Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok hvala, imao sam nedoumicu zbog sportsdirecta, jer tamo imaju nekakve spedicije ukoliko roba ode na carinu. A posto nikada nisam narucivao iz EU i ne znam da li vazi isti postupak carinjenja kao kada roba dolazi iz Kine.
 
2016-09-20 08:49 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema
2016-09-19 12:48 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu
Stigla dva paketica na carinu juce, danas vidim vec otprema na 61200.... nema sanse da mi nisu carinili ova dva paketica, ali nesto prebrzo su prosli!
И јесу ли царинили на крају или си добро прошао?

Sent from RMN2
 
10200 GPC BEOGRAD - 11158 Beograd 118, Otprema
Stvarno prebrzo prosli, ali tek sutra cu znati da li je sa ili bez carine :(
 
Nije carinjeno. Procedura je opet pocela da se usporava i sada je cekanje 4-5 dana.
 
Stigao mi danas paket iz kine vrednost 32usd, carina Novi Sad naplatila 700rsd. Od kada se placa carina na te iznose?
 
Da pdv, pre nekih 15dana za 20 usd nije naplaceno nista
 
Ako prođe, prošlo je. Zvanično treba PDV na svaki paket, bez obzira na cenu.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Jedino da odeš do njih i tražiš da ti naplate za tu što su preskočili [emoji2]

sent from SM-G900F
 
2016-09-13 14:06 SERBIA, Belgrade, Departed, Your item departed a transfer airport in Belgrade, SERBIA on September 13, 2016 at 2:06 pm. The item is currently in transit to the destination.
2016-09-13 11:12 GERMANY, Munich, Departed
2016-09-11 22:07 UNITED STATES, San Francisco, Departed
2016-09-11 17:50 UNITED STATES, San Francisco, Arrived
2016-09-10 15:08 ISC SAN FRANCISCO (USPS), Processed Through Facility
2016-09-10 08:44 SAN FRANCISCO, CA 94128, Arrived at USPS Origin Facility


Da li je neko video nekada onaj boldiran status?........paket je na aerodromu,i od tada 13 septembra,niti je bilo novih statusa,niti je stigao do mene....
 
Meni jedan paket od 15.09. stoji na carini. Usporili izgleda opet...Screenshot_20160921-122009.jpg

Sent from my ASUS_Z00ED using Tapatalk
 
Na aerodromu znaci na carini.

Moj paket je bez carine prosao. Cudno, bas je veliki!
 
2016-09-13 14:06 SERBIA, Belgrade, Departed, Your item departed a transfer airport in Belgrade, SERBIA on September 13, 2016 at 2:06 pm. The item is currently in transit to the destination.
2016-09-13 11:12 GERMANY, Munich, Departed
2016-09-11 22:07 UNITED STATES, San Francisco, Departed
2016-09-11 17:50 UNITED STATES, San Francisco, Arrived
2016-09-10 15:08 ISC SAN FRANCISCO (USPS), Processed Through Facility
2016-09-10 08:44 SAN FRANCISCO, CA 94128, Arrived at USPS Origin Facility


Da li je neko video nekada onaj boldiran status?........paket je na aerodromu,i od tada 13 septembra,niti je bilo novih statusa,niti je stigao do mene....
Imam ja jedan paket, isto stanje kao i tvoj. Stim da kod mene stoji jos duze na tom statusu. Tako da, ili je paket neko prisvojio ili carina slabo radi.
 
Poslednja izmena:
Imam ja jedan paket, isto stanje kao i tvoj. Stim da kod mene stoji jos duze na tom statusu. Tako da, ili je paket neko prisvojio ili carina slabo radi.

Mislim da bi tu trebalo da se zove fonom i da se vidi o cemu se radi....videcu sutra to da uradim

Da li neko ovde zna "iz prve" na koji broj nase voljene carine se dobijaju takve informacije,tj da li je neko skoro njih zvao?
 
Izgleda da će i mene da zveknu po ušima, 3 RGB LED sijalice (sa wifijem), 38 USD

paceri.PNG
 
Da li je neko mozda kupovao sa amazona konkretno me interesuje kindle.Koliko bi bilo sa carinom i porezom cena je 120€ ?

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Moj paket danas izasao sa carine, dakle 8 dana. Videcemo koliko ce me odrapiti za EleCam Elite action kameru.Screenshot_20160923-134114.jpg

Sent from my ASUS_Z00ED using Tapatalk
 
Imam sledeći slučaj, čekam ruter koji je vredan 23 evra. Juče je stigao poštom nakon carinjenja i procenjena vrednost carine je viša od cene samog proizvoda... Danas sam išla u poštu, jer nisam htela da preuzmem pošiljku i uložila sam žalbu na visinu carinskih dažbina, a kada sam videla deklaraciju, bilo mi je jasno, oni su bez otvaranja napisali da je u paketu mobilni telefon, tako da su procenili vrednost četiri puta veću nego što je cena rutera... Šta reći, podnela sam i dokaze o vrsti proizvoda, izvod sa računa sa kojeg je plaćen i čak zvala carinarnicu i objasnila da su carinili robu koja uopšte nije u paketu... Sada čekam šta će se desiti kada im pošta vrati paket... Da li je neko imao sličan slučaj?
 
Poslednja izmena:
Ide na ponovno carinjenje i onda će ga ocariniti po ceni kojoj si platila, tj ocekuj PDV 20% na cenu plus 145 din rukovanje. I 400 din zalba ako se ne varam, to uzmi sa rezervom jer nisam siguran.
Sent from Tunguzija.
 
Da li je neko imao sličan slučaj?

Imaš ovde sličnih slučajeva koliko god hoćeš...
Jedino mi je čudno da nisu uopšte otvarali paket, svi koje su meni carinili do sad su bili otvarani i uvek je tip robe bio tačan.
 
Poslednja izmena:
Vidim da je bilo slučajeva da pogrešno procene i ocarine, ali da ocarine i upišu u deklaraciju sasvim drugi proizvod od onog koji je u kutiji i upravo to, bez otvaranja kutije, nisam čula... Ali dobro, znači zbog njihovog propusta i mog zahteva za ponovno carinjenje će ocariniti verovatno duplo, kada saberem te takse sa realnom cenom PDV-a... Šta reći... U svakom slučaju je skoro dva puta manje od njihove trenutne procene... Nadam se da neće taj paket opet zadržavati kod njih predugo...
 
Poslednja izmena:
Čini mi se, nisam siguran ali mislim da je vreme za rešavanje po žalbi oko 2 meseca, toliko imaju na raspolaganju...
 
Za cipele/patike od 80e, uzmu 30e, neverovatna bahatost i bezobrazluk ove majmunske drzave tj. carine, zapalice ih neko jednog dana. =)
 
26€ treba da ti uzmu a ne 30, jedino ako te patike nisu bile nesto preko 80€ jer oni prilicno tacno racunaju

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Telefon (vrednost 64 evra u Kini) bio 7 dana na carini. Jutros stigao - carina i porez 0 dinara. Dobro sam prosao, pocetnicka sreca.
Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno