Šta je novo?

[closed] GTA IV - diskusija pre izlaska

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne kapirash. X3 je Xenon a Nehalem (pretpostavljam da su na njega mislili) je osakaceni Cell. Ipak je to euphoria physics, chudo nevidjeno ;).
 
nasao sam RECOMMENDED spec. za GTA IV... na http://www.gta4.tv/forums/index.php?showtopic=789662&pid=1465618&mode=threaded&start= i to...

The official Games for Windows website has been updated with the recommended system requirements for the PC version of GTA IV, which are as follows:

* OS: Windows XP SP2
* Processor: Dual core processor (Intel Pentium D or better)
* RAM: 2GB
* Hard Drive: 18GB free hard disk space
* Video Card: 512MB Direct3D 10 compatible video card or Direct3D 9 card compatible with Shader
* Drive: DVD-ROM dual-layer driveŽ
ZNACI DA PREPORUCENO TRAZI DVOJEZGRNI PROCESOR...MOLIM VAS...:smash::smash::smash:
 
Ta "vest" je iz septembra i nije zvanicna, pogledaj zvanicne specifikacije u ovoj temi...
 
Meni to nije uspelo... mada se nesto nisam posebno ni cimao... Zuljam se i dalje na rumblepad 2 :D

ma ni meni nije htelo dugo da radi, a onda sam nasao na nekom sajtu lik postavio drajvere i uputstvo (ono standardno sa svih sajtova) i reko kao ovo bi vecini trebalo da radi, ali meni nece. i resenje mu je bilo da ps3sixaxis_en.exe iskopira u windows\system32 i onda iz cmd-a otkuca rucno komandu ("ps3sixaxis_en.exe<ENTER>"). tako je i meni proradilo..

e posle toga je dovoljno kad ustekam sixaxis na komp da dvokliknem na ps3sixaxis_en.exe..

nadam se da ce ovo nekom bit' od pomoci :)
 
@ Kimi kako radi, jel sve funkcioniše kako bog zapoveda?
 
Poslednja izmena:
ne radi motion sensor kolko znam, dal su podrzani analogni L2 i R2 u igrama ne znam (igrao sam samo pes a tamo si il stisno L/R 2 il nisi, nema stisnuo si do pola :)), sve ostalo radi normalno (kao na ps3)..
 
LOL, ovi (Rockstar) su se bas nalupali :d kako niko nije primetio da su minimalne karte (7900/X1900) jace od "preporucene" 8600? :d LOL


Vjerovatno su mislili na 9600 ;)

Off:
Ne znam za 7900 ali mislim da X1900 nije jaca od 8600 i ako jeste to je sigurno nesto minimalno. Ja sam skoro imao X1800GTO i imao sam duplo manje skorove u 3Dmark-u u odnosu na 8600GT i u igrama je bila dosta slabija, a ne vjerujem da je X1900 mnogo jaci od X1800.

Sorry za off :)
 
Brinete se za fiziku ali zaboravljate da su modernije graficke sposobne da rasterete cpu i da delom same izracunavaju. za to je kod ps3 zaduzen cell , dok je njegova grafika samo za grafiku :p

Mozda urade optimizaciju na PC za izracunavanje fizike preko PhysX-a , etc...
 
Nece. Prva igra sa implementiranim koriscenjem Nvidia Physix u finalnom proizvodu(ne kao patch) treba da bude Bionic Commando 3d(Capcom-Grin-Nvidia) koji ce se pojaviti pocetkom sledece godine.

Medjutim, mogu da shvatim potrebu za quadom jer ce u pc verziji, kao sto znamo, postojati opcija gustine saobracaja, broja ljudi a samim tim i desavanjima na ulici(koji ce na maximumu biti daleko veci nego u konzolinim verzijama). Uzimajuci u obzir zahtevnost ovog engina prilikom masovnog proracunavanja fizike tela i njihove interakcije izmedju drugih stvari i ljudi ovo mi se cini kao totalna mogucnost. Ovo je i dalje bla bla bla ali ko zna... pozz
 
Nece. Prva igra sa implementiranim koriscenjem Nvidia Physix u finalnom proizvodu(ne kao patch) treba da bude Bionic Commando 3d(Capcom-Grin-Nvidia) koji ce se pojaviti pocetkom sledece godine.

