatni ekvivalent svim valutama pa i dolaru na prvom mestu. Svaka valuta je jaka u vecoj ili manjoj meri onoliko koliko je jaka ekonomija, odnosno drzava koja je emituje. Naravno da je to otvorilo vrata spekulacijama, ali, sa druge strane, da nije tako, svet bi i dalje bio na nivou 1-2 milijarde stanovnika, nista se novo ne bi desavalo niti bi bilo sta napredovalo, i osnovna premisa kapitalizma bi bila znacajno ugrozena-povecavanje bogatstva. Kada bi svo to bogatstvo bilo bazirano samo na ogranicenom resursu, a glad za bogacenjem ostala onakva kakva je bila kroz veci deo ljudske istorije, doslo bi do apsurdne situacije da niko ne bi nista hteo da radi osim za svoje sopstvene potrebe, ne bi bilo nikakvog napretka u naucno-tehnoloskom smislu, pa na kraju krajeva ne bi bilo ni ovog foruma posto ne bi imao ko da izmisli ni kompjutere, ni internet, ni forume a ni BTC zbog kojeg se ovde okupljamo. Mislite o tome...
 
Nema smisla ni jednu ekonomiju vezati za ogranicen resurs. To je van svake pameti, zato je i ukinut zlatni ekvivalent svim valutama pa i dolaru na prvom mestu.

tako je. vidim da mnogi danas zale za vremenima kada je postojao zlatni standard, a ne razmisljaju da bi onda kontrolu nad $ preuzeo onaj ko bi kontrolisao zlato. isto bazi i za btc. kada bi btc uistinu postao "standard" onda bi oni entiteti koji ga kontrolisu postali nova "elita", sto bi samo pojacalo razlike klasne. bogati bi bili jos bogatiji, a siromasniji jos siromasniji.

inace, cenu zlata ne odredjuje cinjenica da ga ima malo, vec to sto je u njegovo pronalazenje ulozeno mnogo rada.


evo jednog klasika i odgovora zasto unca zlata vredi 20 $.


 
Poslednja izmena:
onda bi oni entiteti koji ga kontrolisu postali nova "elita", sto bi samo pojacalo razlike klasne. bogati bi bili jos bogatiji, a siromasniji jos siromasniji.

Zato i postoji mnogo dimenzija bogatstva i mnogo razlicitih "elita". Neko je bogat jer ima mnogo zlata, neko ko ima mnogo BTC-a, neko zato sto poseduje mnogo zemlje, neko zato sto kontrolise naftu, gas, neko zato sto ima medijski uticaj, neko zato sto ima uticaj u zakonodavstvu, sudstvu, mogu nabrajati koliko hoces. Jedino su oni koji povecavaju kolicinu LTC-a sve siromasniji :p
 
Zato i postoji mnogo dimenzija bogatstva i mnogo razlicitih "elita". Neko je bogat jer ima mnogo zlata, neko ko ima mnogo BTC-a, neko zato sto poseduje mnogo zemlje, neko zato sto kontrolise naftu, gas, neko zato sto ima medijski uticaj, neko zato sto ima uticaj u zakonodavstvu, sudstvu, mogu nabrajati koliko hoces. Jedino su oni koji povecavaju kolicinu LTC-a sve siromasniji :p
Ha, ha ha, e ovo sa LTC-om ti je dobro. Valjda nece ni to biti doveka.

Sent from my MX4 using Tapatalk
 
Jedino su oni koji povecavaju kolicinu LTC-a sve siromasniji :p

Ja ti opet uzeo laptop i premestio se, sada na Tajland. Uz Chang čekam da se otarasim LTC-a, ali ne ide :)

Zezam se, nadam se da ne smeta nekome, svi nas jadne LTC holdere ismevate, pa reko' eto idemo na tropske plaže i pored ispale, nije sve u kriptovalutama :)

Mada zaista pratim i nadam se trenutku da se otarasim :/

P1200560.jpg
 
Uživaj, šta drugo da ti kažem :)

Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока
 
Ja ti opet uzeo laptop i premestio se, sada na Tajland. Uz Chang čekam da se otarasim LTC-a, ali ne ide :)

Zezam se, nadam se da ne smeta nekome, svi nas jadne LTC holdere ismevate, pa reko' eto idemo na tropske plaže i pored ispale, nije sve u kriptovalutama :)

Mada zaista pratim i nadam se trenutku da se otarasim :/

Pogledajte prilog 222453
Ako sretnes big verna pozdravi ga [emoji14]
 
.00362 Ltc ne znam dal je bio nizi nekad

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Ja ti opet uzeo laptop i premestio se, sada na Tajland. Uz Chang čekam da se otarasim LTC-a, ali ne ide :)

Zezam se, nadam se da ne smeta nekome, svi nas jadne LTC holdere ismevate, pa reko' eto idemo na tropske plaže i pored ispale, nije sve u kriptovalutama :)

Mada zaista pratim i nadam se trenutku da se otarasim :/

Pogledajte prilog 222453

Da nisi slučajno na Pan Ganu/Tau/Samuiu?
 
Povratna karta iz Bg-a do Bkk-a je 350€, odatle imaš prevoz do turističkih destinacija za 15-50€, u zavisnosti od tipa transporta (voz, bus, trajekt, avion), pristojan smeštaj u tim mestima može da se nadje za male pare, pogotovo ako se iznajmljuje na duže. Ko neće da se hrani po restoranima i kafićima ne treba mu više od 10ak eura dnevno za trošak i klopu. Jeftinije nego u Bg-u, ako ćemo iskreno. Tako da nije Tajland nedostižan za obične "smrtnike"...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je i cena struje tako jeftina, daj da prebacujemo rigove tamo :) bolje kopati u pesku nego u ovim betoncinama :)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Mislim da je jako jeftina struja ovde, al su visoke temperature, velika vlažnost - imali bi problem sa hladjenjem, u to budi siguran :)

Al da ne idemo više u off, odoh i ja na jedan Chang.

Cheers [emoji481] [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ta foto je sa Haad Rin-a, na Phanganu :)

Nismo više tamo, sada Goa :p
 
Jedno pocetnicko pitanje skinuo sam nicehash za rudarenje i sve radi kako treba ali mi treba wallet tj adresa gde da btc prebacujem na wallet.Sta mi preporucujete?Unapred hvala!
 
Poloniex
 
E sad kako naci u poloniex-u bittcoin adrees da mi minuje na njihov wallet?i da li je to moguce uopste?
 
Uloguješ se na Poloneix, u desnog gornjem ćošku ideš na "balances" i klikneš na "deposits & withdrawals", tu nadješ BTC i na desnoj strani ekrana klikneš pod "deposit"...tu ti se nalazi adresa koju ubacuješ u nicehash da kopa na nju...
 
Za zcash koji hocu da kopam mi kada uzmem adresu deposita kaze invalid bitcoin adress...Da li moze da kopa equihash na btc valutu?
 
Pa neće da može ZCASH (niti ijedan drugi novčić) u BTC novčanik...svaki novčić ima svoj novčanik (adresu) na koji šalješ sa pool-a a onda ga na berzi prodaješ za BTC...
 
Oce li neko od kolega na pivo posle "predavanja"?
Aj da prodiskutujemo o bitnim stvarima, tipa gravitoni, da'l su Ameri bili na mesecu, isplatili se kupovati Tesla 3 i sl.
;)
 
"predavanje" ovo je smesno, sve sto su hteli to je da kupe BTC za 30% popusta, na celu sa voditeljcicem
 
Ma teli ljudi da kupe BTC po 700$, kazu obeco im nesic, zali boze sto sam gubio vreme i trosio gorivo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno