Šta je novo?

BLACKBERRY Q10

Mene zanima kako rade android aplikacije na njemu. Jedno vreme sam ga bio razmatrao za kupovinu, ali sam čuo kako android app jako slabo rade na bb10 OS. Ja ih koristim obilato, tako da mi to puno znaci. Imam wp telefon, koji je u radu fenomenalan, za godinu dana ama bas ni jednom nije zakucao, da ne poveruješ, ali sam na kraju ipak uzeo i jedan android bas zbog nedostatka kvalitetnih aplikacija. Ovaj bb mi se učinio kao dobar spoj wp stabilnosti i android aplikacija, sto je fenomenalno, naravno, pod uslovom da te android aplikacije šljakaju kako valja. Naravno, u play store ima skoro milion i po aplikacija tako da je suludo očekivati da sve rade vrhunski, ali bitno da one najkvalitetnije i najupotrebljivanije rade kako valja (pod tim mislim kao da su na androidu). Rekli su da ce sa 10.3 biti takva situacija, a ovo je prava tema da to saznam. :)
 
Za Q10 ne postoji zvanican 10.3 i dosta aplikacija ne radi pod 10.3 jer je runtime drugaciji. Pod 10.2 dosta njih radi ali je pitanje da li rade bas te koje ti koristis. Mene je smorio FM radio koji je jako los sto se fatanja stanica tice i nemogucnost rada iGOa ili sl. navigacije...
 
Poslednja izmena:
Za Q10 ne postoji zvanican 10.3 i dosta aplikacija ne radi pod 10.3 jer je runtime drugaciji. Pod 10.2 dosta njih radi ali je pitanje da li rade bas te koje ti koristis. Mene je smorio FM radio koji je jako los sto se fatanja stanica tice i nemogucnost rada iGOa ili sl. navigacije...
edit: nadjoh radio..sad cu da probam neke slabije stanice
edit2: meni bre hvata bolje od sonija..cak i radio index koji ima slab signal kod mene...
 
Poslednja izmena:
A jel rade bar ove najpopularnije Android app kao što su viber, instagram, tapatalk, mTorrent, Wikipedia, blic, b92, prevodilac, sofa score, onedrive (ili neki drugi cloud) i benchmark app... Eto to su neke bez kojih ne bih mogao (malo bez veze zvuči kad kažem ne bih mogao, ali recimo njih bas cesto koristim, po više puta u toku dana. I da zamolim nekog ko ima q10, ako mu nije cimanje da mi proveri još za par app da li rade. Te app mi služe za fax i takođe ih dosta koristim: FrameDesign, Profiles i wolfram alpha (ima toga još, al ne bih mnogo da smaram). Hvala.
 
A jel rade bar ove najpopularnije Android app kao što su viber, instagram, tapatalk, mTorrent, Wikipedia, blic, b92, prevodilac, sofa score, onedrive (ili neki drugi cloud) i benchmark app... Eto to su neke bez kojih ne bih mogao (malo bez veze zvuči kad kažem ne bih mogao, ali recimo njih bas cesto koristim, po više puta u toku dana. I da zamolim nekog ko ima q10, ako mu nije cimanje da mi proveri još za par app da li rade. Te app mi služe za fax i takođe ih dosta koristim: FrameDesign, Profiles i wolfram alpha (ima toga još, al ne bih mnogo da smaram). Hvala.
vecinu navedenih sam instalirao i rade. viber,tapatalk,instagramwiki,blic....
 
Kod mene je radio brljiv. Ležim na krevetu i slušam normalno. Okrenem se na drugu stranu, stanice nema...
Sve to ne utiče da fon ne dobije desetku kao ocenu.
 
Kod mene je radio brljiv. Ležim na krevetu i slušam normalno. Okrenem se na drugu stranu, stanice nema...
Sve to ne utiče da fon ne dobije desetku kao ocenu.
Kod mene ne. Nemam BB sluske nego koristim sonijeve.. Mozda je do antene... Pojma nemam.. Ja sam zadovoljan
 
Eto zasto je dobar flash player integrisan kod Q10...i dalje na androidu ne mogu bas svaki video snimak da ogledam
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1423087136031.png
    uploadfromtaptalk1423087136031.png
    397.4 KB · Pregleda: 182
Generacijo, jesi li Clasic imao u rukama pa tvrdiš da je "loš", ili je to na osnovu prenetih iskustava sa neta?
Zanima me baš osećaj upotrebe trekpada, jer ko se jednom navikne, skoro da ne može bez njega. A što se tiče ekrana, ako ti je dovoljan bio onaj na Boldu, i ovaj radi posao. Naravno, još se dobro vidi i ne trebaju naočare.
 
Generacijo, jesi li Clasic imao u rukama pa tvrdiš da je "loš", ili je to na osnovu prenetih iskustava sa neta?
Zanima me baš osećaj upotrebe trekpada, jer ko se jednom navikne, skoro da ne može bez njega. A što se tiče ekrana, ako ti je dovoljan bio onaj na Boldu, i ovaj radi posao. Naravno, još se dobro vidi i ne trebaju naočare.
ma jok matori ;) sada je on i izasao pa ga i nema.ali imas na youtube lep uporedni test gde mozes da vidis koliko mu je losiji ekran od q10, kolike su dimenzije i sl... lik je mislim agent juice ili sl. na yt
edit:nadjoh ti: BlackBerry Classic vs BlackBerry Q10 (PART 1): http://youtu.be/OIrIDpaqZeY
BlackBerry Classic vs BlackBerry Q10 (PART 2): http://youtu.be/TpDRfjVYQRg
 
Poslednja izmena:
Jeah, pomislih da ti "rodbina" iz inozemstva nije možda obezbedila neki prеdprodukcijski primerak :D
Q10 je, mislim, više kompromis između poslovnog i moderno orjentisanog telefona, dok je klasik pravi sledbenik Bolda.
Tnx za linkove.
 
Jeah, pomislih da ti "rodbina" iz inozemstva nije možda obezbedila neki prеdprodukcijski primerak :D
Q10 je, mislim, više kompromis između poslovnog i moderno orjentisanog telefona, dok je klasik pravi sledbenik Bolda.
Tnx za linkove.
rodjak kupio jahtu od 1.200 000 eu.Malko se istrosio...ccc.. :) Ne pitaj..nije normalan... .Ali bice nekih fonova uvek od njega..Pazi kod onog trackpada,kolicni je..često ode ruka na ekran.. ekran dosta niže rezolucije. .umesto da napucaju veci ekran na onoliko kućište,oni dodali trackp. a i cena im je prevelika.,,mislim da su promasili...
 
Kako mu se ponaša baterija.Negde je hvale a negde kude.
Merkam ovaj aparat jer mi je baš po meri, malen,tastatura, brz....
Konkretno me zanima dal bi uz 1sat razgovora, par mejlova, par poruka preko vibera i 20ak smsova izdržao 15 sati.

Nikad nisam koristio BB aparate pa me zanima kakva mu je podrška jer je već star 2 godine, mada po specifikaciji ne zaostaje za novijim modelima [ procesor,ram...]
 
Kako mu se ponaša baterija.Negde je hvale a negde kude.
Merkam ovaj aparat jer mi je baš po meri, malen,tastatura, brz....
Konkretno me zanima dal bi uz 1sat razgovora, par mejlova, par poruka preko vibera i 20ak smsova izdržao 15 sati.

Nikad nisam koristio BB aparate pa me zanima kakva mu je podrška jer je već star 2 godine, mada po specifikaciji ne zaostaje za novijim modelima [ procesor,ram...]
Baterija sa tim korišćenjem ti je 2 dana. Baterija je veoma jaka. Vec sam pisao u prvom postu o bateriji. Imas u sta je "jede"...
 
Нема више нигде.
 
Nije mi baš jasna potrošnja. BB Bold, na koji se toliko žale, u rukama mog prijatelja (ozbiljan poslovan čovek), istera ceo dan od 7 ujutru pa do nekada i posle ponoći, a ume i da započne sledeći dan.
Inače pročita jedno 500 mejlova dnevno, odgovori na 50-ak, priča bar 3 sata, i pošalje, cca preko 100 SMS-ova. Umeli smo on i ja da razmenimo u kontinuitetu i više od toga za 2h. Ne jednom.
Njemu je bold stvarno poslovni alat, nikakva igračka.
 
Poslednja izmena:
Nije mi baš jasna potrošnja. BB Bold, na koji se toliko žale, u rukama mog prijatelja (ozbiljan poslovan čovek), istera ceo dan od 7 ujutru pa do nekada i posle ponoći, a ume i da započne sledeći dan.
Inače pročita jedno 500 mejlova dnevno, odgovori na 50-ak, priča bar 3 sata, i pošalje, cca preko 100 SMS-ova. Umeli smo on i ja da razmenimo u kontinuitetu i više od toga za 2h. Ne jednom.
Njemu je bold stvarno poslovni alat, nikakva igračka.
3G kod blackberry je ubica...sve ostalo nije opasno
 
Koristim Z10 i prezadovoljan sam ukoliko neko ima bilo kakva pitanja slobodno pitajte. Inace Q10 stvarno lepo lezi u ruci i za kucanje poruka je tastatura stvarno ekstra.
 
I ja sam tražio na kp gde to ima q10 za 140e, ali nisam našao. Pretpostavio sam da se prodalo. Ali ako neko zna link tog prodavca (mislim da neko rece da je neka žena u pitanju) neka pusti na pm ili ovde (ako dozvoljavaju pravila foruma). Hteo bih da ga/je pitam hoće li ponovo nabavljati q10 i hoće li biti opet 140e. Da znam dal da cekam ili da tražim negde drugde.
@Lich_king2 Evo za tebe jedno pitanje kad se vec nudiš.. :) U nekom od prethodnih postova sam pitao kako rade pojedine app sa andrioda na q10 i ako ti nije problem da probaš app FrameDesign da li radi na z10. Računam ako radi na z10 radiće i na q10. Hvala
 
FrameDesign radi bez problema na BlackBerry Passport

SnAj9HR.png


6tcHsFU.png
 
Ovih par dana sam se baš načitao i nagledao poređenja Q10 VS Q5, i suma sumarum ispade da Q10 ima bolju izradu, bolju kameru, izmenjivu bateriju,HDMI i 8gb više memorije. Sama razlika u jačini procesora je skoro pa zanemarljiva u korist Q10.
Na Q5 hvale čak i osvetljenost ekrana, bolju tastaturu što se kucanja tiče i razmak između tastature i ekrana.Baterija je ocenjena da bolje služi na Q5.
Q10 sam "opipao" i stvarno je uklopljen bez greške.Meni jedino što je zasmetalo je blizina gornjeg reda tastera i ekrana pa nehotice zakačim ili jedno ili drugo i pokrenem ono što nisam želeo.
Sad još taj Q5 da nađem negde da "opipam".Ipak razlika u ceni nije zanemarljiva.
 
Pa sada nije ali je bila. Nema ih više. Ostao jedan Z30 po staroj ceni od 210€ i njega da ćapim za drugara i . Možfa bude kasnije. Ko zna.
 
Frame Design
IMG_20150208_134934.png

Google Play
IMG_20150208_135023.png
 
@ Geeky, Lich_king2, Hvala puno. ;-) Sad jos da ga nadjem po nekoj popularnoj ceni pa da ga hapsim odmah.
 
ima da se poruci..saljem na pm kontakt..
 
Poslednja izmena:
Nije mi baš jasna potrošnja. BB Bold, na koji se toliko žale, u rukama mog prijatelja (ozbiljan poslovan čovek), istera ceo dan od 7 ujutru pa do nekada i posle ponoći, a ume i da započne sledeći dan.
Inače pročita jedno 500 mejlova dnevno, odgovori na 50-ak, priča bar 3 sata, i pošalje, cca preko 100 SMS-ova. Umeli smo on i ja da razmenimo u kontinuitetu i više od toga za 2h. Ne jednom.
Njemu je bold stvarno poslovni alat, nikakva igračka.

Ja sam vlasnik i još uvek koristim BB 9900 Bold White edition. Generalno sam zadovoljan sa mobom. Meni je iskustvo kucanja na Boldu nešto najbolje.
I da pre neki dan sam pazario novu bateriju jel je stara crkla.
Kad se isključi Data, mob može lagano 2dana da pregura ali kad je Data ON na 2G Edge tipa 8 do 12h max sa 3G od 6 do 8h MAX i non stop mi je uljučen batery saver.A ako se surfa i radi nešto na 3G može i brže da ode bat.;)
Jednostavno ja kapiram da je loše softver odradjen i da se baterija crpi više nego što treba.

Imao sam iskustvo i sa Q10 i sa Q5 oba moba su sjajni čak šta više Q5 se pokazao odlično.
Lično ja idem na PASSPORT posle BOLD-A. Trebalo je da mi stigne iz UK još krajem Januara ali načekaću se izgleda do sredine marta. :(:wave:
 
@DARK SIDE

BlackBerry Passport je fantastican uredjaj koristim ga vec Mesec dana inace ovo mi je prvi BlackBerry uredjaj.
Inace pre Blackberry-a sam koristio Sony Xperia Z3 i iPhone 6+ na pocetku sam mislio da ce mi nedostajati iPhone i Z3 ali koliko je telefon odlicno odradjen da nemam reci.

Ono sto mi se svidja jeste nikad nisam bio bez signala i uvek sam bio na LTE mrezi, Kvalitet razgovora je super a zvucnici su skoro pa identicni sa HTC ONE M8 ( M8 ima ipak malo bolje zvucnike ali Passport je sigurno po meni u top 5 po kvalitetu zvucnika )

Evo kako radi LTE na tmobile mrezi u NYC na blackberry passport

S7B45qu.jpg


Sto se tice baterije uvek izvucem oko 30 sati i realno ovo je najbolji uredjaj koji sam koristio sto se tice baterije.

Sad imam tri zamerke za ovaj telefon.

Prva zamerka jeste sto software u kameri nije bas najbolji, nema puno opcija i jos fokusiranje je jako sporo i cesto bude out of focus... Tako da ako mislis koristiti BlackBerry Passport onda skini sa BlackBerry World Camera++ aplikaciju.

Druga Zamerka jeste posto ovaj telefon ima capacitive keyboard pa ako pisete nekom email moze da se desi ako je vetar malo jaci da taj vetar upravo pokrene neke touch keyboard gesture tipa da obrise celu rec ili da izabere neku rec iako ja to nisam birao... Keyboard je odlican kao i capacitive keyboard gestures ali samo ima taj manji problem sto je previse sensitive pa ako ste na udaru vetra moze da registruje neki gesture.

Treca zamerka jeste sto ovaj telefon dosta privlaci paznju skoro svaki dan neko dodje i pita me o ovom telefonu, bilo to da sam u restoranu/pubu, kad idem u shopping ili kad sam kod frizera ili u metrou. Uglavnom su bili komentari da je to "It's a beautiful device", "That thing is HUGE!", "Unique", "Awesome!!!" mada najvise hipsters & business people su bili zainteresovani. Licno nisam navikao da imam toliko paznje i ne prija mi bas, tako da za sve ove godine koliko zivim u NYC nisam dobijao paznju narocito ne zbog telefona.


Ali generalno nemam zamerke sto se tice ovog telefona odlican je za moje potrebe, prosto je uzivati citati web stranice sa ovog uredjaja kad saberem utiske uopste ne zalim sto sam kupio ovaj telefon i mogu ti reci sto se tice apps iako je kockat ekran neces imati problema sa pokretanjem apps bilo da su native apps ili android apk. Takodje ako imate neka pitanja oko BES 12 ili bilo sta oko ovog uredjaja slobodno pitajte :)
 
@Geeky "Oh my god it's so big" - podseti me na jedan khm, khm... :)))
@ DARK SIDE Ti si već pitao? Jel cena isto 140e?
 
Nazad
Vrh Dno