Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
47a07ccd41be7b94146018813d1a5a82.jpg


Tarantula dron od 50 usd bez kamere dometa 300m

Gde i kako dobiti potvrdu/ odobrenje ministarstva? Ima neko informaciju?
 
Sta su ti oporezovali? i to jos sa 10 na 17...ko zna kakve racunice imaju

Nemaju nikakve racunice kad je sve kako treba. Evo vec 3 put narucujem sa Iherba , cena je uvek bila oko 50 tak evra i ni jednom nisam platio porez uvek su prihvatala tu cenu e ovako:

prvi paket : 48
drugi : 45
treci: 49

Kad je sve legitimno onda nema problema, ali kad se "trazi" da se cena smanji onda nemoj te da kukate, jer ste sve to vi uradili koji trazite da vam kinezi smanje cenu, pa posle placete sto ovo ovako sto ono onako. Isti smo narod i mi i ovi na carini tako da krenite prvo od sebe. Aj zdravo
 
10.5 dolara neki merac :)

@mikimk Niko ne trazi da se cena smanjuje. Carina odokativno lupa na vecinu paketa cifre. Da li je to telefon, merac, dron..
Vidis da coveku nece dron da puste bez spedicije.

To sto si ti narucio sa iherba je poznato da ce fakturisati i da carinici "veruju" toj fakturi.
Mogu da dobiju takodje naredbu da je ne uvaze, nego da carine po cenama iz domacih radnji.

A za dozvolu za uvoz, pa to je vec duza procedura.

Treba ti neka firma, koja bi za tebe uvezla, pa da ta firma angazuje speditera koji ce svoj deo posla da obavi.
Nakon toga firma da stavi predmet u prodaju i plati 20% pdva, i onda ti od njih da "kupis" :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam zamolio kineza da odstampa invoice (fakturu) na 50$, inace je vrednost bila 160$ i stavi u paket. On lepo, odstampao i zalepio na paket u providnu foliju, na carini otvorili pregledali, prihvatili fakturu i eto...:) Vredi pokusati...;)

I šta si ti sad dobio time što si nam se ovde time pohvalio? Priznao si javno da si muljao i svercovao robu, a kad se to poprimi dobićemo nova ograničenja i nove propise, pa onda neće više ni poštenim ljudima prihvatati fakturu već će odrezivati cifre kako im dune, a ti primi paket ako hoćeš.

Mnogo je bilo bolje kada PayPal nije uveo Srbiju, naručivao je onaj ko ima bar malo mozga, ljudi su ćutali i naručivali. Ovo sad poprima simptome ludila, naručuje i kurta i murta, stvari koje im trebaju i koje ne, napravili čepove na carini, isporuka se otegla duplo duže. Da ne pričam da su ranije paketi stizali bez dodatnih troškova u 95% slučajeva.
 
I šta si ti sad dobio time što si nam se ovde time pohvalio? Priznao si javno da si muljao i svercovao robu, a kad se to poprimi dobićemo nova ograničenja i nove propise, pa onda neće više ni poštenim ljudima prihvatati fakturu već će odrezivati cifre kako im dune, a ti primi paket ako hoćeš.

Mnogo je bilo bolje kada PayPal nije uveo Srbiju, naručivao je onaj ko ima bar malo mozga, ljudi su ćutali i naručivali. Ovo sad poprima simptome ludila, naručuje i kurta i murta, stvari koje im trebaju i koje ne, napravili čepove na carini, isporuka se otegla duplo duže. Da ne pričam da su ranije paketi stizali bez dodatnih troškova u 95% slučajeva.
Ma sve u logore to... ;)
 
10.5 dolara neki merac :)

@mikimk Niko ne trazi da se cena smanjuje. Carina odokativno lupa na vecinu paketa cifre. Da li je to telefon, merac, dron..
Vidis da coveku nece dron da puste bez spedicije.

To sto si ti narucio sa iherba je poznato da ce fakturisati i da carinici "veruju" toj fakturi.
Mogu da dobiju takodje naredbu da je ne uvaze, nego da carine po cenama iz domacih radnji.

A za dozvolu za uvoz, pa to je vec duza procedura.

Treba ti neka firma, koja bi za tebe uvezla, pa da ta firma angazuje speditera koji ce svoj deo posla da obavi.
Nakon toga firma da stavi predmet u prodaju i plati 20% pdva, i onda ti od njih da "kupis" :)


Naravno da ce verovati kad je bez prevare, i smanjivanja cene. Evo ti primera ovaj sto je trazio od kineza da mu smanji cenu, pa naravno da ce posle da lupaju na carini i sta treba i sta ne treba i to sve roba iz kine. O tome se radi , evo ti zivi primer jos se hvali na forumu. Posle ispsta neko ko je hteo sve regularno da odradi.
 
sta ste svi napali coveka on je preneo svoja iskustva,tome i forum sluzi,mislis da su stranci imuni na te stvari,ja sam radio u firmi gde se slala roba nekim strancima i vecina njih je trazila da se napise manja cena ili da se roba deklarise kao koriscena uzorci ili slicno
 
@miking
Evo ja sam bio pošten i tražio kinezu da napiše pravu cenu, što je ovaj i uradio. Carina mi procenila paket 40 posto skuplje.
 
Ja se uopste nisam hvalio, nego izneo iskustvo, bio sam spreman da platim i vise od vrednosti paketa, al' ako moze i jeftinije sto da ne. Covek je pitao da li vredi nesto da kinez napise vrednost robe, a ja sam potvrdio da vredi, naravno ne u svakom slucaju. I nista ne svercujem, nego kupujem za licnu upotrebu, a cak se i kinez prvi ponudio da napise umanjen iznos...,)
 
kao da carina to nezna pa ce onda na osnovu tvog pisanja da nas provali i eto pocne da nas dere
 
I šta si ti sad dobio time što si nam se ovde time pohvalio? Priznao si javno da si muljao i svercovao robu, a kad se to poprimi dobićemo nova ograničenja i nove propise, pa onda neće više ni poštenim ljudima prihvatati fakturu već će odrezivati cifre kako im dune, a ti primi paket ako hoćeš.

Mnogo je bilo bolje kada PayPal nije uveo Srbiju, naručivao je onaj ko ima bar malo mozga, ljudi su ćutali i naručivali. Ovo sad poprima simptome ludila, naručuje i kurta i murta, stvari koje im trebaju i koje ne, napravili čepove na carini, isporuka se otegla duplo duže. Da ne pričam da su ranije paketi stizali bez dodatnih troškova u 95% slučajeva.

Nisam mogao da izdrzim, morao sam ovo da napisem...:-devil-:
Napade me covek, kako ja ovo ono, a sta on radi!?
Link do quadcopter-a: http://www.aliexpress.com/item/X5-1...e-Control-Drone-With-without/32493389296.html
Pa, kako ti za quad koji je od 55-105$, ne plati nista od dazbina!?:sceptic:
I jos pises ovde po forumu!!!:zgran::zgran::zgran:
 

Prilozi

  • Screenshot (54).png
    Screenshot (54).png
    100.3 KB · Pregleda: 148
  • Screenshot (55).png
    Screenshot (55).png
    81.8 KB · Pregleda: 136
@miking
Evo ja sam bio pošten i tražio kinezu da napiše pravu cenu, što je ovaj i uradio. Carina mi procenila paket 40 posto skuplje.

Izgleda nis lepo procitao , zato sam dodao - zato posle posten narod trpi , kao sto si ti, sutra mozda ja, zbog takvih ljudi koji bi sve na prevaru, ovaj gore se provukao ti si zbog toga najebao, eto toliko.

@ucitelj

Bas zato sto znaju ne treba to da se radi ! A i totalno je nebitno dal znaju ili ne ! Ustvari kad bi znali da se to ne radi onda bi i oni prihvatali cene i niko ne bi bio ostecen kao sto se desilo sa kolegom sto je naveo u gornjem postu. I koga briga sta stranci rade ? To je i protiv zakona ali ko to postuje u ovoj zemlji, najbolji smo u prici ovaj je kriv onaj je kriv, a mi ni za sta nismo krivi.

Budi posten kad vec narucujes iz inostranstva plati posteno, pomognes i drzavi u kojoj zivis i onako je jeftinije nego ovde, bar za 30 % sa sve dazbinama, po mojim procenama meni je jeftinije cak za 40 % nego bi samo da se sto vise ucari ako moze nista da se ne plati e to bi bilo onda ekstra.

I posle se pitaju sto smo tu gde jesmo, sto nam nista ne ide, kakav smo narod dobro je sto je i ovako.
 
Izgleda nis lepo procitao , zato sam dodao - zato posle posten narod trpi , kao sto si ti, sutra mozda ja, zbog takvih ljudi koji bi sve na prevaru, ovaj gore se provukao ti si zbog toga najebao, eto toliko.
Posto sam ja "ovaj gore", daj mi jedno logicno objasnjenje, razlog, zbog cega je antagonist, kako kazes najebao zbog mene!? Po cemu to, mozda po kosmickoj pravdi...!?:)
 
Očigledno si dečko ograničen pa ću se udostojiti da ti pojasnim ali samo jednom, ja sam quad platio 29$, Kinezu niti sam rekao da umanjuje vrednost niti sam poturao lažne fakture.

Ti falcifikuješ odnosno poturaš lažne fakture i još se time hvališ na internetu. Ti i tvoj drugar učitelj, bi ste trebali znati šta faktura predstavlja i da si time što si lažirao fakturu ti u stvari švercer prevarant.

Razlika između tebe i mene je ta što ja nešto poručim i sačečam da država ako hoće uzme svoj deo, to što nije njen problem.

Ali ni to nije poenta, poenta je da kada već nešto tako radiš, držiš gubicu zatvorenu, a ne hvališ se po internetu, jer siguran sam da si prekršio neki od zakona.

@ucitelj Piše se "ne zna", nemoj decu učiti pogrešno...

IBYk17m.jpg
 
Poštovani svi,

nakon podužeg praćenja ove teme, ajde da opišem jedno od svojih e-shop iskustava. Nekoliko stranica ranije pominjan je DHL, pa evo kako "to" izgleda kada se koristi ovaj operater. Igrom slučaja, prodavac iz GB robu šalje samo DHL-om, što nisam znao do momenta dobijanja povratnog maila-potvrde da je moja narudžba primljena. Ispostavilo se da nije bilo razloga za brigu, naprotiv.
I da naglasim: nemam nikakve veze sa DHL (rodbinske, poslovne, emotivne...).

Dakle:
vrednost poručene robe: 24 GBP (33 EUR)
poštarina: 11 GBP (15 EUR) - znam, kritikovaćete me gde na ovu skupoću toliko da platim za transport, ali, BTW Pošta Srbije bi za skoro istu uslugu naplatila oko 16 GBP (22 EUR)...
roba naručena: utorak 15.12. oko 18h
pošiljka uručena: četvtak 17.12. oko 16h
I ono najbitnije - dodatni troškovi: 0,00 RSD

Sve najbolje svim e-kupcima u narednoj godini!!!
 
Očigledno si dečko ograničen pa ću se udostojiti da ti pojasnim ali samo jednom, ja sam quad platio 29$, Kinezu niti sam rekao da umanjuje vrednost niti sam poturao lažne fakture.

Ti falcifikuješ odnosno poturaš lažne fakture i još se time hvališ na internetu. Ti i tvoj drugar učitelj, bi ste trebali znati šta faktura predstavlja i da si time što si lažirao fakturu ti u stvari švercer prevarant.

Razlika između tebe i mene je ta što ja nešto poručim i sačečam da država ako hoće uzme svoj deo, to što nije njen problem.

Ali ni to nije poenta, poenta je da kada već nešto tako radiš, držiš gubicu zatvorenu, a ne hvališ se po internetu, jer siguran sam da si prekršio neki od zakona.

@ucitelj Piše se "ne zna", nemoj decu učiti pogrešno...

IBYk17m.jpg

Kao prvo, nebitno je da li je quad 29$ ili 59$, pdv je obavezan, kako to da ti to nisi platio, jos ti je prosao quad sa kamerom, a znamo da ih carina ne propusta, dok se ne pribave potrebni "papiri"!?
Kao drugo, meni su paket otvorili, videli da odgovara fakturi i tako carinili, u cemu je problem!? Ja sam spreman, da platim i ovako i onako ili da se zalim na procenu, moja stvar...
Kao trece, da li si ti po zakonu pribavio sve potrebno za quad, eto jos jednom pitam? Moze neko da poruci, i ako mu ne puste, da se pozove na tvoje postove, jos stavljas screenshot da se vidi sve tacno, kada je naruceno, koliko je placeno itd...
Kao cetvrto, da li stvarno izgovaras rec "falcifikujes" kao sto si napisao, jer cisto sumnjam da je greska u pisanju(kucanju), slova c i s nisu jedno pored drugog...:eyebrows:
 
Poštovani svi,

nakon podužeg praćenja ove teme, ajde da opišem jedno od svojih e-shop iskustava. Nekoliko stranica ranije pominjan je DHL, pa evo kako "to" izgleda kada se koristi ovaj operater. Igrom slučaja, prodavac iz GB robu šalje samo DHL-om, što nisam znao do momenta dobijanja povratnog maila-potvrde da je moja narudžba primljena. Ispostavilo se da nije bilo razloga za brigu, naprotiv.
I da naglasim: nemam nikakve veze sa DHL (rodbinske, poslovne, emotivne...).

Dakle:
vrednost poručene robe: 24 GBP (33 EUR)
poštarina: 11 GBP (15 EUR) - znam, kritikovaćete me gde na ovu skupoću toliko da platim za transport, ali, BTW Pošta Srbije bi za skoro istu uslugu naplatila oko 16 GBP (22 EUR)...
roba naručena: utorak 15.12. oko 18h
pošiljka uručena: četvtak 17.12. oko 16h
I ono najbitnije - dodatni troškovi: 0,00 RSD

Sve najbolje svim e-kupcima u narednoj godini!!!

Super sto si otkrio toplu vodu. Iduci put poruci nesto preko 50 € pa ces da vidis da ima razloga za brigu koliko hoces.
 
Kao prvo, nebitno je da li je quad 29$ ili 59$, pdv je obavezan, kako to da ti to nisi platio, jos ti je prosao quad sa kamerom, a znamo da ih carina ne propusta, dok se ne pribave potrebni "papiri"!?
Kao drugo, meni su paket otvorili, videli da odgovara fakturi i tako carinili, u cemu je problem!? Ja sam spreman, da platim i ovako i onako ili da se zalim na procenu, moja stvar...
Kao trece, da li si ti po zakonu pribavio sve potrebno za quad, eto jos jednom pitam? Moze neko da poruci, i ako mu ne puste, da se pozove na tvoje postove, jos stavljas screenshot da se vidi sve tacno, kada je naruceno, koliko je placeno itd...
Kao cetvrto, da li stvarno izgovaras rec "falcifikujes" kao sto si napisao, jer cisto sumnjam da je greska u pisanju(kucanju), slova c i s nisu jedno pored drugog...:eyebrows:
Očigledno si nepopravljivo ograničen.

Quad nema kameru, drugo to je igračka ne trebaju mi papiri, treće iste nisu tražili tako da je to njihov propust. Sedamdeset osmo, jedno je da li si platio pdv i carinu višu ili nižu. Ti si svesno obmanuo carinike, a ovim svojim upisima im dao razlog da ubuduće ne prihvataju regularne fakture. I kao pislednja stavka čak i da radiš to i snalaziš se, to ne pišeš na internetu, koliko je teško to ukapirati? Ti si lažirao FAKTURU genije.
 
Ne, nego posto si ti "neogranicen", pa ne mozes da shvatis da su napravili propust i kod tebe i kod mene sto nisu proverili vrednost robe. A posto si i dalje toliko "neogranicen", ne mozes da shvatis da si se ti prvi pohvalio, onda si se nasao pametan pa napadas mene.:zgran:
 
Propust kod mene je napravljen greškom carinika, a u tvom slučaju jer si priložio lažan dokument na osnovu koga se utvrđuje vrednost.

U mom slučaju radnik može biti disciplinski sankcionisan, ti odgovaraš krivično. I zamenjuješ teze, upoređuješ neuporedivo.
 
Ja nista nisam prilagao, jer nisam ni slao, nego cekao paket...
A otkud znas, da je prihvacena faktura, paket je otvaran, mozda je tako i procenio...,)
 
Sad se već praviš lud, a lud i glup je opasna kombinacija. Završili smo diskusiju.
 
Ne pravim se lud, nego kako da odgovaram za nesto, sto nisam uradio...
Ti si ocigledno jedna isfrustrirana licnost, ne umes normalno da komuniciras, stalno se obracas nekome sa ogranicen, eto sad i sa lud, glup, obracas se ljudima veoma arogantno...
Nista drugo nisam ni mogao da ocekujem, nego nesto tog tipa "zavrsili smo diskusiju", samo sam cekao...:trust:
 
Pozdrav ljudi,
Kolega u nekom problemu pa imam par pitanja. Sta se desava sa robom na carini kad ih zaustave a vama ne odgovara procena iste? Tj ne zelite da platite 50e carine na nesto sto vredi 50e.
Potpisan je papir sa FedEx-om da oni rade spediciju. Ali nakon toga je dosla bas losa procena od carine, i na robu koja je placena online 50e (black friday popust, inace vredi 100e regularno) dolaze ukupni troskovi od 12000 din.

Da li moze da se izbegne placanje tih troskova? Nekako da se roba posalje nazad radi refund-a?
Ili je to to, mora sve da plati? Treca opcija da iskulira sve to i izgubi samo 50e koje je pukao na robu?
 
Posto sam ja "ovaj gore", daj mi jedno logicno objasnjenje, razlog, zbog cega je antagonist, kako kazes najebao zbog mene!? Po cemu to, mozda po kosmickoj pravdi...!?:)

Iz prostog razloga jer ljudi ne znaju tacnu cenu , pa pomisle da je opet smanjena cena , pa najverovatnije provere pa pogrese i lupe tako. E sad da se nije trazilo to smanjivanje cena, oni ne bi imali razloga za sve to nego bi prihvatali tu cenu , a ovako sada ko na****. Prosto ko pasulj.
 
Nisi uradio? Ja sam pročitao da si dao Kinezu da pošalje, ili mu rekao da on prepravi fakturu, nebitno. To je krivično delo.
 
@mikimk
Ja pitah za objasnjenje, al' te tek sada ne razumem...
Izvini, stvarno mi nije namera da provociram, niti tebe, niti bilo koga, ali koji to ljudi ne znaju, sta pomisle da je smanjena, sta ponovo provere pa lupe...!?
 
Da hapsimo milana1 ? A sto postoje ljudi koji prolaze carinu bez troskova ako fazon znaju kafe kuvaricu u carinskoj upravi to nista ?
Postoje mnogo veci problemi nego ovaj o kome pisete 2dana.. Covek je iskoristio mogucnost da plati manje drzavi a njihov je problem sto nisu procenili tacno paket. Treba on da radi njihov posao ?
 
Poslednja izmena:
Onda da stanemo na granicu i soping ture iz medjarske i bugarske da steljamo?
 
Nisi uradio? Ja sam pročitao da si dao Kinezu da pošalje, ili mu rekao da on prepravi fakturu, nebitno. To je krivično delo.

Kinez je slao i pisao, kako ja da odgovaram za njega... Ja sam samo trazio fakturu, on ponudio da smanji cenu i to je to...:)
Ovo inace pise tamo gde sam narucivao...;)
Note:
1. We here advise you to take a video when you opening the parcel in case of your receive the incomplete parcel or defective goods.
2. As usually,we declare the value by a lower value like USD21(For Postal Service) Or USD30~USD52 For DHL shipping.If you have any special request,please leave a message in your order.Please kindly noted that we don't accept the returned goods due to the customs duty.
In order to protect your right,please feel free to contact me if you have any question.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno