Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Za sada daleko bolje od Starfielda. Tamo sam skucao skoro 300 sati i nisam uspeo da je dovrsim. Cyber deluje daleko ozbiljnije, svet je zivlji i uverljiviji a prica je cak i zanimljiva. Bolje mi je i napucavanje.
Igrao si Starfield preko 10 sati svaki dan od izlaska i pored toga i druge igre?
 
Nakon 30ak sati mogu da kazem da sam veoma zadovoljan verzijom 2.0. Stealth vise nije apsolutno OP, jedan pucanj iz oruzja bez prigusivaca znaci automatski ulazak u borbu sa svim neprijateljima u blizini tako da sada stealth zahteva spor, metodican pristup uz koriscenje quickhacks kao i pistolja sa prigusivacem (Plan B je savrsen za ovo). Generalni utisak, sto se gempleja tice, je kao da igram zategnutiji, open world Deus Ex (Deus Ex: Night City hehe) i mnogo je dobro. AI ume da se zapuca ali sada protivnici, kada nadju drugare, nisu vise skroz staticni. Malo se setaju, daju utisak kao da rade nesto. Nije kako je moglo biti ali je AI primetno bolji nego kada sam prvi put probao igru.

Kombinujem cool, intelligence, i technical i napravio sam glass cannon stealth karaktera koji resava neprijatelje jednim headshotom uz pripomoc par quickhacks da ih omeksam a crouch sprint + automatska kamuflaza je 👌combo za sunjanje. Tezina na hard je taman, ako me otkriju tokom misije sa high level neprijateljima uglavnom naj**** za par sekundi. Takodje je odlicno sto, ukoliko se pridje neprijatelju sa ledja bez da me primete, cak i "boss" neprijatelji (oni sa health barom na vrhu ekrana) mogu da budu eliminisani u jednom potezu (nikad necu razumeti Ubisoft koji je ovo onemogucio u novijim Assassin's Creed igrama, nidje veze...). Mozda cu u jednom trenutku resetovati ability points i napraviti neki melee bloodbath build za izivljavanje, ali za sada stealth pristup nikako da mi dosadi (kao sto se verovatno primeti, volim immersive sim igre + stealth a ovo mi zaista dodje kao novi Deus Ex).

Na kraju, nakon Starfielda i njegovih bezukusnih dijaloga i bezlicnih likova (licno, subjektivno misljenje), Cyberpunk 2077 i njegov svet prepun likova sa gomilom emocija (koji jesu edgy AF, ali nema veze, to je Cyberpunk, to je Neuromanser) je ogroman kontrast, u skroz pozitivnom smislu. Jedino sto smeta je uzasan pop-in ali posto 95 odsto vremena igram na ROG Ally na koji lokalno strimujem igru preko Moonlight-a, nije kriticno. Sto se tice ostalih nedostataka (kao recimo to da se NPC kola i dalje zapucavaju kad parkiram na sred puta) zazmurim na jedno oko jer su gejmplej, prica, i glasovna gluma vrh.

Odlicna igra, ali nakon skoro 3 godine "Early Access" perioda. Jesu CD Projekt na kraju uspeli da srede vecinu problema, ali onaj katastrofalni launch se ne sme zaboraviti kada Witcher 4 bude blizu izlaska.
Bukvalno isti build lika imam sada i savrsen je. Pustim par hakova i dok su zbunjeni sa prigušivačem ih dokrajcim. Kada predjemmidem reset i na build za berserk sa gorila hands. Prethodni prelaz bio sa sandevistanommi monowire. Monowire mi je naj naj kad krenu da lete delovi tela 😁.

Nisam imao preterano inspiracije pa sam lika napravio kao Baću. Odustao sam od ponovnog kretanja od nule i pravljenja ženske, barem za sada.
 
Koji koristis od novih iconic?

Sandevistan je odlican, ja imam neki od 60 i preko sec. Ali mi se ne uklapa za hakovanje krastavac.
 

 
Ja se u ovom prelasku odličio za "Melee rambo-ninja seckalicu" :D
Isključivo katana i maksimalni kapacitet Cyberware. Sa duplim skokom, dashom i Sandevistianom igra postaje prelaka.
 
Na very hard i nije bas prelaka, u nekim situacijama zaginem instant 😃
 
Igram u ovu igru oko dvadesetak sati. Kako da nadogradim najbolje skilove - perkove. Nije mi baš najjasnije, perks Skill Tree mi je baš nelogičan ? Napišite mi neki predlog.
 
Nemam pojma, Steam kaže, skoro, tako.
Pogledajte prilog 406676
Čovek od mogućih 561 sati koliko ima sati između 06.09 (kada je igra izašla) i 29.09, odigrao 278 sati samo Starfield...

scared cary grant GIF
 
Bukvalno, kao ja nekad dok se igrao WoW, probudis se, komp odmah pored kreveta, palis ga palcom na nozi, odlazis u kupatilo, skuvas kafu, vracas se i palis igru, pauza samo za hranu, i to se pojede u tri zalogaja, trcis nazad, rokas, dok ti se ne prispava i onda u krevet i sutra here we go again. :D

Danas upalim PS5 na dva-tri sata, zavalim se u trosed, ususckam u cebence (idu zimski dani) i uzivam u igri. :D
 
Ma ne mozes igrati 15 sati dnevno. To je neki bug da mu ostane igra u pozadini u task manageru kad izadje iz iste. Nema se sta raditi u igri 100 sati.

Sa drugim igrama, ispade da igra 20h dnevno. I ako mi nije jasno kako neko nabije 30h za 3 dana al ajd.
 
ima in game, poslednji save pise koliko si vremena igrao :)
 
Liberty je bas odlican, ugodno iznenadjenje.

 


Evo jedan stealth gameplay. Izgleda fantastično.
Stvarno mi je drago što je CDPR uspeo da napravi sjajnu igru. Bilo je i vreme.
Ima masu buildova na netu, pogotovo mi se sviđa i onaj gde igrač skače - parkour-ira s mesta na mesto i tiho eliminiše protivnika, sve deluje fluidno, brzo.
Ovo sad treba uzeti i odigrati polako.

Vi koji ste već prešli igru (baš sve), premda za svakog važi drugačije, koliko vam je trebalo vremena?
Meni je za Witcher sa ekspanzijama trebalo 300h. Da li se može očekivati toliko i ovde?
 
Ne, kao sto smo vec ranije spominjali...

70-100h je potrebno da se kompletno ocisti mapa (osnovna igra).

Ovaj DLC, koliko vidim, je moguce pocistiti za 20-30h.
 
Znači oko 200h ukupno će biti u mom slučaju što je super :)
Inače, planirao sam da igram još dve velike igre - Hogwarts Legacy i AC: Mirage, premda mi se ovaj prvi ostavlja za zimski period zbog atmosfere :love:
Moguće da će Cyber biti na kraju ove liste.
 
1695994872880.png
@Glenn Bio si u pravu. Laze Steam sunce mu njegovo.... Tc tc tc tc tc tc. Ajde tu jos mooozda 1 dan plus jer mi je ovo drugi karakter.

Nego sto se Cyberpunka tice, da ne spojlerisem onima koji, kao ja, jos nisu igrali igru ali ljudi koji jesu znace na sta mislim, dakle, pre Act 2, ona specificna situacija u kojoj koristimo onaj pistolj koji maltene one shoot bilo koga, oce li kasnije biti takvih momenata u igri ili je to vezano bas za taj deo igre. Mislim na to da se ljudi roknu sa metak-dva. Na hard je tezina ako je bitno.
 
Kombinacijom perkova, pistolja i lokacije (s djale) moze headshot kill.

P.S. i weapon modovi koji imaju stealth damage 100 i 150 % ako se ne varam doprinose likvidaciji.
 
Ne, kao sto smo vec ranije spominjali...

70-100h je potrebno da se kompletno ocisti mapa (osnovna igra).

Ovaj DLC, koliko vidim, je moguce pocistiti za 20-30h.
Ja imam 150 i nisam ni blizu ciscenja osnovne mape. Jedino alo si igrao tako da apsolutno samo skaces od tacke do tacke i nista drugo sem questova ne radis?
 
Kod mene je ispod 70 sati, presao main story i job-ove, sad Liberty nekolilo dati. Tučice, delamain i psihoze samo nekolilo.
 
Ja imam 150 i nisam ni blizu ciscenja osnovne mape. Jedino alo si igrao tako da apsolutno samo skaces od tacke do tacke i nista drugo sem questova ne radis?

Ne. Sve normalno, samo ubrzavao vecinu razgovora (to mi je drugi prelazak bio). Ocistio mapu za 80ak sati.
 
Kod mene je ispod 70 sati, presao main story i job-ove, sad Liberty nekolilo dati. Tučice, delamain i psihoze samo nekolilo.
Kod mene vrlo slična situacija, blizu sam 60 sati, završio sam glavnu priču i očistio dosta sporednih zadataka, načeo sam Liberty i baš sam se oduševio kako su ga napravili, bukvalno nisam osetio kako prolazi vreme dok sam išao kroz uvod, toliko je dinamično :)

Ali kada vidim na YT kako krkaju iz dva metka pet protivnika u letu bez nišanjenja shvatim koliko slabo kapiram skill tree i koliko mu malo vremena posvećujem :D
 
^ ista prica, evo ga neki build, gledam i pitam se da li igramo istu igru :D

To meni i jeste najveca car CPa, igra je veca od mene, ne mogu ni posle 110h da kazem sve sam video i povatao.
 
Tako i ja igram, bacanje noza i onda mac, zajedno sa raketama. Body, reflex i tech su mi na 20.
 
I ja imam osećaj da baš nisam nešto posvetio pažnju novom Skill Tree-u, stavio sam na very hard u prvom aktu i bilo šta više od 2-3 neprijatelja je bilo instant kill za mene. Bukvalno me raznesu sa dva-tri metka a štetu upijaju kao sunđeri. Shvatio sam da se ne zabavljam pa sam promenio na hard i sad je ok. Mislim da je izmena veština pogodak za cdpr, samo treba malo privikavanja, jer su neki build-ovi baš nenormalni:
 
Vrh Dno