Šta je novo?

Call of Duty 2 - Oficijelni tred

Možda oni koriste šifre za varanje.
 
E ovako. Igram CoD2 vec neko duze vreme i vidim u DM /deathmatch/ kada iskocim ispred nekog sa tomsonom on me obicno ubije... Kasnije dok posmatram neke na spec. vidim da njihov tomson brze puca od mog (mnogo brze) a FPS nam je isti 250 zakucan. Kako da i meni tomson puca brze sta da radim??? Njihov internet je cak losiji od mog. Mozda do graf podesavanja?? Neznam. Pomagajte.

Evo procitaj malo o cemu se radi.Weapon editing.

http://iwnation.com/forums/index.php?showtopic=29727
 
Koliko je to zakonito a koliko nezakonito?
 
Ovaj weapon editing je za SP singleplajer a ne za multiplayer ili ja neznam da napravim za MP ako neko zna neka me doda na Xfire: markoni96... PLS
 
Now you have your weapon on singleplayer games and on your server. Pronadji to!!!
 
Now you have your weapon on singleplayer games and on your server. Pronadji to!!!

???

To use that editor you need a weapon file, for that go on your call of duty 2
directory,
then in the folder "main" you should see iw_13.iwd, you open it with winrar,
you see a
list of folders, go to "weapons/mp" if you want modify multiplayer weapons or
to "weapons/sp" for singleplayer
, there is a list of files, these are weapon
files.
I suggest you copy all weapons on a directory so you can modify them quickly.
Now place zzz_weapons.iwd in "call of duty 2/main"

You're ready now!
 
Pa jel znas ti to da napravis ?? Ja neznam ako znas pomozi mi.
 
1. Na nekim serverima je dozvoljeno da ti fps ne bude limitiran na 250, pa ako moozes idi na 333 ili 500 (mislim da je 1000 fps plafon koji igra moze da gura). Sa vecim fps bi trebalo da bolje kontrolises recoil (trzanje), a i igra ce da ti tece glatkije.

2. Moguce da koriste neku vrstu skripte (mada se to obicno koristi za garand ili pistolje), da ispuca ceo okvir odjednom. To je nedozvoljeno kao i no recoil itd... po meni je to isto kao i aimbot ili wh...COD2 je vec matora igra, samim tim punkbuster (koji je inace vrlo los kao anticheat sistem) ne dobija redovan update i sve je vise cheater-a cak i na legalnim serverima (imam original pa znam o cemu pricam).

3. Ako nije nesto od gore navedenog onda se svodi na skill, to sto te neko ubije ne znaci da vara vec mozda da je bolji igrac. Veliki broj top igraca koristi low sens (pod tim se podrazumeva da im za okret od 360 stepeni u igri treba 30+cm). Tako lakse kontrolises recoil i daleko si precizniji. Ja recimo koristim misa od 400dpi a ingame sensitivity mi je od 1.5 do 2.
 
@markoni96

Svako modifikovanje oruzja je varanje i tako se tretira, rezultira banom

@MixMasterMike

Na nekim serverima nije dozvoljeno imati i preko 85 fps, to zavisi od admina, igrao sam par warova na serverima dje je bilo dozvoljeno jedino drawfps i lagometar. Inace sve preko 125 je cak i za najbolje igrace tesko ili nikako primjetno i plus sto kad dizes fps u nebesa pozeljno je da to izbalansiras sa maxpackets ;)
 
Npr. Ako imam 200FPS koliki da postavim maxpackets ? A u veze sa rate i snaps sta oni podizu ili spustaju???
 
Npr. Ako imam 200FPS koliki da postavim maxpackets ? A u veze sa rate i snaps sta oni podizu ili spustaju???

Obicno se fps i maxpackets stavljaju u odnosu 2:1 tako da bi neka preporuka mogla da bude 100 u tvom slucaju. Evo odje imas neke pro confige koje mozes da proucis a mozes da ih prilagodis svojim potrebama isl.
 
