Šta je novo?

Call of Duty 2 - Oficijelni tred

Ma znam za Fraps, nego neka prastara verzija koju sam imao nije radila sa Cod2.
Mislio sam da merite sa nekom timedemo komandom, ili sta li vec...
Sad sam skinuo Fraps 2.72 i evo rezultata:
Mapa je "osvajanje onog brda Hill 400 ili tako nesto"
1280x1024, DX9, 4xAA, Anisotropic texture filtering, soften smoke edges = everything
texture sve tri opcije na extra...
Minimalni FPS je 23, maximalni 36. Prosek 31 nakon 5 min igranja.

P.S. Subjektivni utisak = skroz igrivo.
"Optimize for SLI" podize prosek za par fps.
 
Poslednja izmena:
Dakle u principu sve na max? Tako je i meni, doduse ja sam tek na pocetku, prva kampanja sa Rusima.
Mislio sam da je nesto do mene jer zaista ocekivao sam vise od 450e kartice.
Meni je zaista *****ski da je doslo vreme da das tolko para za nesto a da ne moze makar 30 fps min da izvlaci iz nove igre na max setovanjima.
Bas citam i na Anandu, kukaju ljudi, kazu ocekivali su vise za pare koje daju kao i ja sto sam ocekivao.
 
He he..
Mani radi sjajno, doduse ja nemam velika ocekivanja, na 6600, SVE na max...
Ja reko' samo da probam i ostalo...

Jedino je primetna razlika sa 1024 full na 800, jer onda radi mnooogo bolje, tj nekako klizi...
 
stvarno mi nije jasno ovo spominjanje zahtevnosti, meni super radi na matoroj (ali overklokovanoj :) ) 9200se u 800x600 na 50tak frejmova......u cemu je caka?
sempron64 2800+/512mb
 
SPAVAC je napisao(la):
stvarno mi nije jasno ovo spominjanje zahtevnosti, meni super radi na matoroj (ali overklokovanoj :) ) 9200se u 800x600 na 50tak frejmova......u cemu je caka?
sempron64 2800+/512mb

ma igra uopste nije zahtevna... dok ne stavis 1024, 4xaa, high, ...

I izgleda potpuno drugacije.. veruj mi.. do pre nedelju dana sam je igrao na auto, 800, 0xaa ,) ...
 
SPAVAC je napisao(la):
stvarno mi nije jasno ovo spominjanje zahtevnosti, meni super radi na matoroj (ali overklokovanoj :) ) 9200se u 800x600 na 50tak frejmova......u cemu je caka?
sempron64 2800+/512mb
Pa igras u dx7 modu, sta da ocekujes, on leti i na mx-u...
 
Pretabah je juce...k'o da me je pregazio voz...preterase ga sa akcijom(pre toga sam presao FEAR pa mi se mozda cini...)apsolutno ubijanje kaziprsta
 
Ja je sad igram i cini mi se teza od Quake-a. A zahtevnost je poprilicna cak ni na 7800gt ne mogu da igram kako bi trebalo. Doduse grafika je extra, meni licno bolja nego Quake dosta.
 
Uf... sada sam pogledao svoje postove i ljudi ce pomisliti da imam 7800GTX ,)
Nazalost nemam i hteo sam da kazem da mi mnogo lepo radi na 800x600, dx9, bilinear (ne znam razliku izmedju billinear i trilinear, pa sam ostavio na bi), aa 2x, SLI (pitaj boga zasto sam ovo ukljucio, a znam sta je ,) ), Shadows, Dyn. Lights->High, Smoke->everything, No of corpses->large, texture->sve na high...

od mog Inno 6600 128Mb (3.2GHz Cel, 1Gb RAM-a) dosta...

@face:

samo smanji rezoluciju sve ima da poleti... mozda nije lepo optimizovana za visoke rezolucije :trust:

edit: evo, fraps kaze na doticnim podesavanjima, zadnja misija ona guzva na trgu, i to sam bas izabrao situaciju extra, znaci max zahtevna, nesto preko 30 average...
 
Poslednja izmena:
hm. Pa ja sam eksperimentisao dosta i nashao da je igrivo kad igram na 1024x768, ansio, 4xAA, dynamic lights - normal, soft smoke edges - world only i teksture na high.
Tada imam u guzvama sa mnogo akcije oko 30 fps, prosek je oko 40 i vise tako da je tada igrivo. Ako dignem rezoluciju, pada u guzvi ispod 30.
A igram 7800gt, giga rama, Venice 3000+.
IPak sam ja ocekivao od igre koju shalju sa ovom kartom, da bude the way its meant to be played, dakle 1280x1024, pogotovo zbog tft native rezolucije sve na max i extra, al izgleda da to 7800GT zapravo i moze da tera - ali ako kupis 2.
Jbga doslo je vreme da covek moze da da 400+e za grafiku i opet ima igara koje ce je da je samelju i pojedu za dorucak.
Sada je high end ako das 1000e za SLi.
I za kraj, evo zahtevnost CoD2, 2 super clanka, prvi je za high end drugi za mainstream karte. http://www.firingsquad.com/hardware/call_of_duty_2_performance_ati_nvidia/
http://www.firingsquad.com/hardware/call_of_duty_2_midrange_graphics/
 
Poslednja izmena:
@face:

UFFF... ispade sto ja sa svojom konfom imam ovakve rezulate treba da budem, srecan ,)

The way it's meant to be played, right...
majke im ga nenormalne...

EDIT: ovaj tfoj link...
RADEON X800 XL 512Mb ---> 1600x1200, 4xAA, 8XAF -> 17.2 FPS...

BRATE...
 
Poslednja izmena:
http://www.tweakguides.com/COD2_1.html

Ovo vam moze pomoci da saznate kako da namestite vrednosti koje se ne vide golim okom u CoD2, pa samim tim poprave i FrameRate, a da sacuvate dooobar deo kvaliteta... Sada mi stvarno leti (zatvoreni prostor 50-70FPS, otvoreni 25-45), samo paziti...
 
Poslednja izmena:
evo tek sad sam probao igrucu iako je izasla pre brdo dana.....grafika nista spec....igrivost onako...sva sreca sto volim ratne igre pa mi je super.....i odma sam se zaglavio na jednom delu kad idem kroz onu veliku ceo sa jos dva vojnika ispred mene.....oni krenu da pucaju na shvabe dole....otkriju nas polozaj i pocnu da resetaju po cevi i ubiju me......wtf now?
 
Poslednja izmena:
Now kreni nivo od početka pa iskuliraj malo, nemoj odmah za njima već prepusti gluperde svojoj sudbini i biće sve ok :)
E kad si se tu zaglavio...
 
filipenko je napisao(la):
Now kreni nivo od početka pa iskuliraj malo, nemoj odmah za njima već prepusti gluperde svojoj sudbini i biće sve ok :)
E kad si se tu zaglavio...

nisam se bukvalno zaglavio :) nego ne mogu da predjem :) ali sad cu verovatno moci posle tvoje pomoci
 
CamBieL je napisao(la):
http://www.tweakguides.com/COD2_1.html

Ovo vam moze pomoci da saznate kako da namestite vrednosti koje se ne vide golim okom u CoD2, pa samim tim poprave i FrameRate, a da sacuvate dooobar deo kvaliteta... Sada mi stvarno leti (zatvoreni prostor 50-70FPS, otvoreni 25-45), samo paziti...


Znam video sam to al wtf? J**** ti to kad moram da citam xy strana da bi nesto mozda radilo kako treba. :mad: Imam sta pametnije da radim.
 
hi hi hi...
procitaj onih par o advanced tweaking-u...

ja sam procitao za desetak minuta, a mozda ce biti onih kojima ce koristiti...

ja recimo nisam znao da mogu da default ansitropic 8x smanjim na 4x i recimo da stavim broj leseva koji ja hocu, i tako te sitnice...

bilo mi je vise nego interesantno, pa sad teram u vise detalja nego pre a radi mi lepo ,)

nema potrebe za paljenjem smajlija :d

@zex: ja ne znam kakve si ti igre ranije igrao ako kazes da ova nema dobru grafiku, i nadam se da ces mi napisati odgovor, i uputiti me na pravi put...
Ja samo znam da kad stavis detalje na extra treba ti grafa sa 256-512 rama...
tj sve na max i 1280 rezol. pa tek onda da mi kazes da igra nema neku grafiku..
:wave:
 
Poslednja izmena:
Zavrsavam britansku kampanju. Mislim da je igra odlicna. Naravno kao veteran, pola sata furioznog FPS-a i mozak propisti, neminovno je sat vremena pauze. Meni ce igranje da potraje. Vec sam se preznojio a jos isterujem iz Afrike ove sto su mi streljali pradedu i vodali babe i dede po logorima. :mad: U jednom trenutku doziveo sam flash u Tunisu - ladno sam pred sobom video fotorealisticnu situaciju. Senke, zemlja, protivnik, sve je bilo tako stvarno...a konzumiram samo komp od psihoaktivnih supstanci :D (pivo batalio, omrznuo ga zbog reklama ). Ne zelim da merim u Frapsu, dovoljno je igrivo i ima bezbroj tweakova i setovanja-zabava za svakoga. Britanska kampanja je odlicna, videcemo americku (ruska `nako-repetitio).
 
Poslednja izmena:
ja sam otpicio na 800x600 i sve na skoro high. Igra je klizila samo tako, je*e bi se za frame rate sve dok ne secka i ne smara me. Presao sam je za 2 dana :p
 
Ja sam je igrao u 1024 sa medium detaljima ..... za 2 ne puna dana gotovo!
 
Ja na 9600pro 1024*768 sa nasvirano na high ! Ali na DX7,
posto igra nije htela na DX9(sivi ekran), iako imam DX9.0c !
Pa onda koliki sam filing izgubio, tom opcijom ?
 
@oklagija:
sto bi ironicnim tonom rekao Koja: "mmmm...nista..."

A kako nece u DX9?!? Probaj sa novijim drajverima...
 
Moja nV 6200 64 bit (640x480, Render DX9, Medium) daje 20 - 60 Fps ! :) A kod druga na 5700 DX9 je slaidshow ! A na DX7 ~ 160 FPS High ??? :)
 
CamBieL je napisao(la):
@oklagija:
sto bi ironicnim tonom rekao Koja: "mmmm...nista..."

A kako nece u DX9?!? Probaj sa novijim drajverima...

Proso voz ,) vec sam je obrno dva puta i obriso, ali sam se bavio i drajverima ali nije uspelo :crash:
 
Uh tek sam je sada instalirao i moram reci da je strava.Grafika je sjajna,
atmosfera jos bolja.Nisam jos presao single,a vec sam se navukao na multi!!
Nek se jave ljudi koji igraju multi-Na kojim serverima igrate??.Ja sam na SBB-u.
 
sempron64 na 2.4GHz, x550 na 500/700, 512MB ram-a - 25-50 fps-ova na 800x600, dx9, shadows off, trilinearno, aa off naravno, teksture auto.
Igra izgleda sjajno i na ovim setovanjima, mogu samo da zamislim kako je kod srecnika sa jacim grafikama. Atmosfera je pored toga takva da ni ne mislim o grafici.
 
E ovako. Igram CoD2 vec neko duze vreme i vidim u DM /deathmatch/ kada iskocim ispred nekog sa tomsonom on me obicno ubije... Kasnije dok posmatram neke na spec. vidim da njihov tomson brze puca od mog (mnogo brze) a FPS nam je isti 250 zakucan. Kako da i meni tomson puca brze sta da radim??? Njihov internet je cak losiji od mog. Mozda do graf podesavanja?? Neznam. Pomagajte.
 
Vrh Dno