Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Zna li se da li smo OP ako sa starim likom krenemo DLC. Ako se ne varam neki level 35 sam.
 
Ja im ga vala necu igrat ispocetka radi DLC-a. Ionako sam vec bacio preko 100h na igru, a vremenski sam ogranicen kao i vecina sto znaci da ne bi igrao ovaj DLC sigurno tamo do sljedece godine nekad ako krenem od nule. Bacam se danas odmah na DLC, pa sta bude.
 
Ista situacija kod mene, pokusao sam da igram sa novim likom ali jedva da sam odigrao nekih 15h za nedelju dana, mojim tempom cu zavrsiti igru i dlc do kraja oktobra :D
 
Ja ću ostati dosledan svom stavu koji sam izrekao nakon prelaska osnovne igre, a to je da igru neću ponovo igrati dok ne dobije status complete edition (dakle orginal i svi DLC)...
I to uprkos činjenici da mi je igra bila super i onakva kakva je bila u početnim verzijama, a sudeći po vašim utiscima sve je sad mnogo bolje nego što je bilo, što me raduje...
 
Meni igra radi zapanjujuće dobro, očekivao sam da će mi fps pasti pošto su digli hardversku zahtevnost ali ispade da radi bolje nego pre.
Igram na 1440p rezoluciji sa uključenim DLSS-om na Quality, sve je podešeno na Ultra osim [Screen Space Reflections Quality] koji je stavljen na High i igra radi u 60fps-a.
Ako SSRQ stavim na Psycho onda imam oko 40 fps-a. RT ugašen, grafika iz potpisa.
Još malo pa završavam sa Vudu momcima i bacam se na ekspanziju.
 
Ssr stavi na ultra slobodno, samo psycho opcija ukrade 30% performansi.

Cyberpunk je super optimizovan, samo je zahtevan. Ali i ako je izasao pre 3 godine, ima neprikosnovenu grafiku. Da je srece da tako rade i druge igre.
 
Poslednja izmena:
Ssr stavi na ultra slobodno, samo psycho opcija ukrade 30% performansi.

Cyberpunk je super optimizovan, samo je zahtevan. Ali i ako je izasao pre 3 godine, ima neprikosnovenu grafiku. Da je srece da tako rade i druge igre.
Super optimizovan, popup mesheva na 20 metara od igraca - ako posle takve optimizacije ne radi kako treba onda stvarno. :D

Inace, ekspanzija za sad kida. Uvodna misija i boss fight je spektakularan. Omaz Ghos in the Sellu, ja prezadovoljan. Pseci grad odlicno dizajniram, masu detalja, na momente bas unikatna atmosfera.
Moram se dotaci malo i nekih rekoa bih mana ili obecanja koja nisu bas ispunjena, a ticu se Aia najvise - recimo, obecali su kao neke dinamicne evente i razne gang wars/obracune po gradu ali od toga izgleda nema nista, gde god da prodjem sve te "ekipe" stoje na jedno mesto i bleje, retko se naidje na neki kao okrsaj izmedju tih frakcija i policije a i kada naletite na takve dogadjaje dosta su staticni bukvalno samo stoje u toj predefinisanoj zoni i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ja ću ostati dosledan svom stavu koji sam izrekao nakon prelaska osnovne igre, a to je da igru neću ponovo igrati dok ne dobije status complete edition (dakle orginal i svi DLC)...
I to uprkos činjenici da mi je igra bila super i onakva kakva je bila u početnim verzijama, a sudeći po vašim utiscima sve je sad mnogo bolje nego što je bilo, što me raduje...
Ja koliko sam procitao to je to sto se tice DLCova, nece biti vise nicega. Krece se u akciju sa Unreal Engine 5.

Ja im ga vala necu igrat ispocetka radi DLC-a. Ionako sam vec bacio preko 100h na igru, a vremenski sam ogranicen kao i vecina sto znaci da ne bi igrao ovaj DLC sigurno tamo do sljedece godine nekad ako krenem od nule. Bacam se danas odmah na DLC, pa sta bude.
DLC se odvija u vremenu pre kraja glavne price. DLC dodaje jos jedan moguci zavrsetak main story-a. Zanima me kako ce to funkcionisati kada ga zapocnes a vec si zavrsio igru.
 
Ja sam vise puta naleteo ma gang okrsaje, sto pesaka, sto autima.

Tek sam usao u dog city i odusevljen sam.
Samo tokom ulaska sam nasao jedno 10 skrivenih stekova i pokupio preko 20 zlatnih itema. Ali dobro, ja sam malo specifican, umesto da se popnem na pokretnu platformu, ja odem 200m po celicnim gredama i na kraju totalno bez pokretnuh platformi odradim quest, a uz put provalim 3 steka koja ne bih video da sam pratio uzvicnik :)

Isto tako sam dosao na ulaz u dog city i u 2s ubio 3 cuvara, pa se izrokao sa njima, preko 50 ih ubio, na kraju mi izasli neki heavy likovi zajedno sa velikim mach-ovima, svima kosturske glave iznad.
Pobio i turu njih, pa obisao ulaz, skocio sa mosta i tako usao gde treba :)
Po tome se moze videti kako imam 150 sati u igri, a ni main story nisam zavrsio 😂 Trenutno sam 46. lvl i mnogo mi se svidja sto je very hard sada stvarno tezak, a ranije sam se izivljavao.
Sada hocu da izadjem iz tog gradica nazad, da resim jos 1-2 cyber psychoa sto su ostali, pa da zavrsim finalnu misiju main storyja.
Malo je reci da sam igrom odusevljen.

Ako bih gledao najbitniju stvar, a to je koliko mi je bilo zabavno igrajuci igru, na nivou Witchera 3 mi je.
 
Evo primer: ovako ce da stoje vecno nikakve druge rutine nema, tek kad opalim metak onda se "probude".
1695743225705.png
Ne znam, meni je i dalje GTA3: San Andreas ostao kao najbolji primer tih gang ratova, pa su ble neke teritorije da se osvajaju i sta sve ne. Ovo je najobicniji gimik, ne sluzi nicemu samo eto scenografije radi.
Kao sto Glen rece, ovo je najbolje igrati kao linearnu kampanju, sto je i istina jer igra briljira za sad dok se igra main story.
Ja sam vise puta naleteo ma gang okrsaje, sto pesaka, sto autima.
Ja jos ni jednom a evo sabih preko 2h igranja, ne znam sta je fora, bukvalno se vozim gradom nigde nista se ne desava.
 
Moram se dotaci malo i nekih rekoa bih mana ili obecanja koja nisu bas ispunjena, a ticu se Aia najvise - recimo, obecali su kao neke dinamicne evente i razne gang wars/obracune po gradu ali od toga izgleda nema nista, gde god da prodjem sve te "ekipe" stoje na jedno mesto i bleje, retko se naidje na neki kao okrsaj izmedju tih frakcija i policije a i kada naletite na takve dogadjaje dosta su staticni bukvalno samo stoje u toj predefinisanoj zoni i to je to.
Ima, ja sam dva puta naleteo na jurnjave kolima između bandi (neki veći autoput ka centru grada i neki zabačeni put na ivici grada), i na nekoliko okršaja (uličnih) između policije i bandi. Mislim da dosta zavisi i od dela grada u kome se nalaziš. Takođe sam naleteo i na postavljene bombe na kolima, lik dođe, upali kola, kratko odbrojavanje i eksplozija.

Ali AI nije dobro ispeglan, nekad se samo zaglupe i stoje u mestu.
Isto i kod običnog preticanja automobila i zaobilaženja, zaglupe se pa ili stoje u mestu ili kao da su zapeli na kvačilu pa im vožnja secka i vuču se kao puž. Veoma rudimentarno odrađeno, čisto da kažu da ima.
 
Baš tako nije do kraja ispeglano ima bagova ohoho ali kad se iskljucis u gledanje bugova i gluposti i udubis u pricu oooodlična.
 
DLC se odvija u vremenu pre kraja glavne price. DLC dodaje jos jedan moguci zavrsetak main story-a. Zanima me kako ce to funkcionisati kada ga zapocnes a vec si zavrsio igru.
Zar nije finalna misija uvek dostupa kada je završiš tj. tu te 'vrati' igra kada je pređeš i onda si zauvek u tom pre-final delu dok ne odlučiš da je opet završiš. Kontam u tom trenutku imaš nove DLC misije, koje vrv tada ne mogu da promene kraj ili pak mogu... Svakako je kontam bolje odigrati od nule, što i planiram. Iako sam na preko 80h mislim sada, sa kompletiranim prvim putem. :)

Inače i meni radi dosta dobro igra, probao sam samo 2.0 update, sa RT i DLSS na quality na 3440x1440 imam oko 75fps prosek na onom benchmarku. U igri nisam gledao FPS counter, ali radi smooth.
 
Zar nije finalna misija uvek dostupa kada je završiš tj. tu te 'vrati' igra kada je pređeš i onda si zauvek u tom pre-final delu dok ne odlučiš da je opet završiš.
Baš takva situacija je kod mene. Završio sam igru pomoću misije Nocturne Op55N1 i onda sam izabrao opciju da me vrati na poslednje čuvanje pre te misije kako bih lagano čistio sporedne misije i sada kako završim neku sporednu vrati me uvek na Nocturne. Sinoć sam pokrenuo sa instaliranim Phantom Liberty i odmah sam dobio taj misteriozni poziv kojim počinje Phantom Liberty priča.
 
Brzinom munje na rasprodaji. :ROFLMAO:
 
DLC se odvija u vremenu pre kraja glavne price. DLC dodaje jos jedan moguci zavrsetak main story-a. Zanima me kako ce to funkcionisati kada ga zapocnes a vec si zavrsio igru.
Mene samo zanima...
Da li ce taj kraj dodati opciju da V prezivi, jer su mi svi vanilla krajevi obezvredili i obesmislili celu pricu i ubili svaku mogucnost replaya.
 
Kako nije dobro? :cool:
 
Sta je na rasprodaji i gde?
Vidim da je Phantom Liberty i dalje 30e?
Ima steam gift-ova za 25e i to je to, standardna prica.
 
Mi koji posedujemo Xbox Series S, evo jedan simpatičan gameplay gde se vidi kako to izgleda ovde u 60 fps-a:



Sad ne znam hoću li biti u stanju da ostanem kulturan... Da pokušam...

Gospodo mnogidrugisvi developeri, neću više glas da čujem kako je teško optimizovati igru za Series S, kako ta konzola koči razvoj gejminga, kako je ovakva, onakva, kako je bezvezna... Meni je pametovanja dosta!
Svako od nas je svestan šta dobija kupovinom nekog uređaja. Svestan je dometa i limita. Znamo da igre moraju izgledati gore nego na jačem modelu.
Ono što je problem jeste što se vazda nađe po neki Hobit da trtlja o novoj tehnologiji a onda uvaljuje razna... I on nije sam... Bolje ovde da stanem.

U gameplayu sam primetio drastično oštećenje karoserije a to sam ranije kritikovao, ako je ovako na svim automobilima kapa dole.

Ovo je po mom mišljenju grafički najatraktivnija igra na Series S uređaju a moguće i na tržištu generalno.
Kad pogledam ove perverzne detalje gliba, prljavštine, prašine, smeća i sl. tako me nahajpuje kako bi jedan Fallout 5 mogao da izgleda. Znate kako - Savršeno!
Ali to se naravno neće desiti jer Hobiti nikad ne spavaju... Do Fallouta 5 ima mnogo godina. Pre toga potrebno je uništiti jedan drugi RPG serijal.

Izvinjavam se na postu.
 
Zar nije finalna misija uvek dostupa kada je završiš tj. tu te 'vrati' igra kada je pređeš i onda si zauvek u tom pre-final delu dok ne odlučiš da je opet završiš. Kontam u tom trenutku imaš nove DLC misije, koje vrv tada ne mogu da promene kraj ili pak mogu... Svakako je kontam bolje odigrati od nule, što i planiram. Iako sam na preko 80h mislim sada, sa kompletiranim prvim putem. :)

Inače i meni radi dosta dobro igra, probao sam samo 2.0 update, sa RT i DLSS na quality na 3440x1440 imam oko 75fps prosek na onom benchmarku. U igri nisam gledao FPS counter, ali radi smooth.
Ja u prvom prelasku nisam nastavio posle tacke bez povratka. Ostavio sam taj deo namerno netaknut da bi osigurao jos jedno igranje kad upotpune igru.
 
Ja sada posle vazih postova ne znam da li prvo da odigram ekspanziju ili da zavrsim poslednju misiju glavne igre?
Posto nikada nista za igru nisam gledao na netu, nisam bas upucen u redosled.
 
Igracu uporedo sa RDR 2, provalio sam da nekada divlji zapad treba preseci sa SF igrom tako natenane je proci... Ovo sam 2x presao, ne secam se previse...Razmisljam krenuti NEW GAME...pa sta bude...DLC nakon zavrsetka ili pre puta bez povratka :unsure:
 
Sin mi se požalio da je previše psovki u igrici i ne zna kako da ih sve bipuje za YT. 😂
 
Za sada daleko bolje od Starfielda. Tamo sam skucao skoro 300 sati i nisam uspeo da je dovrsim. Cyber deluje daleko ozbiljnije, svet je zivlji i uverljiviji a prica je cak i zanimljiva. Bolje mi je i napucavanje.
 
Nakon 30ak sati mogu da kazem da sam veoma zadovoljan verzijom 2.0. Stealth vise nije apsolutno OP, jedan pucanj iz oruzja bez prigusivaca znaci automatski ulazak u borbu sa svim neprijateljima u blizini tako da sada stealth zahteva spor, metodican pristup uz koriscenje quickhacks kao i pistolja sa prigusivacem (Plan B je savrsen za ovo). Generalni utisak, sto se gempleja tice, je kao da igram zategnutiji, open world Deus Ex (Deus Ex: Night City hehe) i mnogo je dobro. AI ume da se zapuca ali sada protivnici, kada nadju drugare, nisu vise skroz staticni. Malo se setaju, daju utisak kao da rade nesto. Nije kako je moglo biti ali je AI primetno bolji nego kada sam prvi put probao igru.

Kombinujem cool, intelligence, i technical i napravio sam glass cannon stealth karaktera koji resava neprijatelje jednim headshotom uz pripomoc par quickhacks da ih omeksam a crouch sprint + automatska kamuflaza je 👌combo za sunjanje. Tezina na hard je taman, ako me otkriju tokom misije sa high level neprijateljima uglavnom naj**** za par sekundi. Takodje je odlicno sto, ukoliko se pridje neprijatelju sa ledja bez da me primete, cak i "boss" neprijatelji (oni sa health barom na vrhu ekrana) mogu da budu eliminisani u jednom potezu (nikad necu razumeti Ubisoft koji je ovo onemogucio u novijim Assassin's Creed igrama, nidje veze...). Mozda cu u jednom trenutku resetovati ability points i napraviti neki melee bloodbath build za izivljavanje, ali za sada stealth pristup nikako da mi dosadi (kao sto se verovatno primeti, volim immersive sim igre + stealth a ovo mi zaista dodje kao novi Deus Ex).

Na kraju, nakon Starfielda i njegovih bezukusnih dijaloga i bezlicnih likova (licno, subjektivno misljenje), Cyberpunk 2077 i njegov svet prepun likova sa gomilom emocija (koji jesu edgy AF, ali nema veze, to je Cyberpunk, to je Neuromanser) je ogroman kontrast, u skroz pozitivnom smislu. Jedino sto smeta je uzasan pop-in ali posto 95 odsto vremena igram na ROG Ally na koji lokalno strimujem igru preko Moonlight-a, nije kriticno. Sto se tice ostalih nedostataka (kao recimo to da se NPC kola i dalje zapucavaju kad parkiram na sred puta) zazmurim na jedno oko jer su gejmplej, prica, i glasovna gluma vrh.

Odlicna igra, ali nakon skoro 3 godine "Early Access" perioda. Jesu CD Projekt na kraju uspeli da srede vecinu problema, ali onaj katastrofalni launch se ne sme zaboraviti kada Witcher 4 bude blizu izlaska.
 
Vrh Dno