Šta je novo?

Dead Space 2 (& 3 + Movie)

Cover :)
dead-space-2-box-art-04c094f3502c38.jpg
 
Ja sam odmah izašao iz keca kada sam prvi put ušao pošto mi je mnogo smetala kamera. Sreća pa sam pružio igri drugu šansu i video koliko je dobra. A kontrole su mi bile sasvim OK, ne znam da li vi koji se žalite na kontrole pričate o konzolama ili PC-u.
 
meni je u prvom delu (PC) bilo sve potaman u ovoj igri... tak da zbog mene ne moraju puno da se trude da menjaju nesto... :smoke:
 
[YOUTUBE]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CmeD4rgFvFM&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CmeD4rgFvFM&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
Jedva čekam, jedva čekam....
 
Predobro izgleda igra! Bice ovo bum kao sto je bio Resident Evil 2.
 
Inace za PS3 ce biti Limited Edition izdanje koje ce sadrzati Dead Space Extraction, prequel za Dead Space koji je izasao samo za Wii, ali posle slabe prodaje odlucili su da izbace igru za PS3 kao deo paketa.
Igra za sada mnogo obecava, mada ne treba se bas previse loziti, uvek usledi razocaranje onda.
 
Mislim da ne treba da brinemo da ce biti razocarenje jer po gameplay sto sam video sam gameplay i grafika ce biti isti samo novi monstrumi za ubijanje+nove prostorije+malo novog oruzja=slicna igra. Ako vam se svideo prvi deo svidece vam se i drugi. Ako niste igrali prvi odusevise vam drugi. Ja licno se radujem izlasku dvojke jer mi je prvi deo lego' ko keks na eks:D
 
Naravno da je jako slicno kao DS1, ono sto je genijalno ne treba menjati. Sto kazes novi protivnici, oruzja, vise boss-ova i eto nama bruka igre.
 
hoce li biti i film?
 
hoce li biti i film?

Nema nikakvih informacija i tome za sada.
Ne bi bilo lose, onaj Dead Space animirani film uopste nije los. Da je uradjen kao 3D, sa jacom produkcijom bio jos bolji sigurno.
 
Obavezno pogledati
[YOUTUBE]kAEiePtmYJc&feature=sub[/YOUTUBE]
 
Evo ako nekog zanima, moji utisci o PS3 demou, igra je predobra, vec se vidi da je bolja od keca.

Hell yeah, dokopah se i ja konacno demo-a za PS3 !!

Posto sam ja hypovao ovu igru vec godinu dana, aj da kazem svoje utiske o demo-u.

Kao prva pozitivna stvar koju sam primetio je sam intro, ukratko objasni dogadjaje iz filma Dead Space, DS1 i valjda Extactiona, tako da i bez nekog predznanja nije problem igrati Dead Space 2, a ako nekog nesto zanima u vezi price tu sam ja da pita. Mada prica uopste nije toliko bitna za Dead Space, vec neverovatna atomsfera.

Demo zapocinjete sa 4 vrste oruzja ? Znaci namesteno za piiii i rookije (Borise mozes i ti da igras ovo ). Ovo iz demoa ocigledno nije prvi nivo jer vas baca u neke hladnjace, kapsule, sta su vec sa lesevima pokojnika. Vec tu dolazi do prve fenomenalne scene koja ce vas u mraku naterati da malo poskocite iz fotelje.
Ja sam se odsekao majke mi!
Tu pocinje da iskace po koji nekromor, da baca peglu po vama, inace nova vrsta neprijatelja, pljuker.
E sad vec prva zagonetka nagovestava sta ce biti mnooog bolje nego u kecu, a to je tezina istig Zero G gameplay, sada imate neke potiskivace u cipelama, tako da kad se gravitacija iskljuci mozete upravljati sa Isacom bez problema. Meni se ovo mnogo svidelo, jer je Zero G u kecu bio previse da vam se zavrti u glavi da bacite peglu.
Od oruzja tu su standardna 3 i jedno novo, neko oruzje sa kopljem, nesto slicnom onom oruzju u FEAR 1, mada ovde ne funkcionise najbolje. Cini mi se da ima foru da to kolje eksplodira, ali ne znam kako. Ostala 3 oruzja su iz keca, Plasma cutter, Line gun i ona puska kako se vec zove ne mogu da se setim, Pulse rifle valjda (moje omiljeno oruzje iz keca).
Kad prodjete tu zagonetku krece sve sto je novo u DS2, nove vrste neprijatelja, oni mali, baby nekromori, brzi su, ima mnogo i mora se brzo reagovati. Inace taj deo gde se oni pojavljuju me nekako asocirao na Mansion iz RE keca.
Posle toga vas napada neki space shit, tu se malo cimate, padate u neki tunel, pojavi se prvi boss, nesto a la oni bikovi iz keca i tu je kraj ovog fenomenalnog demoa.
E sad ono najbitnije da se kaze, zvuk je jos bolji, iako je Dead Space 1 bio igra sa najboljim zvukom u ovoj generaciji. Znaci sva ona krckanja, suskanja, cviljenje je tu, samo jos bolje nekako. Uvek se odusevim i sve igre sem BC2 mi zvuce smesno za Dead Space na mojim Z-5500.
Atmosfera, uh, bruka, jos je jezivije, kad je igra uspela da me iscima u 6h posle podne,sta ce biti nocu u 2h. Nekako mi se cini da je igra teza i na normal, iako je Isac malo brzi od keca.
Statis i gravity su i dalje tu, koriste se za zagonetke tako i za borbu.
Prica ce se ovaj put odvijati u pravcu da se vidi ko je i kako napravio artefakt i nece biti samo borba sa nekromorima. Ja se nadam nekom neprijatelju a la Nemesis iz RE3 i onaj neunistivi iz DS keca, to ce biti pun pogodak. Nadam se da je stvarno mnogo vise Isac umesan u pricu, jer mu se po faci vidi da je skoro odlepio od svih tih prizora na Isimuri.
Takodje videcete jednu scenu sa pogledom na grad koja izgleda fenomenalno!
I cisto da napomenem za prave ljubitelje Dead Space-a da igra ima 3 nivoa tezine iznad normal, nisam upamtio kako se zove, uglavnom za zadnji pise "ultimate hardcore mod, no ammo, sta vec jos, and you will not survive".

Sve u svemu ono sto mesecima, godinama sam ocekivao to sam i dobio vec u demou, sve sto je bilo dobro ostalo je, dodate su zanimljive fore za gameplay, nove lokacije, nova oruzja, novi zanimljivi neprijatelji, mnogo novog pravog straha za one koji znaju da uzivaju u ovakvim biserima od igara.
Sad sa jos 5 puta vecim nestrpljenjem cekam 25.1.2011.

Evo ko oce da spoiluje samo nek gleda:
http://www.youtube.com/watch?v=oppsNJqxNWs
 
Ja sam juce bas instalirao na win7 64 bit i savrseno radi. Iz dosad vidjenog drugi deo stvarno obecava, jedva cekam.
 
pa i ja imam x64 ..nije mi nikako uspijevalo kad je bila izasla igra ..skinucu, pa cu probat opet
 
Какво је стање са mouse lag, има ли га?
 
Dead Space je u poslednje vreme jedina igra koja u sebi i dalje ima drazi survivng horrora, onoga cega su nekada imali Silent Hill i Resident Evil, valjda ce i 2 nastaviti istim pravcem.
 
Dead Space je u poslednje vreme jedina igra koja u sebi i dalje ima drazi survivng horrora, onoga cega su nekada imali Silent Hill i Resident Evil, valjda ce i 2 nastaviti istim pravcem.

Obrati paznju na moje utiske o demou za ps3 gore u temi, bice fenomenalna igra!
Da kec ima na Steamu ?
 
Obrati paznju na moje utiske o demou za ps3 gore u temi, bice fenomenalna igra!
Da kec ima na Steamu ?

Na osnovu svih odgledanih trilera, screenshootova i evo sada tvog opisa demoa, igra ce najverovatnije biti pun pogodak. U pocetku razvoja ove igre sam bio malo skeptican sto se tice toga da li ce biti stvarno survival horror ili jos jedna akciona pucacina, tipa Resident Evila 5 u kojoj je Chris "one man army" kome podrsku pruza ona isto tako ne manje opasna crnkinja, zagonetki gotovo da i nema, odakle se jasno vidi da je serijal RE skrenuo sa svoje putanje nekada najbolje horror avanture, valjda sad zato i hoce da restaruju pricu kada budu radili novu igru, ali to su za sad samo glasine.
Nego, da se vratim na Dead Space 2, posebno mi se svidja ovo da ce imati tri nivoa tezine iznad normal, jer smatarm da igrati neki survival horror na easy ili normal za prave ljubitelje horror igara i nije bas neki ugodjaj, ali ukusi su razliciti.
 
Posto vidim da te zanima bas igra preporucujek ti da prelistas i pratis Dead Space 2 temu u konzolnoj sobi. Svaku mogucu vest, screen, trailer sam kacio tamo.
Vidim da ovde i ne postoji neko posebno interesovanje za igru. Ne znaju ljudi sta valja.:d
 
Kači slobodno, ima interesovanja:p
 
Do sutra u 19h na Steamu traje popust za Dead Space 1. Ugrabite ga za samo 5 eurona!
 
Nazad
Vrh Dno