Medjutim, mogu da shvatim potrebu za quadom jer ce u pc verziji, kao sto znamo, postojati opcija gustine saobracaja, broja ljudi a samim tim i desavanjima na ulici(koji ce na maximumu biti daleko veci nego u konzolinim verzijama). Uzimajuci u obzir zahtevnost ovog engina prilikom masovnog proracunavanja fizike tela i njihove interakcije izmedju drugih stvari i ljudi ovo mi se cini kao totalna mogucnost. Ovo je i dalje bla bla bla ali ko zna... pozz

Sumnjam da ce se programeri upustati u modifikaciju koda tako da iskoristi sva 4 jezgra. To je veliki posao i moze da rezultira propustima. Naravno i vremenski je zahtevan. Umesto toga, skoncentrisace se na kvalitetno portovanje (nadam se :p).
 
@P$yh0
Ne bejah ciku da ranije odgovorim.

Pa druze, ovo je i dalje bilo izneto kao pretpostavka i glasno razmisljanje a ne kao tvrdnja - kao sto je nadam se slucaj i kod tebe.
Euphoria engine se ne bavi obicnom raggdoll fizikom vec je fokusiran na simulaciju ljudske i zivotinjske motorike nervnog sistema. Ukratko, ne bavi se mrtvim, mlitavim telima, vec zivim i adaptivnim, sto dosta povecava iskoriscenost core procesa ukoliko je veci broj 'zivota' u medjusobnoj kompleksnoj interakciji(ako si igrao gta4 ili gledao primere znas o cemu pricam). Sto se tice 'problema' modifikacije samog koda, uzimajuci u obzir da je u pitanju engine kao gotov proizvod implementiran u igru(a sama IGRA procesira 'problem' kernelu engine-a na obradu), ne vidim postojanost nekog problema. Primer odlicne skalabilnosti Euphorie je i nedavno izbacen SW Force Unleashed. Druga stvar je to sto se ovaj engine koristi u kombinaciji sa nekim drugim engine-om koji je za fiziku -prim. Physx, Havok (jer je Euphoria licno ne radi). Sto se tice optimizovanosti, vec je na prvim preview-ima bilo receno da igra radi glatko u rez. 2560x1600 (inace je koriscen 280 gtx i heh QUAD ). Ono sto sam siguran je da ce ova igra raditi na svim prosecnim masinama za danasnje standarde i da jedino usko grlo moze biti OPCIJA gustine traffic-a u igri. Opet cisto cavrljanje sa obrazlozenjem, da ne ispadne kako samo arogantno kontriram, mada to ni nisam uradio :d. Pozz
 
Dok vi cekate Decembar ja je presao vec 2 puta :D
e sto se tice same igre za PC slazem se u vezi sa opcijom gustine traffic-a u igri.

Sve ostalo sto rece BenRektum nije mi jasno :d
ali sa obzirom kolko su zadrzali za PC mogli su da ubace dosta opcija, pa cak nesto i da poprave , mozda i ubace nesto novo :)

Sve u svemu, nadam se da cemo imati mogucnost ubacivanja drugih kola u igru jer ce mi jedino to biti zanimljivo :p

POZZ :)
 
Poslednja izmena:
Dok vi cekate Decembar ja je presao vec 2 puta :D
e sto se tice same igre za PC slazem se u vezi sa opcijom gustine traffic-a u igri.

Sve ostalo sto rece BenRektum nije mi jasno :d
ali sa obzirom kolko su zadrzali za PC mogli su da ubace dosta opcija, pa cak nesto i da poprave , mozda i ubace nesto novo :)

Sve u svemu, nadam se da cemo imati mogucnost ubacivanja drugih kola u igru jer ce mi jedino to biti zanimljivo :p

Pa, video-editor je novitet kojeg, koliko znam, ima samo na PC-u. Mogućnost modifikovanja postoji samo na PC verziji. Gustina saobraćaja, kao što reče i sam, samo na PC-u. ispeglana i bolja grafika na PC verziji. Malo li je noviteta?
 
gustina saobracaja,jel ce bas da bude gusto da bi se vozilo il su samo price?meni je zanimljivije kad je gustije
 
gustina saobracaja,jel ce bas da bude gusto da bi se vozilo il su samo price?meni je zanimljivije kad je gustije

Mislim da je gustina saobracaja tu pre svega da se smanji na low-end konfiguracijama.
 
Mislim da je gustina saobracaja tu pre svega da se smanji na low-end konfiguracijama.

Pa nije samo zbog toga, kako Rockstar kaže, na konzolama je gustina saobraćaja fiksirana na oko 30, dok će PC verzija moći da ide do 100. Znači oko 3x više automobila na ulicama u odnosu na konzolne verzije (samo ostaje da se vidi koja će konfa to moći da istrpi ;)).
 
Obradovah se gledajuci ove snimke pravljene video editorom! Ali ne toliko zbog samih mogucnosti editora vec sto mi na ovom "pc editor tutorial" snimku grafika ne izgleda nesto narocito, tj. losije nego na screenovima/trejlerima sto je = dobar fps:D

A sto se tice editora, ko ima smisla za reziju, mocice da snima niskobudzetne filmove:) I ko kaze da najjednostavnije nije i najbolje...
 
A German gamemagazine called "Gamestar" has tested GTA 4 on PC

You need atleast for the lowest graphics settings:

3,8 Ghz Intel Pentium D or an AMD Athlon 64 3700+
1 Gb Ram
14,9 Gb HDD Space
A Geforce 7300-7800(not on the requirements but it will run the game on lower settings then 1024x786)(for 640x480 or 800x600) or a 7900 GTX for (1024x768)(You will also run it on a Geforce 6800 but only on 640x480 on low graphics and without trafic or it will lagg)

For medium graphics settings with resolution 1280x1024

Core 2 Duo E4400 or an AMD Athlon 64 X2 4000+
2 Gigs of Ram
14,9 GB HDD Space
An Geforce 8800

For High graphics settings with resolution 1680x1050

An Core 2 Duo E8600 or AMD Phenom 9650
4 Gigs Ram
14,9 Gigs HDD Space
Geforce GTX 200
 

Prilozi

  • LOL.JPG
    LOL.JPG
    30.1 KB · Pregleda: 209
Ma sta se palite ljudi, radice vam odlicno. Ima, ko sto sam ranije rekao, stariji preview IGN-a koji kaze sledece:

Even with all the graphics options cranked and the resolution set at a ridiculous 2560 x 1600 the game still ran well as we sped through the city and blew up as many things as possible. We checked out the specs on the rig and it turns out there was some pretty powerful hardware in there: a Core 2 Extreme X9650 CPU, GeForce GTX 280 graphics card, and 3 GB of RAM. At this setting, the game definitely looked better than the console versions, particularly with regards to the extended draw distance and less pop-up, though that shouldn't be all that surprising.

Koristite malo logiku, neko iskustvo krastavac...
 
Poslednja izmena:
Ma sta se palite ljudi, radice vam odlicno. Ima, ko sto sam ranije rekao, stariji preview IGN-a koji kaze sledece:

I.. sta kaze IGN: "imali smo konfiguraciju od 2 soma evra bez monitora i sve je letelo" :D
 
Ma ne razumes, ako si procitao moj raniji post na ovoj strani usko grlo moze da ti bude samo procesor ako oces na maximumu opciju za traffic. Čim nesto 280-tka gura bez problema na 2560x1600 ostale middle ce gurati u 1680x.(na pr. 4850-tka).
 
Ma bice OK. Kapiram da ce na high da radi u 1680x1050 sa 8800 GT/S, a sigurno sa 9800 GTX+ sa dualcore procesorom od 2.4 i vishe GHz.
 
ma daaa druze, svi nesto kontaju da ce gta 4 zahtevniji od crysisa jbt. A ovoj igri realno nije ni potrebno vishe od 30 fps-a za normalno igranje, sto je jos jedan +. Opustite se, cekajte pocetak decembra i uzivajte;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno