Šta je novo?

Carina na pošiljke (2024)

Kako da kontaktiram carinu u vezi oštećenja pošiljke tokom carinjenja? Naručio duks, isekli paket nožem a takodje isekli i duks
 
Kako da kontaktiram carinu u vezi oštećenja pošiljke tokom carinjenja? Naručio duks, isekli paket nožem a takodje isekli i duks
Nema od toga nista,ako si preuzeo paket to nije moguce dokazati.Tvoja rec protiv njihove.
 
Svakako moze da proba sa partial refund-om ako nista drugo, da proba malo da izvadi stetu.
 
Teško da može nešta na carini da se odradi, jedino da pokušaš da juriš poštu za oštećenje. Valjda je ostalo u zakonu da poštanski radnik otvara i zatvara pošiljku kod carinjenja.
 
Pakete otvaraju radnici pošte, tako da u pošti gde si preuzeo treba da se informišeš da li i kako može da se uradi reklamacija za oštećenje sadržaja i refundacija.
 
Kontaktirao sam postu putem forme za reklamacije. Videcemo sta kazu. Opisao sam problem i naveo ime i broj carinskog radnika s onog papira.
 
videcu sutra sta kazu u posti, evo i odgovora.
 

Prilozi

  • 2024-03-14 11_41_47-Информација - оштећење и умањење - avramovicvladimirx@gmail.com - Gmail.png
    2024-03-14 11_41_47-Информација - оштећење и умањење - [email protected] - Gmail.png
    35.2 KB · Pregleda: 143
Koja glupost, pa kakve ima veze da li je posiljka registrovana ili ne? Posiljka je posiljka.
 
Neregistrovana pošiljka se smatra najobičnijim pismom dok za registrovane ono što plaćaš uvećanu poštarinu nije samo zbog mogućnosti praćenja i potpisivanja prijema već postoje i procedure za rukovanje pošiljkom uz osiguranje koje je dedamrsoje napisao.
 
Koliko se trenutno čeka NS carina, desetak dana?
Izmedju 15 i 20 dana. Ono sto ne podleze naplati (odmah prolazi carinu bez otvaranja) ceka 6 dana... Fina je guzva. Meni 1 paket stoji od 04.03. na NS carini, ceka red, a 2 od 07. I 08.03. su mi prosla bez naplate 13. I 14.03.
 
Izmedju 15 i 20 dana. Ono sto ne podleze naplati (odmah prolazi carinu bez otvaranja) ceka 6 dana... Fina je guzva. Meni 1 paket stoji od 04.03. na NS carini, ceka red, a 2 od 07. I 08.03. su mi prosla bez naplate 13. I 14.03.
To je od trenutka kad se pojavi ono "HU-HU Prijem" u nasoj posti?
 
Koliko se trenutno čeka NS carina, desetak dana?
Pre 2-3 dana prošle dve, jedna 20 dana bila, druga 21
Takođe je i meni jedna prošla bez pregleda posle 6 dana...
Nekada su te sitne stvari odmah ili sutradan prolazile bez pregleda a sada se i na to čeka skoro pa nedelju dana
To je od trenutka kad se pojavi ono "HU-HU Prijem" u nasoj posti?
Taj status znači da su iz HU najavili dolazak te pošiljke, tek kada se pojavi Izmenična pošta - prispela znači da je ušlo kod nas
 
Poslednja izmena:
videcu sutra sta kazu u posti, evo i odgovora.
U posti su zvali jedno 5 brojeva dok nisu dosli do osobe koja zna sta treba da se uradi u ovoj situaciji. Jedna osoba prebaci na drugu, druga na trecu, treca na cetvrtu... Uglavnom, posiljalac treba da podnese zahtev za odstetu a ne ja kao primalac. Posiljalac ce mi verovatno refundirati ostecenje ali oni nisu ni krivi ni duzni... Proguglajte reci carina i skalpel i dobicete rezultate stare po 10 godina gde se ljudima desila ista stvar. Mozda su samo smislili pricu da me se otarase jer su drugi uspesno slali zalbe ali informacije koje pronalazim su od pre 5+ godina. Posle su me nazvali i rekli da su spremili izvestaj i zalbu u dva primerka ali ga mogu podneti tek kad posiljalac podnese isti.

Prenosim vam jednu pricu sa nekog foruma da se malo nasmejete:
Lik je narucio kozne naslone za glavu sa displejima za auto. Paket obelezen na $70 koliko je i platio. Pametnjakovici na carini procenili na $200, naplatili carinu+pdv na tu vrednost i usput mu presekli kozu na jednom naslonu. On se zalio posti, trazio odstetu od 50% vrednosti paketa i dobio. Posle popravio ostecenje za 500din. Pre 10 godina btw :))

Dve nedelje cekam paket iz kine, tri nedelje bleji na carini da ga oni iskasape skalpelom i da mi to naplate kao TROSKOVE OTVARANJA. Ne bih da vam opisujem sta bih njima uradio tim skalpelom :) :) :) ali slobodno pustite masti na volju
 
Poslednja izmena:
Neregistrovana pošiljka se smatra najobičnijim pismom dok za registrovane ono što plaćaš uvećanu poštarinu nije samo zbog mogućnosti praćenja i potpisivanja prijema već postoje i procedure za rukovanje pošiljkom uz osiguranje koje je dedamrsoje napisao.
A osigurana je i od srpskog radnika pošte koji skalpelom otvara pakete????
Bože ti sačuvaj...
 
Koja je to fora da AE pošiljku (tastatura) donosi PE i onda naplati poštarinu.
Naplatio kurir uredno 1070 dinara a pdv i otvaranje 610 🤔
A pre par dana kada nisam bio na adresi je odneo u poštu i tamo plaćeno ono što i piše u onom papiru
Ili me je zavrnuo ili stvarno naplaćuju poštarinu
Ako naplaćuju, bolje da uvek nosi u poštu nego da mi donosi na adresu
 
Mora da piše negde poštarina sa iznosom ako ti je naplaćena, čak i to za otvaranje je puno para, ali time pune budžet za pred izbore pošto za otvaranje ne izdaju račun.

Iskreno ne sviđa mi se što si NS carina :):):):):)
 
A da ne pominjem da čekam preko 20 dana da proðu carinu paketi...
 
Ja cekam od 19.02 paket jos nije prosao Ns carinu. Jako su usporili
 
Ja sam ranije kupovao skuplje stavke preko čoveka koji naručuje sa stranih sajtova uz 15-20% provizije, povoljnije je nego ovako carina+pdv + rizik od oštećenja kao što je imao @vladafkv
 
Ako sam porucio paket sa Amazona, vrednosti $170 i stize FedEX-om, kad da racunam da ce proci carinu?

EDIT: Znam da cu platiti jos cca 32% i spediciju oko 50 evra. Racunao sam na jos tih 100ak evra dodatnih troskova na cenu...
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-03-19 at 17.28.55.png
    Screenshot 2024-03-19 at 17.28.55.png
    184 KB · Pregleda: 60
Čekaš kad te Fedex kontaktira za neku papirologiju pa dok im ti pošalješ, pa odradi se carinjenje, pa predračun sa brojevima računa na koje trebaš da uplatiš i tek nakon uplate i knjiženja carina ti oslobadja pošiljku i čekaš da te kurir pozove
 
DHL-u uplaćuješ po računima koje ti pošalju, FedEx kurir naplaćuje lično kada donese a može da se plati i karticom.
 
Nazad
Vrh Dno