Šta je novo?

DeathSpank

Nish..nego najvise kvestova imam u onoj enchanted forest a tamo neki jednorozi 20lvl ne smem ni da im pridjem pa sve moram okolo naokolo.

u sumi imas samo par komada. da skupis drvece (mada ni to nije u sumi nego ispod kod patuljaka koji skupljaju drvece), prerusavanje patuljka, jednorogova kaka i deo jednoroga. sve se moze odraditi bezanjem osim dela jednoroga kada ipak moras jednog da koknes. ne moras odmah tamo. idi radi ostale kvestove i nabudzi level i neki fini armor.
idi na groblje. tamo imas solidan broj kvestova koji su relativno laki. samo pazi na samoubice kosture. mene su ojadili dok nisam naucio da koristim stit.

to je to resenje

hvala puno :wave:

uzivaj u igri :type:
 
u sumi imas samo par komada. da skupis drvece (mada ni to nije u sumi nego ispod kod patuljaka koji skupljaju drvece), prerusavanje patuljka, jednorogova kaka i deo jednoroga. sve se moze odraditi bezanjem osim dela jednoroga kada ipak moras jednog da koknes. ne moras odmah tamo. idi radi ostale kvestove i nabudzi level i neki fini armor.
idi na groblje. tamo imas solidan broj kvestova koji su relativno laki. samo pazi na samoubice kosture. mene su ojadili dok nisam naucio da koristim stit.
Zaboravio si onaj monolith of courage ili kako god kvest ;)
gde je uopste groblje..malo sam pogledao na mapi i mislim da ga nisam video. imam kvest od onog matorog iz sela za onaj nadgrobni spomenik.
inace lvl 15 sam i primarno oruzje mi ima valjda 700dmg..za armor znam da imam neku metalnu kacigu u obliku psa..za ostalo ne znam :D
EDIT: greska..sad vidim da je kvest za nadgrobni spomenik u haunted forestu.
 
Poslednja izmena:
haunted forest je zapravo groblje. odnosno dobar deo je groblje, a ostatak je pun leseva :D. nalazi se jugoistocno na mapi.

i jeste da zaboravio sam na monolit.

Ako si cuvao stare delove za oklop, izrendaj ih. nema nikakve svrhe cuvati. dobices gomilu kesa i moci ces da uzmes novi armor. oruzje nema potrebe kupovati jer ce kad tad da padne bolje. armor lvl 19 i 20 nisam dobio nigde, morao sam da ga kupim. elemental resistance mi deluje kao nepotrebna stavka jer me nisu napadali ni ledom ni nature (samo na samom pocetku onih par biljki i nista posle toga), a i undead i fire nisu preterano potrebni. ako se bas ukaze potreba lakse je uzeti napitak.
 
Ne verujem koji sam baksuz! zavrsavam kvest sa onom branom gde treba da izvadim klinca iz vode, ulazim u branu i da montiram tocak...igra pukne! vratim se, naravno tocka nema...a nije ispadao ni kad sam 2x opet dolazio do brane! i sad ne mogu da zavrsim orphan quest nikako :(
 
Evo nubtard pitanja..sta je potrebno i kako se izvode oni skilovi? video sam na youtubu da se ljudi zavrte, da mogu da pokupe vise neprijatelja u vazduh itd. jel treba odredjeno oruzje i ono kamenje ili kako?

imas 2 vrste skilova. oba se zasnivaju na specijalnim oruzjima.
Prvi koji mozes da uradis je kada pokupis oruzje sa onim ljubicastim krugom (spinning blade, thunderbolt, power stomp...). kada ti se napuni metar samo iskoristis oruzje na neprijatelju i on uradi ostatak.
Drugi skill je kada dobijes runestone. Svaki runestone je neki recept zapravo. U principu on samo kaze koja 2 oruzja treba zajedno da iskoristis. jedno oruzje je jedno od vec gore pomenutih, a drugo jedno od elemental oruzja (fire axe, ice axe...). Kada dobijes kamen samo treba da stavis 2 oruzja u isti set (moj omiljeni kombo su spinning blade i ice axe. ni spinning blade i fire axe nisu losi, ali ovaj ledeni izgleda bolje zbog kise strela) i da pritisnes oba klika u isto vreme. Naravno i da ti skala bude puna.
Na xboxu je malo lakse ovo jer nema 2 seta oruzja nego 4 razlicita za 4 dugmeta pa ne moras da menjas set u sred bitke.
-----------------------

Da ti tocak nije u inventaru? On se nalazi ispred ulaza u branu dok ga ne pokupis. Ako nije bilo save-a od momenta uzimanja tocka onda je jos tamo. Ako je bio save onda je u inventaru.
 
Hvala za pojasnjenje u vezi "skilova" a sto se tice kvesta, vracao sam se 2x i ubijao iste protivnike i opet nisam imao drop tj onaj tocak. sisao sam u branu taman kliknuo desno dugme na mehanizam i kliknuo na tocak i u tom trenutku mi se igra blokirala.ctrl alt delete, startujem opet..vraca me na poziciju pred branu a u inventaru nema tocka. kao sto rekoh ubijam ih sve i to dva puta i opet nema tocka. vrlo verovatno mogu da se pozdravim sa kvestom.
 
Danas je zavrsih... Jako je dobra, komicna, opustajuca. Odlicna igra sa 10 - 12 sati igranja. Komentari likova u igri su fenomenalni, moze se primetiti rad Ron Gilbert-a, igra podseca na Monkey Island u nekim delovima. Ocekujemo nastavak.
 
Konacno nesto zaista zanimljivo. Sjajna igra. Upravo sam je zavrsio (sa 100% :banana: )

Btw, ako neko bude imao problema sa uzasnim shtucanjem, evo mog iskustva. U win7 64bit igra se vukla kao crevo kako god bilosta podesio. Mrzelo me da eksperimentisem sa drugim driverima pa sam se prebacio u XP gde sve leti kao *****h. Preciznije, sve vreme zakucan na 75fps (vsync) 1920x1440 pod 16q antialiasingom, x16 anisotrblah image quality na very high i sve ostalo sto se moze nabrusiti na max.
 
Zapeo sam u drugom onom gradu u jednoj od pecina..Elem,problem je u tome sto sam usao u pecinu bzv da istrazim,nespreman totalno bez napitaka i ostalih stvarcica i zaglavio na pola mape i poceo da ginem..I sad,kad poginem respawnuje me bukvalno na sredinu mape i gde god da krenem ginem :D Ne mogu da izadjem iz pecine nikako a nemam cime da se lecim..Sta da radim?:)
 
Nemoj da gines :) Mozda da iskopas neki trainer, tipa god mode ON dok ne izadjes iz pecine i onda ga iskljucis. Verovatno ih ima na netu. Bolje tako nego da kreces ispocetka zbog jedne greske.
 
Lagano sam do 05h jutros pokusavao da se iskobeljam ali jednostavno je nemoguce..Pokusah i da smanjim tezinu na easy i sve zivo al nece pa nece..Probacu jos malo,gledacu da mi trainer bude krajnje resenje..
 
Moram da se ispravim..Uspeo sam da se iksobeljam uz pomoc onih *****kica koje ispaljujem :D Nisam ni znao da imam to niti cemu sluzi :D haha
 
Lepo ;) Trainer i treba da bude poslednje resenje, kad se bas za****s.
Nemoj da te mrzi da razbijas burad...tako ces uvek imati klope ;)
 
a zar ne moze da ti pomogne shield. traje bar 2 sek i u momentu se ponovo napravi. samo drzis shield i trcis pored svih, kada te ne napadaju samo pustis i aktiviras opet.
 
a zar ne moze da ti pomogne shield. traje bar 2 sek i u momentu se ponovo napravi. samo drzis shield i trcis pored svih, kada te ne napadaju samo pustis i aktiviras opet.

Nije mogao da pomogne,jer prvi put sam krenuo da se vracam nazad na 2/3 predjene pecine,tek tad shvatih da nema sanse da stignem do kraja..I onda sam krenuo nazad,prosao pola i u tom potezu potrosio sve zalihe hrane,napitaka..Kad sam poginuo,spawnovao me je bukvalno na sredini mape i svaki novi spawn imam samo 1/5 energije a nemam cime da se dopunim..Potamanim ja nekoliko njih,ali onda naidju oni sto eksplodiraju kad ih ubijes,a meni crossbow jako slab bio,bez dodatnih strela tako da sam mogao samo da se slikam..Nekako isprobah ove *****kice i sva sreca pa su sjajno odradile posao..
 
Nije mogao da pomogne,jer prvi put sam krenuo da se vracam nazad na 2/3 predjene pecine,tek tad shvatih da nema sanse da stignem do kraja..I onda sam krenuo nazad,prosao pola i u tom potezu potrosio sve zalihe hrane,napitaka..Kad sam poginuo,spawnovao me je bukvalno na sredini mape i svaki novi spawn imam samo 1/5 energije a nemam cime da se dopunim..Potamanim ja nekoliko njih,ali onda naidju oni sto eksplodiraju kad ih ubijes,a meni crossbow jako slab bio,bez dodatnih strela tako da sam mogao samo da se slikam..Nekako isprobah ove *****kice i sva sreca pa su sjajno odradile posao..

ali kada drzis stit ne mogu ti apsolutno nista. ja sam imao problema na groblju sa zombijima samoubicama jer su mnogo jaki. onda sam shvatio da me stit stiti od svega pa i njih. oni pucaju pored mene i nista se ne desava. a tek ostali bedni protivnici ne mogu nista.
plus ako aktiviras stit u pravom trenutku napuni ti se "mana" pa mozes i neki dobar potez da odradis da ih se resis lakse.

u pocetku igre je stit delimicno nepotreban, ali kasnije postaje koristan kada ima mnogo neprijatelja i kada su jaci malo. od trenutka kada sam naucio da koristim stit igra je postala prilicno laka
 
Poslednja izmena:
Igra je izdata u dva dela koji sadrže tri epizode.

Pretpostavljam da si igru odigrao na Meku ili PS3? :)
 
Nisi morao, na Steamu imaš MacOSX verziju a PSN verzija je dostupna već neko vreme :)
 
ali kada drzis stit ne mogu ti apsolutno nista. ja sam imao problema na groblju sa zombijima samoubicama jer su mnogo jaki. onda sam shvatio da me stit stiti od svega pa i njih. oni pucaju pored mene i nista se ne desava. a tek ostali bedni protivnici ne mogu nista.
plus ako aktiviras stit u pravom trenutku napuni ti se "mana" pa mozes i neki dobar potez da odradis da ih se resis lakse.

u pocetku igre je stit delimicno nepotreban, ali kasnije postaje koristan kada ima mnogo neprijatelja i kada su jaci malo. od trenutka kada sam naucio da koristim stit igra je postala prilicno laka

Bio sam ja mislim 12-13lvl i stit mi nije bio dovoljno dobar tada,trajao je jako kratko..Zato nisam mogao to sto ti spominjes..;)

Ja igram na Win7 x64 i sve klizi lepo..
 
Nazad
Vrh Dno