Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Organizuju se volonteri da cuvaju ljudima decu, razmotrite i tu opciju ljudi.
 
Ako su kao oni što su kupovali potrepštine penzionerima, neka hvala.
 
Lol u svojoj kuci da ostavim dete sa nepoznatom osobom. Msm stvarno...
 
Inace supruga danas na poslu trazila mesec dana po zakonu da bi cuvala dete, i naravno nisu joj dali. Toliko o postovanju zakona i Vuletovih obecanja.
Nemaju sve firme resurse da ispune takva neosnovana obećanja...

Šta da radi firma koja ima samo nekoliko zaposlenih i jedan od njih hoće kući da čuva dete jer je tako po zakonu?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Zovi mup pa ce te oni usmeriti. Puna podrska za ljude koje prijavljuju nesavesne gradjane!

Пуна подршка за пријављивање некога за кога немаш појма којим је разлогом изашао напоље?

Organizuju se volonteri da cuvaju ljudima decu, razmotrite i tu opciju ljudi.

Краљевски стварно :d:d:d


Стварно невјеровато шта се све овде може прочитати и шта су медији урадили са главама људи за само 4-5 дана...
 
Mene samo zanima dal se volonteri testiraju na virus, a to bi trebalalo da se radi jedan test pa ako je negativan sacekati dan dva pa ponoviti, pa tek onda moze da ide penzionerima, virus lako moze da se prenese na kesi, namirnici koji ovaj kupuje, verovatno nose rukavice, al opet pitanje je sve koliko je to sigurno...
 
Kad kazem volonteri da cuvaju decu, to su mahom devojke koje rade po privatnim vrticima, ne na random ljude sa ulice. U manjim mestima se uglavnom znaju medjusobno.

To je opcija, logicno da vecini nece da odgovara ali je opet opcija.
 
Пуна подршка за пријављивање некога за кога немаш појма којим је разлогом изашао напоље?



Краљевски стварно :d:d:d


Стварно невјеровато шта се све овде може прочитати и шта су медији урадили са главама људи за само 4-5 дана...

I tvoj post je neverovantan isto. Kazi ti to Italijanima, Spancima....
 
Nemaju sve firme resurse da ispune takva neosnovana obećanja...

Šta da radi firma koja ima samo nekoliko zaposlenih i jedan od njih hoće kući da čuva dete jer je tako po zakonu?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Firma je mnogo jaka i ima 5 poslovnih zgrada u beogradu i preko 1000 zaposlenih.
Je l moze bes tih neosnovanih stavova kako su sve firme male sa par zaposlenih i jadne nemaju resursa.
 
Apropo Kikinde...

Iz Opšte bolnice u Kikindi još jedan pacijent je prebačen na Infektivnu kliniku Kliničkog centra u Novom Sadu jer je zaražen virusom korona COVID-19 i nalazi se na respiratoru. Sada su na ovoj klinici trojica pacijenata iz Kikinde sa ovim oboljenjem i sva trojica su na mehaničkoj ventilaciji, odnosno na respiratoru.

Tako je Kikinda, grad sa najviše obolelih u Vojvodini, jer se na lečenju u Kliničkom centru Vojvodine trenutno nalazi ukupno pet pacijenta kod kojih je potvrđeno da su oboleli od korona virusa.

Kako se saznaje sva trojica pacijenata iz Kikinde bila su u bliskom kontaktu, jer se međusobno poznaju. Prvi pacijent, 61. godišnji muškarac, koji je na Kliniku u Novi Sad prebačen pre nedelju dana, tačnije u noći između 9. i 10. marta. On je hronični bolesnik sa dijabetesom i oboljenjem bubrega i neprestano se nalazi na respiratoru.

Od njega se zarazio drugi pacijent, njegov komšija, jer su se danima neposredno sretali. Treći pacijent, koji je u Novi Sad prebačen u noći između ponedeljka i utorka, 16. i 17. marta je penzioner, vršnjak i poznanik prvog obolelog i radili su u istoj firmi. Navodno su se sreli u ambulanti Doma zdravlja i srdačno se pozdravili, što je bilo presudno za prenošenje zaraze.

- Trojica pacijenata koji su na lečenju u Novom Sadu ostvarili su brojne kontakte u kikindskoj bolnici, Domu zdravlja, kao i u firmama u kojima rade. Zato se trenutno više od 100 pacijenata nalazi u izolaciji. Sačinili smo popis svih osoba koje sui male bliske kontakte sa obolelima i oni su u izolaciji od 14 dana. Kontaktiramo ih dva puta dnevno. Za sada su svi dobro i niko nema simptome oboljenja. Nekima period inkubacije ističe za dva, a nekima za pet dana – izjavila je u utorak dr Sanja Radlović, direktorka Zavoda za javno zdravlje u Kikindi.

Kako je već potvrđeno, virus korona u Kikindu je prenet iz Italije, jer je sin prvog zaraženog pacijenta tamo bio krajem februara radi svog lečenja. Njegov otac temperaturu je dobio još početkom marta, ali lekarima nije odmah rekao za vezu sa Italijom, pa je zbunio lekare.
 
U Zrenjaninu čiste i sređuju kasarnu koja se nalazi pored bolnice, da bi imali gde da smeštaju pacijente ako dođe do eskalacije. Šire se i glasine da je vojska otišla u Kikindu da zatvori prilaze, jer je tamo navodno teška situacija.

Izvor mi je brat koji radi u urgentnom centru u ZR-u.
 
Pisao sam ja vec o tome, u firmi u kojoj radi najbolji drug su nasli pozitivnog na koronu dok ih je jos uvek bilo 30ak. Sedeo bukvalno u istoj kancelariji sa njim danima pa ih poslali sve kuci na 14 dana.
 
U Zrenjaninu čiste i sređuju kasarnu koja se nalazi pored bolnice, da bi imali gde da smeštaju pacijente ako dođe do eskalacije. Šire se i glasine da je vojska otišla u Kikindu da zatvori prilaze, jer je tamo navodno teška situacija.

Izvor mi je brat koji radi u urgentnom centru u ZR-u.

Rekli su da se sredjuju kasarne da bi bile karantin za ove sto dolaze iz inostranstva. Mada je moguce i ovo sto kazes.
 
Ne znam uopste kakav komentar na ovo. :zgran:
Nemacki BigBrother, ucesnici nemaju pojma o korona virusu i svemu sta se desava napolju. Napravili su prekjuce specijalnu live emisiju gde su odlucili da im saopste i puste im vesti iz spoljnjeg sveta. Na nemackom je, ali se uz closed captions automatski prevod moze razumeti.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=6WME87A3FqY&feature=emb_logo

edit: ovde je sa engleskim titlom
https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=eMRvOiYoR6A&feature=emb_logo
 
Poslednja izmena:
Ok, kad ti tako kažeš mora da je tako.

Samo jedno pitanje, od tolikog broja zaraženih u svetu i kod nas, zna li neko nekoga lično da ima koronu?
Znam ja, drugarica, anesteziolog, zaražena!

Kod mene u firmi mere temperaturu svakom radniku na ulazu u krug fabrike, dobili smo ausvajs za policijski čas, rigorozno proveravanje još rigoroznijih higijenskih pravila......

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Merenje temperature je dokaz čega?
 
Preventiva, ako dođe neko sa povišenom preko 37.4 ne puštaju ga

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
To nije odgovor na moje pitanje.
 
Dokaz da imas povisenu temperaturu, e sad od cega, nijh ne zanima, samo popijes povratnu
 
To bi morao da pitaš one koji su doneli takvu odluku.
Po mom rezonu, zašto bi puštali bilo koga u krug fabrike sa povišenom temperaturom. Jel bi ti pustio?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ok, kad ti tako kažeš mora da je tako.

Samo jedno pitanje, od tolikog broja zaraženih u svetu i kod nas, zna li neko nekoga lično da ima koronu?

Zapravo je pitanje obrnuto, od tako malog broja zarazenih (po zvanicnim brojevima 0.0025% ljudi na svetu je zarazeno) kako to da ih znamo toliko, sto poznatih licnosti sto licnih poznanika. Samo pokazuje koliko zvanicni brojevi nemaju smisla.

Ja licno znam 7-8 ljudi za coronom. Kod supruge u firmi su imali epidemiju, do 5 su brojali pa prestali da javljaju a lekari da testiraju. Na 5 su bili pre 7-8 dana, sada ima jos slucajeva ali se ne vodi evidencija. Sve njih znam onako iz vidjenja.

Osim toga imam jos par blizih prijatelja kod kojih se sumnja ali se ne testiraju, u karantinu su.

Danas nam se kolega iz kancelarije pored javio da sumnja da on i deca imaju coronu jer se simptomi poklapaju. Zena mu je lekar, radi ovih dana sa tim, tako da ne lupa gluposti.
 
480 novih mrtvih u Italiji.. još 4200 zaraženih

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
COVID-19 has infected 2,629 health workers, or 8.3% of the total (more than twice the percentage in China), as of yesterday March 17 . In Bergamo (Lombardy region), 118 out of about 600 family doctors (20%) have been infected, and a 65-year-old doctor has died .Today, a 57-year-old doctor has died

Žabari

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno