Šta je novo?

Dark Sector

Kod mene i dalje problem sa gasenjem igrice nakon treceg check pointa na prvom nivou. Cak i nakon izvrsene reinstalacije racunara i prelaska sa winxp sp3 na win vista ultimate (32 bit.- naravno) situacija identicna. Igrica se pokrece i radi najnormalnije sve do momenta kada se penjem onim stepenicama i kroz prozor vidim helikopter. Tada se pojavi crni ekran i igrica me izbaci nazad na desktop. Koristim normalnu instalaciju, i lekic Trivium. Ne koristim opciju Star-force drajvera, iako sam probao i sa njim i situacija je ista. Ne znam da li postoji neka hardverska nekompatibilnost jer nemam drugo objasnjenje. Igrice tipa Crysis, GTA 4, Burnout Paradiso i sl. rade najnormalnije ali Dark Sector nece i tacka. Sve sam probao, nekoliko vrsta catal. za ATi-a, reinstalaciju DirectX-a, reinstalaciju igrice i na kraju promenu OS-a. Rezultat - isti. Isto mesto pucanja igrice. Graficka kartica je ASUS 3870x2 TOP, proc AM2, ploca MSI K9A2 Platinum V2.

Lepo bi bilo ako neko ima neku novu ideju jer ja ih vise nemam i definitivno dizem ruke od daljnjih pokusaja da osposobim ovu igricu...
 
Poslednja izmena:
Nabavio sam eng verziju igre ali kad udjem u opcije da stavim rezoluciju 1280x1024 cekam jedno 30 sekundi i izbaci me u windows i kad se vratim u igru stoji na default rezoluciji zanima me sta tu moze biti problem jel jos ima neko taj problem:banana::banana:
 
Poslednja izmena:
@Bananamen:D

Probaj da editujes ini fajl i da tamo sacuvas rezoluciju. Kod mene je tako proradilo.
 
Probao sam ovo. Ne deluje loše uopšte. Na mom kompu radi perfektno u 1680x1050. Probao sam demo na ps3, ovde na kompu mi izgleda klasu bolje
 
Pod hitno menjaj nick u BANANAMEN!:-devil-:

Ma ima neki fajl sto moze da se edituje, ne mogu da se setim kako se tacno zove, obrisao sam igru. Pogledaj u folderu gde je instalirano, nema puno fajlova, snaci ces se.








Kada starivuk ostavi poruku na benchu on postaje BANANAMEN!
Uvek spreman da iznervira moderatore!
 
Poslednja izmena:
Napravi sam hvala care:DA banana je sad na avatru tako da nema potrebe da bude na postovima
Igra je super samo da dodam vredi u svakom slucaju
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima problema sa zvukom? Ne chujem glasove (uglavnom u animacijama) i neprijateljsku paljbu. Skroz mi je debilno da igram bez zvuka, stalno mi se crveni ekran od paljbe a ne chujem nishta :D.

Jes' da ovo pishe u readme-u, al mozda ima neko reshenje:

3. Known Issues

- On Windows Vista the game must be run with administrative privileges in order to be able to correctly save settings.

- On older soundcards ambient sounds may not be played.



Edit:

Reshio sam problem. Umesto Full acceleration treba staviti na Basic za zvuk. Ista stvar bila je i za Assassins Creed. ;)
 
Poslednja izmena:
Kod mene i dalje problem sa gasenjem igrice nakon treceg check pointa na prvom nivou. Cak i nakon izvrsene reinstalacije racunara i prelaska sa winxp sp3 na win vista ultimate (32 bit.- naravno) situacija identicna. Igrica se pokrece i radi najnormalnije sve do momenta kada se penjem onim stepenicama i kroz prozor vidim helikopter. Tada se pojavi crni ekran i igrica me izbaci nazad na desktop. Koristim normalnu instalaciju, i lekic Trivium. Ne koristim opciju Star-force drajvera, iako sam probao i sa njim i situacija je ista. Ne znam da li postoji neka hardverska nekompatibilnost jer nemam drugo objasnjenje. Igrice tipa Crysis, GTA 4, Burnout Paradiso i sl. rade najnormalnije ali Dark Sector nece i tacka. Sve sam probao, nekoliko vrsta catal. za ATi-a, reinstalaciju DirectX-a, reinstalaciju igrice i na kraju promenu OS-a. Rezultat - isti. Isto mesto pucanja igrice. Graficka kartica je ASUS 3870x2 TOP, proc AM2, ploca MSI K9A2 Platinum V2.

Lepo bi bilo ako neko ima neku novu ideju jer ja ih vise nemam i definitivno dizem ruke od daljnjih pokusaja da osposobim ovu igricu...
E mogao bi da odnesesh tu instalaciju i da instalirash na nekom drugom kompu i ako tu pukne onda je losha instalacija, ali ako ne pukne onda je zbog toga shto imash 3870X2
 
Jel ima neko resenje za strechovanje slike u 16:9, nervira me uzasno, likovi mi svi izledaju skvrceno ko da su sisali limun. Gledo widescreengaming al nista jos....

@starivuk
Bolja je fora bila u sa bananama u postovima, ovako nece imati istu humornu funkciju ala zurka, loodilo...:banana::D
 
Igra je odlicno odradjena,pravo iznenadjenje,barem za mene,i ako nisam pobornom treceg lica!Dobro je optimizovana,tako da na mojoj konfiguraciji radi neocekivano dobro.Za sada nisam primetio,gore navedene nedostatke.Jos da napomenem da je igra pokrenuta bez ikakvog ,sto vi kazete,"leka"
 
Jel postoji nacin da igra jednom za svagda zapamti rezoluciju. Naime kad pokusam u igri da promenim rezoluciju igra se crashuje, pa sam manuelno promenio u config preko notepad-a u 1440x900 ali me iritira sto svaki put pre ulaska u igru moram da udjem u taj config preko notepad-a i save-ujem ga bez obzira sto u config-u stoji 1440x900? Vistu 64 Ultimate koristim
 
Poslednja izmena:
Jel postoji nacin da igra jednom za svagda zapamti rezoluciju. Naime kad pokusam u igri da promenim rezoluciju igra se crashuje, pa sam manuelno promenio u config preko notepad-a u 1440x900 ali me iritira sto svaki put pre ulaska u igru moram da udjem u taj config preko notepad-a i save-ujem ga bez obzira sto u config-u stoji 1440x900? Vistu 64 Ultimate koristim

Ja sam promenio bio u notepadu i tako je ostalo, uvek je ta rezolucija kad startujem igru.
 
Ja kad udjem u igru odem u settingse i vidim pise 1440x900 kao sto sam namestio ali igra radi u 1280x XXX cudno:) Jel koristis Vistu?
 
Probaj da stavis da config file bude read only.;)
 
Pazi sad, ja imam englesku verziju i kod nje u config-u nema da se menja rezolucija. Secam se da se na ruskoj verziji menjala. Tako da ako te ne mrzi probaj da skines englesku verziju i vidi onda kako radi. Nisam imao nikakvih problema sa njom, rezolucija i sva podesavanja su uvek ostajala ista.
 
alo ljudi, dajte napisite kako se sta radi sa onim secivom :p

Secivo se polako " otkljucava " tj ne mozes pre odredjenog segmenta u igri da koristis moci :)

Igra nije losa ... mada je AI na nizem nivou i kasnije se pretvara u " konzolasko cukanje po tastaturi " da bi se stvorio efekat.
Pucanje je lose odradjeno ... nekad pogodis lika sa 50 m i otkines ga headshotom a nekad sa 3 metra tuces rafal i nista :S: takodje ih je u trku tesko pogoditi
 
Secivo se polako " otkljucava " tj ne mozes pre odredjenog segmenta u igri da koristis moci :)

Igra nije losa ... mada je AI na nizem nivou i kasnije se pretvara u " konzolasko cukanje po tastaturi " da bi se stvorio efekat.
Pucanje je lose odradjeno ... nekad pogodis lika sa 50 m i otkines ga headshotom a nekad sa 3 metra tuces rafal i nista :S: takodje ih je u trku tesko pogoditi

Pa sad sa engleskom verzijom nije problem kad pise "Throw blade and then immediately pres C to control it" Kad je pisalo "???? ???? ?????? ??? C ??? ? ??????" Mi nije bilo jasno :D
 
Sa toliko tvog gamerskog iskustva zacudio sam se na pitanjima :p
 
Ljudi pitanje... dosao sam do onog kao 1.bosa,u katedrali nekoj,gary se pentra po zidovima i gadje me kamenchicima ^^ pitanje,koja mu slaba tacka,vec 1h pokusavam da ga ubijem,kontam da 2 puta ako ga udarim zapaljenim glaive-om,da to ima uticaja,ali dalje nista,ma pucam ,bacam granate,nista...
 
Ljudi pitanje... dosao sam do onog kao 1.bosa,u katedrali nekoj,gary se pentra po zidovima i gadje me kamenchicima ^^ pitanje,koja mu slaba tacka,vec 1h pokusavam da ga ubijem,kontam da 2 puta ako ga udarim zapaljenim glaive-om,da to ima uticaja,ali dalje nista,ma pucam ,bacam granate,nista...

Moras da mu pridjes(kad padne),i da me u glavu zabijes secivo!!!!:smash:
 
E hvala druze :D
 
Nazad
Vrh Dno