Šta je novo?

Diablo IV

iritantan quin... nisam uspeo
 
Na Quina moraš da se navikneš, posle je zanimljiv. Njegovi PoE streamovi su mi omiljeni.
 
moraju da postoje neke crvene linije...
 
Mislim da su iskoplai iz zatvorne bete. Pogledao sam video. Sve u svemu D3 na steroidima sa dosta više crafting materijala koji se skupljaju (cveće, rude, delovi monstera).
Samo da je crafting koristan, jer u D3 možda early game sa novim likom a i to brzo postane beskoristno.

U Grim Dawn recimo crafting je mnogo korisniji, a i tamo ima više equipment slotova od kojih jedan se samo craftuje.
 
D3 je postao toliko smesan sta su uradili od njega da je to zalosno videti.

Samo se nadam da nece napraviti iste greske u D4.
 
Ne bih se slozio sa tom izjavom. Stavise, mislim da je zapravo vrlo suprotna onome sto je trenutno stanje D3 (iako ova tema nije mesto za to).
D3 RoS u stanju u kom je sada je odlicna igra, Loot 2.0 je maltene bio hard restart i za igru i za playerbase.
Problem je sto smo imali D3 Vanillu od 2012-2014 koji je bio pa, sh!tshow. :D
Od 2014te pa nadalje je igra bila OK, a posle reworka loot tabela, dropovanja, ubacivanje sezona za progres i reworka maltene svih setova u poslednjih 3-5godina, ne, D3 nije nimalo smesan.
Ono sto jeste smesno je njegov istorijat ali igra kao igra u vakuumu je do jaja. Da je nisu izbacili uopste 2012te i samo izbacili 2014te sa Crusaderom i Necromancerom (koji nije odvojeni dlc/expansion pack), imali bismo potpuno drugo stanje svesti.
 
100 ljudi 100 ćudi, meni je baš vanilla d3 prvih godinu dve dana bio najzanimljiviji i sasuo sam hiljade sati, posle više nisam mogao da se nateram da ga upalim :)
 
Ne bih se slozio sa tom izjavom. Stavise, mislim da je zapravo vrlo suprotna onome sto je trenutno stanje D3 (iako ova tema nije mesto za to).
D3 RoS u stanju u kom je sada je odlicna igra, Loot 2.0 je maltene bio hard restart i za igru i za playerbase.
Problem je sto smo imali D3 Vanillu od 2012-2014 koji je bio pa, sh!tshow. :D
Od 2014te pa nadalje je igra bila OK, a posle reworka loot tabela, dropovanja, ubacivanje sezona za progres i reworka maltene svih setova u poslednjih 3-5godina, ne, D3 nije nimalo smesan.
Ono sto jeste smesno je njegov istorijat ali igra kao igra u vakuumu je do jaja. Da je nisu izbacili uopste 2012te i samo izbacili 2014te sa Crusaderom i Necromancerom (koji nije odvojeni dlc/expansion pack), imali bismo potpuno drugo stanje svesti.
Slozicemo se da se ne salzemo. Ako ti je vanila bila sh*tshow sta cemo da kazemo za ovu b*dalastinu koju sada vidim u igri. Udjem u partiju nisam ni krenuo da igram a legendarni i set itemi padaju ko kokice, onda da ne pricam da si nekada za paragon 100 trebao da igras mesecima a sada za nedelju dana od pocetka nove sezone vidim ljudi 2500+ paragon ono najnormalnije, i to je tebi ok.

Ako ti smatras da je ovo sto sada se igra dobro samo izvoli ali ja sam ovo dj*bre izbrisao i nema sanse vise da je upalim.

D3 je bio najzanimljiviji kada je izasao, bio je dovoljno tezak i izazovan, za legendarni item si ako je pao moro si dobro da gledas po patosu da ga ne propustis inace sledeci ce padne za 2-3 meseca ponovo igranja. Ni u vanili nije bilo puno izbora oko buildova ali bar je bilo neke razlike sada upalim tiwtch i pogledam 5 random likova svi igraju identican build. Onda GR ulaze izlaze dok ne naidju na savrsene mobove da bi ga zavrsili sto brze, prosla sezona GR 150 su zavrsavali za 2 min, nas cetvoro nekada igralo pa ne mozemo da zavrsimo 85 GR a da ne pricam nesto vise od toga, posle sam sam igrao 120 GR sa Witch Doctor pet build.

Na cega se sada igra svela, da kada krene nova sezona pojedini igraci za pola sata do sat izgrindaju sami novog lika na lvl 70 i krenu da igraju, set iteme pokupe u roku sat vremena od dolaska na lvl 70, 2 sata kasnije vec krecu da se postavljaju rekordi na listi i paragon je vec 100+ ako ne i vise.

Tuzno i zalosno.
 
Kad padne legendarni treba čovek da se oduševi, a ne da pomisli "krastavac sad moram da se vratim pola ekrana da ga pokupim, kakav smor". Pa napuniš torbu sa legendarnim za 5 minuta i onda sve recikliraš. A na početku je bilo loše što kad padne bude nešto kilavo ili za drugu klasu pa radije ostaneš na žutom. Balance, pls? Videćemo, valjda će biti ok...
 
Slozicemo se da se ne salzemo.
Najbolje tako.
Posto po mom misljenju verzija igre gde legendary ne pada nikada, a kada padne je na primer za Demon Huntera a ti igras Barbariana neuporedivo grdje djubre nego ovo sada gde padne za Barbariana pa adjustes svom setu, dal po statovima, dal po affixima.
To each their own.
 
Ne moze Diablo igra da bude dobra gde u sat vremena vec farmas paragon nivoe i imas iteme za komotan farming. D3 jeste dobra za zabavu ali daleko od toga da je dobar top down arpg kao D2 ili PoE. Kada je izasao D3 neki novi klinci su se raskukali po forumima kako je pretezak kako ne mogu da predju nivoe,kako je drop rate mali itd i onda Blizzard uzme i prilagodi igru(da ne kazem nesto drugo) toj grupi igraca. Meni licno nije zanimljivo da udjem u igru raspicim novu sezonu i za maks sat sat ipo komotno farmam Torment 16 i imam po tri full set-a za svakog lika.
Nadam se da D4 nece da bude takav i da ce malo vise da vuce na D2 po tezini i grindanju item-a. Ako je nekom pretesko ili ga smara da trazi iteme onda Diablo nije igra za njega.
Ono sto mene brine u novom Diablu su mikrotransakcije. Ne smeta mi kada ih ima u free to play igrama , ne smeta mi recimo u CoD-u gde se prodaju skinovi za puske i operatere. Ali bi mi smetalo da ojade izgled itema u Diablu i da ga naprave kao neku kinesku glupost gde svi izgledaju isto dok ne pljunu novac za kozmetiku.
 
Meni je isto D3 najbolji bio kad je izasao, tih nekih prvih godinu-dve.
Farmovao se akt1 nedeljama, pa kad udjes na akt2 nije ti dobro, one prve muve te razvale.
Zatim farmas akt2 nedeljama pa te isto doceka u akt3.
Legendary itemi su bili retki, i bilo je zanimljivo kad ti padne neki.
Ako dobijes nesto bas dobro, vredelo je i da napravis drugu klasu samo zbog toga

Postojala je AH za one koji su hteli da plate, pa mi je bilo zanimljivo da vidim kako su ti ljudi opremili heroje, koje buildove koriste, pa me motivise da i ja napravim nesto slicno ali bez placanja.

Kako je prolazilo vreme, drop rate se poboljsao 100x, tezina je opala, prakticno nula izazova u igri itd..
U jednom run-u svako dobije po 20 legendary itema, smejurija.

I trading - meni je trading i mikroekonomija vrh stvar u igrama, pored arpg dodaje jos jednu dimenziju. To kad su razvodnjili tj. ukinuli zbog kuknjave mi je postalo dosadno.

Sta znam, ide se linijom manjeg otpora, da se uslise zelje casual publike.
D2 je uvek imao trading, d2jsp forum, neko je placao lovu da ima sve best in slot itd..
Meni je to skroz ok, uvek sam to gledao kao izazov da dodjem do tog nivoa.

Ali dobro, prihvatam da sam u manjini, ljudi zele druge stvari.
 
sta sve napisa i zaboravi trejler da okaci :D

 
Opa jel to ja čujem Charles Dance. Blizzard marketing ne razočarava.

season 8 nod GIF by Game of Thrones
 
Ne moze Diablo igra da bude dobra gde u sat vremena vec farmas paragon nivoe i imas iteme za komotan farming. D3 jeste dobra za zabavu ali daleko od toga da je dobar top down arpg kao D2 ili PoE. Kada je izasao D3 neki novi klinci su se raskukali po forumima kako je pretezak kako ne mogu da predju nivoe,kako je drop rate mali itd i onda Blizzard uzme i prilagodi igru(da ne kazem nesto drugo) toj grupi igraca. Meni licno nije zanimljivo da udjem u igru raspicim novu sezonu i za maks sat sat ipo komotno farmam Torment 16 i imam po tri full set-a za svakog lika.
Nadam se da D4 nece da bude takav i da ce malo vise da vuce na D2 po tezini i grindanju item-a. Ako je nekom pretesko ili ga smara da trazi iteme onda Diablo nije igra za njega.
Ono sto mene brine u novom Diablu su mikrotransakcije. Ne smeta mi kada ih ima u free to play igrama , ne smeta mi recimo u CoD-u gde se prodaju skinovi za puske i operatere. Ali bi mi smetalo da ojade izgled itema u Diablu i da ga naprave kao neku kinesku glupost gde svi izgledaju isto dok ne pljunu novac za kozmetiku.
Zapravo nigde nisam napravio poredjenje sa originalnim D2 ili D2R.
Ono sto sam uporedio je tehnicka primenljivost feature-a igre (u ovom slucaju to je D3 vanilla) sa onom koju igra ima sada.
Igra gde si imao hard stop u Act 2, i sustinski si jedino mogao da progresiras ako si swoard & board karakter (tada samo barbarian) je apsolutno odsustvo primeljivosti feature-a igre. Ne znam dal smo igrali istu igru 2012/2013te, ja se secam - i to sam bas igrao barbariana i mislio da je to sumanuto prema drugim klasama. U Lord of Destruction ti nigde na nightmare-u nisi imao flat stop kao sto je imao na Infernu u Act 2. Zapravo da bi dobio taj flat stop morao si biti u Act 4 u D2:LoD i napasti e.g. physically immunte cudovista kao magic user.
To u D3 nije tezina, to je odsustvo ikakvog skaliranja tezine.
Voleo bih da mi je jednom u D3 za sat i po pala 3 seta za lika. Zapravo da bih napravio lightning build verziju H90 seta u D3:RoS za barba mi je trebalo dobrih 3 meseca igranja.
Da imas 3 seta mogu da poverujem, da tim istim setom clearujes rift 100+ relativno skoro nakon nalazenja to sumnjam.

Apsolutno se slazem za mikrotransakcije kao i da D4 treba da se vrati na recikliranje par ideja iz D2. Dok god nije P2W meni su transakcije za kozmetiku prihvatljive. Nisam ih fan ali mogu da svarim.
 
Ne mozes rift 100+ ali mozes komotno da predjes 75+ i da farmas t16 . Sto treba da bude suludo za tako kratko vreme . Za top bild naravno da treba vise vremena. Ali meni licno nije zanimljivo da iznova i iznova farmam bez ikakvog osecaja tezine igre.
Napravio sam poredjenje sa D2 iz razloga sto po meni(ne mora svakom a se svidi) ima odredjenu tezinu i zahteva dosta da bi imao top klasu za igru. To u D3 nije slucaj sem ako hoces da guras 100+ riftove koji su beznacajni i dosadni . D3 nema apsolutno nikakav endgame. Cak i ubere mozes da farmas odmah cim skupis iole pristojnu opremu. Dok u D2 to ne moze tako lako.
Nije normalno da za par dana ljudi u D3 imaju po 1000+ paragon i lete kroz igru. Al dobro nekom se to svijda nekom ne.
Sve u svemu za dve nedelje videcemo kako ce to da izgleda u D4 i na sta ce da lici.
 
I trading - meni je trading i mikroekonomija vrh stvar u igrama, pored arpg dodaje jos jednu dimenziju. To kad su razvodnjili tj. ukinuli zbog kuknjave mi je postalo dosadno.
Koliko sam u mogucnosti da pratim (take it with a grain of salt) ali cini mi se da The Last Epoch pokusava da napravi prave korake sto se tice trade-a.
 
I trading - meni je trading i mikroekonomija vrh stvar u igrama, pored arpg dodaje jos jednu dimenziju. To kad su razvodnjili tj. ukinuli zbog kuknjave mi je postalo dosadno.
U D3 aukciska kuca je ukinuta zbog botova koji su sami igrali odredjenu rutu i ako sta padne to kupe.
Koliko sam u mogucnosti da pratim (take it with a grain of salt) ali cini mi se da The Last Epoch pokusava da napravi prave korake sto se tice trade-a.
Ne znam odakle im samo snage da se idalje mlataraju sa igrom, imam je ali nije mi ispunila ocekivanja.
 
Ne znam odakle im samo snage da se idalje mlataraju sa igrom, imam je ali nije mi ispunila ocekivanja.

Da, ne znam odakle im snage da se mlataraju i dalje s igrom u koju su tek sad implementirali multiplayer i koja je pri kraju early access faze i koja ima ogroman potencijal i odličan odziv medju velikom publikom, stvarno bi trebalo da je batale i bace prethodnih 5 godina developmenta u vodu : )
 
I onda je sve bilo lepo i ogromno, a potencijal je bio neverovatan...na žalost sam se na kraju probudio.
 
Oni su ovo ladno crtali i to 30 dana. Žali bože para.

 
^Nekome je palo na pamet kako je to baš cool! Such wow! Daj bože da igra opravda hipi.
 
Oni su ovo ladno crtali i to 30 dana. Žali bože para.


Šta žali bože para, žali bože što to neće verovatno da stoji dugo u crkvi, baš bi hteo da odem uživo da to vidim. Ne znam kakav im je dogovor ali kontam da če to skinuti posle jedno 6+ meseci. Žali bože trud tih slikara, jer baš je cool ideja :D.

Last Epoch am video (klipove) krajem prošle još dok nije multiplayer bio na vidiku. Iskreno da nisam video Path of Exile 2 gameplay i da mi neko to pokazao i rekao ovo je PoE2 ja bi mu poverovao jer izgleda UI je čista kopija čak i boje i oblici dugmića su slični, fale samo skill gems i linked sockets na intemima.
Animacija je jako slična i kao kopirana iz PoE ili starijih naslova, dosta zastarelo meni izgleda. D4 i PoE2 su tu dosta napredovali, svako u svom stilu ale izgledaju modernije.

Plašim se da će Last Epoch proći kao Wolcen koji je bio dobar na papiru, ali kad je izašal full verzija i dalje bila prepuna bugova, broken skillova i passivnih, jedan OP build koji funkcionisao. Sad vidim da se popravlja situacija ali idalje krpe igru.

U vanila D3 sam za 600 sati dobio 1 set item i možda 4-5 legendary itema, i tačno se sećam koliko sam Monk bio zaglavljen u Act 2 na Inferno i posle batalio.
Vratio se kad je izašao RoS i to već bilo zabavnije dosta, igrao jedno 2 sezone sa Barbom jer su i buildovi bili zanimljivi a onda kad su počeli da dodaju prvo jednu varijnatu legendary itema a onda i drugu igra mi izgubila smisao, end game se sveo na riftove, nepostojeći PvP zbog astronomskih dmg. brojeva, brobe u PvE(M) se svode u to da li imaš samo dovoljno DPS. Armor i Res da preživiš hordu neprijatelja i elite tj. koliko brzo ih ubijaš kad direktno se zaletiš na njih, nema kite ili neko taktiziranje koje u D2 ima uveli a ako je lagano ideš na veći playerX.
RoS je na kraju ispao dobar, ali dugogodišnje trpanje samo jačim legendarijima sa trilionskim dmg, milion torment težina i endless paragan sistem su ubili za mene ubili igru.

D4 se nadam da će biti pravi nastavak D2 i bolje što neće strpati sve mehanike iz D2 i D3 nego ih kasnije ubacivati, ovako bar će imati vremena za neki balans i biće kao novotarije u igru pa da drže pažnju samo da kasije ne ispadne prenatrpan zastarelim mehanikama i sadržajem kao PoE.
 
Poslednja izmena:
kada su slikali na platnima umesto direkt na zid :D
 
Sad da moram neki diablo da igram to bi bio D2R ili D1.

D2R sa Terrorize zonama dobio dodatni prostor za endgame farmanje a Sunder charms otključali gomilu buildova koji su ranije bili ili ne mogući ili preskupi zbog potrebe Infinity runewprdd, oni koji su zahtevali Infinity runeword sad su samo jači, ali ima i drugih zbog runeworada koji su zanimljivi na Act V mercu.
D1 da se podcetima kako sve počelo i da ubijem bosa u Hellfire ekspanziji.
 
Nazad
Vrh Dno