Šta je novo?

Cool Laboratory Liquid Ultra termalna pasta, da li je zaista najbolja kako se priča ?

bas mi je zao sto nisam procitao ovaj post ranije. ovaj lik laze vise nego najveci lazov. u celom svom laznom i jadnom zivotu nisi drzao ovu pastu. da bas se lemi tecna pasta na procesor:wall:

Ne verujem da si ti kriv što si ujedno i glup i samouveren. To je verovatno genetski.
 
Da, Brane213 je u opisnom smislu potpuno upravu!
I takođe zaista ima sklonost da sjedini IHS sa hladnjakom, te ih je teže posle razdvojiti; opšte poznata stvar, ima svuda po netu...

Drugim rečima da ju je "neko" ovde zaista koristio znao bi to... ,) ;)
 
5-10 stepeni, u zavisnosti jel pricas o cpu ili gpu.
 
Naravno, na GPU je najveca razlika kad zamenis onu stock betonku. Moze i do 20 stepeni da poboljsa.
 
Yeste ali sve je to ql kada su karte van garancije. Zašto bi bilo ko dao 20e za pastu i izgubio garanciju jer pasta bukvalno "zavari" pločicu GPU-a za kuler, mislim samo u slučaju da karta crkne i da se pošalje prodavcu na reklamaciju. Ovako je super pasta za stare karte gde je fabrička pasta već propala i "zapekla" ali tu nema smisla nešto spuštati GPU temperaturu jer su izašle novije generacije čipova i taj je već prevaziđen te ne vredi ulagati 20e u pastu jer ni sam ne vredi recimo.3x više LOL :)
 
Prvo kosta 10e, drugo imas za vise nanosenja, trece mozes da odradis i bez da izgubis garanciju, cetvrto fabricka pasta cesto zapekne i nakon godinu dana.
 
zaboravio si da napomenes da tolike razlike vaze samo za ovih par zadnjih generacija intela otkad su poceli da stavljaju sline. :)
 
Neznam za CLU jer je nisam koristio ali tako su govorili i za CLP da ne mozes odvariti kada je stavis sto nema 2 blage veze,koristim je duze vremena i skida se bez da ostetis bilo sta i nikakvog zavarivanja nema ;)
 
Ako hoce neko da kupi ovu pastu, idem ja za nemacku, ovih dana. kupujem sebi svakako. Cim firma odluci, krecemo Neka se javi na private. Ovo je za one koji Previse lupaju. PASTA SE NE ZAVARI NI POSLE VISE OD GODINU DANA ZA GPU ILI CPU
 
paa.... nisi bash u pravu....

skoro da se zavari na lapovanim povrshinama (legura bakra)... ja sam jeeeedva odvojio lapovan AMD cpu od lapovanog fantex kulera....prethodno sam, naravno, ishchupao cpu iz soketa zajedno sa kulerom :D

na direct core se ne lepi, kao ni za niklovane povrshine.... ali bakar i ako je lapovano i jako nategnuto stajalo tako par meseci.... jako teshko se odvaja.

znachi...problem je samo ako su obe povrshine lapovane i bakarne, i pride ako su velike... ala AMD cpu ili neki x79, x99 procesori... i sl
 
Poslednja izmena:
Cisto ako nekog zanima...
Kada sam delidovao procesor, probao sam pastu (arctic mx4) da stavim umesto tecnog metala... Komp se restartovao posle 10 sekundi linxa... Stavio sam metal i temp je isla do 90 stepeni (posle nekog vremena). Naravno, bio je klokovan cini mi se na 4.9ghz...

Znaci ogromna razlika se primeti tek na velikim temperaturama.
 
Ja imam dva pakovanja Ultre, i da se skinuti, naravno uvek se skida na "vruće". Tj. procesor se zagreje Prajmom recimo i lagano, pokretima, levo-desno se skine. Koristim Coollaboratory Liquid već 6-7 godina. Razlika u poređenju na najbolju običnu pastu zna da bude i do 10 stepeni. Problem je što se da sjediniti sa bakrom, i onda mora poliranje.
 
Poslednja izmena:
Džabe mu zborite demios i ostali,i i ja mu gore napisao, ali ko odbija da shvati i malo pretraži i pročita po netu... :)

Kod mene je razlika bila 20C ;)
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam stavljao na phenoma i na r 9 280x bez poliranja lepo se razdvaja
 
Pasta isto zna da "vakumira" processor za kuler, moze da se skine i ne zagrejan, samo se zarotira kuler u jednu i drugu stranu.
 
Sto se tice performansi mislim da je manje-vise isto, samo se Ultra lakse skida. Ja koristim Pro kod mene izmedju IHS-a i CPU-a, a izmedju hladnjaka i IHS-a je NT-H1.
 
U odnosu na fabricku zvaku barem 20C, u odnosu na dobru pastu jedno 7-9C :)
Ne zaboravi da one regulatore napona pored samog cipa zastitis nekim lakom, da ne bi CLP dosao u dodir sa njima.
 
Verujem da jeste, mislim da u servisu ne otvaraju CPU.
Mada ja sam cedio sve moguce procesore koje sam imao i ni jedan nikad nije odapnuo. A cedim ih vec skoro 10 god :)
 
Zalepis sa dobrim super lepkom ili sa nekom smolom, pošto ako stavis silikon postoji mogućnost da se opet ne ostvari dobar kontakt i nista da ne postigneš sa tim, jer je i onaj fabrički silikon dosta tanak ali pravi problem.
 
Nazad
Vrh Dno