Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
znam nego uvek je bilo podnosenje na pregled a sad samo stoji za carinu pa zato pitam
 
U ponedeljak češ videti novi status da li ide na carinu ili ne. Verovatno ti je paket pristigao u petak pa ga još nisu obradili.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
2 posiljke u kojima se (u svakoj) nalaze plasticne kutije (imaju barem 7-8 cm sirine i 5 cm duzine), stigle u zemlju u subotu i odmah poslate ka meni.
Juce (u nedelju) stigla jos jedna posiljka u kojoj se nalazi samo jedan kondenzator, dimenzija 18*41mm zadrzana na carini.
Ne kukam samo komentarisem. :wave:

2 posiljke su isle preko CN poste, ova zadrzana preko HK. Ako nekom znaci informacija.
 
Pozdrav, da li neko ima info koliko je otprilike cekanje na BG carini trenutno? Nisam uspeo da nadjem nikakve informacije nekoliko strana unazad.
Hvala
 
Može li se zaključiti iz trackinga na posta.rs da li je nešto carinjeno ili ne? Očekujem sutra nešto pa me zanima da spremam li pare: xGfWuM4.png
 
Spremi pare.






















Da castis bench sto ti odgovaramo, ne za carinu :)
 
Juce (u nedelju) stigla jos jedna posiljka u kojoj se nalazi samo jedan kondenzator, dimenzija 18*41mm zadrzana na carini.
Ne kukam samo komentarisem. :wave:

Trebalo je da kažeš kinezu da ga napuni pre slanja i pošalje u kartonskoj kutijici bez kesice da moraju da otvore :-devil-:
 
2 posiljke u kojima se (u svakoj) nalaze plasticne kutije (imaju barem 7-8 cm sirine i 5 cm duzine), stigle u zemlju u subotu i odmah poslate ka meni.
Juce (u nedelju) stigla jos jedna posiljka u kojoj se nalazi samo jedan kondenzator, dimenzija 18*41mm zadrzana na carini.
Ne kukam samo komentarisem. :wave:

2 posiljke su isle preko CN poste, ova zadrzana preko HK. Ako nekom znaci informacija.

Jesi siguran da su zadrzane, ima ono Podnosenje na Carinski pregled?
 
Nisam uspeo nigde da nađem (vidim da je ranije pričano o tome (neka kožna jakna kojoj su isekli leđa) ali nikad nije priča završena šta se desilo) šta raditi ako prilikom otvaranja oštete sadržaj pošiljke skalpelom. Nije se desilo ali sad prvi put strahujem da bi moglo da se desi jednom od paketa koji čekam. (Par puta su mi prosekli ambalažu unutar paketa ali je proizvod bio ok).


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Odeš na 1. stranu i sve ti piše.

Izvini, pogrešno sam razumeo tvoje pitanje. Teoretski može da se zaključi, bar za Beograd. Ako se zadrži na carini 1-2 dana 99% su šanse da nema carine odnosno PDV, a ako ti se zadrži 7-10 dana na carini onda te garant kači bar PDV, a možda i carina. Ali neznam kako su brzi u Nišu.
 
Nisam uspeo nigde da nađem (vidim da je ranije pričano o tome (neka kožna jakna kojoj su isekli leđa) ali nikad nije priča završena šta se desilo) šta raditi ako prilikom otvaranja oštete sadržaj pošiljke skalpelom. Nije se desilo ali sad prvi put strahujem da bi moglo da se desi jednom od paketa koji čekam. (Par puta su mi prosekli ambalažu unutar paketa ali je proizvod bio ok).
Ništa, sedneš i plačeš...
Ali realno, ne postoji način da dokažeš da je carinik oštetio nešto.
 
Ništa, sedneš i plačeš...
Ali realno, ne postoji način da dokažeš da je carinik oštetio nešto.
Postoji x načina samo me zanima da li postoji neki koji će biti uvažen. Mogu da snimim otvaranje paketa gde bi se utvrdilo da je oštećen prosecanjem skalpelom. Mogu da otvorim paket pred poštarom koji bi mi bio svedok. Zato pitam da li je neko imao takav slučaj a da ga je rešio u svoju korist i kako?

Edit: btw koliko je meni poznato paket otvara službenik pošte i daje cariniku na pregled a ne carinik.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jesi siguran da su zadrzane, ima ono Podnosenje na Carinski pregled?
Nisu mi 2 zadrzane. Stigle mi danas. Evo statusa za obe od ulaska u zemlju:
24.11.2018 12:15:47 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
24.11.2018 17:09:23 11003 IZMENIČNA POŠTA - 26200 PC Pančevo Otprema
...urucenje...

A ova treca (kondenzator) pustena danas, sutra je ocekujem.
25.11.2018 14:14:08 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
25.11.2018 15:30:05 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
26.11.2018 14:10:57 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 26200 PC Pančevo Otprema


Jel su samo meni ovako spori ili?Pogledajte prilog 261200
Vidis gore moj status - mozda ce tvoja da se carini pa su je zadrzali.
 
Kojom logikom carina bira koji paketi se otvaraju? Podneli mi na carinjenje neki ovlazivac prostorija, cini mi se samo zato sto je kabast, vrednost mu je manja od 20 dolara.

I kojom logikom se uopste naplacuje carinski pregled? Kad vam na granicnom pregledu carinik pregleda auto i ne nadje nista, on vam svakako ne naplati taj pregled.
 
Pošiljke prvo prolaze kroz skener tako da verovatno već tu biraju kandidate za detaljniji pregled. Naravno, i ono što im se učini skupljim (veća kutija, bolje pakovanje, vrsta pošiljke, čak i broj za praćenje…) ima veće šanse da ga neko otvori. A ne naplaćuju pregled, naplaćuju "otvaranje pošiljke", valjda da nadoknade troškove za žutu traku.
 
Poslednja izmena:
za novi sad je najbitnije ako je registrovana, onda se otvara pa da je unutra cakcalica
 
Postoji x načina samo me zanima da li postoji neki koji će biti uvažen. Mogu da snimim otvaranje paketa gde bi se utvrdilo da je oštećen prosecanjem skalpelom. Mogu da otvorim paket pred poštarom koji bi mi bio svedok. Zato pitam da li je neko imao takav slučaj a da ga je rešio u svoju korist i kako?

Edit: btw koliko je meni poznato paket otvara službenik pošte i daje cariniku na pregled a ne carinik.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Tačno, paket otvara radnik pošte u prisustvu carinika u prostoriji koja je pokrivena kamerama. Tako da uvek možeš pokrenuti sudski postupak u kojem ćeš tražiti da se prilože snimci sa sigurnosnih kamera. Normalno, pitanje je da li ti se to isplati.
 
stigao case, lupili su mi carinu 1090din paket sa shipingom je bio 43e.
 
Nisam uspeo nigde da nađem (vidim da je ranije pričano o tome (neka kožna jakna kojoj su isekli leđa) ali nikad nije priča završena šta se desilo) šta raditi ako prilikom otvaranja oštete sadržaj pošiljke skalpelom. Nije se desilo ali sad prvi put strahujem da bi moglo da se desi jednom od paketa koji čekam. (Par puta su mi prosekli ambalažu unutar paketa ali je proizvod bio ok).

Postoji mogućnost da budeš prisutan prilikom otvaranja paketa. Piše mislim, na sajtu carine. Podneseš zahtev i kad dođe tvoj paket na red oni te pozovu da prisustvuješ otvaranju paketa. Verovatno se plaća nešto.
 
Tačno, paket otvara radnik pošte u prisustvu carinika u prostoriji koja je pokrivena kamerama. Tako da uvek možeš pokrenuti sudski postupak u kojem ćeš tražiti da se prilože snimci sa sigurnosnih kamera. Normalno, pitanje je da li ti se to isplati.
Hvala. Ne isplati se svakako. Nije neka velika para u pitanju nego bi mi bilo jako žao da ga proseku ili oštete.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Postoji mogućnost da budeš prisutan prilikom otvaranja paketa. Piše mislim, na sajtu carine. Podneseš zahtev i kad dođe tvoj paket na red oni te pozovu da prisustvuješ otvaranju paketa. Verovatno se plaća nešto.
Znam za to i sad sam pročitao ponovo i video deo koji ranije nisam ili ga nije bilo. Hvala.

SajtCarine je napisao(la):
Naglašavamo da je za sadržinu poštanske pošiljke i njenu isporuku odgovoran poštanski operator. Kako se iz svega navedenog lako može zaključiti koju vrstu kontakta carinski službenik ima sa pristiglom poštanskom pošiljkom i njenim sadržajem, pošiljalac ili primalac koji imaju bilo kakvu zamerku na izgled ili sadržaj paketa, svoju reklamaciju treba da upute Јavnom preduzeću PTT saobraćaj „Srbija“, Ugrinovačka 210 b, u Beogradu, ako im je pošiljka stigla redovnom poštom, ili pak na adresu kurirske službe preko koje im je pošiljka dostavljena.



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od 17.11 mi stoji status "PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED". Bas ga tupe.
 
meni i dalje stoji
22.11.2018 12:42:09
11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
nisu ga jos ni podneli na carinski pregled tako da budi srecan
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno