Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da bi mnogi od vas banktoritali državu za dve nedelje max. kada bi je vodili :)

Pa sad... kako se uzme... verujem da bi neki bankrotirali, kao što verovatno i sleduje, ali imam utisak da bi neki uspeli da naprave neki fond za vanredne situacije pa bi onda mogli sve to da zatvore i da se tim fondom podmiruju potrebe.. kao recimo u bilo kojoj zemlji u kojoj sistem funkcioniše...
 
COVID-19 / Koronavirus

Kako ne...

Nijedna zemlja ne moze sa ovim da se izbori bez stampanja para. A da li ce i to biti dovoljno, videcemo.
 
Znaci sad je najbolje biti stampar :D
Gde to moze kad nema pokrica, tako se samo prikriva i odlaze katastrofa, zar nisu to nasi radili devedesetih.
Kod mene mirno, regionalni put, ne videh nikog da je prosao.
 
Videcemo koliko moze.

Ako si mala Srbija, ne moze uopste.

Ako si EU, US, CH onda moze, ali videcemo da li ce biti dovoljno.
 
Državi se ne isplati da ih zatvori, a tome što mu je pao promet verovatno da će se u jednom trenutku više isplatiti da zatvori. To je jasno - kada ode ispod break even tačke usled pada prometa, bolje da zatvori... Mada, mnogi mali to nemaju pojma da isprate i zatvore tek kada uđu u dugove do grla.

Da sam na mestu države, naravno da ih ne bih zatvorio - dok rade, rade...

PS: Italija danas +4207 registrovanih i 475 preminulih :S: UŽAS.

Ma kakav užas, da si pratio temu pažljivo, znao bi da će sve da bude gotovo "za dve nedelje".
Naravno da je strašno i naravno da neće biti gotovo za dve nedelje i svuda gde se bude odugovlačilo sa celovitim, umesto parcijalnim merama, šanse za Italijanski scenario će biti sve veće.
Da su oni uveli te drastične mere na vreme, situacija ne bi toliko eskalirala, do nivoa katastrofe.
Prvih par slučajeva su imali 20. februara i sada nakon mesec dana su tu gde su.
Mi imamo tih 15 dana prednosti i to treba iskoristiti, bar jednom da izvučemo pouke iz tuđeg lošeg iskustva, mada znajući nas ne bih se kladio na to...
 
Ugostititeljski objekti u BG ce se sami zatvarati, do kraja meseca retko ko ce raditi.
 
Koliko košta Allegra ,nisu mi njega preporučivali ,ja uglavnom kupim najjeftiniji antihistamik koji se nađe
Najbolji je bio Avil,jeftin plus uspavljuje ,bio je idealan pre odlaska u krevet

144 krune (1500 din) Allegra pakovanje od 30 tableta (120mg jedna)

60 kruna (628 din) Desloratadine Sandoz pakovanje od 30 tableta (5mg jedna)
 
Poslednja izmena:
ne bih da branim kinu ... ali kapirate da oni proizvode masine za vestacko disanje ,.... plus su napravili one bolnice ocas posla, i uveli policijski cas odmah .... sto nije bilo slucaj s italijom koja i dlaje nema dovoljno vestackih pluca za svoje bolesnike .... zato verujem da je kinda prosla daleko bolje, ne verujem da je ovo tacna cifra ali nije daleko.... takodje nisu toliko matora nacija kao italija
 
Upravo odgledao emisiju na N1 gde je gost bila neka doktorica is HR,radi u Italiji takodje kao doktorica....ono sto je ona ispricala sta se ttenutno desava kod njih meni zvuci kao cist horor film,umiru kolege doktori,stari,mladi,isti djavo....

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Само преносим вест:

Poštovane i drage kolege,
Obaveštavamo vas da je usled pandemije COVID-19 veliki broj izdavača pružio podršku korisnicima otvaranjem pristupa sadržajima. Veliki broj radova odnosi se na najnovije informacije i istraživanja povodom COVID-19.
Na sledećim linkovima se nalaze svi dostupni sadržaji:

American Chemical Society:
- Chemistry in Coronavirus Research: A Free to Read Collection

Cambridge Unversity Press:
- Academic textbooks on Cambridge Core
- Book chapters and journal articles related to COVID-19

Elsevier:
- Novel Coronavirus Information Center: Elsevier’s free health and medical research on novel coronavirus (COVID-19)
- Novel Coronavirus (Covid-19) Information Center for nursing and healthcare educators
- ScienceDirect Textbooks

Emerald Publishing:
- Free content related to Coronavirus and the management of epidemics

Oxford University Press:
- Journal articles on Coronavirus and related topics
- Epigeum courses on "Teaching Online" and "Blended Learning"

Royal Society of Chemistry:
- Themed collection: Coronavirus articles - free to access collection

Springer Nature:
- SARS-CoV-2 and COVID-19: A new virus and associated respiratory disease

University of Michigan Press:
- Ebook Collection

Wiley:
- Covid-19: Novel Coronavirus Content

Na KoBSON početnoj stranici u okviru vesti "Podrška izdavača i besplatan pristup sadržajima usled COVID-19 pandemije" ćemo redovno dopunjavati liste.
Srdačan pozdrav i svako dobro,
Vaš KoBSON tim
 
Radim za americku firmu iz SF, koja je ove godine dobila seriju A investicija i dobro stoje. Smanjuju nam plate na 2 meseca za sada, posto se ocekuju i veliki problemi u usa, gde nam je core biznis.
Tako da kad jedna USA ima takvih problema i firme koje imaju milione, sta ocekivati kod nas i nase male privrednike [emoji853]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
To se zove bahaćenje. Teško da su oni u nekom problemu koji im smanjenje plata u Srbiji može pomoći.
 
Znaci sad je najbolje biti stampar :D
Gde to moze kad nema pokrica, tako se samo prikriva i odlaze katastrofa, zar nisu to nasi radili devedesetih.
Kod mene mirno, regionalni put, ne videh nikog da je prosao.

Ti si tek zagulio jer zivis blizu Pozarevca, koji je sa okolinom pun gastosa.
Samo od Lucice ka tebi 3-4 sela su puna sezonaca iz Italije koji su se vratili i setaju se slobodno, a gde su jos ovi iz AT-a i DE.
Pricam ti iz prve ruke (imam blizu familiju u MUP-u), jer su danas isle patrole posle nekoliko prijava da proveraju iste koji se slobodno krecu i ne hebu zivu silu...
 
https://www.youtube.com/watch?v=F2ekTJOISiM
Ovo je uradjeno samo kao inhalacija cajem, vise cajeva zaredom, i to slucajno kad su se pojavili simpomi i uspesno je reseno.
E sad dal je ovo bilo kljucno nikad se nece saznati, al da ima logike ima, slucaj je meni poznat i verujem po simpomima da je bilo to.
 
@Yojinbo
Znam, od Pozarevca na ovamo, Petrovac, Zabari, Porodin, Cetereze. Jedna zena iz Kusiljeva juce prevezena u Cupriju, nisam saznao da li je pozitivna. Iz Italije je dosla. Doslo je vise stotina ljudi. Zvala neka zena moju suprugu da se farba i sisa, stigla iz CH, odbila je naravno jer i ne radi. Bila do salona u ponedeljak, videla da se ovi stranci razmileli i kljuc u bravu.
Ja radim od kuce, supruga ne radi, nikog ne pustam ni u dvoriste. Ja sam i navikao na ovakav rezim i nista mi ne smeta :D
Mogu da dolaze koliko hoce, zamrzivac pun mesa, ja licno hleb ne jedem, sve imamo pa polako. Nismo nesto puno hoardovali, lakse je u manjim sredinama gde su sela blizu i za hranu.
A gasteri, pa tamo nemaju osiguranja pa dosli ovde da eksploatisu nas zdravstveni sistem za dzabe a ne placaju doprinose ovde nego tamo.
Trebali smo da zatvorimo granicu i kraj.
 
Povodom policijskog časa i dozvola za kretanje, mi smo kao pravno lice jutros dobili mail od Privredne Komore Srbije sa uputstvom šta da im dostavio za dobijanje dozvole. Nismo ga tražili, jer nemamo potrebe za tim, ali eto, poslali nam. Pohvalno.
 
I mi smo jutros dobili mail.
Bio sam prijatno iznenađen, iako, PK u poslednjih godinu dana pokušava da radi svoj posao i relativno dobro im ide.
 
A, da li ste velika firma ili su sve firme dobile mogucnost da dobiju dozvole?
 
Druže država bi bankrotirala da nema gastosa i BiH i Srbija
Mnogo oni unesu deviza u zemlju
 
Uneli i mnogo virusa sad...
Ne znam kako mozes da ih branis? Cast izuzecima koji su sedeli u samoizolaciji, mnogi su se setali bez kontrole a u manjim sredinama nema dovoljno policije i ljudstva da se oni isprate. Jos bezobrazluk da se ne prijave u SUP kad dodju i ako su po zakonu obavezni da to urade. A nisu jer znaju da ne smeju 14 ili 28 dana iz kuce.
 
Skoro sam siguran, da ce Amerika imati najvise zarazenih i preminulih
 
Prvi talas Kina, drugi talas Evropa, treci talas USA.

Mi smo negde na pola otprilike, njih stize za 7 do 15 dana.
 
Verovatno ce tu biti dosta americkih azijata i italijana, spanaca i tih rizicnih rasa, ovde genetika igra glavnu ulogu.
Primetih da Vikinzi bas dobro podnose koronu.
 
Prvi talas Kina, drugi talas Evropa, treci talas USA.

Mi smo negde na pola otprilike, njih stize za 7 do 15 dana.
Gledam usa vesti,oni ocekuju udarac za 30ak dana najveci a mi koliko sam razumeo narednih 7 dana (ako ga i bude) mada sad ovi gastozi su sve pomrsili
 
Pa zakup ne plaćaju državi... Koga je briga.

Drugo, ne možeš da tek tako dođeš i kažeš "Dobar dan Delta City - ja bih da otkažem zakup". :bottle: Čekaj batice, pa ugovor je na 5 godina, ajde daćemo ti mali popust mesec-dva dok se ovo sredi; ako se stanje produži dobiješ mali grejs, pa platiš sve to što duguješ posle...

Raskid usled više sile lagano. Tako da je jedino pametno da zakupodavci daju besplatan zakup u vreme vanrednog stanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno