Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Pozdrav ljudi!

Razmišljam o kupovini bubica. Samo nisam siguran da li je bolje uzeti bluetooth ili sa žicom... Trenutno mi TWS deluju praktičnije i primamljive. Samo ne znam da li su napredovale što se kvaliteta zvuka tiče...

Volim dobar sound. Posedujem neke hi-fi vintage uređaje. Slušam uglavnom rock, blues, sa svim njihovim podvrstama, uz po malo džeza, povremeno heavymetal, punk itd.

Može li za početak neka preporuka za TWS bubice?
Idealno bi bilo kada bi moglo nešto kvalitetno da se nađe do 50e, ali bih najverovatnije izdvojio do maksimalno 100.
 
Najbolje bubice do 2000 dinara?
Imao sam cuveni Rock Zircon koji sam pazario na AliExpressu za tipa $10 i bile su najbolje slusalice koje sam imao, nazalost devojka ih je izgubila. Verovatno mi je najbolja opcija da narucim ponovo nesto sa AliExpresa, ali me mrzi da cekam 2 meseca da mi dodje, pa bih pazario nesto kod nas.
 
Jel neko imao iskustva sa nekim od ovih slusalica, pretpostavljam nisu bog zna kakve, ali barem da nisu totalno djubre
 
Verovatno nisu baš totalni krš ali su klasična potrošna roba, u smislu trajnosti. A i na AE za te pare možeš da nađeš zvučno bolje slušalice, pa čak i drastično bolje (Senfer DT6).

Od Sony modela MH 750 i 755 su sjajne za male pare, ali teško se nalaze kod nas, plus verovatno ima i kopija na KP.

Ako ti ne smeta dužina kabla od 3m, onda teško da u domaćim prodavnicama postoje bolje in-ear od ovih iSK (2k din. u GT)


Sa head-fi:
I am still very impressed with how these sound, I have owned a few KZ models and Soundmagic but these are impressive for the money. They will pound bass out if you listen to Prodigy but hold good detail if listening to Pink Floyd or Fleetwood Mac. I am just impressed.
 
Znam da ima odlicnih slusalica na AliExpress-u, ali mi se ne ceka 2 meseca za nove slusalice.
Video sam preporuke za Sony MH750 i Samsungove AKG, to se vise ne proizvodi, sve sto se prodaje su kopije sa AliExpressa.
Te bi kupio da nije kabl od 3 metra, sta da radim sa tim, da se igram kauboja i da zabacujem laso :)
 
Porucio sam novi kabal za slusalice iz kine, usb C to MCMX. Pre sam imao ovaj klasican 3.5mm to MCMX. Kada ustekam slusalice za ovim novim kablom nista se ne desava. Ima li neko podesavanje u telefonu ili je neispravan kabal?
Ne prijavljuje mi uopste slusalice i dalje reorodukuje na zvucniku.
 
Znam da ima odlicnih slusalica na AliExpress-u, ali mi se ne ceka 2 meseca za nove slusalice.
Video sam preporuke za Sony MH750 i Samsungove AKG, to se vise ne proizvodi, sve sto se prodaje su kopije sa AliExpressa.
Te bi kupio da nije kabl od 3 metra, sta da radim sa tim, da se igram kauboja i da zabacujem laso :)
Pogledaj da li neka domaća prodavnica ima još uvek Superlux HD 381 (jak bas) 381f (izbalansiran zvuk ali bas može da se pojača preko EQ) na stanju. Zvučno su odlične za te pare, koštale su oko 20-ak €. Verzija koja se kod nas prodavala mislim da je bila bez mikrofona. U principu za te pare nemaju manu, ali kažu da im izrada nije jača strana, tačnije ne razlikuju se po tome mnogo od proseka niskobudžetne klase.
 
Zanimljivo, probao sam na sestrinom huawei nova5t i kod nje prepoznaje slusalice sto se utakne kabal u usb c port. Znaci softverski je ovo, e sada nemam ideju sta treba da ukljucim. Ne znam ima li gde da se bira default port za zvuk, ajde ako je neko koristio slusalice sa usb c na MIUI-u, da mi pomogne?
 
kod mene na poco f2 u developer options postoji stavka "disable usb audio routing", vidi da li ima nešto slično i kod tebe, možda pomogne. a inače može da bude i softverski i hardverski, pretpostavljam da kabl nema dac u sebi.
 
Ja sam uzeo isto neki preko alija, 3.5 na usb c na mi10t pro i stalno je prekidao zvuk na običnim slušalicama. Kasnije sam u komentarima na aliju vidio da hoće da zeza na xiaomiju. možda je i tebi to u pitanju.
 
Najbolje bubice do 2000 dinara?
Imao sam cuveni Rock Zircon koji sam pazario na AliExpressu za tipa $10 i bile su najbolje slusalice koje sam imao, nazalost devojka ih je izgubila. Verovatno mi je najbolja opcija da narucim ponovo nesto sa AliExpresa, ali me mrzi da cekam 2 meseca da mi dodje, pa bih pazario nesto kod nas.
Ja imam Blon BL-03 i predobre su. Bile su oko 30 USD kada sam ih ja uzimao, ali vidim da ih sad na Aliju ima i za 20.
 
Hteo bih da poručim preko UnitedKingdom Amazona GooglePixelBudsPro , trenutno -18%, sve ukupno, za Srbiju, bude nepunih 200€.
Nisam ranije poručivao preko Amazona, postoji li tu neka zaštita, kao što postoji PayPal zaštita kada se kupuje preko ebay ?
I da li je to krajnja cena koja mi stiže na adresu, ili će naša carina dodatno da se nadogradi na tu cenu ?
 
Pozdrav ljudi 👋 Tek sam nedavno otkrio opciju koja proverava kako AirPods Pro zaptivaju i ukapirao da mi zapravo nijedne gumice ne odgovaraju. U smislu ispadanja i udobnosti je sve ok, ali ne zaptivaju kako treba da bi ANC radio valjano.

Može li neka preporuka 🙏🏻 za alternativne gumice/tips? Gde i šta da tražim? Svaka smernica je dobrodošla.
 
guglaj "comply foam tips" i kupi u veličinama koje misliš da ti odgovaraju, oblicima koji misliš da odgovaraju, i odakle ti odgovara da poručiš :)

edit: kod nas ima na KP, ali su cene bezobrazne. ja sam pre par godina za nekoliko dolara naručio sve moguće veličine, po nekoliko para
 
E, u tom grmu je problem, jer ne znamo je l' tu zec :)

Ako ti se ne žuri, a ne vidim što bi ti se žurilo - i do sad si živeo bez "potpunog" ANC - naruči sa AE sve moguće nastavke za smešne pare i gotovo. Imaj takođe u vidu da je moguće da zbog konstrukcije samih slušalica, određeni nastavci ne mogu da se koriste, primer: ako je nastavak duži od predviđenog, nema prostora da uđe i slušalica i nastavak u uvo. U tom smislu je možda dobro da prvo vidiš koji comply foam tip je odgovarajuć za Airpods Pro.
 
Iskreno nisam ispratio, vidim da im je cena oko 20$ s tim što je poštarina paprena. Prednost ovih KZ su mi to što se kabl menja, a znamo svi kako kabl brzo strada, pritom mogu se pretvoriti lako i u bluetooth. Daju li te Moondrop CHU bolji zvuk?
 
Moze li preporuka za bubice ili slusalice trebaju mi za trcanje....Ne mora neka jaka bas cena jer ne znam koliko ce me drzati zelja za tranjem :)
Inace trebaju mi one koje se mogu kaciti na Ajfon
 
Ako je samo za iPhone, onda samo AirPods.
 
Salim se malo, nego to pitanje imam iPhone mora slusalice za iPhone je neverovatna glupost koju cujem jako cesto da ljudi traze zato sto imaju iPhone.

Mozes bilo koje BT slusalice. Tehnologija BT je univerzalna.
 
Nazad
Vrh Dno