Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
shta mu ovo znachi ?
:)
2015-12-19 00:10 The Shenzhen Exchange Bureau, have been exported to open
 
Pozdrav ljudi,
Kolega u nekom problemu pa imam par pitanja. Sta se desava sa robom na carini kad ih zaustave a vama ne odgovara procena iste? Tj ne zelite da platite 50e carine na nesto sto vredi 50e.
Potpisan je papir sa FedEx-om da oni rade spediciju. Ali nakon toga je dosla bas losa procena od carine, i na robu koja je placena online 50e (black friday popust, inace vredi 100e regularno) dolaze ukupni troskovi od 12000 din.

Da li moze da se izbegne placanje tih troskova? Nekako da se roba posalje nazad radi refund-a?
Ili je to to, mora sve da plati? Treca opcija da iskulira sve to i izgubi samo 50e koje je pukao na robu?

Izvinjavam se na ponavljanju posta. Da li je neko imao slicno iskustvo kao gore napisano?
Moze li se povratiti novac ili se moraju platiti nagomilani troskovi?
 
Adresa je sa druge strane, a manji iznos je da bi ti prosao bez dodatnih troskova kada paket stigne na carinski pregled.
 
Adresa je sa druge strane, a manji iznos je da bi ti prosao bez dodatnih troskova kada paket stigne na carinski pregled.

pa shto su takve dileje da nisu slikali tu II stranu da bi videli na koju adresu ide paket ?
a ovo sto su ucinili da napisu manji iznos im puno hvala, s`obzirom da im ja nisam to napomenuo :)
 
Pa to rade sa svim stvarima..mozda te tvoje slusalice ne vrede ni 7 dolara nego ih kinez kupi za 1 dolar, a pise cenu od 3 to ne moze da se zna nikad :) on u sustini nije ni u obavezi da ti slika paket ni adrese gde salje, a dobio si i broj za pracenje pa ces lako videti sve :)
 
Pa to rade sa svim stvarima..mozda te tvoje slusalice ne vrede ni 7 dolara nego ih kinez kupi za 1 dolar, a pise cenu od 3 to ne moze da se zna nikad :) on u sustini nije ni u obavezi da ti slika paket ni adrese gde salje, a dobio si i broj za pracenje pa ces lako videti sve :)

Nisam platio pracenje
 
I šta si ti sad dobio time što si nam se ovde time pohvalio? Priznao si javno da si muljao i svercovao robu, a kad se to poprimi dobićemo nova ograničenja i nove propise, pa onda neće više ni poštenim ljudima prihvatati fakturu već će odrezivati cifre kako im dune, a ti primi paket ako hoćeš.

Mnogo je bilo bolje kada PayPal nije uveo Srbiju, naručivao je onaj ko ima bar malo mozga, ljudi su ćutali i naručivali. Ovo sad poprima simptome ludila, naručuje i kurta i murta, stvari koje im trebaju i koje ne, napravili čepove na carini, isporuka se otegla duplo duže. Da ne pričam da su ranije paketi stizali bez dodatnih troškova u 95% slučajeva.

Pa gde si ti mislio da zivis, ovo ti je srbestan, i nezna se ko koga, ali nadam se da ce se sve smiriti ulaskom u EU

Realno zaboravis na kupovinu preko ebay sem ako nemas druga ili prijatelja da ti posalje i kostate isto koliko si platio
 
Ima li razlike, osim ocigledne u ceni, kada porucujem nesto iz GER, jer mi nudi prilikom odabira Deutche Post (5,10 Eur) ili DHL (11,00 Eur)?

Pitam jer, koliko sam upucen, trebalo bi da je DHL preuzeo nemacku postu. A hteo bih da mi paket stigne u redovnom postupku, a ne preko DHL-a, zbog taksi.

Ako ce mi svakako stici preko DHL-a necu ni porucivati.
 
Mnogo je bilo bolje kada PayPal nije uveo Srbiju, naručivao je onaj ko ima bar malo mozga, ljudi su ćutali i naručivali. Ovo sad poprima simptome ludila, naručuje i kurta i murta, stvari koje im trebaju i koje ne, napravili čepove na carini, isporuka se otegla duplo duže. Da ne pričam da su ranije paketi stizali bez dodatnih troškova u 95% slučajeva.

E bravo dakle mnogo je bolje bilo a i sam sam govorio da je bolje da nas ne uvode i da cemo imati problema zbog toga, tada su svi rekli da sam lud da lupetam etc.
Kasnije se kao i uvek ispostavilo da sam u pravu nazalost.
Kad se samo setim.... Leteli su paketi tada sad svi zivi porucuju i sto im treba i sto ne kako ti rece, ziva istina.
 
Ima li razlike, osim ocigledne u ceni, kada porucujem nesto iz GER, jer mi nudi prilikom odabira Deutche Post (5,10 Eur) ili DHL (11,00 Eur)?

Pitam jer, koliko sam upucen, trebalo bi da je DHL preuzeo nemacku postu. A hteo bih da mi paket stigne u redovnom postupku, a ne preko DHL-a, zbog taksi.

Ako ce mi svakako stici preko DHL-a necu ni porucivati.

Nema veze sto je DHL kupio Deutche post-u ako narucis postom ici ce ti redovnim postupkom ako mislis klasicno preko poste.
 
Hvala :)
 
Nema na cemu.
 
Da li neko zna jel carina u Beogradu to jest sad je u zemunu obradjuje pakete nedeljom
 
Nedeljom ne rade.
 
Inace hteo bih da pohvalim nasu carinu na brzini, jedva dva dana da mi je stajao paket na carini prosli put, izgleda da su se popravili od kad su prebaceni u zemun

proces2.JPG

nista ocarinjeno nista porez
 
Pa ako ti nije ocarinjeno i oporezivano onda uglavnom prolazi za 1 radni dan. Ne vidim sta je ovde brzo ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno