Šta je novo?

Cyberpunk 2077

@Envoy

Ja sam za sada odlucio da igru "stavim na led" dok ne ubace FSR3+frame gen...
Kao sto rekoh sa XeSS podize uglavnom low fps, dok sa FSR2.1 imam znatno vece dobitke na performansama.

Najveci problem je sto igra ima relativno los odradjen overhaul mehanike sa speech/attribute check-om - koji skalira sada sa nivoom lika i u pojedinim kvestovima vas zakljucava od pojedinih opcija u dijalozima (ostavlja doduse lifepatch dijalog opcije) kao i od odredjenih akcija (otkljucavanja/interakcije sa vratima i terminalima) i time vas primorava na ishod koji ne zelite odnosno i failovanje side questa/giga. Cak i ako namerno ostavim poene, reloadujem misiju i ulozim u atribute, igra opet poveca zahtev i zakljuca vas.

Pritom sam relativno rano u igri sto se main questova tice (po ~3misije Takemura/Panam/Rogue) ali dosta odradjenih gigova ali igra zahteva nenormalno visoke speech/attribute checkove u nekim side misijama/gigovima.
Izgleda da su sada previse "pomesali" u odnosu na 1.6patch i pustili neke kvestove da se odigraju ranije (na osnovu street creda) dok su ranije (skoro 100% sam siguran) bili povezani sa main misijama i igrali su se skoro u end game-u (Peralez, Sinnerman, Woman of Lamancha misije npr.)
 
imam jedno pitanje vezano za igru, ali nisam siguran dali neko zna i jeli to uopste izvodljivo.
Naime, drugar mi je shareovao C77 sa svog steam profila (family sharing ili sta vec) i ja sam je tako igrao.
medjutim, sad se on ponovo aktivirao i stalno je na steamu i nesto igra, i samim tim, dok on igra bilo sta na njegovom nalogu, ja nemogu igrati C77.
Posto me na Epicu izadje mnogo jeftinije da je kupim nego na Steamu, ako bi je uzeo na Epicu, jel postoji neka varijanta da sejvove ne izgubim/tojest prebacim na Epic verziju, posto mi se ne prelazi bas ponovo ispocetka?
Takodje, neznam jel se mora i downloadovati ponovo ako uzmem na Epicu, ili se moze nekako preusmeriti da nadje vec instalirane fajlove?
Hvala
 
Ja sam drugi prelazak samo krstario, i takođe stavio igru on hold.
Ono sto sam do tada primetio da je NPC AI totalno broken.
Npr. izazoveš nenameran sudar u saobraćaju, NPC iz okolnih kola izlaze iz kola, beže u panici.
To je varijanta je jedan.
Varijanta dva da se vozač kola koja si udario uspaniči stisne gas i krene da izaziva sudar za sidarom i gazi sve redom.
Ako su hteli neku realnost loše su ovo odradili, a verovatno nije jedini.
Policika mi deluje da je malo bolja, kao i borba koja je realnija i teža (npr. kad ga pogodiš u glavu skidaš mu više health).
Detekcija štete (i na ljudstvu i na materijalu) je jadna, kao da je 1999 i prvi HL.
 
imam jedno pitanje vezano za igru, ali nisam siguran dali neko zna i jeli to uopste izvodljivo.
Naime, drugar mi je shareovao C77 sa svog steam profila (family sharing ili sta vec) i ja sam je tako igrao.
medjutim, sad se on ponovo aktivirao i stalno je na steamu i nesto igra, i samim tim, dok on igra bilo sta na njegovom nalogu, ja nemogu igrati C77.
Posto me na Epicu izadje mnogo jeftinije da je kupim nego na Steamu, ako bi je uzeo na Epicu, jel postoji neka varijanta da sejvove ne izgubim/tojest prebacim na Epic verziju, posto mi se ne prelazi bas ponovo ispocetka?
Takodje, neznam jel se mora i downloadovati ponovo ako uzmem na Epicu, ili se moze nekako preusmeriti da nadje vec instalirane fajlove?
Hvala
Pre neki dan sam reinstall win i sacuvao folder sa sejvovima i rade najnormalnije (imam igru na epicu). Za check files sa druge platforme ne bi znao.
 

timemaster89


Cyberpunk-2077-20230923121235.gif


Na 1:25 spawn auta, na 2:20 ljudi:


Sto se samog saobracaja tice, onu si ga sj****i sa zadnja 2-3 patcha. Nije ovako bilo. Ovo nestajanje auta i spawnanje i nekako tolerisem, ali najvise mi smeta kada saobracaj stane. Sve stoji. Zaglavi. I onda "fixaju" saobracaj tako sto im okrenes ledja i auta nestaju i tako.. procepi kretanje.

Mozda treba iskopati sa torenata neku starij uverziju pa odigrati linearno i to je to.
 
Poslednja izmena:
Meni se takodje desavalo vise puta da dok radim NCPD aktivnosti pandur koji se tu seta ne reaguje dok se ne zavrsi napucavanje ili se umesa kasnije i dobijes wanted level.
Ili da mi pesaci iznenada (ako malo driftujes) "skoce" ili izlete na auto na ulici u gradu i odmah wanted level..
NPC AI je totalni krs...

Par puta sam imao i izletanje u desktop koje se trigeruje ako tokom kljucnih razgovora u main misijama (zute convo opcije) mrdas misem, tj skreces pogled sa NPC-a koji ti se obraca i samo izletis iz igre...

Ne znam sta da mislim, mozda je bolje da se saceka jos neki patch i videti da li ce da adresiraju te stvari.
Deluje kao da su napravili 2 koraka napred i jedan (mozda i 2) nazad u pogledu gameplaya... Plus ovo sa otkljucavanjem misija kroz street cred mi nekako baca flow i timeline igre kroz prozor.

Btw.
Netrunner (hack) skilovi su i dalje OP, kao i Sandevistan+Katana (+silenced hs pistolji/smg) build.
Borbe i nisu nesto izazovne (isto kao i u 1.5/1.6) dominira quichack+ranged combat (sniper/precision rifle) ali su svakako zabavne...
Pritom "sunjanje" tj. sonic shock + silenced pistolji tzv. "headshot festival" uz optical camo su totalno slomljena gameplay mehanika.

Btw ima li nacina da se upgrejduju Iconic oruzja do Legendary tier (5.) nivoa, ako smo ih nasli na 4 lvl ili je jedino moguce njihovo ponovno "legendary" craftovanje kroz "recepte"?
Ako isti uopste postoje za iconic oruzja.
 
C:\Users\tvoj user\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077
 
imam jedno pitanje vezano za igru, ali nisam siguran dali neko zna i jeli to uopste izvodljivo.
Naime, drugar mi je shareovao C77 sa svog steam profila (family sharing ili sta vec) i ja sam je tako igrao.
medjutim, sad se on ponovo aktivirao i stalno je na steamu i nesto igra, i samim tim, dok on igra bilo sta na njegovom nalogu, ja nemogu igrati C77.
Posto me na Epicu izadje mnogo jeftinije da je kupim nego na Steamu, ako bi je uzeo na Epicu, jel postoji neka varijanta da sejvove ne izgubim/tojest prebacim na Epic verziju, posto mi se ne prelazi bas ponovo ispocetka?
Takodje, neznam jel se mora i downloadovati ponovo ako uzmem na Epicu, ili se moze nekako preusmeriti da nadje vec instalirane fajlove?
Hvala
Imas da kupis za 35e Ultimate verziju sa svim dodacima za GOG launcher, sto je njihov nativni.
 
To ne resava stajanje saobracaja, niti menja ponasanje, samo dodaje vise vozila.
Cak sta vise, moze dovesti do povecanog stajanja saobracaja.
 
Ne bas. Koristio sam to jedno vreme na 2.0 verziji igre - dodaje dosta vozila i bas menja ponasanje.

Doduse, na stajanje saobracaja nisam nikada obracao paznju. Ni sa modom ni bez njega, ni pre par godina ni danas.
 
Ali cim auto "poleti", u vazduhu postaje papirni avioncic... Potpuni gubitak osecaja tezine :rolleyes:
 
Završih Phantom Liberty, ala znaju da naprave ekspanziju, svaka im čast. Možda i zanimljivija priča od glavne, nešto kao Hearts of Stone za TW3.
 
Ne bas. Koristio sam to jedno vreme na 2.0 verziji igre - dodaje dosta vozila i bas menja ponasanje.

Doduse, na stajanje saobracaja nisam nikada obracao paznju. Ni sa modom ni bez njega, ni pre par godina ni danas.
Koristim i ja taj mod, lepse izgleda igra, a posto 90% vremena idem pesaka i skacem kao spajdermena da igram, odgovara mi gustina.
Pravo da ti kazem, ni ja nisam obracao paznju na stajanje saobracaja, a ni na mnogo drugih sitnica koje su drugima trn u oku, ali mi je logicno da ce vise stajanja biti sa jos vise vozila, jer kao sto i pise na modu, mehanika saobracaja se ne menja.
 
Vozite se javnim prevozom ako vam saobracaj smeta... :p

Ne vidim svrhu da se dodatno cicka saobracaj i broj NPC-eva ako je AI i dalje krs...
Nije samo AI u pitanju i dalje su neke core stvari slomljenje i nema sanse da ih zakrpe, ljudi 3 godine je proslo a oni neke stvari nisu sredili.
Taj pop-in za vozila postoji jos od launcha u igri.
Ja jos uvek nalecem na onaj bug da neke stvari takoreci "polete" u vazduh ili kao da eksplodiraju prilikom interakcije ili u prolasku pored - sada je cak i ucestaliji nego sto je bio u v1.6.

Ako se setimo u kakvom je stanju bila igra "dobro je" da su je i ovoliko ispeglali.
U najboljem slucaju ako izbace jos jedan veci patch za FSR3 plus jos neke sitnije fixeve i dizu ruke od igre.

Ako nista drugo makar da su ljudi naucili lekciju i ubuduce ne bude nikakav pre-order za njihove igre...
Ali ce i to da opravdaju sa na kraju polu-zakrpljenim proizvodom i dobrim dlc-om za igru u odnosu na launch.
 
Poslednja izmena:
Da, te random eksplozije su ucestalije jer sada "AI" reaguje agresivnije bez mog ucesca u igri. Sami sebe isprepadaju i onda ta panika ide lancano. Svaki put kada udjem na mapu ima napustenih, razbijenih, prevrnutih auta kao da je neko igrao osim mene.

Mislim da bi najbilje fixao sve ovo neki zombi mod. Tada bi sve imalo logike.
 
Mozda se neke stvari malo ispolira zajednica pa ih CDPR implementira oficijelno kroz neki patch kao sa TW3-om...
Ali iskreno ja ne verujem da cu imati zelju i za 3. prelaskom jer me jos uvek neke osnovne gameplay stvari u igri iritiraju.
Cak i ovaj drugi prelaz je najvise zbog hajpa ortaka jer su navodno "sa PL ekspanzijom i jos par kvestova zaokruzili dosta po pitanju price"
 
Ja za sada nisam primetio bagove, videćemo kako budem prolazio kroz kampanju.
Igri svakako fali interaktivnosti, svašta nešto je modelovano ali malo toga je interaktivno, ali je i pored toga atmosfera super.
Nego mi ne ide u glavu kako radi DLSS, Quality preset je 67% rezolucije a Performance je 50%. DLSS performanse daje oko 100 fps a quality preset oko 66...
Jedino ako to nije 50% od horizontalne i vertikalne rezolucije a ne od umnoška tih vrednosti.
 
To je procenat od zadane rezolucije. Veci procenat znaci, veca rezolucija, manji FPS. A ne kontam sta množiš?

DLSS preset ti dodje kao rendreing scale. 100% je ona zadana. 50% je upola manje piksela od zadane rezolucije.
 
Ja odradjivao danas malo sporedne misije, meni uopste ne radi poziv/spawn-ovanje bilo kog vozila koje posedujem... :ROFLMAO:
 
mozda se zaglavi negde na putu do tebe :D
 
mozda se zaglavi negde na putu do tebe :D
Ne koristim modove.
Jok, ne reaguje poziv ni za jedno vozilo, posle jedne od Delamain misija... Tek posle restarta igre proradilo...
U 1.6 mi se da samo u jedno vozilo nisam mogao da udjem (Shion Coyote), tj ne funkcionise prompt, isto posle Delamain misije... Izgleda da je neki specifican bug.,

@emaremare
Jel ovo neka nova lokacija u odnosu na vanilu? Nesto ne pamtim da je bila u 1.6...
Jos moze da se preskoci placanje ulaznice ako "dolazis da im popravis ozvucenje.."
:ROFLMAO:
latest


cyberpunk2077_sexinnightcity_dickytwister_innenansicht.jpg

Odmah preko puta (suprotno od) Delamain quick travel terminala
 
Ne mogu da se setim ali je bila jedna misija u Dicky Twisteru. Mozda je cak vezana za DLC. Neki pederski striptiz klub ako se dobro secam.
 
Nazad
Vrh Dno