Šta je novo?

Diablo IV

Iskreno, mislim da niko ne overava te altare na slepo, već ciljano kad si već u regiji i čistiš, pogledaš na inteaktivnoj mapi gde se nalaze, pa ih overiš...
Dok nisam tako radio dešavalo mi se da više puta prođem istim delom mape, čistim mobove, ali altar previdim, jer i nisu baš uočljivi...
našao sam ekstra mapu sa detaljnim lokacijama.....
neke je teško pronaći i sa mapom.
jašem lociram i odradim po neki side quest, par puta sam naleteo na one crvene regije što nose po 100 .. dobro dođe.
trajaće jedno 3 dana....... :oops:
 
Daj mapu🙂
 
Moze i ova, isto je OK

 
Kako su loše rešili side questove, imam 33/35 u fractured peaks i ne mogu da nadjem 2 preostala nikako, slično i za ostale regije, uglavnom oni questovi gde random mob dropuje quest trigger item : ) Nadam se da će uskoro ubaciti check listu za completed side quests da možemo da se vidi koji quest fali, kako ja i preostali ocd achievement hunteri ne bismo patili više : ))
 
Ja sam više vremena potrošio jureći peške oltare i sekundarne kvestove nego baveći se primarnim, i opet nisam našao sve u Fractured Peaks. Postane zamorno malo u nekom trenutku raditi sve to peške, definitivno je potreban konj.

Nego, jel ima nekog ovde da je uspeo da ubije Butchera na nižim nivoima (40)?
 
Ja sam ga dva puta sreo, jednom oko 25. lvl i danas 53. lvl i oba puta je "ubio boga u meni". Neko reče da je uspeo sa Necromancer-om da ga ubije, međutim to je za mene misaona imenica. Sa mojim build-om mislim da je to nemoguće jer je on mnogo agresivan i brz, a meni treba crops i essence za Bone Spear i Corpse Explosion.
 
Ja sam više vremena potrošio jureći peške oltare i sekundarne kvestove nego baveći se primarnim, i opet nisam našao sve u Fractured Peaks. Postane zamorno malo u nekom trenutku raditi sve to peške, definitivno je potreban konj.

Nego, jel ima nekog ovde da je uspeo da ubije Butchera na nižim nivoima (40)?
Ja sam sa Necrom uspeo dva puta,ali me je zato sada na 60-tom levelu odrao.Mada nisam se nesto ni trudio.
 
Uzeli da bijemo Ashavu na WT4 sad oko pola 2, raspadao sam se i trebao da legnem da bi ustao rano ujutru. Doveli je do nekih 50% i pukne server i sve diskonektuje.. Hteo sam nekog da zadavim u momentu. Igra im tako ocajno radi u poslednjih nedelju dana da nemam reci.. Na PS5 mi malo-malo pa freezuje pa mora restart, pa crashovanje koje je ucestalije. Uzas jedan, stvarno mi ubijaju zelju za igrom. Blizzard slepci nevidjeni!!
 
Kako su loše rešili side questove, imam 33/35 u fractured peaks i ne mogu da nadjem 2 preostala nikako, slično i za ostale regije, uglavnom oni questovi gde random mob dropuje quest trigger item : ) Nadam se da će uskoro ubaciti check listu za completed side quests da možemo da se vidi koji quest fali, kako ja i preostali ocd achievement hunteri ne bismo patili više : ))
Apsolutno isti sučaj
 
meni se tako zakucao u beti, i samo ga lupao dok ne umre :D
 
Uzeli da bijemo Ashavu na WT4 sad oko pola 2, raspadao sam se i trebao da legnem da bi ustao rano ujutru. Doveli je do nekih 50% i pukne server i sve diskonektuje.. Hteo sam nekog da zadavim u momentu. Igra im tako ocajno radi u poslednjih nedelju dana da nemam reci.. Na PS5 mi malo-malo pa freezuje pa mora restart, pa crashovanje koje je ucestalije. Uzas jedan, stvarno mi ubijaju zelju za igrom. Blizzard slepci nevidjeni!!

izgleda da PS ima najviše problema, ja i dalje, evo skoro 20 dana od launcha, na xboxu nisam imao nijedan disconnect niti sekund čekanja u queue, a igrao sam 50-60 sati ukupno. Neverovatno koja razlika u iskustvu na različitim platformama
 
Sninoć naletim na ovaj problem:
 
Ima baš dosta bagova, meni na par mesta pucaju teksture, ostaju strele u vazduhu, konj se spotiče o svaki đavo, main quest gde sam mućkao onaj napitak nisam mogao da uzmem sastojak od one veštice, ja ga pokupim on ispadne itd... ali rešiće se sve (mada je trebalo biti izbačeno bez tih dečijih bolesti al verovatno bi čekali još koju godinu).
 
Da, to za main quest je opšti bug, na svim platformama, ne može teleport nakon uzimanja napitka, nego mora peške do waypointa. Mislim da je to I dalje sve mizerno mala količina bagova i disconnecta za igru ovih razmera.
 
Ja sam više vremena potrošio jureći peške oltare i sekundarne kvestove nego baveći se primarnim, i opet nisam našao sve u Fractured Peaks. Postane zamorno malo u nekom trenutku raditi sve to peške, definitivno je potreban konj.

Nego, jel ima nekog ovde da je uspeo da ubije Butchera na nižim nivoima (40)?
Ja.
Napisao sam ukratko taktiku.
Navučeš ga u manje prohodan (uži) deo tamnice (dobra varijanta je da ga vrtiš oko shrine ili neke druge prepreke, gde malo-malo zapne) i onda ga polagano obrađuješ... Ovo je taktika za necro koji ima minione, ali oni su generalno ništ koristi jer im je AI totaly broken. Bar da su napravili opciju da napadaju neprijatelja kojeg ti targetiraš ili da napadaju neprijatelja koji napada glavnog lika, a ne ova što lutaju i 99% i ne učestvuju u bici, tj. vijaju neke random neprijatelje sa ugla ekrana...

Command dugme za minione je preko potrebno, bilo ga je u D3, ne znam što ga izbaciše...

Takođe merge komandi, da jedna komanda (dugme) bude za sve summone, a ne da ti na summon rezervišu dva dugmeta od mogućih šest...

EDIT:
Ima baš dosta bagova, meni na par mesta pucaju teksture, ostaju strele u vazduhu, konj se spotiče o svaki đavo, main quest gde sam mućkao onaj napitak nisam mogao da uzmem sastojak od one veštice, ja ga pokupim on ispadne itd... ali rešiće se sve (mada je trebalo biti izbačeno bez tih dečijih bolesti al verovatno bi čekali još koju godinu).
Uhuhuh, baš to što si napisao, mrzim konja.

Ozbiljno razmišljam da ponovo idem peške...
 
Notably, Blizzard has confirmed that while you'll need to make fresh characters every season, only some of your Renown — points acquired by exploring Diablo 4's map and completing its activities that unlock bonuses like extra skill points — will reset. You'll still need to recomplete dungeons, strongholds, and side quests each season to max out your Renown, but you won't need to discover every area on the map or hunt down all 160 Altars of Lilith again.

Fala im što će biti otvorena cela mapa i bez lilith figura ponovo
 
Notably, Blizzard has confirmed that while you'll need to make fresh characters every season, only some of your Renown — points acquired by exploring Diablo 4's map and completing its activities that unlock bonuses like extra skill points — will reset. You'll still need to recomplete dungeons, strongholds, and side quests each season to max out your Renown, but you won't need to discover every area on the map or hunt down all 160 Altars of Lilith again.

Fala im što će biti otvorena cela mapa i bez lilith figura ponovo
Nisam skontao, pred kraj svake "sezone" bi trebalo da napravim novog lika da bi dobio neke Renow poene koje je sakupio prethodni lik?
Šta ako sa jednim te istim likom igram kroz više sezona, tu ne bi trebalo da ima reseta?
 
Nisam skontao, pred kraj svake "sezone" bi trebalo da napravim novog lika da bi dobio neke Renow poene koje je sakupio prethodni lik?
Šta ako sa jednim te istim likom igram kroz više sezona, tu ne bi trebalo da ima reseta?
Biće odvojeni sezonski likovi i obični.
 
Ti kao da igras prvi put Diablo, ovaj lik koga sada igras, bice useless kada krene nova sezona. Svaka sezona = novi lik iz pocetka.
Tako je uvek bilo i bice.
 
Šta ako sa jednim te istim likom igram kroz više sezona, tu ne bi trebalo da ima reseta?

@Čika_Kure
Za nekog ko nepoznatim ljudima na forumu, na vrlo arogantan način, govori da su mentalno deficitarni, jer ne stave spoiler tag na nešto što nije spoiler, prilično si ograničen u razumevanju bilo čega, a očigledno ti ni prosto guglanje nije jača strana.
Srećom, blagodet modernog vremena jeste upravo ta što postoje forumi i internet da umišljeni tipovi poput tebe mogu da prosipaju drskost gde stignu a da ne dobiju preko nosa : )
 
Poslednja izmena:
Ti kao da igras prvi put Diablo, ovaj lik koga sada igras, bice useless kada krene nova sezona. Svaka sezona = novi lik iz pocetka.
Tako je uvek bilo i bice.
Ok sad sam skontao, taj aspekt sezona (u Diablu) i liga (u PoE) me ne zanima (nikad i nije, pa zato i ne znam šta je), bitno mi je da mi "ne diraju" običnog lika, jer ne znam koliko će mi vremena trebati da pređem igru.

Bilo bi ok kada bi mogao preneti benefite na drugog lika (bar ove sa Lilith altara), ako ikad ponovo odlučim da igram običnu (ne season) sesiju nakon pređenje igre, ali ako ni to ne može, ne može.
 
Ajde više brate naš i ti da pređeš tu tešku igru zvanu Diablo, pa da se prebacis na nešto lakše, taman da se tema malo raščisti od pitanja za koje je potrebno mukotrpnih 20ak sekundi guglanja i onda još malo naprezanja za razumevanje izguglanog.

Ah, too bad što si me blokirao pa ne vidiš moje komentare : )
 
Ok sad sam skontao, taj aspekt sezona (u Diablu) i liga (u PoE) me ne zanima (nikad i nije, pa zato i ne znam šta je), bitno mi je da mi "ne diraju" običnog lika, jer ne znam koliko će mi vremena trebati da pređem igru.

Bilo bi ok kada bi mogao preneti benefite na drugog lika (bar ove sa Lilith altara), ako ikad ponovo odlučim da igram običnu (ne season) sesiju nakon pređenje igre, ali ako ni to ne može, ne može.
Mocices ti da igras sa jednim likom, ali i sam story nije toliko dug da ti trebaju meseci da predjes, a i sto se grinda tice i geara, isto tako. Nema tu puno cega da se radi, kad dodjes do nekog max levela i sve dovedes kako treba, posle postaje dosadno i monotono. Zato i postoji koncept sezona, da te svaki put tera da radis isto, i u krug.
 
Mocices ti da igras sa jednim likom, ali i sam story nije toliko dug da ti trebaju meseci da predjes, a i sto se grinda tice i geara, isto tako. Nema tu puno cega da se radi, kad dodjes do nekog max levela i sve dovedes kako treba, posle postaje dosadno i monotono. Zato i postoji koncept sezona, da te svaki put tera da radis isto, i u krug.
Hvala na potvrdi.
Meni je stori dug jer stižem da igram malo vremenski, a ponekad i kad imam vremena mi se ne igra.

Što se tiče boldovanog, ne vidim šta je tu znimljivo da se stalno i iznova startuje sa nekim ubogim mučenikom-goljom od lika?
Koliko se sećam u PoE su bile tematske lige (sezone) koje su imale neke svoje sezonske questove pa je to bilo zanimljivo za odigrati, nisi igrao non-stop jedno te isto.
Valjda je i ovde tako...
Nisam nikad igrao pa ne znam.
Ne zamerite na noob pitanjima.
 
izgleda da PS ima najviše problema, ja i dalje, evo skoro 20 dana od launcha, na xboxu nisam imao nijedan disconnect niti sekund čekanja u queue, a igrao sam 50-60 sati ukupno. Neverovatno koja razlika u iskustvu na različitim platformama
Meni je zakucala igra 2,3 u sred igranja na Xbox Series X
Kako izgleda end game kad se počne?
Svi side quest se resetuju ili ne?
Altars i drugo?
Odvalio me je Butcher na lvl 45 Barb jer sam spor za njega
 
@marko_ns koliko sam skontao, praktično se nastavlja game (svi questovi koji se si uradio su gotovi, altari takođe).
Tehnički story je kao igra u igri.
 
@marko_ns koliko sam skontao, praktično se nastavlja game (svi questovi koji se si uradio su gotovi, altari takođe).
Tehnički story je kao igra u igri.
Tako sam i ja skontao.

Altare shvatam samo kao mamac da istražiš i delove mape u koje te main story ne vodi.
Isto tako i side questovi, "bele" pećine i tamnice, aspect places i sl.
Od svega pobrojanog meni su najzanimljivija utvrđenja, koja su vrlo izazovna, a i imaju neku mini pričicu i background... Po mom iskustvu bossovi ovde su često teži od bossova u glavnoj priči (verovatno zato što su opcioni).

Mislim da ću se pre nastavka glavne priče i ulaska u Act V, iscimati da overim altare u Scosglen i Dry steps i aspekte koji me zanimaju, završiti main story i overiti altare i aspekte u dve poslednje regije, i nakon toga eventualno odigrati koji world event u partiju sa kolegama...

To je maksimum od mene, jer da jurcam dalje po mapi, rešavam stupidne questove - idi tamo i donesi mi čašu vode - tipa, stvarno nemam živaca...

Možda ću pred kraj probati još neke opcije reseta skillova, tj. još neki Bonemancer build bez miniona (ili samo sa jednom felom miniona), a sa Bone Storm i Army of the dead, jer stvarno smara da mi dva dugmeta "odlaze" na summon, koji koristim samo zato što sam cica-maca i tripujem da mi treba jer sam fragilan (a to verovatno i nije tako)...

EDIT: Da li je iko našo štit sa block chance iznad 20% ?!?
 
Tako sam i ja skontao.

Altare shvatam samo kao mamac da istražiš i delove mape u koje te main story ne vodi.
Isto tako i side questovi, "bele" pećine i tamnice, aspect places i sl.
Od svega pobrojanog meni su najzanimljivija utvrđenja, koja su vrlo izazovna, a i imaju neku mini pričicu i background... Po mom iskustvu bossovi ovde su često teži od bossova u glavnoj priči (verovatno zato što su opcioni).

Mislim da ću se pre nastavka glavne priče i ulaska u Act V, iscimati da overim altare u Scosglen i Dry steps i aspekte koji me zanimaju, završiti main story i overiti altare i aspekte u dve poslednje regije, i nakon toga eventualno odigrati koji world event u partiju sa kolegama...

To je maksimum od mene, jer da jurcam dalje po mapi, rešavam stupidne questove - idi tamo i donesi mi čašu vode - tipa, stvarno nemam živaca...

Možda ću pred kraj probati još neke opcije reseta skillova, tj. još neki Bonemancer build bez miniona (ili samo sa jednom felom miniona), a sa Bone Storm i Army of the dead, jer stvarno smara da mi dva dugmeta "odlaze" na summon, koji koristim samo zato što sam cica-maca i tripujem da mi treba jer sam fragilan (a to verovatno i nije tako)...

EDIT: Da li je iko našo štit sa block chance iznad 20% ?!?

Da, pošto je za završetak kampanje od izuzetnog značaja da se skupe svi altari i aspekti i onda eventualno još neki world event sa kolegama...jer Diablo igra posle kampanje se svodi na idi i donesi mi čašu vodu ... :ROFLMAO:

Može li neko ovog komedijaša da zamoli da me un-ignoruje kako bih mu odgovorio na njegovu drskost od pre koju stranu u temi a onda i na ove besmislene traktate koje piše 😇
 
Nazad
Vrh Dno