Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Ne,mislim 50% sanse su da smo gledali vec i videli zadnji ath prosle nedelje i mozda opet voz dole -30/40%,nisam se dobro izrazio
 
Što bi T.Vays rekao "Po MRI indikatoru imamo bearish scenario, a po Consentio indikatoru bullish scenario" :)
Na kraju će u after the fact analizi cherrypick-ovati onaj koji se poklopi sa pravcem tržišta...
 
Ovo kao kad mali ciga pita caleta hoce li ici na more ove godine. Kaze 99% sanse su da idemo, 100% da necemo.
Tako je i s cenama sad :ROFLMAO:
Sto se tice polovljenja to je to. E sad cekamo da se cena povuce malo i zaustavi negde. I onda mozemo samo da molimo bogove kripta da krene akumulacija i da se stvara pozadina za neki buduci bull.
 
Ako se desi kako zboris onda ce btc za mesec dana doziveti sudbinu ltc_a jun 2021 ?
 
Nedavno bio pogodio donekle local bottom, kad je btc bio na 68k, napravio order na 61.5k, predomislio se dan dva kasnije i spustio order na 56.6k
Naravno, taj order na 61.5k bi bio ispunjen jer je cena bila na 60.8k , ranije danas resio da ipak ponovo probam sa 61.5, onaj na 56.6 nisam dirao i dalje stoji.
Taj na 56.6k je za long term, vec imam 0.29 kupljenih na 27k, pa sa ovih 0.72 bi to bio ceo coin, zaista ne planiram dugo da ga diram, eventualno da dodajem samo.
Ovaj na 61.5k je swing trade.
Dok pisem ovo, cena je na 62.5, tu je negde, pa da vidimo .... :)

btc-order.png
 
Da izvinete ali nabijem ja i BTC a pogotovo altove.
Dve i po godine ih gledam kako krvare i taman malo zivnu, eto ti BTC padne par % a altovi u septicku jamu.

OK, ima nekih altova koji su dosli bar do polovine proslog ATH, ali velika vecina nije dosla ni blizu toga a vec su se vratili nazad 20-30% i od tog nekog bednog levela do kog su jedva stigli pre par nedelja.
 
OK, ima nekih altova koji su dosli bar do polovine proslog ATH, ali velika vecina nije dosla ni blizu toga a vec su se vratili nazad 20-30% i od tog nekog bednog levela do kog su jedva stigli pre par nedelja.

Zasto se uopste nadas tako necemu? Ja verujem da velika vecina altova, i to narocito ovih starijih, nece nikada doci ni blizu proslog ATH cak ako i kada BTC bude bio 10x iznad proslog ATH....
 
...BTC padne par % a altovi u septicku jamu.
OK, ima nekih altova koji su dosli bar do polovine proslog ATH, ali velika vecina nije dosla ni blizu toga..
Tako je isto bilo i 21-ve, jedino su 17-te bukvalno svi altovi masivno outperform-ovali BTC, ali tada je ukupno bilo nešto manje od hiljadu altova, a sada ih ima nekoliko desetina hiljada i ne prestaju da se množe, jer bukvalno svaka šuša ima "najinventivniji", "najmoderniji", naj, naj projekat. A poštapalice tipa "AI", "quantum" i sl. pršte na sve strane.
Sećam se da je 17-te ADA (Cardano) bio između 3 i 4 usdt u vreme dok je BTC bio oko 10k, pa ti sad vidi koja je to devalvacija ako izračunaš koliko je pala vrednost svih altova iz tog vremena izražena u BTC-u, da ne govorimo o tome da mi ledger-u već godinama sedi nekoliko hiljada XLM-a iz tog vremena koji su sad bukvalno bezvredni u odnosu na šta bi to vredelo da sam ostavio u BTC-u.
Čast izuzecima i novijim altovima poput PEPE-a, ali na sve njih isto treba gledati kao na kratkoročni fenomen tj. uđeš izađeš gotovo.
 
2017. bilo je par stotina altova :) (300?) ne zamerite ne mogu pratiti/pamtiti sve
ovo sto sada zovete altove ja to i ne gledam. sve je to za mene sh*tcoin. kratko - ludilo.

al pazi kada je sia coin ispao stabilan naspram btc on je 13 satoshi ni kriv ni duzan. godinama. Ponekad skoci x2 -x2,5 , iznenadi takoda ...
 
Ja sam pre dve i po godine naivno verovao u tehnologiju i upotrebljivost projekata i na osnovu toga izabrao dva projekta u koja cu ulagati novac - LINK i DOT.

Ispostavilo se da su oba u septickoj jami eto vec 2 i po godine. Te gluposti, koliko developera radi i koristi neki od projekata su jedan naivan i beznacajan podatak koji ni najmanje ne utice na cenu.

Samo da se izvucem iz tog smeca, predugo su mi pare zarobljene bez rezultata, em je i inflacija pojela dobar deo tog novca.
 
Nisu problem LINK i DOT, vec izgleda to sto si ti prespavao prethodni bull i ostao u njima?

Sa druge strane ne mogu coini sa marketcap-om od 10B+ da skoce x10.
Ne znam sta vi ocekujete kako to da se desi?

Ni u jednom coinu se ne docekuje bear, pa ni u BTC-u.
 
Ja sam pre dve i po godine naivno verovao u tehnologiju i upotrebljivost projekata i na osnovu toga izabrao dva projekta u koja cu ulagati novac - LINK i DOT.

Ispostavilo se da su oba u septickoj jami eto vec 2 i po godine. Te gluposti, koliko developera radi i koristi neki od projekata su jedan naivan i beznacajan podatak koji ni najmanje ne utice na cenu.

Samo da se izvucem iz tog smeca, predugo su mi pare zarobljene bez rezultata, em je i inflacija pojela dobar deo tog novca.
Ne kapiram šta bi ti hteo? Izvini, ali ne slažem se, pogotovo sa tim da su smeće. Pre svega 5 meseci je taj isti DOT bio 3.5$, da bi skoro dotakao 11.9$. Pa i da je uzet na 4$ to je skoro 3x, što je po meni odličan roi. Plus, ako se stejkuje prava stvar.
E sad, ako si ga uzeo na vrhuncu tamo početkom novembra 21, zajebo bi se šta god da si uzimao umesto njega. Ja sam konkretno tada ušao u ltc (par meseci pre toga), da bi se pre par meseci prebacio u DOT i to je po meni najbolji potez - em mu skočila cena em samo na osnovu stejka sam ga uvećao cca 10%.
Izvuci pouke iz lošeg iskustva, svako se negde zeznuo - glava gore, prebaci se u nešto drugo perspektivno i cepaj.
Ili uleći u meme i kučiće pa se kockaj 😉
 
Radio DCA od ~26$ do recimo 5$ ( ne znam tacne cifre sada iz glave ) sa nekih 15k €. Prosecna cena mi je otprilike na 11$.

Posle 2 i po godine, taman ugledao svetlost dana, skocila mu cena iznad moje prosecne, video neki mali + i kad sam ocekivao da ce BTC da malo stagnira a altovi polete, desilo se ovo sada i opet minus.

Umesto da prave "hajp" oko Polkadot 2.0, oni kao mule cute. Da su odradili "hajp" kao sto je LINK to odradio oko CCIP, cena DOT-a bi sada bila iznad 15.

Hvale se sa brojem developera kao da nekog zabole za to. Umesto toliko developera, bolje da su jednog valjanog marketing strucnjaka ili nekog "influensera" zaposlili.
 
Ja sam pre dve i po godine naivno verovao u tehnologiju i upotrebljivost projekata i na osnovu toga izabrao dva projekta u koja cu ulagati novac - LINK i DOT.

Ispostavilo se da su oba u septickoj jami eto vec 2 i po godine. Te gluposti, koliko developera radi i koristi neki od projekata su jedan naivan i beznacajan podatak koji ni najmanje ne utice na cenu.

Samo da se izvucem iz tog smeca, predugo su mi pare zarobljene bez rezultata, em je i inflacija pojela dobar deo tog novca.

Pa kupio si pogresne stvari na osnovu pogresnih stvari, wheres the injustice?

LINK - pise u whitepaperu cena, i za sta ce da se koristi token, koju cenu si ocekivao? O kakvom timu pricas, 90% tima su im ribe community manageri, one sto su popile otkaz 2020 na ovamo u SV, Sergej ih skuplja sve i daje im 200k+ platu, da li pravi sebi harem ili pere pare i vracaju mu 50%, ne znam, ali to su cinjenice, udji na LinkedIN, uradi kvalitetnu analizu :p. Zaboravih najvazniju stvar, staking odlagan kao i za ETH 3+ godine

DOT - Googlujes ime Foundera, vidis mu ime, facu, konstituciju, facial expressions koji pravi tokom intervjua... Cherry on top dodas u google search pored imena i "pedo fiction story"... Treba ti maksimum 10 sekundi da vidis more crvenih zastavica, isto vazi i za SBFa, Do Kwon, Craig, Vitalik, Andre Cronje, Richard Heart...
 
Poslednja izmena:
Radio DCA od ~26$ do recimo 5$ ( ne znam tacne cifre sada iz glave ) sa nekih 15k €. Prosecna cena mi je otprilike na 11$.

Posle 2 i po godine, taman ugledao svetlost dana, skocila mu cena iznad moje prosecne, video neki mali + i kad sam ocekivao da ce BTC da malo stagnira a altovi polete, desilo se ovo sada i opet minus.

Umesto da prave "hajp" oko Polkadot 2.0, oni kao mule cute. Da su odradili "hajp" kao sto je LINK to odradio oko CCIP, cena DOT-a bi sada bila iznad 15.

Hvale se sa brojem developera kao da nekog zabole za to. Umesto toliko developera, bolje da su jednog valjanog marketing strucnjaka ili nekog "influensera" zaposlili.

Link je u 2019 i 2020 napravio nenormalan rast, nakon toga je dumpovan po 50m linka bas bas cesto, staking namerno odlagan, drugi peak u 2021. manji od prvog, iskreno ne znam sta si ocekivao, on je meni napravio pare pre proslog bullruna koje su presute u thetu ftm atom itd, a ti si to kupovao nakon ATHa?

Za DOT, coin se mucio da isprati ETH, nije nista isporucio, jesi trejdovao nesto na DOT mrezi nekad, ili na Kusami? Tom logikom bolje da si DCA Eth, a ako si hteo bolje imao si SOL...
Dot je bukvalno najgori od svih L1 iz proslog bullruna ne racunajuci Lunu i Celo :ROFLMAO: .

Ne znam sto potenciras broj developera ako nikakvih rezultata nije bilo, gledas broj ljudi, sto ne gledas sta oni zapravo rade? Broj commitova, broj ispostovanih update-a sa roadmap-a?
Sto se tice influensera to si i dobio sa LINKom, a hajp bez temelja je trenutan, i ne mogu na laznu pricu (ili samo spor progres) treci bullrun da isprate...
 
Govorimo o periodu od pre 2.5 godine kada sam usao u te projekte. Drugaciji narativ je bio tada, jos je trajala euforija koja je vladala te godine. Potpisivali su se neki ugovori, poput onog sa nemackim telekomom, najavljivale se velike stvari sa parachainovima, itd.

Deutsche Telekom’s T-Systems purchased a “significant” amount of DOT tokens “to put its money where its mouth is,”

Vest od 21.12.2021. i to je sve obecavalo velike stvari.

Bio sam tada i u Solani pa pobegao iz nje kada je FTX poceo da puca.
Lako je sada biti pametan.
SOL je tada isao koracima LUNE. Sve je pucalo, raspadalo se, panika i bezanija. Kada je LUNA pucala, bilo je onih koji su verovali da ce cudo da se desi i nisu hteli da prodaju. Videli smo kako su prosli pa kad je krenulo pucanje FTX, malo je bilo onih koji nisu pobegli iz SOL-a.
U tom trenutku je DOT bio apsolutno stabilniji i sigurniji za DCA.

Opet kazem, DOT je trebao da iskoristi skok BTC da napravi "hajp" oko Polkadot 2.0 i privuce spekulante da uloze novac. Oni iz nekog razloga nista nisu i ne rade povodom toga.

Druga stvar, vest od pre neki dan - Grayscale announces fund aimed at optimizing staking rewards.
The staked crypto includes Aptos (APT), Celestia (TIA), Coinbase Staked Ethereum (CBETH), Cosmos (ATOM), Near (NEAR), Osmosis (OSMO), Polkadot (DOT), Sei (SEI) and Solana (SOL).

I dalje je DOT u nekim pricama i planovima velikih igraca ali jednostavno niko nista ne radi da iskoristi to i napravi neki "hajp".

Prekjuce su poceli i sa meme coinima poput PINK ali pretpostavljam da niko ni ovde nije nista cuo jer cute kao mule i nema gde da se procita.
 
Govorimo o periodu od pre 2.5 godine kada sam usao u te projekte. Drugaciji narativ je bio tada, jos je trajala euforija koja je vladala te godine. Potpisivali su se neki ugovori, poput onog sa nemackim telekomom, najavljivale se velike stvari sa parachainovima, itd.

Deutsche Telekom’s T-Systems purchased a “significant” amount of DOT tokens “to put its money where its mouth is,”

Vest od 21.12.2021. i to je sve obecavalo velike stvari.

Bio sam tada i u Solani pa pobegao iz nje kada je FTX poceo da puca.
Lako je sada biti pametan.
SOL je tada isao koracima LUNE. Sve je pucalo, raspadalo se, panika i bezanija. Kada je LUNA pucala, bilo je onih koji su verovali da ce cudo da se desi i nisu hteli da prodaju. Videli smo kako su prosli pa kad je krenulo pucanje FTX, malo je bilo onih koji nisu pobegli iz SOL-a.
U tom trenutku je DOT bio apsolutno stabilniji i sigurniji za DCA.

Opet kazem, DOT je trebao da iskoristi skok BTC da napravi "hajp" oko Polkadot 2.0 i privuce spekulante da uloze novac. Oni iz nekog razloga nista nisu i ne rade povodom toga.

Druga stvar, vest od pre neki dan - Grayscale announces fund aimed at optimizing staking rewards.
The staked crypto includes Aptos (APT), Celestia (TIA), Coinbase Staked Ethereum (CBETH), Cosmos (ATOM), Near (NEAR), Osmosis (OSMO), Polkadot (DOT), Sei (SEI) and Solana (SOL).

I dalje je DOT u nekim pricama i planovima velikih igraca ali jednostavno niko nista ne radi da iskoristi to i napravi neki "hajp".

Prekjuce su poceli i sa meme coinima poput PINK ali pretpostavljam da niko ni ovde nije nista cuo jer cute kao mule i nema gde da se procita.
Da, upravo tako.
Sad ovako na brzinu: treba pronaći kako se to tačno zove (sigurno postoji neka stručna fraza za to), za to što bi nas narod nazvao "naknadna pamet", a fraze za to su "eto, znao sam da sam to trebao", ili "eto vidiš trebao si to i to"
A nije DEJA VU ;)

Nisi znao, niko nije mogao da zna - kada bi neko znao, bio bi vidovit i ko zna da li bi se bavio kriptom ili bi se bavio nečim mnogo uzvišenijim.

To sad samo iz ove perspektive u ovom trenutku deluje tako. Samo tako izgleda. Tada u prošlosti, to nisi mogao znati. Kada bi se mogli setiti svih detalja, sigurno bi i sada razumeli zašto nešto nismo tada. Vrlo čudan osećaj koji mi se često javlja, ne samo u kriptu ;)
 
Poslednja izmena:
Da, upravo tako.
Sad ovako na brzinu: treba pronaći kako se to tačno zove (sigurno postoji neka stručna fraza za to), za to što bi nas narod nazvao "naknadna pamet", a fraze za to su "eto, znao sam da sam to trebao", ili "eto vidiš trebao si to i to"
A nije DEJA VU ;)

Nisi znao, niko nije mogao da zna - kada bi neko znao, bio bi vidovit i ko zna da li bi se bavio kriptom ili bi se bavio nečim mnogo uzvišenijim.

To sad samo iz ove perspektive u ovom trenutku deluje tako. Samo tako izgleda. Tada u prošlosti, to nisi mogao znati. Kada bi se mogli setiti svih detalja, sigurno bi i sada razumeli zašto nešto nismo tada. Vrlo čudan osećaj koji mi se često javlja, ne samo u kriptu ;)
General posle bitke :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno