Šta je novo?

Diablo IV

Nisam igrao dva dana, inace sam stigao do wt3 lvl 55 barb, i igrao "normalno" na wt3. Veceras upalim istu tamnicu koju sam pre dva dana prelazio ok ne sad prelako ali sam uspevao vecras ginem bukvalno za par sekundi, odem u drugu tamnicu isto, istope me dok si reko keks, a isti bild, itemi. Ne znam dal su nesto cackali ali ovo je bas jezivo, bukvalno sam uradio alt f4. Sad da se vracam na wt2 bezveze mi je jer ne znam hoce li mi sta bolje dropovati. Bas sam se smorio ko pas.
Ja sam sinoc sa Rogue 51lvl dve tamnice prešao (reko aj da probam posle prelaska storija) i u obe umro po jednom. Definitivno moćniji itemi ispadaju. Probaj još jednom, ne gubi živce!...ili daj nalog nekom klincu iz ulice/rodbine koji ne može da si priušti igru, ima da te enchantuje samotako za kratko vremena :)
 
Drugar i ja juce konacno presli WT4 capstone, posle probali jedan dungeon i jedva smo ga zavrsili. Bas mali dmg pravimo, iako on kao Rog ima dobru opremu i pravi nenormalan dmg na WT3. A helltide na WT4 nema sile da odradimo, bukvalno ne mozemo ni da prezivimo fajt sa mobovima.. Moramo jos pasulja da jedemo izgleda :D
 
Ne bih vam savetovao da se vraćate na WT3 da farmate, probajte polako WT4, helltide možete u party sa nekim random ko je veći level od vas i ko dobro čisti helltide mobove i samo za njim idete i farmate, jedan dva ancestrala da vam ispadnu, već će biti dovoljno za WT4.

Inače, 10ak legion eventa kasnije, ispade ghost mount : ) Drago mi je što za sad najbolja kozmetika je isključivo u igri, ne u onom glupom shopu : )

4b6f4bc1-b138-43f2-98fa-616cfbef9492.PNG

fedad045-1674-4749-ac13-0b0561c87cdd.PNG
 
Drugar i ja juce konacno presli WT4 capstone, posle probali jedan dungeon i jedva smo ga zavrsili. Bas mali dmg pravimo, iako on kao Rog ima dobru opremu i pravi nenormalan dmg na WT3. A helltide na WT4 nema sile da odradimo, bukvalno ne mozemo ni da prezivimo fajt sa mobovima.. Moramo jos pasulja da jedemo izgleda :D
ako ste u klanu, javite se, pa mozemo
 
jedna korisna informacija ako neko nije znao do sad, legendary aspecte možete da imprintujete, ne samo na rare, već i na druge legendary iteme, odnosno da "pregazite" postojeći aspekt na nekom drugom legendary itemu. uopšte toga nisam bio svestan do skoro, pa sam tako u ranijoj fazi igre salvagovao dva-tri dobra leg itema zbog loših aspekta a bili afiksi skoro pa perfektni : )
 
i proveravajte town vendore :D



neko rece na wudijevom strimu da je video item power 825 kod vendora
 
Jel ima negde za jeftinije od 60$? Ne daju mi se tolike pare :/
 
pa to je sve, to kontrolise koje ce vrednosti da imaju stats na itemu, sto veci item power veci brojevi
 
Aha, video sam nekad neku sliku sa brojevima od - do, verovatno je to vezano za to
 
Aha, video sam nekad neku sliku sa brojevima od - do, verovatno je to vezano za to

To mi vise zvuci da si video raspon odredjenih afiksa, proveri da li ti je u game options pod advanced ukljucen advanced tooltip information i compare, to ti omogucava da vidis koliko je odredjeni afiks izrolao.
Item power u sustini nema od - do, on takodje izrola prilikom dropa, ali je jedna konkretna vrednost, i sto je veci item power veci su i base stats + rasponi afiksa.
Na wt3 ti padaju itemi sa max item power negde oko 700, a na wt4 ide do 820
 
Sad ne znam ni šta su affixi 😇 ...moraću malo da gledam yt.
 
Najprostije rečeno, statsi na itemu. Imaš tri bitne stavke za svaki item: item power, base stats i afikse.
Evo na primeru oruzja, odmah ispod imena itema ti stoji item power, pa ide jedna crta, pa onda idu base stats kao sto su dmg, attack speed i dodatni statsi koji su uvek isti za odredjeni tip itema, na primer swords uvek tu imaju critical strike dmg, i onda opet ide jedna crta kao divider, i posle idu afiksi, odnosno random statsi koje item izrola. Svaki taj stat rola odredjenu vrednost unutar raspona. Na primer, izrola strength 25 u rasponu od 15 do 30. Te raspone mozes da vidis tako sto ukljucis gore-pomenutu opciju da bi znao da li je item zapravo dobar roll ili smeće : )
 
Ja cu popodne biti ingame, tako da ako nekom treba neka pomoc ili sta god neka pise, inace sam 82lvl, nick je isti kao i ovde a ime karaktera je Magiclike. 😀
Hvala demon za vožnju po tamnicama. Drop je bio užasan ali je bilo zabavno. Igramo opet.
 
World boos tier 3 za 25min.
 
Još jedno noob pitanje...ako imam wtisting blades aspect na legendary bodežu od 11% npr (10-15% ide) i ako imprint odradim na double handed bow istog tog aspekta samo sa većom vrednošću (14% npr) da li se onda vrednije taj veći ili?...i obzirom da ga stavim u double handed da li je to onda 28%?
 
veci, onaj manji ce biti zasivljen
 
@Proday u suštini bolje bilo koji drugi aspekt iz codexa da nalepiš preko tog nego dva ista, jer je jedan uvek neaktivan u tom slučaju. i da, na 2h oružju je + 100% aspekta a na amuletu +50%, neko nepisano pravilo je da na 2h stavljaš najbitniji offensive aspekt za build
 
Pade Lilith :devilish:
Zašto neko ne napisa makar u spoiler-u da bitka ima dve faze? :D Izgiboh bez veze, vidim kraj borbe (prva faza, tada to nisam znao) i rekoh da se ne zezam onako počnem široko da koristim Healing Potions. Kad ne lezi vraže, kreće druga faza, a ja samo sa dva lekića. :rolleyes: Naravno izginem tu ko prvoborac, pa još jednom ali je iz trećeg puta bila gotova.

Idem sad na drugog lika, Necromancer mi deluje nekako mnogo trom, a i stalno mi fali Essence. :ROFLMAO:
 
@ikoalosaurus i @illidan hvala na vremenu i odgovorima. Znači stavio sam na bow sad, razlika je i više nego primetna, seku noževi samotako! Ima baš dosta stvari koje treba povatati, ali generalno igra je skroz dobra i ozbiljna navlakuša ...proleti mi ovih 5 dana godišnjeg ko ništa, tačno mi "žao" što opet nemam 20 god i sve vreme sveta 😇
 
Koje zlo, krenuo sam da igram oko 19h i evo sad je 5 ujutru :eek:

Uspeo sam na lvl 60 da predjem onaj dungeon koji otkljucava World Tier 4, sad ce mi biti lakse, odmah su krenuli da ispadaju ancestral itemi
Baš sam bacio oko na profil tvog lika koji je u klanu, i ono je boles' od itema...

Inače ja igram nekim svojim tempom, nemam baš puno vremena, ali mi se desi da malo igram i kad imam vremena da igram... Jednostavno igra povremeno dosadi (možda je i do mog lika i te nekro mehanike i stalnog balansiranja između dmg i essence, što izgleda kao - bone spear>bone spear>corpse tent>corpse exp x 5>pa ponovo bone spear i td, ako je išta preživelo... I tako unedogled... Svake prestupne dignem kog kostura ako padne za otadžbinu, a golemu ozbiljno mislim da ukinem "dugme za summon" jer nije nijednom umro...

Sad sam na početku Act IV i konjče je tu, pa će valjda biti malo manje dosadno krstarenje mapom.

Da li je moguće na mapi staviti više check point-a odjednom (tipa označiti lokaciju više Lilith statua u jednoj regiji pa ići od jedne do druge)?

U jednoj od tamnica n.guzih Buchera (prošli put pobegoh), nije toliki bauk samo je dmg sponge i dosadno kidiše na glavnog lika, pa se sve svodi na to da ga odvučeš do odgovarajuće lokacije za bitku (konkretno ja sam ga zamajavao trčeći oko jednog shrine, pa ga punio kad zapne ili ga minioni sustignu i uspore. Nervira i to što kod njega kao da ima neki bug sa brojem tela koja ispadaju, pa malo duže traje da se kreira dovoljno tela na zemlji za dobar kombo)...
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo D4 je cross platform, tj. mogu da ga igram i na PS i na PC, ali je potrebno da imam kupljenu verziju igre za odgovarajuću platformu. Ako imam ultimate verziju za PC, da li je neophodno da kupim istu verziju za PC, ili mogu za PC da uzmem osnovnu verziju a da imam sve pogodnosti ultimate?
 
@Čika_Kure da, to mi je sad ispalo par unique itema kako sam preso na WT4. Pogotovo onaj koji skuplja sve mobove oko tebe kad se teleportujes u njih, potpuno promeni nacin igre, vrhunska stvar.

Mislim da ne moze vise aktivnih check pointa tj. markera, bar ja ne znam kako.

Inace upao sam kao lvl 63. u onu PvP zonu i ubio onog glavnog boss koji kruzi mapom, bio je 73lvl, znaci 10 iznad mene. Fajt trajao jedno 4-5 min, i kako sam ga utepao i pokupio par hiljada onih cinders, eto ga drugi igrac koji dolazi, lvl 88 - ubija me u sekundi i uzima mi sve :LOL:
 
Počeo barba kada su nerfovali ww i ispalo mi igom slučaja 2 itema za HOTA build i stime sam prešao glavnu priču. Ide ok hota na lvl 50 veteran. Otključao sam nigtmare..
sad malo drvo i pokušavam da dobijem sve skill points za sada mi samo još na Hawezaru ostralo za 3/5.
INače za sad je baš zabavna igra a deluje mi da trećinu nisam prešao.

Oni lilit altari me nerviraju odlučio sam sve da ih nadjem pa ću ondak dalje :)
Ne znam da li posle odmah da idem na nigtmare težinu , za sada mi je wt!! laganica.
 
Počeo barba kada su nerfovali ww i ispalo mi igom slučaja 2 itema za HOTA build i stime sam prešao glavnu priču. Ide ok hota na lvl 50 veteran. Otključao sam nigtmare..
sad malo drvo i pokušavam da dobijem sve skill points za sada mi samo još na Hawezaru ostralo za 3/5.
INače za sad je baš zabavna igra a deluje mi da trećinu nisam prešao.

Oni lilit altari me nerviraju odlučio sam sve da ih nadjem pa ću ondak dalje :)
Ne znam da li posle odmah da idem na nigtmare težinu , za sada mi je wt!! laganica.
Iskreno, mislim da niko ne overava te altare na slepo, već ciljano kad si već u regiji i čistiš, pogledaš na inteaktivnoj mapi gde se nalaze, pa ih overiš...
Dok nisam tako radio dešavalo mi se da više puta prođem istim delom mape, čistim mobove, ali altar previdim, jer i nisu baš uočljivi...
 
Poslednja izmena:
Iskreno, mislim da niko ne overava te altare na slepo, već ciljano kad si već u regiji i čistiš, pogledaš na inteaktivnoj mapi gde se nalaze, pa ih overiš...
Dok nisam tako radio dešavalo mi se da više puta prođem istim delom mape, čistim mobove, ali altar previdim, jer i nisu baš uočljivi...
tako sam ih ja zavrsio preko interaktivne mape, ima ih 160,
iskreno tebi ne znace mnogo, ali ako krenes alta imas 10 skill poena na startu
 
WT4 je prelak, treba nam WT5 : ) Pritom sam tek 70.lvl i osim u pushovanju NM dungeona, skoro da više ne mogu ni da umrem, sa svega nekoliko relativno prosečnih itema koje sam danas sklopio i imprintovao, i mozda jednim ili dva koji su u rangu malo boljih itema. Helltides, koji mi je delovao kao naučna fantastika kad sam otvorio WT4, sad topim zatvorenih očiju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno