Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno da finansira kineska vlada taj transport. Pa oni šalju besplatno robu u vrednosti 1 e.
Tom cenom ne mogu da pokriju ni transport od Nikole Tesle do pošte.
Ipak, sigurno i prodavci plaćaju deo transporta, ne znam kako je to tačno uređeno...
 
Poslednja izmena:
A ne ne placaju oni povranu vec ti skinu za transport natrag a ostatak ti vrate. Jes bas ce on da placa to sto je tebi nasa carina udarila za tebe veliki pdv i sto ti neces da uzmes ono sto si narucio.
Pa kad bi tako radili bankrotirali bi jako brzo a nisu bankrotirali zar ne?
Tako da odbijes vrati se posiljaocu ON plati tebi vrati umanjeni refund za troskove vracanja od Srbije do Kine, tako to funkcionise.
Da znas za ubuduce.
Edit:
@Animal
Kao sto vidis on ti je u poruci napisao da ce ti uraditi refund a ne full refund.
 
Poslednja izmena:
Da jeste to stoji, al kontam da je cim nije naveo za umanjenu vrednost postarine da je full refund u pitanju... Jesi ti ovo probao licno o cemu pricas pa znas ili samo nagadjas ?

Elem da se vratimo na temu jeste malo starije al sigurno nisu svi videli :

https://www.youtube.com/watch?t=82&v=PnckTqtwuBQ
 
Nisam licno vracao nisam za ovih 10 god online narucivanja imao potrebe za tim, ali znam kako funkcionise i ne nagadjam.
 
U pravu je enraged. Ja sam imao priliku da mi se vrati paket za Kinu greškom naše pošte. Pošto sam uložio žalbeni postupak, a oni umesto slanja paketa na ponovno carinjenje vratili nazad za Kinu. Kad je paket stigao kod njih vratili su mi novac umanjen za neki iznos mislim da je bilo umanjeno za nekih 30%.
 
Taj shipping nije free, placa se transport svake posiljke. Kineska roba koja se proda za 2$ kosta da se napravi 0.02$ tako da im se itekako isplati.
Iz Kine roba ide u kontejnerima sto brodom sto avionom, a bulk shipping kosta drasticno manje nego za single item.
Kinezi imaju i sortirne centre u vecim zemljama EU pa salju kontejner 1 nedeljno sa svim EU porudzbinama odakle se re-distribuira krajnjem kupcu.
itd.
 
meni jos uvek nije stigao paket koji je pristigao na carinu 23 septembra...(?!)

ovoliko NIKADA nisam cekao na carinjenje,i ako se ispostavi da ce ubuduce biti ovakva praksa,da stvari stoje na carini vise od 20 dana,pitanje je da li se isplati bilo sta narucivati...
 
@daki
ja bih rekao da si odlicno prosao...
nego ako ti je slao neki rodjak/prijatelj, trebao si da prodjes sa 0 u principu... ako si narucio, onda si dobar za rucak
 
Meni je 05.oktobra poslat paket iz Kine i još nije stigao do Aerodromske pošte. Obično stignu za 2-5 dana.

Kad pomislim da me tek čeka carinjenje...da nije u pitanju najskuplja stvar koju sam naručio do sada, odustao bih.
 
Meni je 05.oktobra poslat paket iz Kine i još nije stigao do Aerodromske pošte. Obično stignu za 2-5 dana.

Kad pomislim da me tek čeka carinjenje...da nije u pitanju najskuplja stvar koju sam naručio do sada, odustao bih.
Meni nikad ništa nije stiglo za 2-5 dana iz kine? Ne znam koja je ta tvoja varijanta bila, ali bez bar 2 nedelje čekanja nema ništa iz kine
 
2-5 dana od trenutka kad se paket ubaci u avion do trenutka kad se izbaci iz aviona
 
pa ocigledno nisu presli 23 septembar,posto paket pristigao tog dana i danas do mene nije stigao....
 
Je*ala ih organizacija! Nek zaposle još ljudi, činjenica je da ima dosta pristiglih paketa a manjak radnika ili višak nesposobnjakovica. Stvarno sramota!
 
Poslednja izmena:
Pozvacu ih ja sutra pa ako se jave, prosledicu do kog datuma su dosli... Nikad duze nisu carinili, uzas!
 
pa ja ih zvao pre neki dan,i kao u petak ili ponedeljak(danas) je trebalo da carine 23 septembar....ali eto,danas ništa....

sutra ću ih opet zvati,ili jos radije otisao bih tamo i tako bi im se rado naj*bo majke,ali znam da time nista necu postici......mislim,apsurdno svi sto čekamo pakete TOTALNO smo bespomocni i mozemo samo da cekamo i cekamo i cekamo,ili da prestanemo da kupujemo nesto iz inostranstva sto prolazi kroz budjavu carinu....

uostalom,da li je neko cekao npr 30 dana da mu nesto ocarine?
 
Je*ala ih organizacija! Nek zaposle još ljudi, činjenica je da ima dosta pristiglih paketa a manjak radnika ili višak nesposobnjakovica. Stvarno sramota!
Zabranjeno je zaposljavanje u drzavnim preduzecima-ZVANICNO.
 
prosto ne verujem sopstvenim ocima,ali evo u prozoru za pracenje vidim CUSTOMS CLEARANCE PROCESSING COMPLETE.......:).....iako je jos danas oko 14:30 ocarinjeno,tek sada je apdejtovan status....

znaci,danas su radili 23 septembar.....

posto mi jos par paketa stize za Srbiju,smuci mi se kada pomislim ako opet toliko treba da se ceka carinjenje....
 
Zvao sam ih ja danas. Sto se tice naknadnog slanja fakture to se moze uraditi ali sansa da carinik to vidi je jako mala. Ljubazna gospodja mi kaze da tamo radi 15 carinika i da stize hiljade paketa dnevno, tako da od toga nema nista. U principu ako se ocarini pogresno ne treba preuzeti odmah vec treba uloziti tu zalbu i onda sacekati.
 
09.10.2015 10:01:06 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
09.10.2015 10:35:11 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
12.10.2015 12:04:28 61200 CARINA GPC BEOGRAD Od carine
12.10.2015 12:28:47 61200 CARINA GPC BEOGRAD - Otprema

lagano prolazi :D
 
Moja paket vec 13 dana stoji u mestu i ne mrda. Paket predje skoro 10 hiljada km za 7 dana i onda stoji ovde 2 nedelje, mater im nesposobnu.

29.09.2015 15:43:35 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
 
Zvao sam ih ja danas. Sto se tice naknadnog slanja fakture to se moze uraditi ali sansa da carinik to vidi je jako mala. Ljubazna gospodja mi kaze da tamo radi 15 carinika i da stize hiljade paketa dnevno, tako da od toga nema nista. U principu ako se ocarini pogresno ne treba preuzeti odmah vec treba uloziti tu zalbu i onda sacekati.

Lepo ja kazem al me neki naduvavaju kao carinici jedva cekaju nase mejlove...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno