Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako nije imao? Zar ovo nije "normalno"?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pozdrav svima jel imao neko ovakav primer i sta znaci? koga da zovem i na koji br.hvala unapredPogledajte prilog 260960

Nevidim u čem je problem?Paket ti je na carini i čeka svoj red da ga otvore i da carinik odradi papirologiju da te ocarine. A ako te brine što toliko dugo stoji na carini onda opet nemoj da brineš, meni je znao sa tim statusom da stoji i do 10 dana na carini dok ga nisu poslali na kućnu adresu
 
Moze da stoji i 15 dana ovaj status.
 
u pitanju je case za iphone cena sa posiljkom je bila 43e sta ima da carini?
 
Kako nije imao? Zar ovo nije "normalno"?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Naravno da je normalno, pominje se na svakih par strana ove teme. Kada na Google-u upišeš Podnošenje na carinski pregled, prvi link je sajt carine a drugi ova teme sa stranom gde je sve objašnjeno i na svakih par strana se iznova pita i iznova objašnjava.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Pod "carini" misli se da ide na carinski pregled jer otkud on zna sta je u tvom paketu.Napisace deklaraciju da platis PDV i otvaranje paketa kad preuzimas paket i to je to.

Baš tako. Ako bude paket otišao kod ok carinika platićeš PDV + 200 otvaranje paketa. Ako nebudeš imao sreće carinik ce da proceni vrednost na više od 50 EUR i odrat će te za carinu+PDV + 200 din. Tvoj račun može i nemora da prihvati.
 
IHerb i DHL pitanje:

Ako se kupuje sa code-popustom koje cene ce biti u deklaraciji, sa ili bez popusta? Pitam zbog onih <50eur bez carine i pdv kod DHLa.
 
OK, thnx.
Malopre porucio, cena robe je 54$ i nadam se ukupna cena na kraju. ;)
 
Koliko ti izasla postarina za DHL

Ako te interesuje jer i ti hoćeš da poručuje sa iHerba onda da znaš da oni poštarinu obračunavaju prema težini robe koju šalju, tako da ti iznos koji je on platio ništa neće značiti.
Ako se dobro sećam, mene je paket između 0,5kg-1kg koštao oko 26 USD preko DHL Express
 
Poslednja izmena:
Kod mene je postarina ~25$, a masa paketa ne pise nigde, pretpostavljam da je <1kg.
 
Ako te interesuje jer i ti hoćeš da poručuje sa iHerba onda da znaš da oni poštarinu obračunavaju prema težini robe koju šalju, tako da ti iznos koji je on platio ništa neće značiti.
Ako se dobro sećam, mene je paket između 0,5kg-1kg koštao oko 26 USD preko DHL Express
Znam da zavisi od tezine i od zapremine nego nekad daju (ali retko)veliki popust na DHL Express pa sam mislio da je sad zbog Black Friday
 
To je obicno krajem "DHL godine", kada njima istice godina ugovora sa DHLom, a nisu probili potreban minimum.
 
htedoh da pitam ako zna neko kolike su guzve na carini sta da ocukejem juce mi je bio status za carinu
 
htedoh da pitam ako zna neko kolike su guzve na carini sta da ocukejem juce mi je bio status za carinu

Ako se paket carini onda može i do 15 dana da stoji na carini.Ako je nešto sitno što ne podleže carini možda ga dobiješ i u ponedeljak. Ali pre ćeš da pogodiš sedmicu na Loto nego tačno vreme koliko će ti zadržati na carini.
 
Ne znam sta se desava sa Novosadskom carinom, cekam pakete skoro 2 meseca. Kolegi sam narucio posle mene neka dva paketa, na Beograd, prosle nedelje ih dobio

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ako porucim dva razlicita paketa na myprotein.rs, oba ispod 50 evra, da li ce biti nekih problema ako stignu na carinu zajedno?
 
Kakva carina, zar se to ne salje iz Srbije ?
Edit : Sad vidim da nije, samo imaju domen “rs”
 
Poslednja izmena:
Ako porucim dva razlicita paketa na myprotein.rs, oba ispod 50 evra, da li ce biti nekih problema ako stignu na carinu zajedno?
Nemas razloga, bukvalno, a imas razloga da to ne uradis.
Na 2x50e ti je shipping 2x10e, na 100e to je free shipping.

Carinu ne brine ako ne uzimas 10 komada pakovanja od 1000 kapsula. Ali PDV placas u svakom slucaju, bez izuzetka, jedino carinu ne placas mozda, ali vise te kosta 2x slanje nego carina ;)
 
Evo bas sada sam racunao i dosao do toga. Jedino je problem sto sam juce vec narucio jedan paket. Pokusao sam da otkazem ali kaze da nije moguce. Pokusacu na im napisem poruku da otkazu prvu porudzbinu. Samo ne znam da li da im pisem na srpskom ili engleskom, da bih dobio sto pre odgovor.
 
Svejedno, ako saljes sa myprotein.rs, citaju ljudi iz HR (ili Bosne, ali meni se cini HR ipak).


Inace, izgleda da moze i sa UK sajta da se poruci. Ne znam da li je greska, ali javljam u temi o dodacima ako uspesno stigne. Postarina je isto, cene su nize, popusti su veci!
 
Ok, hvala! Napisao sam im na engleskom i srpskom pa cu videti. Uzeo sam 2x 2.5kg protein bez ukusa a trazio sam da mi dodaju jos i kazein, pa cu videti da li ce biti nesto od toga.
 
meni nisu skenirali paket dva dana (11003 IZMENIČNA POŠTA - za carinu) dal da ih zovem ? sluske su u pitanju
 
Ovo je bilo da ti malo nabijem pritisak jer ti je teško pogledati samo 2 stranice unazad.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno