Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Zeni sam.uzeo leeco X526 u roze boji. Pa sada hoce da spari slusalicw sa telefonom, [emoji23]. Znam da uiisii hm7 imaju u roze boji, ima li jos nesto od ove ponude?

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
T2 - posto su mi oni originalni plavi vrhovi pukli pre nego sto sam ijednom koristio sluske, uzeh new bee vrhove (do sad sam koristio neke crne od mem. pene koje sam vec imao) i potpuno drugaciji osecaj :D S velicina mi za sada pasuje savrseno, zvuk dosta bolji. Zaista preporuka za vrhove.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Već par dana lomim glavu oko toga da li da uzmem kabl sa mikrofonom/kontrolama ili klot... :wall:
Vrede li nešto te kontrole na kablovima, ako se koristi samo za muziku? Meni to deluje samo kao potencijalno mesto za kvar...
 
Ima neko preporuku za bluetooth bubice za slušanje muzike na telefonu?

Dao bih 30-40EUR i bitno mi je da mogu da se kupe kod nas,

Bio sam naručio 2 para nekih koje su bile best buy sa Ali-a i Joybuy-a ali nikad nisu stigle posle 3 meseca čekanja pa bih sada da uzmem neke odmah.
 
Imam dva i po para KZ slušalica i sa svima isti problem. Kada jednom spadne original vrh (tip, gumica), kako god da ga vratim on spadne čim ga pogledam. Jednu ZS5 sam polomio pokušavajući da vratim glupu gumicu tako da ostane na mestu. Na ES3 sam imao sličan problem, izgubio originalne vrhove i na kraju stavio neke aftermarket. Nije baš da ostanu u uvu ali se i oni relativno lako skidaju. Danas se svuče vrh sa jedne ED16 i opet ne mogu da ga vratim, a da ne spadne lagano. Na drugoj slušalici istog para laganim povlačenjem ne mogu da skinem vrh. Ne vidim da je bilo šta puklo. Ima li pomoći ili da opet kupujem nove vrhove? Nisam audiofil, uopšte mi nije bitan dobitak sa drugim vrhovima (probao sam memorijsku penu i ne podnosim je), samo je bitno da ostanu na mestu jer ih inače izgubim kada ih vadim iz torbe/džepa.
 
Memt X5S su stvarno za taj novac jezive slusalice... sta se sve dobija i kvalitet istih... videcemo koliko ce potrajati ali sve deluje utegnuto, magnet je strava protiv upetljavanja, ide torbica, pakovanje prelepo, 2 kesice double flange tipova, mada su meni kratki okruglasti penasti tipovi za njih kao stvoreni.. ne vire skoro uopste iz uva, pa ih je nekad bukvalno tesko izvaditi jer su bas bas sitne... na galaxy S8 uz deezer su bas dobre, bez equalizera po mom ukusu... skoro kao T2 za zapusenim ventovima, ali T2 su sto se tice cistoce druga dimenzija... malo ce X5S da mi drzi paznju izgleda.. osvezenje posle T2

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jedno pitanje za vlasnike meizu ep52 , koliko vam traje baterija kada slušate na max pesme ?
Sve mi se sviđa kod sluski , čak i zvuk , ali mi se čini da je baterija dosta loša ..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Memt X5S su stvarno za taj novac jezive slusalice... sta se sve dobija i kvalitet istih... videcemo koliko ce potrajati ali sve deluje utegnuto, magnet je strava protiv upetljavanja, ide torbica, pakovanje prelepo, 2 kesice double flange tipova, mada su meni kratki okruglasti penasti tipovi za njih kao stvoreni.. ne vire skoro uopste iz uva, pa ih je nekad bukvalno tesko izvaditi jer su bas bas sitne... na galaxy S8 uz deezer su bas dobre, bez equalizera po mom ukusu... skoro kao T2 za zapusenim ventovima, ali T2 su sto se tice cistoce druga dimenzija... malo ce X5S da mi drzi paznju izgleda.. osvezenje posle T2

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Slazem se sa svime napisanim. Prestao sam da koristim KZ ZS6 zbog njih :D Ove su mi lakse, a zvuk je odlican, narocito sa tip-ovima od memorijske pene. Razmisljam da narucim jos jedne, da mi stoje u rezervi.

Nego, pitanjce- preporuka za memory foam tipove? Procitao sam dosta pohvala za New bee, jel' to to, da ne gledam dalje?
 
Slazem se sa svime napisanim. Prestao sam da koristim KZ ZS6 zbog njih :D Ove su mi lakse, a zvuk je odlican, narocito sa tip-ovima od memorijske pene. Razmisljam da narucim jos jedne, da mi stoje u rezervi.

Nego, pitanjce- preporuka za memory foam tipove? Procitao sam dosta pohvala za New bee, jel' to to, da ne gledam dalje?
Za penaste tipove, probao sam newbee, uzeo miks silikonskih i penastih u 3 velicine, posto newbee ima i drugu opciju od 6 pari penastih ali sve su M velicine.. bili su ok. Resio sam da probam i krace okrugle, sa wooeasy storea, i pokazale su se bolje... i na T2, ali over-the-ear nacin nosenja, a na X5S su okrugli penasti pun pogodak

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izgleda da sam izgubio KZ BTE u snegu. Šta mi preporucujete kao zamenu?

Uglavnom slušam podcast na njima i bitne su udobnost i baterija da može da izgura 5-6 sati min. Mikrofon je bonus ako ima.
 
Poslednja izmena:


Sudeci po ovom sound demo-u zvuk im i nije bas toliko sjajan, ok su ali meni Final Audio E3000 (45-50$) zvuce punije, zabavnije, bas im je mozda malo tezi i sporiji ali imaju vise ''mesa'' u zvuku sto je mnogima bitnije kada su in-ear i ostale prenosive slusalice u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Hah, preduhitrili ste me...
Taman sam hteo da okacim review od Zeosa i "isprozivam" hsv-a, da ne ispada da ih hvalimo bez razloga... :D

Za tu cenu (25-40e) T2 odlicna kupovina, vrlo verovatno jedna od best buy opcija do 60-80e (mozda i do 100e?). Nadam se samo da cena nece drasticno da im skoci.
 
^ за спавање користим philips she3590, буквално као да немам ништа у ушима, вртим се и лево и десно [emoji23][emoji23] не сметају ни мало.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni treba da stignu t2pro verovatno cu uzeti i t3. Cca c10 i as10 su solidne slusalice. Necu ulaziti u te review-e i sound demoe ovo pricam krajnje subjektivno. Onaj calvine na sound demo snimak nalepi jos i EQ da bi bolje docarao kako to njemu zvuci a i onaj EARS sistem sto ima za snimanje nije bas predvidjen za on-ear i in-ear. Ali svakako da ima istine u tome sto prica ali opet ne verujem da je toliko crno belo. Koliko god onaj zeki sa zreviews ocenjivao zvuk shac metodom nemoguce da to ide iz krajnosti u krajnost. Meni se i svidja izgleda ukus koji on ima :) mada cesto on pretera sa hypom a ovaj calvin sa kritikama. Mislim da su kod ovih sub 100$ kineza glavne razlike u subjektivnom ukusu zvuka. Ja i volim treble al kad je definisan i kad ne para usi. Videcu t2pro kakve su pa cu uporediti sa as10,c10,f300. Imam jos i macaw gt600 sa massdropa al dok oni dostave mozda cu i zaboraviti da sam ih narucio :/
 
^ U zadnje vreme ga pratim i nekad imam utisak da namerno kontrira. Nekad se slazem sa njim, pogotovo kad slusam sound demo, ali mislim da preteruje.
Sto ti kazes, nemoguce da je sve tako crno belo, da mnogi nahvale neke slusalice i da se pokazu dobro a da ih on onda sahrani.
 
^ U zadnje vreme ga pratim i nekad imam utisak da namerno kontrira. Nekad se slazem sa njim, pogotovo kad slusam sound demo, ali mislim da preteruje.
Sto ti kazes, nemoguce da je sve tako crno belo, da mnogi nahvale neke slusalice i da se pokazu dobro a da ih on onda sahrani.

as10.png etymoticER4.png

iskreno i po merenjima ne znam sta mu toliko para usi osim ako covek voli odredjenu vrstu zvuka sto mu na kraju dodje na staru preporuku idi u prodavnicu probaj ili dobro procitaj kakav zvuk dobijas posto je na kraju sve subjektivno. mozda je covek navikao na taj laid back zvuk sa nekim opustenim bass-om i za njegovu vrstu muzike je to super da li ce biti super sa svim zanrovima sumnjam. svi jure bass i treble definiciju a zapravo vise i nema ili je mnogo retko naci slusalice sa odlicnim srednjim tonovima... za sad su f300, ca10 i as10 po meni odlicna kupovina.
@markoen500 ako su mi za nesto dobre se425 onda su za spavanje xD
 
Lik je ocigledno navikao na laid-back, lush, pun, muzikalan zvuk cak i po cenu detaljnosti. Slicno kao i Tyll iz IF-a.
Verovatno zato i gotivi jeftine Sony MH750 i koje i pored toga sto nisu previse detaljne stvarno zvuce veoma puno i zabavno i bolje od velike vecine jeftinih chi-fi slicne cene pa cak i od nekih skupljih. Isto vazi i za one Samsung AKG.

Dobro je da postoji i jedan takav review kanal a ne samo $ponzori$ani kojih je sve vise. A na neki nacin je i kontra neozbiljnom Z koji se ponasa kao razmazeni debeli USA tinejdzer :)
Mada Poljak ume da drami i cesto je arogantan (ocigledno je takav) a bolje i to nego da pravi nerealan hajp za proizvode koje je dobio na poklon. Uz to ne kritikuje samo chi-fi vec i neke veoma skupe slusalice poznatih proizvodjaca, npr. 1000$ AKG: https://www.youtube.com/watch?v=MtIKcQA7nyc

To sto prica i nije toliko bitno koliko cinjenica da su mu demo snimci verovatno najbolji za sada, koliko samo HD58x bolje zvuce nego u Z demo snimku gde su iste ''veiled'' kao neke Senn slusalice od 50-100$, razlika je primetna.
Naravno da demo snimci nisu 100% merilo kvaliteta ali su dovoljno dobri za neke osnovne utiske i iznenadio sam se koliko neke od hajpovanih in-ear zvuce prosecno ili cak lose u odnosu na cenu.

Na kraju, najbitnije je da su tu sound demo (uz original recording) i da svako moze da se uveri kako, bar otprilike, zvuce neke slusalice.
Na osnovu ovoga sto sam cuo cak ni najbolje chi-fi koje je testirao (T2/Pro, AS10) ne da ne zvuce bolje od CKX9 (80e placene pre 4 godine) nego nisu ni u rangu nekih Pioneer koje sam imao (60e tadasnja cena) a i sama trajnost je pod znakom pitanja.

Ali dobro, treba sve to cuti uzivo i uporediti, ne vole svi isti zvuk niti imaju nameru da placaju in-ear preko 50e pa su chi-fi i dalje odlican izbor za vecinu korisnika.
 
Poslednja izmena:
Hm, ne bih da pokvarim zabavu, ali imam nekoliko pari in-ear slušalica koje je testirao i uopšte ne zvuče tako kao na snimcima. Gde god ima malo visokih frekvencija, snimak se potpuno raspada i zvuči kao osmobitni užas. Ne znam šta ne valja na tom njegovom setapu, ali ne valja :)

HD 58x zvuči slično, ali sve što je in ear je totalno uvrnuto i izvitopereno.

Tako da ne bih da kažem da potpuno odbacite snimke, ali ih uzmite sa gigantskom rezervom.
 
Ko zna sta je u pitanju.. imam MH750 i stvarno zvuce veoma slicno, ako ne i isto kao u njegovom demo snimku. Zato mi je cudno da te slusalice zvuce prilicno verno a ostale (pretezni chi-fi) dosta losije a sve su in-ear.
Valjda bi preslusao demo i naveo da nesto nije u redu, da se ne poklapa sa zvukom koji licno cuje? A mozda i malo troluje jer ne voli takve svetlije i praskave signature :D

Uz to sam video komentare vlasnika HD58x koji kazu da u Z demo te slusalice zvuce losije (sto se i cuje) a sa druge strane veoma slicno kao u sound demo-u koji je snimio Poljak. Zato sam pomislio da je to-to, bar sto se nekog osnovnog tonaliteta tice.

Hvala na info u svakom slucaju:)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno