Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
zar nije austrijanac a ne poljak ? mislim prica na DE a i mislim da je pomenuo da je iz austrije a plus je i opleo po AKGu austrijskoj firmi sto mu daje kredibilitet moram reci :) voleo bih da cujem te ckx9 al po graphu koji sam video deluju kao da mi se ne bi svidele posto imaju sirok i dubok dip u srednjim tonovima, vrv su ekstra za edm. generalno me nervira sto vecina IE slusalica ima taj glupavi bass/treble boost pogotovo ovi cajnezi zato je etymotic i dalje car posto su mu bass i visoki kontrolisaniji. e50 koje sam imao imaju neki uzasan roll off u visokim a i e40 su slicne ali nije toliko primetno. makar se sa oulov-om (ili kako se vec zove) slazem da je 90% in ear slusalica lose tunovano.

t20.png ove t20 su mi ekstra za taj bassy/fun sound , sa reference filterom

dok su za balansiraniji zvuk / vokale se425 odlicne SE425.png

inace su ove as10, t2 i sl low tier i medju kinezima nije bas da su najbolje mozda do 50$ na aliju za vise ima dosta boljih stvari tipa moondrop aria/kanas, bgvp (po nekima) , whizzer, toneking, tfz , tansio mirai itd da ne nabrajam. ali bih najvise voleo da probam etymotic, a planiram skorije da uzmem ATH-CKS1000. samo da se resim nekih starih sto mi skupljaju prasinu xD
 
Pojma nemam, moguće da postoje neke besne rezonance kad se neke slušalice dublje ili pliće ubodu, ali sve što nema roll-off na visokim frekvencijama - zvuči grozno.
Hifiman RE-400 zvuče apsolutno nepodnošljivo kod njega, užasno grubo i bez ikakvog basa. Da su stvarno takve, odavno bi bile izgažene. T2 slično.

Evo sad slušam muziku koju koristi za demoe i sve zvuči potpuno drugačije.

@zyllion
Taj grafik sa rtings za se425 je kompenzovan njihovom krivom a la Harman, raw bolje opisuje kakav je zvuk.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, slušate kompresovani YouTube video. Može on da pokazuje snimke koliko hoće, ono šta on čuje tamo, ono što YouTube ispljune nakon procesovanja videa i ono što vaše uši prenesu mozgu su 3 različite stvari. Njegovi (i svačiji) zvučni "uzorci" sa YT mogu da posluže da se čisto *otprilike* (VEOMA otprilike) stekne neka predstava kako neke slušalice zvuče i ništa više. Treba biti *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, realno, da se oni shvate ozbiljno i kao referenca za poređenje...
 
Pojma nemam, moguće da postoje neke besne rezonance kad se neke slušalice dublje ili pliće ubodu, ali sve što nema roll-off na visokim frekvencijama - zvuči grozno.
Hifiman RE-400 zvuče apsolutno nepodnošljivo kod njega, užasno grubo i bez ikakvog basa. Da su stvarno takve, odavno bi bile izgažene. T2 slično.

Evo sad slušam muziku koju koristi za demoe i sve zvuči potpuno drugačije.

ja se isto ne slazem sa as10, veze nemaju sa onim iz demoa, onakve grainy i prenaglasene visoke nemaju . bukvalno takav zvuk ni u jednom trenutku nisam cuo kad sam skinuo pesmu i slusao, a i bass je uzasan na njegovom demou a live je mozda jedan od boljih sub-mid bass koji sam cuo na IEM slusalicama. Jedino sto je isto je cinjenica da naglasene delove frekventnog opseg uhvatio, kvalitet ne bas. 58x demo i poredjenju sa mojima moze se steci bolji utisak o kvalitetu zvuka koji se dobija. mislim da je onaj 'metal' reviewer i veliki fan ovog oluva izjavio da mu je sistem los za IEM/on ear a to sam isto procitao na nekom forumu tako da je vrv to problem a posle pokusava neki EQingom da oblikuje zvuk u demou i napravi picvajz xD

@jurodivi najverovatnije je yt napravio *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* + njegov EQ samog demoa u pocetku sam pomislio da nije odradio volume matching posto neke frekvence prshte u demoima.
 
Poslednja izmena:
Jasno je da postoji kompresija, ali ovde je reč o tome da je frekventni odziv potpuno drugačiji. Znači nije čak ni otprilike, nego bitno drugačije.

Mislim svejedno ne bih baš mnogo računao na utiske nekoliko ovih trendi rivjuera što drame, hajpuju ili se trude da budu alternativni pa treširaju sve ono što drugi hajpuju.
 
E bas to, moguce da neke in-ear (u zavisnosti od gumica) ''ne legnu'' dobro u taj ''rig'' za snimanje i onda eto zvuka koji je svetliji, praskaviji, tanji uz taj neki ''supalj'' prizvuk.
I meni se nesto slicno desilo upravo sa MH750 koje sa fabricki namontiranim povecim gumicama nisu lepo lezale u usima, bile su neudobne i sto je najgore zvuk je bio cudan i mnogo losiji nego sa za broj manjim gumicama.

Mada mislim da on hejtuje sve sto ima takve signature (sa izrazenim peak-ovima iznad 2KHz, nebitno gde se ''nalaze'') i da je fan toplog, laid-back, lush zvuka kao i Tyll.

@ Prvo sam mislio da je Nemac/Austrijanac ali onda videh ''Poland'' na YT kanalu. Na kraju ipak jeste iz Austrije :D https://twitter.com/oluvsgadgets"]Oluv

CKX9 grafik deluje kontroverzno :d ali je zvuk zapravo prilicno detaljan, mesnat, engaging, visoki su sjajni kao i soundstage/imaging. Bukvalno sam se navukao na gledanje odredjenih filmova sa njima, ubodem neki produzni kabl u X6 i razvucem do fotelje, jednostavno su sjajne koliko izbacuju i dobro pozicioniraju te mikro detalje i sve ostalo vezano za dinamiku sto je vrh za horore, filmove sa raznim efektima, pucnjavom itd. Cak su i za FPS igre iznenadjujuce dobre.

Od mana (zvucnih) za ovaj novac mogu da navedem samo to sto bi bas mogao da bude za nijansu vise tight i malo brzi generalno (u zavisnosti od zanra i produkcije mogu da zvuce pomalo sporo i uz naglaseniji mid/high bas) ali vecinu zanrova koje slusam odlicno pokrivaju. Na kraju da imaju takav life-like bas i srednje ne bi ni kostale 80-90e nego bar 2X vise, kao CKR9/LTD i CKR10. Mada sam vidjao komentare na HF gde neki likovi tvrde da CKX9 uz odredjene korekcije EQ mogu na crtu i tim slusalicama (od kojih u startu imaju malo veci soundstage ali i malo slabiji imaging), preko EQ se najlakse regulise bas a prednost za CKR10 svakako ostaju sjajni, life-like instrumenti i vokali, tu EQ ne moze mnogo da pomogne jer CKR modeli imaju savrseniji sistem drajvera. CKX9 su prilicno velike pa je pitanje da li ce svima biti podjednako udobne (nisu bas idealne za osobe sa malim usima), meni pocinju polako da smetaju posle 2-3h neprekidnog nosenja ali nije to nista strasno, na svu srecu. Zamena gumica nije bas laka pa i to moze da se navede kao mana. Dodatna oprema je odlicna sto vazi i za kvalitet izrade.

CKX9 i svi modeli CKR serije su jedne od najbolje ocenjenih in-ear slusalica u svom cenovnom rangu u poslednjih nekoliko godina ali je proizvodnja prekinuta?! Totalno nelogicno osim ako ne planiraju da izbace usavrsene modele.
Nedavno videh da su izbacene iz ponude na ATH sajtu i da se sve teze nalaze i po amazonima/ebay. Kod nas mogu da se kupe samo CKX9is za 95e, sto je 10e visa cena u odnosu na pocetak 2015.
 
Poslednja izmena:
sad uporedih ckx9 graph ckx9.png sa
mojim te05 te05.png deluje slicno samo sto te ckx9 imaju te povucene srednje a kod te05 prelaz visokih srednjih u visoke j*be kevu cim malo losiji fit bude :)

as10 vredi uzeti samo da im se cuje bass to garantujem.
c10 je takodje dobra kupovina c10.jpg
a taman sam mislio da cu uzeti neko smece koje ce zavrsiti u nekoj ladici i skupljati prasinu kad su zapravo pristojne slusalice -_- i opet se vracam na gomilanje...
 
Kod CKX9 ne postoji los fit, kako ih jednom ubodes u usi tako mogu da stoje zauvek, ma sta da radis :) Definitivno genijalan nacin postavljanja ili bolje receno fiksiranja na usi.

Pogledaj jos jednom, kod tih ATH su povuceni tonovi izmedju 2-6K (vise low-treble nego low-mids, u praksi ne zvuci bas tako drasticno kao po grafiku) pa odredjeni instrumenti i vokali ne zvuce bas life-like ali ne mogu previse da im zamerim u odnosu na cenu i kako zvuce generalno. Uz blage korekcije EQ (smanjenje mid-high basa i pojacanje u tom high mids/low treble rasponu, po zelji i sub-bass moze da se pojaca za 1-2dB) zvuce bolje izbalansirano sto vise odgovara nekim zanrovima ali iskreno ne koristim previse cesto EQ jer nema potrebe i hocu da slusam drugaciji zvuk od HD7, iz zabave, nije zanimljivo kada sve slusalice zvuce slicno :)
 
Poslednja izmena:
@ivanhoe ma to cisto da se ima ideja o zvuku, zato sam i postavio graph. Ja to koristim nakon slusanja da vidim koliko 'dobro' cujem :)

@stoned, ma ja bih imao problem 100% :/ desni usni kanal mi je problem sa vecinom in ear (ako nemaju foam nastavke), mada za divno cudo ovi kinezi odlicno leze sa stock nastavcima...
 
Pa dobro, to stvarno zavisi od oblika u velicine usiju, ima ljudi koji ne mogu normalno da koriste vecinu in-ear a ni earbuds.

Ali mislim da ne bi imao problem sa CKX9 jer pakovanje sadrzi dosta dodatne opreme, npr. ja koristim ove najvece silikonske ''kuke'' koje zajedno sa kucistem drajvera leze na usnim skoljkama (stigle su vec namontirane) i trece po redu gumice (s leva na desno, fabricki stizu ove druge, skidanje/postavljanje nije bas lako), tako da ostaju jedne jos manje i sundjerasti nastavci.

ath_ckx9_access_1_sq.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod CKX9 ne postoji los fit, kako ih jednom ubodes u usi tako mogu da stoje zauvek, ma sta da radis :) Definitivno genijalan nacin postavljanja ili bolje receno fiksiranja na usi.

Pogledaj jos jednom, kod tih ATH su povuceni tonovi izmedju 2-6K (vise low-treble nego low-mids, u praksi ne zvuci bas tako drasticno kao po grafiku) pa odredjeni instrumenti i vokali ne zvuce bas life-like ali ne mogu previse da im zamerim u odnosu na cenu i kako zvuce generalno. Uz blage korekcije EQ (smanjenje mid-high basa i pojacanje u tom high mids/low treble rasponu, po zelji i sub-bass moze da se pojaca za 1-2dB) zvuce bolje izbalansirano sto vise odgovara nekim zanrovima ali iskreno ne koristim previse cesto EQ jer nema potrebe i hocu da slusam drugaciji zvuk od HD7, iz zabave, nije zanimljivo kada sve slusalice zvuce slicno :)

Druze, bez da se ljutis, ali previse se hvatas za te CKX9... Previse ih uzimas za referencu i hvalis, bez da si probao jos ponesto pored njih (od 50e do 150e). Recimo Fiio EX1/Dunu Titan 1, koje sam imao, su svojevremeno bile odlicne (bas u klasi tih ckx9), ali ih je jednostavno vreme pregazilo odnosno novi modeli koji su iskocili na trziste - sada u klasi od 80-120e imamo sigurno jos 3-4 bolja modela. TinAudio t2 su komotno rame uz rame uz Ex1, a kostale su me 3x manje nego ex1 pre 3 godine...
To slusanje YT snimaka/demoa, bas kao sto rekose ivanhoe i jurodivi, moze da se okaci macku o rep sve dok se ne proba uzivo. Posebno mozemo da zahebemo "reviewe" raznih YT "recenzenta" odnosno influensera (posebno Z-a koji hajpuje sve zivo ili clavinet-a koji pljuje sve zivo).
Pa i tada, kada se proba uzivo, pitanje je hoce li se izvuci max i steci pozitivan utisak sto zbog izvora, vrste materijala i licnih preferenci koje ljudi imaju.

Realno stanje stvari, nazalost, je da kinezi poput KZ/TinAudio/SM/FiiO imaju odlicne modele za malo novca koje bi kod brendiranih kostale 2-3x vise. Kazem nazalost jer se brendirani proizvodjaci malo trude da uvedu inovacije tj napreduju ali zato debelo naplacuju svoje ime.
Primer RHA T20 koje imam, papreno skupe su bile (i uzeo sam ih prakticno za dzabe sticajem okolnosti), da su dobre jesu, ali iskreno ne vrede tog novca (da se ne lazemo)
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde si video da ih uzimam za nekakvu ''referencu''? Ne mogu nijedne mid-fi slusalice da bude referenca, posebno ne jer je vecina sa (relativno) obojenom zvucnom signaturom.
Predlozio sam zyllion-u da razmisli o dodavanju tih ATH u (bar privremenu) kolekciju jer su definitivno jedne od najboljih in-ear do 100e i imaju sjajan ''grip'' a i zyllion cesto menja slusalice.

Naravno da cu da ih hvalim, od sada jos vise jer posle 2+ nedelje koriscenja Fostex TR-90 over-ear samo mogu da ''udarim'' dodatni plus i za HD7 i za CKX9 jer mogu na crtu mnogo skupljim slusalicama, cak mi CKX9 neretko zvuce malo bolje (ako nista drugo zabavnije) od Fostex monitora a u pitanju su in-ear vs over-ear. Takodje ih izuzetno hvali i jedan od (u kritikama) ''najostrijih'' review sajtova, na osnovu cijih utisaka sam i kupio te ATH i ne da nisam pogresio nego sam obavio sjajnu kupovinu.

The Audio Technica CKX9is Sonic Fuel can stand up to some multi-driver earphones well – and given that those sell for around twice the price or more, that’s an impressive feat.

The slight bassiness stops the Audio Technica CKX9is Sonic Fuel from being incredibly accurate, but then we imagine very few people use earphones like this for serious monitoring purposes. And in terms of producing a sound that makes music sound enjoyable, fun and exciting, these Audio Technicas ace it.

Samlele su CX150, Piston 3 i sve slicne, jeftine bubice koje sam probao, slicno vazi i za MH750 ciji je jedini adut u tom duelu to sto zvuce (iole uporedivo) zabavno ali zato drasticno gube na svim drugim poljima. Na kraju ATH su zvucno bolje od Pioneer i nekih ''kameleon'' koje je imao ortak (ne znam tacne oznake, imao sam ih kratko, mozda se Vylota seca modela, Pioneer 60e cena u srb tadasnja, kameleon 50-ak $ na rasprodaji) mada je cinjenica da su i te Pioneer/kameleon mnogo bolje od svih jeftinijih koje sam probao i definitivno pripadaju mid-fi klasi (sa fun obojenim zvukom).

Mene samo cudi kako to da MH750 u sound demo-u zvuce prakticno isto kao i u praksi/uzivo a ove hajpovane chi-fi (a bogami i 1000$ AKG) ispod ocekivanja.
Ali dobro, neka bude da je do recording rig-a/loseg lezanja u tim vestackim usima a i Austrijanac je treble peak hejter :) Mada je i to cudno, kako nije preterano napljuvao HD681 vec ih hvali (pod uslovom da se zvuk regulise preko EQ).
Cudno je i to sto takodje ''zasiljene'' PreSonus HD7, pri prelusavanju pesama koje je koristio Oluv za demo, ne zvuce tanko, praskavo, hladno kao neke od kineskih in-ear, neka bude da je do lose snimljenog zvuka, iz bilo kog razloga ali svejedno, i dalje nisam zainteresovan za chi-fi in-ear, mozda za 2-3 modela ali mislim da mi trenutno ne trebaju.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
^ Ja sam koristio Fidelio S2 nekih nedelju dana, uzeo od ortaka.Fiio EX1 sam kupio odmah posle, bolje su slusalice od S2-jki...

Kazem ti samo da ih samo non-stop spominjes, kao da je za tebe end-game i najbolje slusalice u toj kategoriji... A cinjenica je da su bolje bile u tom trenutku od ostalih brendiranih modela na trzistu, otuda i pozitivni review-i i odusevljenje na netu... Isto vazi svojevremeno i za EX1/Dunu Titan, Yamaha EPH-100, te ATH CKX, RHA MA750 - u smislu da su bolja opcija bila od precenjenih Senn, Shure, AKG...

Tehnicki su sigurno prevazidjene do sada (iz iskustva sa EX1 pricam), tako da ono...
 
Daleko do toga, ti postovi su pretezno bili upuceni Zyllion-u jer je on odavno u toj prici da cesto menja slusalice i kupuje sve sto se iole vodi kao dobra kupovina. Nikakvo pominjanje end-game reference itd.
Posle niza testova koje sam radio za ove 2 nedelje CKX9, po mom misljenju, zasluzuju jos ozbiljniju preporuku i treba ih kupovati dok ih ima, s obzirom da je proizvodnja prekinuta i da u srb moze da se kupi samo jos ''is'' verzija za 95e, verovatno ih za par meseci nece biti uopste.

Opusteno buraz, verujem da su T2 veoma dobre sluske u odnosu na cenu ali nisu za mene i ne planiram kupovinu, ne mogu da gomilam in-ear, ionako sam se vecine otarasio. Kao poklon mozda ali vise sam nekako za ove TX1/2, zbog cene, pa kada ih klinci ili matorci uniste steta je smesna.

Kvalitetne slusalice tesko da mogu da postanu prevazidjene posle samo nekoliko godina, neke ne mogu ni posle vise decenija ali to je neka druga tema. Vremenom se desi da cene padaju a proizvodjaci izbacuju multi-driver modele kao naslednike pa je npr. logicno da CKX9 ne mogu da zvuce bolje od skupljih CKR9/LTD ali opet razlika u zvanicnim cenama nije bas mala pa i nisu za direktno poredjenje.

Pioneer koje sam imao su model iz 2009/2010. godine pa su pregazile sve redom, od onih koje sam nabrojao (zaboravih jos neke, medju kojima su i CX300 II koje su slicno ''godiste'' samo dosta poznatije i hajpovanije) tako da godiste ne znaci nista ako su audio inzenjeri radili kako treba :) Ali svakako da pod pritiskom konkurencije dolazi do napretka, najvise u klasi do 50$ jer su Kinezi primorali poznate proizvodjace da pocnu sa proizvodnjom boljih slusalica (BD Byron, Byrd su klasicni primeri)
 
Poslednja izmena:
Byron je krsh da se ne lazemo :) mislim imao sam onu BT verziju, sad imam BTA. Za tu lovu su mogli makar normalan kabl da stave, zvuk tu i tamo ko voli naglasen bass dobre su, ali srednji i visoki nisu nesto spektakularni. Wired verzija je najjeftinija i sumnjam da je ista bolja. Imao sam i IE160 ili kako vec, tada su bile odlicne, odlican fit kao i byron i za tu lovu da dolaze sa onim smesnim flat kablovima i samo sa 3x silicon tips je bedno... bas sam razocaran u taj neki low, low mid segment beyera. Senn i beyer samo pro i flagship modeli ovu ostalu buraniju samo na ime i secanje na legende dt770/880/990 prodaju. Kinez ti za 50$ dolara da detachable kabl, moguc upgrade na bt, upgrade kablova, malo li je. Pa i da je losiji zvuk opet bih pre preporucio kinescice posto je meni uvek fit i udobnost najbitnija a i ko jos zeli da mu se kabl raspadne malo jacim trzajem na slusalicama od 150+ €...
Meni je logicno da hvalis tvoje ckx9 ako si se navikao na zvuk, odgovara ti a i nisi reviewer ili *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* koja non stop menja slusalica :) pa sto bi i znao kako zvuce stotine pari in ears-a. Ja se npr ne slazem da ove as10, c10, f300 zvuce bolje od mojih t20i, t2pro ce me razuveriti mozda kad stignu :) al planiram i t3 da uzmem na massdropu ima vec pre order. Brandname imaju mnogo bolji QC, driver matching pa su uvek meni bolja kupovina ako imaju normalnu cenu i ako nemaju neke nenormalne mane/nedostatke u odnosu na konkurenciju. Ovim t20i fali detachable kabl za tu lovu sramotno
 
Meni i dalje nije jasno zasto se forsira nekakvo poredjenje tih 40-50$ chi-fi sa ATH, to mi uopste nije bila namera, samo sam ti predlozio da apsolutno vredi imati CKX9 u in-ear kolekciji jer je zvuk izuzetno detaljan, zabavan uz odlican soundstage i fit/grip na usima. Kablovi nisu izmenjivi i to je mana ali su kvalitetni i traju evo 4+ godine. Cak razmisljam da uzmem jos jedne, sa mikrofonom, zbog prekida proizvodnje, ako ove riknu ili ih izgubim ne znam koje bih posle uzeo do 100e a da se kace na usi a da nisu primetno losije zvucno.

To sto necu da menjam kineske in-ear iz te cenovne klase je neka druga prica, mrzi me da mesecima cekam nesto sto cu probati nekoliko dana i staviti u oglase (ko jos u Srb kupuje polovne in-ear pa jos od 40-50$, tu cena mora primetno da se spusti da bi se neko uopste javio) ili u najboljem slucaju odloziti sa strane, jednostavno mi ne treba veci broj takvih slusalica i to je glavni razlog zasto odustao od tog segmenta :)

Kablovi koji se lako menjaju su uvek plus kao i uopste dobra izrada i bogato pakovanje. Zato sam i zadrzao Fostex, zbog odlicnih dubokih, angled jastucica, 2 kabla, dobre izrade i dobrog zvuka ali ipak mislim da je su pocetne cene (250-300$) bile preterano visoke, sada na rasprodajama su ok.
 
^ Slazem se za t20i, uzeci u obzir pakovanje (koje me je odusevilo) i sta je sve stiglo totalni fail je da nemaju detachable kabal, sa druge strane izrada je kao T-34...
Ma koliko god da je RHA podrska odlicna, smatram da ni jedan proizvodjac to sebi ne bi trebao da dozvoli sa svojim produktom od 100+ evropskih novcanica. Plus me za iste hvata paranoja jer imaju serijskih problema sa uvrtanjem gume i propadanjem odmah kod samih drajvera (mada je novija serija od pre koju godinu to navodno resila drugacijim "plasticnijim" kompozitom, ali ostaje da se vidi).

Jedina zamerka, uz taj kabal, je soundstage - nesto je manji (mali driveri, hbg, posebno sto sam koristio semi-open in-ear sluske), ali opet uzeci u sve u obzir dobre su sluske. Ali ni u ludilu ne bih dao 160e za iste, niti bih preporucio nekome da ih uzima bez da isproba jos koji model na trzistu... :) Meni su za sad T2 daily driver, t20i drzim u fioci...


@hsv
Znas kako ide ona: "svaki cigo hvali svoga konja"... :)

Ono sto hocu da kazem: ako recimo EX1 koje su vazile za jedne od "best buy" pre par godina u klasi do 100e su sada (subjektivno) na "nivou performansi" (akusticno, po pitanju izrade malo manje ali opet tu je izmenjiv kabal) koje dobijam sa "kinezom" T2 po ceni koja je 25e (vs 89e za EX1) - sta je to nego prevazidjeno od strane konkurencije?
Isto sam hteo da uzmem nasledinka EX1 (EX1 v2 su bile kratko na trzistu) ali sam prosvrljao i ispostavilo se da postoje modeli koji su bolji. Isto tako smatram da su i tvoje CKX9 (iako verovatno dobre svojevremeno) sigurno prevazidjene, steta je sto samo nisi imao prilike da isprobas jos neki model. Ne pricam od strane T2 nego generalno.

Doduse slazem se da su neki modeli "klasici" tj nikad ne izlaze iz mode, ali su u drugoj cenovnoj i generalnoj kategoriji. Primer koji mi pada je za over-ear: SHP9500 i Fidelio X2 (pa i RE400 i HD650) su u klasici do 100 i 250/300e "klasici" (koji bez razmisljanja mogu da se pazare), ali to iz licnog iskustva tvrdim jer sam "izgubio" par dana viseci po radnjama i slusajuci sta konkurencija nudi... Medjutim ne bi me uopste cudilo da su se u "sub 100e" kategoriji promenila situacija.

Btw Beyer/AKG/Senn/Shure/Bose - nikako ne bih uzeo u razmatranje, pogotovu u sub 50e i 100e in-ear kategoriji ne bi ih ni ubacivao u neku ozbiljnu diskusiju. Ibasso, Fiio, RHA, Soundmagic, RHA, Fostex - sve su daleko bolji izbor a samo su neki od brendova koji mi padaju na pamet....
Ali opet sa druge strane meni je lako da palamudim jer vama trziste diktira izbor, dok je nekom lakse ako ima pristup vecem trzistu...
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da napisem a da vec nisam :)
Bukvalno sve pise u nekoliko postova iznad ali izgleda da ne vredi.
 
Povezao BT modul na KZ ZSR sluške odličan zvuk nema razlike u kvalitetu kada su povezane sa žicom. Možda mi se čini da je zvuk još jači preko Blututa jer ima modul za pojačavanje zvuka ne zavisno od jačine zvuka na samom telefonu. Još mi nisu stigle druge KZ bubice na carini su.... Da li za njih da poručim drugi kabel i da li dobijam nešto time?

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam sta da napisem a da vec nisam :)
Bukvalno sve pise u nekoliko postova iznad ali izgleda da ne vredi.

U pravu si.

All i'm sayin' - manje je merodavno ako nisi imao prilike jos koji model iz istog/slicnog cenovnog ranga da isprobas ili makar vise komada iz nesto nizeg (i viseg) segmenta steknes bolji utisak.

Bila bi ista fora da sam imam samo Senn 598 ili in-ear momentum (ili siroko nahvaljene shure 215), ciji mi recimo sound signature odgovara, i nasiroko ih hvalim da su "must buy"... A onda shvatis da recimo jedan KZ ili MEElectronics nudi isti ako ne i bolji audio ugodjaj a kosta duplo manje...
 
Poslednja izmena:
Ne, ti si se ocigledno (jedini) samotrigerov'o zbog mog komentara o T2 sound demo-u za koji su se svi slozili da zvuci ispod ocekivanja, nebitni su razlozi, ostali vlasnici T2 su objasnili da te slusalice zapravo zvuce bolje i to je to.
T2 mi ne trebaju iz navedenih razloga a moja preporuka CKX9 Zyllionu (koji je odavno u maratonu menjanja slusalica) apsolutno nema nikakve veze sa nekakvim ratom na relaciji brand name vs chi-fi, to samo ti vidis odnosno tripujes :)

A izgleda i dalje ne citas dovoljno sta pisem, na osnovu niza poredjenja i licnih utisaka tvrdim da su CKX9 i dalje jedne od najboljih in-ear u tom cenovnom rangu (dakle, jedne od, ne ultimativno najbolje, pristigle iz buducnosti i slicne nebuloze) sto ne znaci da svi ovde treba da batalite dobre/hajpovane chi-fi vec da ATH za 80-90e/$ i dalje nude odlican ''paket'' zvuk/fit/dodatna oprema/opsti kvalitet izrade/trajnost a uskoro ih vise nece biti na trzistu. Ko to ne moze da shvati onda ima problem koji spam i drljanje tastatura ne mogu da rese.
 
Poslednja izmena:
^ citao sam da se su neke copper varijante kablova dobre, modifikuju zvuk na bolje (mada ne znam tacno model koji je u pitanju, proguglaj malo).
@yojin kad mogu da zaspim sa in ears u usima na stranu kad legnem meni je to automarski kandidat za daily drivera :) a to je slucaj i sa se425 i sa t20i. Uskoro stize tin pa cu videti kakve su. Mada je volim bassy zvuk al ne na ustrb srednjih i visokih. Fostexove te05 su mi isto odlicne ali me malo fit zeza sa stock pa cekam comply da stigne. Foam tips su najbolja opcija za moje usi.
@hsv, kao sto sam ti i rekao sumnjam da cu uzimati bilo sta retail od tih 100$ i ispod iz prostog razloga sto su brandname previse skrte u izradi, dodacima i samom kvalitetu zvuka koji nude. Ath e50 su sramotne za 200e. Tvoje ckx9 nisam nikad cuo tako da ih nisam ni poredio sa chifi vec sam chifi poredio sa mojim modelima. samo sam poucen iskustvom rekao da mi se verovatno ne bi svidele ckx9i jer su plasticne, fixed kabl, nema foam tips, klasicno nosenje a ne iza uva sve su to meni velike mane nevezano za zvuk. A te
ckx9i su oko 100e? Mozda sam i ja tezak za zadovoljiti bas zato sto sam dosta modela probao. Nemoj to da shvatis kao neko moje pametovanje, kritiku tebe i tvojih slusalica. Vec se jedan clan uvredio jer sam rekao da je po meni m30x losa kupovina. Ne bih da me i ti pogresno shvatis. Ako su tebi tvoje slusalice dobre ko sam ja da ti kazem da nije tako. Ja samo govorim iz svog ugla pa kome se ukusi poklope sa mnom ok kome ne svakako nisu zlonamerni niti pokusavam da nekoga omalovazavam. Ja i hvalim ove chifi tako da sigurno nisam opterecen markama, cenama i sl. Mrzim i hype i neosnovane kritike. Zvuk je subjektivan. Zato delimo nasa iskustva w/o hard feelings ;)
I na kraju bih opet uzeo sennheiser ie40pro a ne bgvp dmg i ostale hajpovane kineze zato sto sam harcore german fan xD
 
Ma brate opusteno, mislio sam da ih samo ubacis bar kao privremenu etapu u tom maratonu menjanja in-ear, dok nisu nestale zalihe :) Ni u jednom trenutku nisam pisao da su najbolje na svetu, ultimativno najbolje u svim klasama i slicne nebuloze. Po mom misljenju imaju daleko bolji odnos cena-kvalitet zvuka nego Fostex TR-90 (mislim na onu cenu sa fiskalnog koji si mi poslao :D)

Izrada/materijali, o tome imas na pocetku ovog te(k)sta i sa napisanim se slazem, sto sam naveo odmah po kupovini, pre 4 godine s tim sto sam naveo da ostaje da se pokazu u toku visegodisnjeg koriscenja, posle 4 godine utisak - odlican, kao nove su i dalje. Kablovi tanki, flat ali dovoljno kvalitetni i ocigledno mogu da traju duzi niz godina. Rekao bih da je kvalitet izrade/materijala u skladu sa cenom.
Mikrofonije kablova ima ali ni priblizno nije izrazena kao na Senn CX seriji. Plastika kvalitetna, bez tragova ostecenja, silikonske kuke i gumice takodje. Ali zbog dimenzija slusalica i nacina kacenja ocigledno nisu za spavanje mada ih ja povremeno koristim i za takve ''potrebe''. Imaju dodatke od pene/sundjera, vidi se sadrzaj pakovanje na slikama na sajtu proizvodjaca . S tim sto nisam detaljno testirao zvuk gumice vs sundjer/pena dodaci jer se malo teze namestaju a i ne volim osecaj tog materijala u usima, cesto lose uticu i na ukupnu izolaciju. Verovatno im odgovaraju i poznatiji aftermarket foam dodaci.

Mrzim i hype i neosnovane kritike. Zvuk je subjektivan. Zato delimo nasa iskustva w/o hard feelings

Naravno, ovo je sustina svega, i ja mrzim neosnovan hajp ali i hejt s tim sto je hajp danas mnogo cesca pojava, posebno kada su tech review sajtovi u pitanju ($$$/''poklon hw'').

Utisak o zvuku je uvek subjektivan i ne mogu sve slusalice svima da se svide zvucno, to je normalno. Ja volim da slusam razne signature (pod uslovom da su dovoljno kvalitetne) a za bubice mi je uvek vise odgovarala ta zabavna, engaging signatura ali ovaj put imam sve to uz odlicnu dinamiku, mnogo detalja i stvarno ogroman soundstage (za in-ear standarde) + sjajno lezanje slusalica na usima i opsti kvalitet/trajnost, treba razmisljati i o tome jer nije isto kada se nesto plati npr. 80-100e i rikne posle godinu-dve i ako moze da taje 5+ ili cak 10+ godina svakodnevnog maltretiranja.
''Samo'' zato ih hajpujem ali ne kao ubedljivo najbolje vec kao jedne od najboljih za taj novac, kada se sve sabere i oduzme:) A sve ovo ne znaci da neko ne treba da kupi T2 zbog CKX9 ili obrnuto, vise su nego dovoljno razlicite i po frekventnom odzivu ali i po dimenzijama, nacinu nosenja, ceni tako da je bilo kakav ''rat'' na tu temu nebulozan, verovatno treba imati oba modela u kolekciji.
 
Poslednja izmena:
Pa nemam pojma, iskreno me ath razocarala nekoliko puta pa bas sa rezervom gledam sta da kupim. Sam si vrv video onu zbrku M serijom gde skuplje ne mora da znaci bolje a entry modele osakate. Slicno je i sa E serijom. Ti japanci bas brljave nekad (sony ath). Za divno cudo fostex izbacuje pristojne stvari. Zvuci bolje od tr90 jer su tr najFlat slusalice koje sam cuo, tako zamisljam i shure tujing, slicno kao i krk kns serija (imao sam i njih). Slicno kao i 58x samo sto njih vadi senn midrange i mozda malo vise sparkla u visokim al to opet moze biti i mana u nekim pesmama. Kad sam hteo da zaboravim na slusalice stavljao sam tr90 i qc35, kad sam van kuce. Udobnost + zvuk od koga ne krvare usi , bass ne prdi a cujes pristojne vokale. Verovatno bi to vecini bio smor da slusaju ali sam nekad obozavao akg zbog vokala a sad prave neka sranja za samsung jos im onaj calvin govori bravo -_- beyer krenuo sa nekim sranjima isto te consumer byrd byron i slicne hajp vozice. Pogledaj t3 kako izgledaju za 60$ na izradi i kablu treba da im pozavide mnogi a pogotovo ath, uz e50 dobijes sve kao i sa e40 a cena bila 2x veca a zvuk inferiorniji. Zbog toga pauziram malo od ath. Dobro je sto me nosi pogresno shvatio. Posto blagi animozitet prema ath nema veze sa tobom i tvojim slusalicama vec ga vucem od nekih gafova koji rade. A imali su potencijal da budu top samo da se nisu pravili lud ovoliko dugo, imaju nekad odlican dizajn al to na kraju zas*ru nekim *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stinama. Sad ih retko ko i spominje ako si primetio. Nisu odavno izbacili neki hit proizvod jos od msr7... ili ih ja ne pratim dovoljno :) a bio sam odusevljen ws77 samo da su malo udobnije bile.
 
Failuju svi povremeno, zato treba birati na osnovu utisaka/podataka o zasebnom modelu (zvuk, udobnost, opsti kvalitet-trajnost i kako su se pokazale u praksi) a ne samo na osnovu brenda/proizvodjaca.
Znas i sam zasto sam odustao od ATH E40 (sta mi znaci zvuk uporediv sa odlicnim CKR9 LTD ako mnogi imaju problema sa ispadanjem slusalica iz usiju ili losim ''lezanjem'' i zvuk zbog toga varira).

Solidne su TR-90, jos si ih ocuvao vrhunski, postovanje :) Ali mislim da cena od 25.000 din nije opravdana bez obzira na sve kvalitete i cinjenice da nemaju neku izrazenu slabu tacku. Nego jednostavno ponekad mogu da zvuce pomalo dosadno, na samom sajtu (a i na kutiji 80Ω verzije) pise da su za studio/produkciju dok za 250Ω model pise i ''hi-fi'' tako da je moguce da se razlikuju po tonalitetu. Tako da ne bih preporucio takve slusalice prosecnom korisniku, posebno ne basshead generaciji (a vecina korisnika ocekuje izrazen bassy zvuk/dosta boje). Ali ne bunim se, udobnost i zvuk uz angled pads su mi bas legli, neutralniji zvuk iin hall feel za razliku od zvuka HD7 koje zvuce nekako brze, vise tight i forward, takodje u pozitivnom smislu s tim sto je ovde SS trip kao da sam u 2-3 redu ispred neke bine. Sve u svemu dovoljan kontrast izmedju slusalica i podjednako uzivam slusajuci i Fostex i PreSonus, u zavisnosti od zanra i raspolozenja.

Sto se T2 tice, ivanhoe mi je objasnio sve vezano za te slusalice i taj jednostavan mod.
Secam se kada su kostale 45$ ali sada mogu da se nadju za 25-30$, planiram kupovinu slusalica za poklon i verovatno ce jedne od tih biti i T2, taman da ih testiram nekoliko dana (stock i sa zatvorenim vent. otvorima) i napravim direktno poredjenje sa ATH, posle cu ih proslediti ocu. A mozda ih i zadrzim :D

bass ne prdi a cujes pristojne vokale. Verovatno bi to vecini bio smor da slusaju

Kada bi nekako mogao da cujes i prokomentarises combo HD7 + E10k sa bass boost-om. Iznenadjujuca muzikalnost i sklad u tonalitetu (za niskobudzetne proizvode), bukvalno cujes naduven a opet tight, detaljan bas kroz ceo raspon niskih tonova, sladunjave srednje koji nisu povuceni i visoke koji su naglaseni ali detaljni i manje napadni nego kada se HD7 ubodu u X6 ili Xonar DG. Jedino sto je E10k pozornica ogranicena (verovatno zato sve zvuci prijatno, ''intimate'') ali opet nije sve zbijeno, usko, nemam osecaj da zvuk bije ''izmedju nozdrva''.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Može li neka preporuka za dobre bubice?
Imao sam do nedavno sennheiser cx 685 koje su me odlično služile više od 5 godina. Mislim da su bile oko 8000 din tad. Zvuk perfektan, odlične za trčanje, a onda sam se oženio i naravno što je moje to je i ženino, a sto je ženino to je i ženino :). Uglavnom posle je ova guma koja štiti žice postala krta i ispucala je, žice se iskidale.

Ako imate neki savet sta bih mogao da kupim, ne moraju biti sportske, bitan mi je zvuk, posebno da bas bude tačan, i da budu tu maksimalno do 5000 din. Još ako ima negde kod nas da se kupi (može i kupujem prodajem) bilo bi idealno.
 
Jedan od prvih testova T3: Tin Audio T3 Review

Lik kaze da su T3 ono sto su T2 Pro trebale da budu. Samo da se saceka pad cene i to je to.

Tin-Audio-T3-frequency-response.jpg
 
Vrh Dno