Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zvao ja danas, kazu radili 24., sutra je 25. i 26. valjda na redu. Naprica mi neka fina teta svasta i zalupi slusalicu, jos mi rekose kao ceka se maksimum 7 dana, aha ali x3. Ja cu Bogami jos da pricekam. :D
slika10.png
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima,

Da li neko od vas ima ideju da li ovaj poslednji status menja nesto u procesu ili je to isto kao i prethodni koraci OTPREMA?
Znaci li to da nema nikakve promene i da je posiljka na cekanju do daljnjeg?

Hvala!

package.PNG
 
Haha stigao ortaku iphone 6 , crko je od srece :D nista nije platio ne podleze carinskom pregledu :D
 
Stigla mi danas baterija za laptop, posle 4 nedelje. Kupljeno preko Alliexpresa.
Placena 30$ (nasa carina je procenila na nekih 3300 dinara... bar su tako na onom papiru sa pecatom napisali), carina naplacena 785 dinara.
Malo sam se zbunio jer do sada nisam placao carinu za ispod 50€, ali kapiram da sa nasom carinom, nikad nisi nacisto :)
Ili ima neko drugo objasnjenje?!
 
08.10.2015 17:08:00 CN - 100614
09.10.2015 17:21:00 CN - CNBJSA Otprema
13.10.2015 10:40:05 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 34200 PC Kragujevac Otprema

Ovo je moj licni rekord :)

Odmah posle kineskog praznika preuzeto 8.10, 12.10 je bilo u Beogradu a 13.10 Otprema.

Rekao bih da nece biti carine tako da kul.
 
Ovo moje nikako da uđe u zemlju

30.09.2015 18:34:00 CN - 523112 

05.10.2015 08:58:00 CN-CNBJSA Otprema

edit
izvinjavam se, tek sad vidim da je pogrešna tema
 
Poslednja izmena:
Stigla mi danas baterija za laptop, posle 4 nedelje. Kupljeno preko Alliexpresa.
Placena 30$ (nasa carina je procenila na nekih 3300 dinara... bar su tako na onom papiru sa pecatom napisali), carina naplacena 785 dinara.
Hoces li se zaliti? Da li je negde pisala cena od $30? Na deklaraciji, prilozenoj fakturi?
 
Nema sta da se žali. Procenili su mu 3300 din, i naplatili pdv 20%, što je 660 din, plus troškovi otvaranja i to je tih 785.
Pdv se po zakonu naplaćuje za bilo koju vrednost, a ako vrednost prelazi 50 evra onda se naplaćuje i pdv i carina.
 
Poslednja izmena:
^ Izvinjavam se, nisam znao da se PDV naplacuje na svaku vrednost. Kako do sada za preko 30-ak posiljaka u poslednjih godinu dana iz Kine, Nemacke, Britanije, SAD, Francuske (do €50) - nisam platio ni dinara?
 
Obično manje vrednosti puštaju da prođu bez pdv, jer verovatno ne mogu fizički da stignu da udaraju pdv na sve pošiljke.
Za pošiljke od 20-50 evra sporadično naplaćuju pdv, pa kako se kome zalomi.
Ali imaš primer niške carine koja lupa pdv uglavnom na sve pošiljke (koliko sam uspeo da primetim iz postova Nišlija).
 
carinik vladan jovanovic ( 13138 ) izgleda da ne zna za manju cifru od 30$ ili po direktivi ne sme da pise manje kada procenjuje naplatu dazbina.
Torbicu za dslr sam platio oko 15 $ a on je "procenio" na duplo vise.
Kako je dosao do ove cifre - samo on zna. Kinez je napisao bezobrazno skromnih 5 $ ali opet koeficijent x 6 mi je totalno nerealan.
Kad se u guglu ukuca torbica nigde ne izlazi sa tom cenom ,minimalno je na alibabi 6$ do 20 na drugim sajtovima.
Umesto 400 platio sam oko 800 din pdv. Kako je taksa za zalbu oko 500 din ako se ne varam, ispade da je totalno neisplatlvo zaliti se za ovu cifru.
Jos 10 eur da sam dodao na sve to i mogao sam da je odmah kupim za 30 eur na kp-u kod preprodavaca i bez cekanja vise od 30 dana.
 
Stigla mi danas baterija za laptop, posle 4 nedelje. Kupljeno preko Alliexpresa.
Placena 30$ (nasa carina je procenila na nekih 3300 dinara... bar su tako na onom papiru sa pecatom napisali), carina naplacena 785 dinara.
Malo sam se zbunio jer do sada nisam placao carinu za ispod 50€, ali kapiram da sa nasom carinom, nikad nisi nacisto :)
Ili ima neko drugo objasnjenje?!
Pa nisi platio carinu nego PDV.
 
carinik vladan jovanovic ( 13138 ) izgleda da ne zna za manju cifru od 30$ ili po direktivi ne sme da pise manje kada procenjuje naplatu dazbina.
Torbicu za dslr sam platio oko 15 $ a on je "procenio" na duplo vise.
Kako je dosao do ove cifre - samo on zna. Kinez je napisao bezobrazno skromnih 5 $ ali opet koeficijent x 6 mi je totalno nerealan.
Kad se u guglu ukuca torbica nigde ne izlazi sa tom cenom ,minimalno je na alibabi 6$ do 20 na drugim sajtovima.
Umesto 400 platio sam oko 800 din pdv. Kako je taksa za zalbu oko 500 din ako se ne varam, ispade da je totalno neisplatlvo zaliti se za ovu cifru.
Jos 10 eur da sam dodao na sve to i mogao sam da je odmah kupim za 30 eur na kp-u kod preprodavaca i bez cekanja vise od 30 dana.
Sledeci put ako ti je to bolje kupi kod nas i ne cekas, problem resen.
 
Ok, ok... verovatno je PDV, ali mene su bunile dve stvari:

1) na paketu je pisalo "roba je ocarinjena" i ispod olovkom tih 785 dinara, a nesto slicno i na papiru sa pecatom. Mogice je da je na papiru i pisalo PDV, ali ostalo je na poslu provericu sutra.

2) nikada do sada nism placao PDV iako sam imao dosta stvari oko 30€ narucenih :D Eto, zavrsio se i taj moj, izgleda, srećan niz... zato bolje da ćutim i ne žalim se, jer kako vidim, neki su dosta često plaćali PDV :D

Na kraju krajeva nije ni bitno toliko d ali je PDV ili Carina... dobro sam prosao. Baterija radi, drzi bar 2h duze od stock (dosta je jača sa mha) i supruga je prezadovoljna (laptop koristi samo za kucanje textova) ;)

Hvala na savetima drugari... uvek mogu da se oslonim na vas ;)
 
^ Izvinjavam se, nisam znao da se PDV naplacuje na svaku vrednost. Kako do sada za preko 30-ak posiljaka u poslednjih godinu dana iz Kine, Nemacke, Britanije, SAD, Francuske (do €50) - nisam platio ni dinara?
Imao si sreće. Traži da ti naknadno naplate, da ne ostetis državu.

I koliko se sećam ovo si vec jednom pitao i isto se čudio. I cela ova tema je i nastala kad su počeli da naplaćuju pdv na sve...
 
Jesi li procitao vest do kraja, jel ti ima nelogicnosti neke?
Nece kupi nove gace koje ga ispadnu jeftinije nego bas hoce svoje polovne, da se nije emotivno vezao za njih?
A uzgred sto je carina rekla da nema gaca vec nova zenska garderoba, dva kimona nova i pitaj boga sta sve.
Decko je vidi se spreman na sve zarad jeftinog ali stvarno jeftinog marketinga...
Tuzno, ko zna koja je njega muka naterala na ovo, da ovako nisko padne.
Mukica.
 
Vidi ovog sto brani carinu, stvarno si indijanac. Mora da si u SNS :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno