Šta je novo?

Diablo IV

Ja sam poslednje 2 godine baš u PoE i što bi rekli naštimovao sam mozak na njega. U početku je bilo komplikvano ali kad jednom klikne onda kreće zabava.
GGG radi ozbiljan posao i mislim da generalno nisu direktna konkurencija D4.
 
Ja sam poslednje 2 godine baš u PoE i što bi rekli naštimovao sam mozak na njega. U početku je bilo komplikvano ali kad jednom klikne onda kreće zabava.
GGG radi ozbiljan posao i mislim da generalno nisu direktna konkurencija D4.
GGG je imao par ozbiljnih fejlova u posledjne 2 godine (tu sam nekih 5-6), ali ova poslednja liga je razvalila. Mislim da mnogo polazu na PoE2, za koji mozda saznamo release date na Exile Con-u.
Ipak, ne treba zaboraviti da je Tencent GGG-ev tata, tako da je uvek sve moguce.

Sto se tice konkurencije, pre mi se cini da je to tuca izmedju Lost Ark-a i D4 nego bilo sta drugo
 
Ja ne vidim Lost Ark kao konkurenciju, od startnih skoro milion igrača sad nema više od 200k istovremeno da igra. Lost Ark je ostao popularan jedino u koreji i eventualno rusiji.

D4 i PoE2 više spominjem jer su sledeće interacije nečega što je bilo dobro, i što cilja da bude bolje.
 
Ipak, ne treba zaboraviti da je Tencent GGG-ev tata, tako da je uvek sve moguce.

Sto se tice konkurencije, pre mi se cini da je to tuca izmedju Lost Ark-a i D4 nego bilo sta drugo
Dok je Chris Wilson tu neće Tencent dirati zapadnu verziju igre. Jesi li video kako izgleda Kineska verzija? :) Neralno.

Vidim da se po netu na dosta mesta poredi D4 i Lost Ark. Moguće je da su pozajmili neke mehanike iz Lost Arka.
 
Sad da moram neki diablo da igram to bi bio D2R ili D1.

D2R sa Terrorize zonama dobio dodatni prostor za endgame farmanje a Sunder charms otključali gomilu buildova koji su ranije bili ili ne mogući ili preskupi zbog potrebe Infinity runewprdd, oni koji su zahtevali Infinity runeword sad su samo jači, ali ima i drugih zbog runeworada koji su zanimljivi na Act V mercu.
D1 da se podcetima kako sve počelo i da ubijem bosa u Hellfire ekspanziji.
Barb merc je sada jako viable opcija. Do te mere da mozes da ga mainujes sa melee karakterima, koji su generalno favorizovali Act 2 merca zbog aura.
U D2R vozim Frenzy Barba i ozb se razmisljam da pravim i Frenzy Merca for shits and giggles.
 
Dok je Chris Wilson tu neće Tencent dirati zapadnu verziju igre. Jesi li video kako izgleda Kineska verzija? :) Neralno.

Vidim da se po netu na dosta mesta poredi D4 i Lost Ark. Moguće je da su pozajmili neke mehanike iz Lost Arka.
Jedino po čemu sad mogu da porede je taj neki "seamless" open world. Mada to će biti od trenutka kad se neki hub pređe solo, u dungeone i dalje biraš sa kime ćeš da ideš. U PvP zone ulećeš kad budeš hteo. Videćemo kako će biti u open world delu to implementirano, Lost Ark ima map instance prikazuje određeni broj igrača na ekranu kad ih je previše onda bukvalno ima dropdown da se prebaciš na drugi ili si već prebačen kad uđeš na mapu. A mape su male i kako prelaziš na drugu uvek imaš loading screen.

Od D4 se očuje da bude više ARPG sa MMO primesama, dok je Lost Ark mobile-MMO sa primesama ARPG i to mobile u najgorem smislu sa timed i gearscore gate sadržajem. Ne možeš da radiš raid jer ti fali 5 gearscore koje nisi dobio na prošla 3 pokušaja upgrade dela opreme jer RNG ti nije dao, a tvoji ortaci dobili iz prve a ti sad moraš sam da farmaš 3 dana materijale da bi ponovo pokušao. Ortaci sa tobom da farmaju dobijaju recimo materijale koje im više ne trebaju a samo mali deo je shared sa ostalim herojima na accountu.

Ili 5 puta moraš istu stvar da uradiš a to se otključava jednom dnevno u tipa 18:00 do maks. 18:10 i tako 5 dana kao da na posao ideš u zakazano vreme 5 dana za redom.

Igrao sam Lost Ark dosta, nisam stigao baš do endgame raidova, ali video sam kako se teško ide dotle i šta sve ljudi pisali, igra je 80% dosadna kao najdosadniji repetitivni posao i to moraš da radiš samo da mogao da radiš tih 20% zanimljivih stvari. Na vreme sam batalio LA jer smorio bi se na kraju 100%.

Ovakve stvari ako budem video u D4 ima da zaboravim da igra postoji i napljujem ih na svim živim forumima, time i gearscore gated sadržaji u igrama su najgora glupost koja potekla sa mobilnih igriCA i tamo treba da ostanu.
 
Poslednja izmena:
psssst 🤫

 
Kakav marketinski trik, ovo nisam ocekivao od Blizzarda xD
 
Nažalost nema šanse da se fizička verzija pojavi u prodavnicama pre sledećeg vikenda kad pocinje open beta, baš bih voleo da imam fizičku kopiju :(
Tako da mi ne gine kupovina digital izdanja.
 
Nažalost nema šanse da se fizička verzija pojavi u prodavnicama pre sledećeg vikenda kad pocinje open beta, baš bih voleo da imam fizičku kopiju :(
Tako da mi ne gine kupovina digital izdanja.
Nema ništa od diska (bar za sada). Čak ni collector's edition nema disk već samo kod.
 
Jel zna neko da li je pametnije uzeti digitalnu verziju za PS5 na US nalogu ili disk? Pitam zbog laga koji pominju, lokacije servera i igranja sa prijateljima.
 
mozda covek nece preorder :)
 
Da stanem u odbranu. PlayStation je podeljen po regionima. Možda je Pike mislio da ako uzme na US store neće moći da igra na Evropskim serverima.
 
evo jednog finog D4 skill kalkulatora da se zanimate dok ne krene beta :p

D4 Kalkulator
 
Da stanem u odbranu. PlayStation je podeljen po regionima. Možda je Pike mislio da ako uzme na US store neće moći da igra na Evropskim serverima.
Baš na ovo sam mislio. Nije mi bitan preorder. Mogu da sačekam da se disk pojavi. Pitanje i dalje ostaje ako neko zna ?
 
Baš na ovo sam mislio. Nije mi bitan preorder. Mogu da sačekam da se disk pojavi. Pitanje i dalje ostaje ako neko zna ?
Zvanično je sve otvoreno. To bi trebalo da se odnosi i na Playstation.
According to Blizzard, Diablo 4 players will be able to enjoy all of that and more in 2023, across all platforms and in all regions. Unlike its predecessor, Diablo 4 will not be region locked. Whether they're from the Americas or Europe, players will be able to group together and take on the forces of Hell. Moreover, Diablo 4 will have cross-platform play. A player on an Xbox console will be able to match with their friend on the PC, in a move that symbolizes Blizzard's recent philosophy when it comes to its Battle.net service and the games hosted there.

 
Igra za PC ima samo kao digital verzija.
a Collectors edition je oko 120$-150$/150€ i nema ništa od igre, što je meni OK jer onda čovek može da bira bundle koji hoće jeftiniji ili skuplji (Standard ili Ultimate).
A većina CE igara bila bar 250€+.

Meni jedino glupo što za taj Collectors editon nema kod nas još preorder. Ima preordera za neke glupe figurice od igara koje me ne zanimaju a nema nigde CE za Diablo IV.
 
ma kod nas se gubi i smisao preordera same igre, niko je neće imati za prodaju pre ove dve bete, tako da ne gine digital, posle samo kolekcionarsko izdanje
 
Kolekcinarsko izdanje bez igre mudra odluka....uzgred uzeh osnovnu verziju pa kud puklo...davao sam pare i na gore stvari,....ali sam skoro siguran da je ovo samo remake Diablo Immortala...
 
mislim da je najjeftinije preko arg shopa bar za xbox korisnike
10e jeftinije od turskog, pricam za srednju verziju,
 
@niki999

Diablo Immortal i D4 nece ni u jednom aspektu nece biti slicni. Osim sto dolaze od istog univerzuma i sto su ARPG tu se zavrsava svaka slicnost. Igrao sam dovoljno DI i sada kada bude open beta pa cu moci da kazem daleko vise ali po ovome DI je us*an do te mere sa mikrotransakcijama, da moras da budes odredjen lvl da bi mogo da levelujes opremu iako odavno imas materijala za budzenje opreme, sarenilo i crtani film grafika, nemasovite misije, tamnice koje imaju zadatak da ih igras samo zbog set itema koji nigde drugde u igri ne padaju, onda moras da cekas odredjenu nedelju za veci drop odredjenog seta.

I to su samo neke od stvari koje kvare utisak a ima ih jos jako puno.
 
Kolekcinarsko izdanje bez igre mudra odluka....uzgred uzeh osnovnu verziju pa kud puklo...davao sam pare i na gore stvari,....ali sam skoro siguran da je ovo samo remake Diablo Immortala...
Jezik pregreziao ;).
DI je smeće koje ne bi trebalo da se zove diablo. Probao sam ga na PC-iju i izdržao sam 30 minuta to je downscaleovan Diablo 3 natrpan najgorim mehanikama iz mobilnih igara. Ako bude samo pokušali tako nešto sa Diablo IV mislim da će da popiju masovni hate i mogu da zaborave prodaju sledećeg novog IP-ija koji prave, jedino će ih WoW držati dok bude valjao.
 
Nazad
Vrh Dno