Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ili mozda samo nece letvu...pre bi neku galaksiju ili jabuku. Tata, otvori se malo. :)
 
Još uvek je mala i ovo je više nego što joj treba ali joj se ne sviđa. Nudio sam joj ja moj S5 a da meni ostane letv što će i da se desi ako se ne proda letva

sent from SM-G900F
 
Ima li neko skorija iskustva sa uvozom automobilskih dijagnostičkih uređaja? Znam da su jedno vreme insistirali na dokazima o obavljanju odgovarajuće delatnosti, mada mi nije jasno po kom je to propisu...

Konkretno, poručio bih Renault Clip.
 
ljudi,da li neko moze da protumaci ove statuse?

13.09.2016 11:11:22 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
13.09.2016 11:39:12 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
14.09.2016 13:04:28 10200 GPC BEOGRAD Otprema
15.09.2016 11:22:45 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
16.09.2016 11:17:06 10200 GPC BEOGRAD Otprema
17.09.2016 12:43:27 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
17.09.2016 14:40:41 10200 GPC BEOGRAD Otprema

Znaci,ispada da su mi juce u 12:43 ocarinili paket i uputuli ka mojoj posti,da bi ga u 14:40 ponovo vratili na carinjenje?..(?)
 
Ma, grese vreme samo tako za ta dva, nisi prvi kome je takav "redosled" :)
 
Aj onda protumacite i meni ovo. Evo vec 15 dana stoji ovo i ne menja se status. Sta je sa posiljkom?
b1e4269dadb53e1ad37e1ff6684a38d0.jpg
 
Stvarno je teško lepo otvoriti kutiju i videti šta je unutra. Razumem da je gužva i da se verovatno žuri ali opet.

34znm2o.jpg
 
^Pocepaju nekad i gift kutije a na predmetima sam nalazio tragove skalpela.
 
Hahahahha! Podseti me sto sam juce video neku akciju u Metrou, za Plazmu neku, uopste ne kapiram ni sta se prodaje... SVE kutije nekako random otvorene, bas ovako pocepane!
 
Update trenutnog vremena čekanja na carinjenje - Beograd:
12.09. paket stigao u Srbiju, danas (19.09.) napustio carinu i sutra će biti isporučen.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Pozdrav, ako moze jedno glupo pitanje? :) Je l sve ide preko beogradske carine kad su u pitanju inostrane posiljke ili zavisi od moje adrese? Npr da li meni iz Cuprije paket stize na beogradsku carinu ili ide na Nis ili gde vec?
 
Ne ide sve preko beogradske. Postoji i niška i novosadska, a možda i još neka carina. Za jedan grad uvek ide preko iste carine.
 
Ne,zavisi od adrese,Cuprija verovatno Nis,oni racunaju pdv i za 1 dolar,tu nista ne prolazi bez placanja
 
Mislim da ne,ja sam iz Svilajnca i ide mi preko Beogradske carine,predpostavljam da i njemu posto smo isti okrug...
 
Hvala na odgovorima, izgleda da je Machak u pravu.Evo sad preko broja posiljke vidim, pise da je GPC Beograd, status Podnosenje na carinski pregled.
 
Stvarno je teško lepo otvoriti kutiju i videti šta je unutra. Razumem da je gužva i da se verovatno žuri ali opet.

34znm2o.jpg
Izgleda da je to sada u trendu. Malo što otvorili kovertu sa slušalicama xiaomi in-ear pro, no da provere jel sve u pakovanju otvorili i slušalice. Koje su kupljene za poklon.
f641bd60b911155bfb6592fc23fd3085.jpg
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, što u izlogu to u radnji!:)
 
Verovatno ima još većih slepaca koji u pošiljkama pokušavaju da prošvercuju ko zna šta tako da nije baš zameriti.

Verovatno nemaju policijskog kera da pomunjuši svaku pošiljku.
 
Nije stvar u otvaranju...neka otvaraju. Nemoj da cepaju. Kutija za patike se elegantno otvori tako sto podignes poklopac odozgo, a ne da vuces sa boka i cepas kutiju. Takodje, koja je svrha otvarati providnu kutijicu za slusalice debelu citava 2 mm i u kojoj se tacno vidi sta se nalazi, a pri tome je fabricki zapakovana. Kontam da ne moras da budes neki mozak da bi radio kao carinik, a ni magistarsku titulu takodje ne traze, ali ove stvari stvarno nije tesko pokopirati. Ili je tamo neko ekstremno glup ili ekstremno bezobrazan. Pre bih rekao da je ovo drugo.
P.S. Vrlo sam se iznervirao kada sam video ovo. Mogu misliti da sam ja dobio takav paket, a recimo pri tome je za poklon.
 
Taj rad. Valjda ima neka procedura? Neki skener? Pa onda ako je nešto sumnjivo neka trkeljišu. Ako oni svaki paket kupusaju u potrazi za ko zna čim, nije ni čudo što se čeka ovoliko.
 
2016-09-20 08:49 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema
2016-09-19 12:48 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu
Stigla dva paketica na carinu juce, danas vidim vec otprema na 61200.... nema sanse da mi nisu carinili ova dva paketica, ali nesto prebrzo su prosli!
 
Ljudi, hteo bih da porucim nesto sa nbastore.eu, ovu majicu

http://www.nbastore.eu/stores/nba/e...l-name-&-number-t-shirt---isiah-thomas/183082

Zanima me carina. Da li cu platiti samo PDV ili mogu da mi uvale jos neke dodatne troskove? Nisam siguran ko vrsi isporuku, jer znam da ako je vrsi DHL da moze da se desi da mi naplate neke svoje troskkove ako paket ode na carinjenje? Imam dve opcije da odaberem standard delivery 8.17EUR i express delivery 12.11EUR.
 
S obzirom da je ispod 50 evra, ne bi trebalo nikakve špedicije da budu uključene ko god da vrši isporuku.
 
Ako ide DHLom ni PDV se ne plaća za manje od 50 evra. Barem je tako bilo kod mene za neke čizme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno