Šta je novo?

Da li kupujete igre online iz drugih drzava i na kojim sajtovima ?

Uf film je krš a ni igra nije nešto kod ove druge. Ako ima neki PS da je "sam" to bi bio bolji izbor. Kolika bi za ovo carina bila kad bi se poručilo?
 
Mene samo zanima da li je razlika u ceni uopste normalna? Ako jeste, izazvana je necim sto ne uspevam da primetim pa me zanima cime.

Inace, ovo mi ocigledno uzvracas udarom na uspomene iz detinjstva zbog onog mamurluka :). Salu na stranu, pretpostavljam da bi lepo "oklepali" narucioca (nikad nisam znao tacan proracun jer sam sebe odavno disciplinovao po pitanju kvantiteta/vrednosti posiljki, pa uglavnom prodjem bez dodatnih nameta), a i ne znam zasto bi to neko radio kad sam ovo - http://www.zavvi.com/games/consoles...ole-with-call-of-duty-black-ops/10527485.html
- dovukao iz Madjarske bez carine i uz 80 evra nizu cenu u odnosu na njihovu, ako racunam neki kurs funte do koga sam momentalno stigao, a mislim da je tacan. Brze, lakse, jednostavnije i, sto je i najvaznije, osetno jeftinije.
 
Oni (Base) ponekad salju iz Svajcarske, pa kontam da to povremeno dovodi do povecanja brzine isporuke paketa, mada nije iskljuceno, barem u teoriji, da nesto nekad tako brzo pristigne i direktno s Ostrva. Ko zna. Zavvi ce verovatno ici do sedam dana.
 
Poslat je iz UK.zato me je i iznenadio postar jutros :) Obicno sam cekao 10ak dana ali ovo je za svaku pohvalu :) Porucujem igre skoro dve godine i ovo je do sada najbrza dostava.Cuo sam da svi paketi iz inostranstva stizu u Srbiju u roku od 2-3 dana i da je za cakanje na paketa zasluzna nasa,sto carina,sto posta..Izgleda da su se malo "ubrzali" :) Ne bih da sudim na osvnovu jednog paketa ali,opet ponavljam,svaka cast za brzinu.
 
Ja sam ranije imao tracking code za posiljke. Sto se tice Velike Britanije, obicno bi trajalo oko dan i po do dva da paket napusti zemlju. Nije mi bilo poznato da li se pride negde usput "zadrzavao", a u Srbiji bi procedura trajalo barem nekoliko dana. Najcesce tri. Izmenicna posta - carinska posta - izmenicna posta - posta u koju treba da konacno stigne paket i dostava. To otprilike ispadne bar nekih pet radnih dana u idealnom slucaju. Srecom, postoje i retki izuzeci. U svakom slucaju, pet dana stvarno zasluzuje pohvalu i deluje gotovo nestvarno.
 
meni sa zavvija prosečno stigne posle 20 dana, a sa dvdcouk od 4-7 samo sad su digli cene i više ih i ne gledam.
 
Ja sam narucio raymana i juce ga poslali, i po skorasnjem proseku nadam se da ce stici u petak :D
 
@vladimirdowla
Cesto su medju manje povoljnim sajtovima, ali mislim da ih ipak ne treba u potpunosti zanemariti. Umeju prijatno da iznenade. Vise ne mogu da uhvatim sta je pravilo za umanjenje poreskog iznosa, pa cu samo reci da su mi cak i na porudzbinu od tri i nesto funte skinuli jedan deo i izaslo je negde oko 2,8 uz besplatnu postarinu. Doduse, ta besplatna postarina je evidentno uzrokovana vrednoscu posiljke i nikad mi se do sad nije dogodilo nista slicno - niti ce. Naravno, nisu mi ucinili nikakvu licnu privilegiju, stoji da je besplatna odakle god da se narucuje.

Inace, na njihovom sajtu mi se dopada sto cena postarine varira u zavisnosti od toga sta uzimas i sto uvek mozes unapred da je saznas, mada mi je jos simpaticnija Zavvi-jeva fiksirana na 0,99 ;).
 
Meni jutros stigla tri paketa sa thehut (poslati pre 8 dana) s tim što je jedan otvaran. U isto vreme mi je zavvi ponovo poslao igru koja i posle 30 dana nije stigla. izgleda se poštari opet osilili. :(
 
sledeca porudzbina je rayman,driver i Alice: Madness Returns posto je cena vrhunska i vredi dopuniti kolekciju :) Onda cu biti miran definitivno neko vreme...nadam se :)) Jel neko igrao ove igre? Utisci?!

Ja igram Driver SF i meni je odlican. Stoji mi novi Batman Arkham City (igrao 2 sata i nesto mi se ne svidja, ako neko hoce za Skyrim nek javi ...). Jedino sta mogu malo da zamerim Driver-u je grafika, ali meni ne smeta kao arkadni racer je odlican, bolje od Burnout-ai sl. Prica je ok i simpaticno je predstavljena. Probao sam Deux Ex i Batman i ostavio sa strane igram Driver-a.
 
Poslednja izmena:
Dobar dan zelim svima na forumu.

Zanima me koje kartice prihvataju strani sajtovi poput Shopto. Zelim da izvadim Visa Virtuon Raiffeisen banke, pa me interesuje da li pomocu nje mogu da kupim igre sa doticnog sajta?

Ako nije moguce uz pomoc nje, da li Visa internet kartica vojvodjanske banke moze da se koristi?

Hvala unapred na odgovorima.
 
Dobar dan.

Svi sajtovi s kojih mi odavde narucujemo IZUZEV ShopTo, bar koliko sam ja upucen, primaju bez problema vecinu kartica. Licno koristim Intesa karticu za Internet i mogu da potvrdim da ona funkcionise na Zavvi-ju, dvd.co.uk-u, the hut-u, sendit-u i svim drugim sajtovima koji se pominju na svako malo u ovoj temi, pa da se sad ne ponavljam. Verujem da na svim pomenutim sajtovima radi i Virtuon kartica, mada ne bi bilo zgoreg da to potvrdi jos neko. Cak bi bilo pozeljno.

Sto se ShopTo-a tice, prolaze iskljucivo kartice s 3d autentikacijom, odnosno ona je razlog zbog cega vec duze od godine ne mogu da narucujem s tog sajta s karticom koju imam. Koliko mi je poznato, prolazi samo Poklon kartica Erste banke na tom sajtu i neke "fensi" kartice, kojima ni ime ne mogu da izgovorim - i to se takodje moze naci u temi, ali se mora pretraziti malo unazad. Ili sacekajte da odgovori neko i na to. Pozdrav :).
 
Ne, samo se salim.

http://www.erstebank.rs/rs/Stanovnistvo/Kartice/visa/VISA_poklon_kartica

Jeste da zvuci sumanuto sto od svih "civilizovanih" kartica bas ta "divlja" podrzava takvu uslugu, ali tako je kako je.

Licno je ne bih nikad koristio, no to je sve stvar izbora. Kao nekom ko je narucivao sve i svasta ne mogu da sakrijem da mi je pomalo nedostajao ShopTo - mada ni drugim sajtovima nisam nezadovoljan - ali samo dok ostali korisnici nisu obavestili o tome kolika je trenutno postarina na tom sajtu. Sve i da sam ne znam koliko dobro finansijski potkovan nikad ne bih pristao da za igru od 15 funti izdvojim jos pola tog iznosa za postarinu, a tek u postojecoj situaciji mi to ne pada na pamet. Sreca da postoje sajtovi koji su znacajno skromniji u tom pogledu jer ako ih ne bi bilo to bi ozbiljno ugrozilo promet robe s Velikom Britanijom, barem sto se mene tice.
 
Liverpul22 je napisao(la):
Verujem da na svim pomenutim sajtovima radi i Virtuon kartica, mada ne bi bilo zgoreg da to potvrdi jos neko. Cak bi bilo pozeljno.

Visa Virtuon radi (provereno) na svim navedenim sajtovima, a kao sto si i napisao jedino ne radi na ShopTo.
 
Hteo sam jutros da narucim MGS Collection sa ShopTo-a, ali mi samo nudi first class za 9.5 evra kao delivery option.
Da li su nesto menjali u poslednjih par meseci?
 
Da, to je sada jedini nacin da ti posalju paket. Nema vise jeftnijie dostave.
 
Kako stoje stvari sa poklon karticom erste banke?Pogodilo se da mi u istom mesecu isteknu i visa intesa i erste...intesina mi je vec uradjena i jutros je podigao.Da li erste ima i dalje tu ponudu?
 
Kako stoje stvari sa poklon karticom erste banke?Pogodilo se da mi u istom mesecu isteknu i visa intesa i erste...intesina mi je vec uradjena i jutros je podigao.Da li erste ima i dalje tu ponudu?
trebalo bi da ima,ja sam vadio erste poklon karticu pre mesec dana i dobio je za 5 min u banci.
 
Pošto paket sa zavvi nije stigao ni posle mesec dana, kulturno su ga poslali ponovo i konačno je došao do mene. I ovaj put je paket otvaran (odvaljena stranica koverte da se vidi šta je unutra. Izgleda su se poštari malo izbezobrazili.
 
Na carini imaju svako pravo da otvore paket i provere šta paket sadrži. I ne samo to, mogu i da naplate otvaranje paketa, kao njihovu uslugu :D
 
Carina kad otvori paket, zalepi ga nazad. Ovo je neko u pošti zagledao. I na paketima je uredno pisalo da je unutra igra, možda je nekog poštara zanimala koja. :)
 
Razgledam malo sta je dao Zavvi u okviru Mega Monday ponude i onako, kad otvorite stranu sa svim proizvodima, uglavnom su pred vama prijatni prizori. Mislim, ko se jos trudi da mu naslovna strana neke knjige, CD-a, DVD-a, Blu ray-a ili cega vec izgleda zastrasujuce... i dok tako bezbrizno prelazim pogledom preko gomile vizuelno neupadljivih ili barem proizovoda koji ne zastrasuju, naidjoh na ovo... i to dvaput - kao CD i kao LE CD... dodje mi da narucim, samo kad bih znao da bih isprepadao E. Nego, ko bi mi garantovao da bi otvorili paket bas s te prednje strane omota... Ni sad mi iskreno nije svejedno kad bacim pogled na ovu sliku....

http://www.zavvi.com/cd/caliban/i-am-nemesis-limited-edition/10588639.html
 
Caliban je fin bend, nastupali su u BG-u pre par godina :).
 
Drugari,da li je neko naručivao skoro nešto od igara sa zavija?čekam nekoliko igara skoro dve nedelje,tačnije 13 dana.Dark souls mi je zadnji stigao pre 10ak dana na vreme(7dana) Ne znam da li je za ovo kašnjenje zaslužan ovaj sneg,naša carima,pošta ili nešto sasvim drugo?!

Ja sam narucivao 20 i nekog januara, i stigla mi je igra za 6 dana, nikakvog kasnjenja nije bilo.
 
Nazad
Vrh Dno