Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

BIce nove table na leto. Btw i dalje detektuje i prijavljuje prevoz iz suprotnog smera da dolazi na stanicu.
Brljave,pokazuju da bus stize za 1-2 stanice,a bus vec stigao i prosao,isto kao sa aplikacijom.
 
pa ne ažuriraju se podaci u sekund. što se detekcije vozila iz suprotnog smera tiče, to se dešava na nekim stajalištima. primetio sam slučaj da su stajališta na mapi u aplikaciji permutovana.
 
pao sistem sneg

 
Јел вам ради Београд + апликација?
 
Ne znam kao je u Bg, ali ne mogu da verujem da je u NS neophodno non-stop nosati fizičku nssmart (kao smart) karticu sa sobom umesto da omoguće neku olakšanu validaciju (makar i mobilnim uređajem koji je više-manje stalno u ruci).
Takođe validatori su krš teški, snop je slabašan i ne može da očita QR code na poleđini kartice ni kroz transparentnu foliju, a i treba im od pet do deset sekundi da očitaju i validiraju karticu, što baš uspori sve i prave se redovi pri ulasku.
Možda sam malo šokiran pošto se godinama nisam vozio javnim prevozom, ali ne vidim neki napredak u odnosu na period kad su se karte kupovale i cepale ručno u samom autobusu.
Pogotovo u odnosu na stare pokazne koju si vadio samo kad kontrola zatraži.
 
Мени била забаговало апп, само вртело ону почетну анимацију. Након рестарта фона, прорадило нормално.
 
Редовно ми се дешава да када први пут покренем апликацију, покаже погрешно стање, тек након 2-3 рефрешовања покаже како треба.
 
Ako imate telegram app:

@bgdplusbot

Treba samo da znate broj stanice i da ukucate broj i dobijte info kada dolazi bus a možete ga pratiti i uživo


Pozdrav,
Sad videh ovo, ali koliko vidim user više ne postoji.
Da li se prešlo na neki drugi user ili je jednostavno prestalo sa radom?
Hvala!
 

Prilozi

  • 29 01 2024 001.jpg
    29 01 2024 001.jpg
    299.5 KB · Pregleda: 93
Kucaj Beogrd plus,ja sam nasao.
Hvala. S obzirom da koristim Telegram otkad postoji ovo je top stvar da ne moram da koristim BusPlus app posebno. :)
Sad sam testirao i vidim da lepo radi. S tim što sam dodao random stanicu u "Sačuvane stanice" pa ne znam na koji način mogu da je izbrišem odatle i da dodam samo one koje najčešće koristim? Takođe sam primetio da mi je samo 5 stanica stavio u tzv Favorite odnosno "Sačuvane stanice" i ne vidim način sortiranje stanica.
 
Hvala. S obzirom da koristim Telegram otkad postoji ovo je top stvar da ne moram da koristim BusPlus app posebno. :)
Sad sam testirao i vidim da lepo radi. S tim što sam dodao random stanicu u "Sačuvane stanice" pa ne znam na koji način mogu da je izbrišem odatle i da dodam samo one koje najčešće koristim? Takođe sam primetio da mi je samo 5 stanica stavio u tzv Favorite odnosno "Sačuvane stanice" i ne vidim način sortiranje stanica.
Kontaktiraj onog Dusana i prijavi mu.Hoce da cuje predlog i sugestiju.
 
jutros su se zabagovale (neke) table na Novom Beogradu. prikazivale su jedno te isto, takoreći bez promene, a vozila, čak i ona koja nisu prikazana na tabli, su dolazila i odlazila po svom redosledu. izgleda da ovo rešenje nije baš pouzdano uvek. bolje bi bilo da table prikazuju nešto drugo u ovakvim situacijama (poput poruke da su u toku radovi na sistemu)
 
jutros su se zabagovale (neke) table na Novom Beogradu. prikazivale su jedno te isto, takoreći bez promene, a vozila, čak i ona koja nisu prikazana na tabli, su dolazila i odlazila po svom redosledu. izgleda da ovo rešenje nije baš pouzdano uvek. bolje bi bilo da table prikazuju nešto drugo u ovakvim situacijama (poput poruke da su u toku radovi na sistemu)
A tek sto ce biti veselo kada dodje prolece pa sunce raspali po tabli, a nista se nece videti,bice vise beskorisno nego obrnuto.
 
bolje bi bilo da table prikazuju nešto drugo u ovakvim situacijama
kud urekoh. ovog jutra ne rade (neke od tih spomenutih tabli) 🤯

no, vidim da su table koje rade počele da prikazuju vreme i temperaturu (možda i datum) u redu iznad tabele.
 
no, vidim da su table koje rade počele da prikazuju vreme i temperaturu (možda i datum) u redu iznad tabele.
To table rade od samog početka, ali se ne primeti na stajalištima sa velikim brojem linija jer prvo izlistava sve linije i njihove terminuse, nakon toga ide kod stajališta i na kraju idu datum, vreme i temp. pa onda sve ispočetka :D
 
Juce mi je aplikcija pokupila neki update i od tog momenta aplikacija beograd plus vise ne radi.Pokrene je normalno i stalno vrti ona tri kruzica i ne ucitava buseve.
Deinstalirao sam je par puta i ponovo instalirao ali nema vajde.
Sta jos mogu da pokusam da uradim?
Kod drugara je isto aplikacija uradila update i sad mu je aplikacija u crnoj boji kada je pokrene i radi mu normalno.Kod mene nije u crnoj boji nego u svetloj boji.
Kao da nije pokupio komplatan update i da zato brljavi aplikacija?
 
Aplikacija mi uopste ne radi sa poslednjim update-om.Verzija koja kod mene ne radi je 6.32.2.
Deinstalirao danas aplikaciju i skinuo na kompu stariju verziju 6.31 od 18 januara 2024.
I sve radi kako treba.Naravno kad se pokrene i ova verzija aplikacije sama aplikacija nudi nadogradnju i kad odradim nadogradnju na 6.32.2 koja je poslednja verzija aplikacija odmah zabaguje.
Prvo sam mislio da mi je mozda nesto ukljuceno u telefonu sto mozda blokira rad aplikacije ali sam sa starijom verziojom aplikacije koja radi normalno skapirao da je ipak problem u samoj aplikaciji koja svakim novim update-om postaje sve vece djubre.
I sada sa ovom starijom verzijom imam malo smaranja kad je pokrenem stalno mi nudi update na novu verziju.prvo moram da kliknem na x da otkazem nadogradnju pa tek onda da ukucam broj stanice i vidim gde se busevi nalaze.
 
Ako imate problem pisete tamo gde treba,ovde nece niko da vam resi problem.
 
И мени нуди нову верзију, сад не смем да је инсталирам😀
 
Nova verzija (od 6.32) koristi novi API (v3), i vezana je za Google Play Integrity API, ako imate otkljucan bootloader ili vam nesto nije u redu sa Google Play uslugama, aplikacija nece raditi uopste, vec ce samo prikazivati ona 3 kruga. Ovo su ocigledno napravili da bi sto vise otezali razvoj nezvanicnih resenja, a sto se vidi i kad se program dekompajlira; kod je provucen kroz tzv. obfuscator. Svakako ce jos neko vreme (verovatno 2-3 meseca) raditi i stari API (v2), a kojim se sluzi izmedju ostalog i pomenuti Telegram bot.
 
Ko god je malo upućeniji, mogao je da zna šta ga čeka sa ovom aplikacijom. BusLogic se nije proslavio nigde sa ovom platformom, tako da...
 
Kod mene na samsungu jos uvek nema te 6.32, jos je 6.31 moguce da kasni updejt dok ga ne ispeglaju :)
 
Nazad
Vrh Dno