Ti serveri na kojima je jedino dozvoljeni maxfps 85 su levatski, a to da se ne primecuje razlika izmedju 125 fps i recimo 250 je takodje cista budalastina...ja itekako primetim razliku. Kod quake engine igara (a tu spada COD serijal) ima po nekim verzijama najbolji odnos fps:packets=2:1, sto bi znacilo da ako igras sa 125 fps treba da stavis 62 packets...medjutim sam COD serijal je obogaljen time sto je limit za packets 100, tako da ako imas 250 fps, sto je na najvecem broju zvanicnih servera apsolutno dozvoljeno, bices uskracen za najbolji odnos fps/packets. E sad, o5 iz licnog iskustva cak i za 125fps je bolje staviti 100 maxpackets jer jednostavno je bolja interakcija sa serverom tada (da pojednostavimo, vise paketa znaci da server cesce belezi gde se ti tacno nalazis u igri, dakle tvoje kretanje). Inace svi jaki COD2/4 igraci igraju sa 250fps i 100 packet-a (i da ne zaboravimo snaps 30 i rate 25000). A evo i npr. sta cuveni fatal1ty kaze u tips and tricks za npr doom3 sa koliko fps on voli da igra.

http://www.youtube.com/watch?v=tW5ouS94BPM

Dakle on licno voli da igra sa 500, 600 fps. Po meni je to sasvim jasno, vise je bolje.

Na kraju ne treba zaboraviti da treba koristiti i najveci moguci refresh rate na monitoru (za CRT 100+hz a za TFT 75 gde moze).
 
Poslednja izmena:
Ti serveri na kojima je jedino dozvoljeni maxfps 85 su levatski, a to da se ne primecuje razlika izmedju 125 fps i recimo 250 je takodje cista budalastina...ja itekako primetim razliku. Kod quake engine igara (a tu spada COD serijal) ima po nekim verzijama najbolji odnos fps:packets=2:1, sto bi znacilo da ako igras sa 125 fps treba da stavis 62 packets...medjutim sam COD serijal je obogaljen time sto je limit za packets 100, tako da ako imas 250 fps, sto je na najvecem broju zvanicnih servera apsolutno dozvoljeno, bices uskracen za najbolji odnos fps/packets. E sad, o5 iz licnog iskustva cak i za 125fps je bolje staviti 100 maxpackets jer jednostavno je bolja interakcija sa serverom tada (da pojednostavimo, vise paketa znaci da server cesce belezi gde se ti tacno nalazis u igri, dakle tvoje kretanje). Inace svi jaki COD2/4 igraci igraju sa 250fps i 100 packet-a (i da ne zaboravimo snaps 30 i rate 25000). A evo i npr. sta cuveni fatal1ty kaze u tips and tricks za npr doom3 sa koliko fps on voli da igra.

http://www.youtube.com/watch?v=tW5ouS94BPM

Dakle on licno voli da igra sa 500, 600 fps. Po meni je to sasvim jasno, vise je bolje.

Na kraju ne treba zaboraviti da treba koristiti i najveci moguci refresh rate na monitoru (za CRT 100+hz a za TFT 75 gde moze).

Ja kazem da vecina ljudi nece primijetit razliku izmedju 125 i 125+ i isto tako sam ubijedjen da se ti "tripujes" malo. Vjeruj mi, imam iza sebe vise od 50 cod2 warova, sa svojim timom sam osvojo cod2 ligu prije 2 godine u konkurenciji 40-ak klanova.. Baci oko na Prank-ov cfg iz Team Pandemic a to za fatal1ty-a, coek potpisuje hardware i mora malo lozit raju :p
 
Prijatelju, ja se ne tripujem, imam 1500+ sati cod2 i 2700 sati cod4, igrao sam od 2005 cod2 prvo za PO klan, pa kasnije za APIS pa onda za Oldboys (tu su ti igrali Chombe, Durden, nCn, i jos mnogi), a igrao sam mix-eva ne znam im broj (sa npr Liqvalom, addictom, iz tada Borg klana itd). Kad se pojavio COD4 igrao sam za Alphadogs a onda sam prestao da igram (nije mi se davao novac za server+cod4 original). To sto prank ima u svom cfg 125fps ne znaci nista (mozda mu je cfg fake a mozda mu je i stari cfg, kad nisu mogli da imaju stabilnih 250 fps, onda je naravno bolje 125), a ti pogledaj malo ex tek9 igrace tipa knaller, davy, haya, ozwald itd koji su tukli te iste pandemic u Dallas-u 2007, svi imaju 250 fps. A pogledaj i ostatak COD2/4 top igraca tipa Dignitas, fnatic, eSuba, BBashers, itd videces sta kazu.

Evo ti screenshot sa FCG servera (dm, malo da se vezbaju refleksi), igrali su tu i Matje iz Fatgames (mislim da su oni trenutno medju prva 3 na CB), kao i VisseH, Svedjanin, ko igra na fcg zna kako on igra. Cisto da se vidi da ne lupam kada kazem da je 250 bolje nego 125 fps. Jos bolje bi bilo 333 ili 500 fps, dakle veci fps
= smoother gameplay, bolje kontrolises recoil, lakse izvodis odredjene skokove (kazem odredjene, jer neke mozes da izvedes podjednako i sa 125 i sa 250+ fps, dok za neke jednostavno treba veci fps od 125).

Fatal1ty ne lozi nikog jer on ne prodaje graficke kartice, procesore i ram, vec pod fatal1ty markom prodaje samo miseve, tastature, slusalice i zvucne kartice. Bilo je i nekih ploca (abit) koje su se prodavale pod tim imenom dok je abit jos poslovao.
 

Prilozi

  • FCG 1.jpg
    FCG 1.jpg
    99 KB · Pregleda: 81
  • FCG 2.jpg
    FCG 2.jpg
    140.5 KB · Pregleda: 85
Evo ti screenshot sa FCG servera (dm, malo da se vezbaju refleksi), igrali su tu i Matje iz Fatgames (mislim da su oni trenutno medju prva 3 na CB), kao i VisseH, Svedjanin, ko igra na fcg zna kako on igra. Cisto da se vidi da ne lupam kada kazem da je 250 bolje nego 125 fps. Jos bolje bi bilo 333 ili 500 fps, dakle veci fps= smoother gameplay, bolje kontrolises recoil, lakse izvodis odredjene skokove (kazem odredjene, jer neke mozes da izvedes podjednako i sa 125 i sa 250+ fps, dok za neke jednostavno treba veci fps od 125).

Druze imas jako los kill/death odnos za nekoga ko je igrao COD2 1500+ sati.
 
Kako los? Ovo nije lose za cod2. Moras ovde da pogines jer nije ovo kao cod4 pa da ti air i heli donesu pola fragova.
 
@MixMasterMike

Nemoj da mislis da je meni fps zakucan na 125, i ja ga drzim na vise jer prosto volim da vidim kako se krece u raznim situacijama a ne zato sto mi je potreban. Ja stvarno neznam koji je to skok koji ne mozes da izvedes sa 125fps :trust:, nema skoka i glitcha u cod2 koji nijesam izveo i koji necu izvest na difoltu a iz price o recoilu mogu da pretpostavim da koristis pretezno automatske puske (neko sa 1500+ sati, hmm). U principu ne igram dm i na taj server nema potrebe da dolazim, ako mislis na skill i to ;). Ako je tebi potreban velik fps da bi mogao da igras bilo koju pucacinu online onda ja mogu da budem srecan jer cu rjedje radit upgrade hardvera ( citaj, ostane vise za pivo ).

@Gdin_M

Jeste los, realno, meni su takvi skorovi na waru a ne na dm sa 20 ljudi, mislim na nekog ko toliko igra i bio je u vise klanova. A evo iz igre skrinovi u poslednje vrijeme. Btw, skorije igram samo na 1.2 verziju jer dozvoljava da uzmes od oruzja sta hoces (mogu da uzmem snajp uvijek) i prosto zato sto nema jugosa koji uvijek nesto *eru i nerviraju, ovamo svi igraju i cute a varanje je prava rijetkost plus punkbuster fercera..
 

Prilozi

  • gaf1.jpg
    gaf1.jpg
    292.2 KB · Pregleda: 53
  • CoD2MP_s 2009-05-14 03-09-06-59.jpg
    CoD2MP_s 2009-05-14 03-09-06-59.jpg
    146.7 KB · Pregleda: 41
  • CoD2MP_s 2009-05-16 18-14-08-78.jpg
    CoD2MP_s 2009-05-16 18-14-08-78.jpg
    138.5 KB · Pregleda: 48
Ma znam i ja za te fore sa ogromnim brojem fps-a, ali u sustini to i nije bitno jer je od svega najbitniji sto manji ping i konstantan ping. To sto neko lupa da neki skok mora sa 125 fps-a je apsurdnost jer takav skok moze i sa malim brojem frejmova samo sto je onda teze da se pogodi tajming za skok. A sto se tice skora nista ne predstavlja to sto ti imas 50 ubistava i 3 smrti jer igras sa malo igraca. I najiskusniji igraci u partiji sa mnogo ljudi mora da poginu vise puta jer je i logicno posto se protivnici stvaraju na dosta mesta a oni nisu roboti i nemaju milion metaka da pucaju non stop a i naleti se na bombu. Ovo se sve naravno odnosi na tdm.
 
Ma znam i ja za te fore sa ogromnim brojem fps-a, ali u sustini to i nije bitno jer je od svega najbitniji sto manji ping i konstantan ping. To sto neko lupa da neki skok mora sa 125 fps-a je apsurdnost jer takav skok moze i sa malim brojem frejmova samo sto je onda teze da se pogodi tajming za skok. A sto se tice skora nista ne predstavlja to sto ti imas 50 ubistava i 3 smrti jer igras sa malo igraca. I najiskusniji igraci u partiji sa mnogo ljudi mora da poginu vise puta jer je i logicno posto se protivnici stvaraju na dosta mesta a oni nisu roboti i nemaju milion metaka da pucaju non stop a i naleti se na bombu. Ovo se sve naravno odnosi na tdm.

Za mene licno najljepsa je igra na serverima sa 16 slotova, dovoljno se puca, ne pada kisa od granata, ima prostora za malo taktiziranja i kamperaj se eliminise lagano. Evo ss sa malo vise ljudi iako sam ih pobrisao dosta od ranijih godina kad sam mnogo vise bio igracki aktivan
 

Prilozi

  • CoD2MP_s 2009-05-16 22-30-04-75.jpg
    CoD2MP_s 2009-05-16 22-30-04-75.jpg
    141.6 KB · Pregleda: 62
Pa dobro igram ga i ja dugo, ali samo kazem da nije los skor, nisam rekao da ima potencijala i da je profi.:)
 
Ne znam sta je ovde smesno, ali ako je tebi smesno onda ok.:)
 
Mozete li mi reci vasa SVA ali SVA podesavanja u igri i broj FPS. Naprimer ja 100-500 FPS. 4:3 anti alaising off 1024x768 ovo ostalo sve OFF a texture settings automatic 75Hz.... i ako sam nesto zaboravio? I internet brzina i vrsta : Wairelles 1024kb/ps.....
 
Ma to su sve stvari iz konzole a to je sve poznato. Mene interesuje ovo sto sam u predhodnom postu naveo!!!
 
@Milanv i @Stormwatch

NA FCG server dolaze i Knaller i svi iz FatGames/Mamut.si klana, onaj mali Hrvat Poquelin itd (ko ne zna neka pogleda na clanbase ili na tek9 forumu ko su ti igraci). Bukvalno svi top igraci koji trenutno igraju cod2. Nema sanse da u recimo 5 partija uvek budes prvi ili medju prva 3, ni ovi najjaci jer je tako jak server da je to neverovatno (dakle gotovo u svako doba ima nekog od ovih vrhunskih igraca).
To je server za uvezbavanje skill-a i aim-a, tu jednostavno ne mozes da imas manje od 15 pogibija. Igra se do 50 fragova. Smesno je to sto pricate vas dvojica, uostalom dodjite na server nekad, a ne da mi tu kacite sa nekog anonimnog servera
screenshot.
 
Bas bih voleo da ih vidim da imaju 3 smrti i 70 fragova. Yeah, right...
 
Da, verovatno bi usledio uninstall COD serijala sa hdd nakon sto bi ih Alex Knaller Shulepov malo 'razvalio' na FCG dm...
 
Nazad
Vrh Dno