Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Bilo pre par sati po calc https://www.whattomine.com/coins
Sad su svi zajahali pa i nije bas tako, mada zestoko ga pumpace
Ovde gledajte diff pa ubacite gore u calc https://dgb-skein.theblocksfactory.com/statsAuth
Brzine odokativno za skein
270x 120Mhs
280x 220Mhs
miner https://www.dropbox.com/s/uhbp9r6m8zzqnke/cgminer_skein.zip
Trosi vise od ETH, mozda je dbg(qubit) bolja opcija ko hoce da proba.
Moglo se lepo kopati makar par poslednjih nedelja od ovog mini pampa, sad je vec 3 puta visa cena...
 
U cemu je fazon sa ovim DGB? :)

Sa 2.45 GH/s dobijam dnevno ~22.000 novcica, a ovaj sa 3.00 GH/s dobija 83.000 novcica, 20% veca snaga = 400% vise novcica :D
Sto je zanimljivo, njihova statistika je tacna sto se mene tice, za oko sat vremena kopanja sam dobio oko 800 novcica, sto je neisplativo za kopanje, u odnosu na ETH.

dgb.jpg
 
Poslednja izmena:
skein trosi kao scrypt (mozda cak i malo vise)

Davno beše al' sam iskopao radi provere...
I have a rig with 3 R9 280X, MSI P67A-G45 (bios flashed for ivy bridge support), intel G2030, 4 Go, Seasonic P1000.
Measured at the wall, taking off 80W for motherboard+CPU+RAM+HD and dividing by 3, I get for one GPU

Groestl : 100 W
Qubit : 115 W
Skein : 175 W
Scrypt : 240 W

Gpu core clock 1100
Memclock from 1000 to 1500 depending on algo
1.150 V
 
Sunce ti kakav pamp 1900%, hajp je u vezi league of legends
 
Ima li neto isplativo sto moze sa 1Gb kartama da se kopa?
Neki qubit ili nesto?
 
aj izracunajte kako slaira quark na 1gb kartama.
Nisam kopao kvark ne znam koliko daju karte 6870,6970 i tako?
 
probao sam ovaj dgb, nije lose ako ovako ostane... za nas sa matorim karticama, tj sa 1gb rama na njima.
 
mislim da ce za 6-8 meseci i ove karte sa 2gb da odu, ako se ovim intenzitetom nastavi rast dag fail , jer verovatno mislis da sve sto ne moze da kopa eth da je aut , eto ja presao na DGB ako ne zbog profita a ono lakse disem, ne mogu vise da sebe i kartice mucim sa "eth" i muke oko pucanja dag fajla...ako ijednom novcicu zelim krah a to je eth-u ..
 
koliko bacaju 280x i jace karte ?
Postigao sam uspeh sa 260x, dobio sam 120 mhash po karti.
 
mislim da ce za 6-8 meseci i ove karte sa 2gb da odu, ako se ovim intenzitetom nastavi rast dag fail , jer verovatno mislis da sve sto ne moze da kopa eth da je aut , eto ja presao na DGB ako ne zbog profita a ono lakse disem, ne mogu vise da sebe i kartice mucim sa "eth" i muke oko pucanja dag fajla...ako ijednom novcicu zelim krah a to je eth-u ..

E krastavac. Sad zato sto ti imas problema sa kopanjem ethereum-a treba odmah sutra puci sve, tako da niko ne moze kopati trenutno jedan od profitabilnijih novcica. Razumijem tvoje frustracije ali svakako bezveze jer recimo meni, a sigurno i vecini sve radi bez greske, a i ne vidim sta je problem izdvojiti 2 minute vremena obrisati dag file. Ja i zaboravim kad sam ga zadnji put obrisao pa nekad u 10 dana se sjetim obrisati i to ne zbog problema vec eto tako.
 
Kod etha sve zavisi od drivera i verzije windowsa i kad se to namesti eth se kopa.bez i jednog problema
 
Ne znam meni sve to radi 7-10 dana i onda brisanje daga i opet radi tako u krug
 
Nema potrebe za brisanjem dovoljno je samo redovno updateovati miner i sve radi
 
Zato sam i rekao da treba imati najnoviji miner i sve radi bez zastoja
 
Ima tema za ETH i za sve je bolje da se tamo o istome prica, jer je preglednije i kompletnije.
 
Trenutno je najisplativije prodati karticu, novac pretvoriti u BTC, a onda kupiti svih onih valuta kojima je diff visok i kojima je sad cijena veoma niska preko 100 puta niza nego sto je bila prije par mjeseci.
 
I onda imas za ventilatore... :)
 
isplati se zimi kopati,em grejes stan free em nesto i zaradis
svaka ti dala:)
dag file bi trebo sam sebe da popravlja,od strane pula,ako sam dobro skontao
meni na rigu sve lepo radi mesec dana min
a uzeo bi 6950 da se probam sa tim ove 28nm slabo greju
sa cime se flesuje 6950?
 
Nazad
Vrh Dno