Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma dobro, samo ne ložite se da sada kupujete, ta vest je kao poručena za 1 bounce, pošto smo opet zapali u medvedju spiralu.

znači nikako ne kupovati sad.
 
Da su objavlii, da se Windows i Office u buduće mogu kupiti isključivo za Bitcoine!
E, kakva bi to bila vest !!!:D
 
Dobro, nece bas svaki ali nemoj misliti da ni oni nisu alavi i da se nebi istresli kad je cena duplo veca ;) Opet ti za primer navodim Overstock. Koliko god novcica da se zadrzi to je dobro jer ce biti sklonjeni s menjacnica.
 
Opet ti za primer navodim Overstock. Koliko god novcica da se zadrzi to je dobro jer ce biti sklonjeni s menjacnica.
Poenta svake nove "primamo bitcoine" prodavnice je da se od holdera otmu dolari. Ako sam ja dve godine cuvao BTC i onda pojavom nekog novog servisa odlucio da potrosim deo ja sam ih direktno poslao na menjacnicu.
A tu je svejedno koja je njegova vrednost. Vrednost se odredjje ponudom i potraznjom. Cena ce skakati samo ako se pojavi vise onih koji zele da cuvaju BTC dok mu ne skoci vrednost a to su investitori.
Dok nema zakona velikih investitora nece biti jer sada treba velika kolicina dolara da bi se cena podigla zato sto je samo zadnjih godinu dana nakopano 1.4 miliona novcica a to su kopali uglavnom profi mineri koji to shvataju kao proizvodnju paradajza i vecina tih novica je zavrsila na berzama.
Ako se ikada BTC ozakoni u USA onda mozemo ocekivati jos jedan veliki skok jer ce to biti idealna prilika da se izoperu prljave pare. Ako ne bude zakona ima da tonemo i dalje lagano kako pristizu novi novcici jer ne vidim ni jedan razlog zasto bi se pojavili novi investitori ako se nista po pitanju zakona ne menja na bolje. Cak se plasim da ce krenuti sve gore i gore.
LTC je skroz druga prica. Jako malo para treba da se naduva, sada kada je jasno da BTC pumpa nece biti ili nas ceka totalni raspad i vracanja na ispod 2$ ili ce kinezi uraditi neki mini pump da uvedu malo sveze krvi u pricu jer je to najbolji nacin da se procuje za LTC. Nekako mislim da pre idemo na ispod 2$ :)
 
to i jeste i nije tako, sto puta smo do sada videli da ovde nema nista veze sa pamecu, pa mislim da ce tako biti i ovaj put, i ja mislim da ce LTC skociti u odnosu na BTC (moze se desiti da samo LTC i skoci) da dodje do korekcije odnosa u korist LTC-a
 
(moze se desiti da samo LTC i skoci)


Liam-Payne-Building.jpg
 
Dobro, nece bas svaki ali nemoj misliti da ni oni nisu alavi i da se nebi istresli kad je cena duplo veca ;) Opet ti za primer navodim Overstock. Koliko god novcica da se zadrzi to je dobro jer ce biti sklonjeni s menjacnica.
microsoft kao i ostali prodavci koristi bitpay ..znaci kad platis nesto bitcoinima on automatski ih proda na menjacnici..microsoft bitcoine i ne vidi vec im bitpay dobija dolare
prakticno kupovinom u tim "radnjama" ti obaras cenu bitcoina
 
microsoft kao i ostali prodavci koristi bitpay ..znaci kad platis nesto bitcoinima on automatski ih proda na menjacnici..microsoft bitcoine i ne vidi vec im bitpay dobija dolare
prakticno kupovinom u tim "radnjama" ti obaras cenu bitcoina

Tako je, ali neosporivo postoji i psiholoski momenat gde ce oni koji su na pola/pola sa btc/usd iz razloga sto je vest pozitivna uci u btc i malo mu podici cenu. Zapravo, malo ili nimalo ili koliko - videcemo, mozda bude i osetno.
 
ja se ne ne bih nadao previse.

setite se paypal-a. pump od 50 + $ i onda debeo pad. sad je cena skocila samo 27 $. a i pitanje je da li je sada skocila zato sto je bilo vreme za jedan bounce, tj. zato sto smo pogodili support line koji je tu na oko 338~340, ili zato sto je M$ poceo da "prihvata" btc.

sasvim je izvesno da cemo u narednih mesec-dva testirati 275 $.

ko je shortovao iznad 360 - neka se opusti.
 
ja se ne ne bih nadao previse.

setite se paypal-a. pump od 50 + $ i onda debeo pad. sad je cena skocila samo 27 $. a i pitanje je da li je sada skocila zato sto je bilo vreme za jedan bounce, tj. zato sto smo pogodili support line koji je tu na oko 338~340, ili zato sto je M$ poceo da "prihvata" btc.

sasvim je izvesno da cemo u narednih mesec-dva testirati 275 $.

ko je shortovao iznad 360 - neka se opusti.

trend je zaista down u zadnjih desetak dana, ponovo nakon nekog vremena kada je bilo prestalo besomučno dampovanje laverage ekipe.... berza jeste prilično razočaravajuća, ali ovaj potez Microsofta i drugih kompanija pre svega daje nadu za pozitivnu celokupnu sliku oko Bitcoina.. AKo je jedan Microsoft na svom sajtu stavio Bitcoin kao zvanično sredstvo plaćanja (za početak manjem, al dobro), Bitcoin neće tek tako lako više biti stavljan u negativan konktekst kao do sada.. ovo je psihološki bitan i veliki korak. otvara mogućnost konačne prvne regulacije i sigurnosti i upliva većeg kapitala.

mislim da cena ne skače tako lako jer su se mnogii Bull orijentisani kitovi jako opekli od letos. mnogi su u minusu. treba da izgleda da prođe još jedan ciklus.
ali možda je bitnija što je stabilna za standarde BTC-a u zadnjih mesec dana više nego u prethodnom dužem periodu. To opet nije dobro za špekulante koji vole varijacije skokove i padove, ali investitori mogu lakše doći.
 
Tako je, ali neosporivo postoji i psiholoski momenat gde ce oni koji su na pola/pola sa btc/usd iz razloga sto je vest pozitivna uci u btc i malo mu podici cenu. Zapravo, malo ili nimalo ili koliko - videcemo, mozda bude i osetno.

Nazalost vest je toliko "pozitivno" uticala na njega da je pao cak i udnosu na LTC za koga nije bilo tako dobrih vesti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Iz Kine pozitivna vest. Microsoft...ali propade ovaj pokušaj podizanja cene, nažalost.
 
Druze da li bi mogao da mi pojasnih kako losa ili dobra vest utice na skok ili pad cene BTC-a?
 
Druze da li bi mogao da mi pojasnih kako losa ili dobra vest utice na skok ili pad cene BTC-a?

Siguran sam da ti to znaš, no evo, kratko:
Dobra vest za neku robu stimuliše potražnju za tom robom, loša, stimuliše prodaju. Cena zavisi od potražnje i ponude za svaku robu, pa i za BTC. Očito ove dve /vrlo dobre vesti/, nisu bile dovoljno stimulativne.
 
Siguran sam da ti to znaš, no evo, kratko:
Dobra vest za neku robu stimuliše potražnju za tom robom, loša, stimuliše prodaju. Cena zavisi od potražnje i ponude za svaku robu, pa i za BTC. Očito ove dve /vrlo dobre vesti/, nisu bile dovoljno stimulativne.


Druze znam u praksi ali zar stvarno mislis da ako Bil Gejts kaze da ce moci njegovi proizvodi da se kupuju BTC-om da to opet znaci da ce cena skociti jer ce neko kome treba Office kupiti btc da bi kupio Office...
Malo mi ovo ne pije vodu.
Kakve su vesti bile kad je isao na 1200$, kakve su vesti bile da ltc ide na 48$ ili tamo neke sit valute odnosi cak skakali i pratili btc?
 
Druze da li bi mogao da mi pojasnih kako losa ili dobra vest utice na skok ili pad cene BTC-a?

Postoji citava grupa veoma obrazovanih brokera koji najvise trguju po vestima.
Doduse, to je neka druga berza, ali su skroz ok za rezon.
A sad kako, ima objasnjeno na netu na milion mesta.
 
I ti isti brokeri su pucali lepe kolicine $ a zamisli onda mi "obicni" smrtnici.
 
cacanin
Iskreno sam se nadao skoku, i još očekujem. Da su ove vesti objavljene pre godinu, ili ranije, verijem da bi bio veliki bounce.
Pitaš: "Kakve su vesti bile kad je isao na 1200$, kakve su vesti bile da ltc ide na 48$"...jednostavno: Nije bilo loših vesti. Tu bi i ostao BTC da se nisu nanizale loše vesti kao: Silk R,FBI, Mt Gox, Kna "zabrana YES/NO" itd,itd.
Ovo su svakako dobre vesti, ako ne za skok sada, ono bar za stabilnost i budućnost. Što se tiče rasta drugih alt-novčića, ako BTC bude išao, ići će neki gore. Pre svih na LTC mislim.
 
Niska cena je dobra za akomulaciju BTC-a... ima vremena, takodje za decentralizaciju... ko ne veruju slobodno nek se istresa kad bude skakalo ti sto kupe sad oni ce cvrsto drzat a ne dumpovat sve radi 3% profita na shortu
 
Kakve su vesti bile kad je isao na 1200$, kakve su vesti bile da ltc ide na 48$ ili tamo neke sit valute odnosi cak skakali i pratili btc?

To i mene zanima. Ako ima neko ko je pratio trziste kriptovaluta u to vreme mogao bi da napise koje su to bile dobre vesti zbog kojih je LTC skocio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno