Šta je novo?

BLACKBERRY Q10

Takodje ko koristi BES ima mogucnost koriscenja Balance-a koji odvaja poslovni/od kucnog zivota. Zivo me zanima kada planiraju da puste 10.3.1., po pricama za desetak dana ali opet uzeti sa zrnom soli. Vidim da za 10.3 ljudi imaju dosta primedbi na kalendar. Inace 10.2.1 i dalje super sljaka ali opet treba sacekati update da vidimo kako ce biti. Ukoliko nekog zanima moj verzija Z10 je STL-100-1.
PS: Mogli bi da otvorimo BlackBerry Balkan xD
 
Poslednja izmena:
@Geeky "Oh my god it's so big" - podseti me na jedan khm, khm... :)))
@ DARK SIDE Ti si već pitao? Jel cena isto 140e?
bila je za NG
@DARK SIDE

BlackBerry Passport je fantastican uredjaj koristim ga vec Mesec dana inace ovo mi je prvi BlackBerry uredjaj.
Inace pre Blackberry-a sam koristio Sony Xperia Z3 i iPhone 6+ na pocetku sam mislio da ce mi nedostajati iPhone i Z3 ali koliko je telefon odlicno odradjen da nemam reci.

Ono sto mi se svidja jeste nikad nisam bio bez signala i uvek sam bio na LTE mrezi, Kvalitet razgovora je super a zvucnici su skoro pa identicni sa HTC ONE M8 ( M8 ima ipak malo bolje zvucnike ali Passport je sigurno po meni u top 5 po kvalitetu zvucnika )

Evo kako radi LTE na tmobile mrezi u NYC na blackberry passport

S7B45qu.jpg


Sto se tice baterije uvek izvucem oko 30 sati i realno ovo je najbolji uredjaj koji sam koristio sto se tice baterije.

Sad imam tri zamerke za ovaj telefon.

Prva zamerka jeste sto software u kameri nije bas najbolji, nema puno opcija i jos fokusiranje je jako sporo i cesto bude out of focus... Tako da ako mislis koristiti BlackBerry Passport onda skini sa BlackBerry World Camera++ aplikaciju.

Druga Zamerka jeste posto ovaj telefon ima capacitive keyboard pa ako pisete nekom email moze da se desi ako je vetar malo jaci da taj vetar upravo pokrene neke touch keyboard gesture tipa da obrise celu rec ili da izabere neku rec iako ja to nisam birao... Keyboard je odlican kao i capacitive keyboard gestures ali samo ima taj manji problem sto je previse sensitive pa ako ste na udaru vetra moze da registruje neki gesture.

Treca zamerka jeste sto ovaj telefon dosta privlaci paznju skoro svaki dan neko dodje i pita me o ovom telefonu, bilo to da sam u restoranu/pubu, kad idem u shopping ili kad sam kod frizera ili u metrou. Uglavnom su bili komentari da je to "It's a beautiful device", "That thing is HUGE!", "Unique", "Awesome!!!" mada najvise hipsters & business people su bili zainteresovani. Licno nisam navikao da imam toliko paznje i ne prija mi bas, tako da za sve ove godine koliko zivim u NYC nisam dobijao paznju narocito ne zbog telefona.


Ali generalno nemam zamerke sto se tice ovog telefona odlican je za moje potrebe, prosto je uzivati citati web stranice sa ovog uredjaja kad saberem utiske uopste ne zalim sto sam kupio ovaj telefon i mogu ti reci sto se tice apps iako je kockat ekran neces imati problema sa pokretanjem apps bilo da su native apps ili android apk. Takodje ako imate neka pitanja oko BES 12 ili bilo sta oko ovog uredjaja slobodno pitajte :)
hvala ti puno.
 
Takodje ko koristi BES ima mogucnost koriscenja Balance-a koji odvaja poslovni/od kucnog zivota. Zivo me zanima kada planiraju da puste 10.3.1., po pricama za desetak dana ali opet uzeti sa zrnom soli. Vidim da za 10.3 ljudi imaju dosta primedbi na kalendar. Inace 10.2.1 i dalje super sljaka ali opet treba sacekati update da vidimo kako ce biti. Ukoliko nekog zanima moj verzija Z10 je STL-100-1.
PS: Mogli bi da otvorimo BlackBerry Balkan xD

Meni na 10.3.0 sto se tice kalendara nemam problema, nisam hteo da se bakcem da instaliram 10.3.1 leaks ( verovatno posto je to leak da to nije finalna verzija OS-a pa normalno da ima bugs ), a od 10.3.1 BlackBerry ukida Flash Player Podrsku u browser-u takodje 10.3.0 ima noviji android runtime 4.3 tako da skoro sve apps koji ne zahtevaju google services mogu da se pokrenu bez problema :)
 
Meni na 10.3.0 sto se tice kalendara nemam problema, nisam hteo da se bakcem da instaliram 10.3.1 leaks ( verovatno posto je to leak da to nije finalna verzija OS-a pa normalno da ima bugs ), a od 10.3.1 BlackBerry ukida Flash Player Podrsku u browser-u takodje 10.3.0 ima noviji android runtime 4.3 tako da skoro sve apps koji ne zahtevaju google services mogu da se pokrenu bez problema :)
Znam. No cekam i dalje da izadje zvanicni update. Ovi koji imaju leak na CrackBerry-u uglavnom se zale na camera flickering.
 
Meni na 10.3.0 sto se tice kalendara nemam problema, nisam hteo da se bakcem da instaliram 10.3.1 leaks ( verovatno posto je to leak da to nije finalna verzija OS-a pa normalno da ima bugs ), a od 10.3.1 BlackBerry ukida Flash Player Podrsku u browser-u takodje 10.3.0 ima noviji android runtime 4.3 tako da skoro sve apps koji ne zahtevaju google services mogu da se pokrenu bez problema :)
Geeky, da li koristis mape za navigaciju...bbmap ili sta vec radi na blackberry?
Ja na androidu samo google maps koristim...a probao bi q10 pa ne znam kako radi navigacija

Hvala unapred na odgovoru
 
Iskren da budem ja jako slabo koristim navigaciju jer manje vise poznajem ceo grad... Samo ponekad ukljucim google maps i ugradjen maps na BlackBerry Passport. Q10 ne koristim nit sam ga imao ali mislim da google maps bi trebalo da radi na Q10 pogledaj malo na crackberry sajtu tamo imas skoro sve o BlackBerry uredjajima :)
 
Znam da nemas q10...ali bb maps imas...pa samo pitam jel rade ok...dovedu te gde treba...kontam da ovde u USA to sve radi precizno, al ajd da pitam
 
Samo da javim, ako nekog zanima, pitao sam onu zenu na kp sto je prodavala jeftino q10 da li ce nabavljati ponovo i po kojoj ceni. Nije nista htela da odgovori.
 
Samo da javim, ako nekog zanima, pitao sam onu zenu na kp sto je prodavala jeftino q10 da li ce nabavljati ponovo i po kojoj ceni. Nije nista htela da odgovori.
zvao si je fonom?znam da na kp slabo odgovara ali meni se javljala svaki put na fon
 
Nisam je zvao. Pustio sam joj poruku na kp. Računam posluje preko kp trebala bi da odgovara na poruke. Ajde videću da joj sutra pustim SMS.
 
Stizu, ali po kojoj ceni? Ono sto bese po 140€ je prava merka :)
Okacicu ja tutorijal za flesovanje Q10...
 
Koliko sam je razumeo, cena ce biti ista. Sad ima pass za 400e
 
ja sam je par puta zvao i po akcentu provalio da je stranac tj. gaster...Kada sam joj tražio kožnu futrolu, original za q10 pričala je akcentom i slala mi austrijske linkove sa predlozima za futrolu.Tako da kapiram da ide tamo i vraca se sa robom
 
iNFO za BB vlasnike: stigao update za Q10.Skinuo je sam,obavestio i tražio restart. Sada finalizuje setup--- Javljam ustike... da...novi OS..sa Amazon Appstore kao na Passport.....prezadovoljan za sada....
 
Poslednja izmena:
Pošto sam rekao da ću najverovatnije uzeti jedan q10 ako ova žena donese to po staroj ceni, hajde da pitam i za neke futrolice, šta preporučujete, koje su dobre? Na eBay sam našao dve:
http://www.ebay.com/itm/NEW-GENUINE..._MobilePhonesCasesPouches&hash=item4867a0221e
http://www.ebay.com/itm/New-Genuine...759?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item25954905d7
Ne znam koja je bolja i da li postoji neka šansa da su ovo originali s obzirom da koštaju 7-8 dolara? I da li se isplati naručivati to sa eBay, pošto vrvtn nema kod nas?
 
a gde je ta Nina?
 
Dosta novih opcija na ovom novom OS.Tapatalk ima na Amazonu.radi lepo.sakrivanje slika je ok.diktafon na hrvatskom jeziku je ok I olaksava posao.prediktivni tekst sada ima I srpski jezik.digitalni asistent sada pruza vise opcija.
 
Pošto sam rekao da ću najverovatnije uzeti jedan q10 ako ova žena donese to po staroj ceni, hajde da pitam i za neke futrolice, šta preporučujete, koje su dobre? Na eBay sam našao dve:
http://www.ebay.com/itm/NEW-GENUINE..._MobilePhonesCasesPouches&hash=item4867a0221e
http://www.ebay.com/itm/New-Genuine...759?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item25954905d7
Ne znam koja je bolja i da li postoji neka šansa da su ovo originali s obzirom da koštaju 7-8 dolara? I da li se isplati naručivati to sa eBay, pošto vrvtn nema kod nas?

ja bih potražio onu što ide na pojas..ima magnet na sebi pa pali i gasi ekran(inače sve imaju magnet)...Ali ide na pojas..Ova druga sa tvog linka, gde je telefon stalno u futroli, mi se ne sviđa jer je telefon glomazan od futrole... Ona prva sa linka je ok ali nema taj holdster... tj držač za pojas...
 
Poslednja izmena:
Sa update-om OS-a je manje saren UI, sto mi odgovara.

Sto se Q10 generalno tice u odnosu na prethodne generacije BB-a fali mi ipak dobrano trackpad i hardverski tasteri.
Nisam jos uvek imao u rukama BB Classic koji ih ima, ali mi se ne svidja njegova velicina, a ni cena :)

Jedina ozbiljna mana mi je to sto se MP3 kao ringtone previse tiho cuje i skoro da je neupotrebljiv. Nelogicno je jer se taj isti MP3 pusten iz media player-a cuje odlicno. Ne svidja mi se resenje da za ringtone MP3 mora da se obradjuje u nekom sound editor-u i da mu se nabija gain.
 
Poslednja izmena:
Meni se Q20 tj. Classic vizuelno baš sviđa (veći ekran mi igra ulogu). Da sačekam jedno 2G da padne cena pa da pazarim :d.
Šala na stranu, ali baš mi se sviđa unatoč tome što je Q10 bolji...

P.S. Da demantujem samog sebe u vezi kačenja tutorijala za flešovanje na 10.3. OBZIROM DA JE IZAŠAO ZVANIČAN APDEJT ZA SVE BB NA 10.3.1 SISTEM, NEMA KAČENJA TUTORIJALA ZA FLEŠOVANJE!
 
Poslednja izmena:
aptX je zaista vrhunski na q10....probao sam z3c i q10 u mom autu i q10 ima daleko bolji izlaz,dinamiku i bass preko bluetooth konekcije, iako i sony ima aptX. :hair:
 
Upgrade na 10.3.1. izvrsen. Ne svidja mi se sto su smanjili notification zvuke i sto se media player sada mnogo slabije cuje. Sto se tice fluidnosti, asistenta, super odradjen posao.
 
Upgrade na 10.3.1. izvrsen. Ne svidja mi se sto su smanjili notification zvuke i sto se media player sada mnogo slabije cuje. Sto se tice fluidnosti, asistenta, super odradjen posao.

Pretpostavljam da ce uskoro opet update.jer zvuk nisu smeli nikako da smanjuju.mislim da je to bug.
 
Nazad
Vrh Dno